Lütfen bir akıl verin...

runkli62

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
98
37
merhaba ben yeni evliyim hep sorunlu olduğu evliliğimiz hiç cicim ayı yaşamadık ki 6 aylık evliyiz
ben eşimi çok seviyorum ama aileme laf söylemesini kaldıramıyorum sinir krizi geçiriyorum evlediğimizden beri yok annen şunu yapmadı bunu yapmadı falan diyo yok senin baban bize yardım etmiyo dedi halbuki ben herşeyimi aldım (çamaşır maki.bulaşık yatak odası ve halıları tabaklarımı tencerelerimi süpürgemi yorgan set üstü perde yatak odası vs dantel vs herşey aldım yani ) inan 7000 ytl tuttu neymiş borcu ben nışanlıyken ödeyip bitirdim ben ödemişim babam ödememiş söleyip duruyo biz kiradayız eşimin 3 abisi 1 ablası var iki abisi evli 3 katlı evleri var kayınbabamların onlar kendi evlerinde oturuyo biz kirada ben çalışıyorum zaten eşimde çalışıyo fatura falan gelince kayınbabam alıp gidiyo ödüyo allah razı olsun ama eşim o faturayı ödedi diye ona hediyler alıyo nekadarlık fatura ödediyse yada parasını vermek istiyo bende anname 20 ytl verdim taratıştık işte görümcem(hayatında hiç çalışmamış görümcem ) de kirada oturuyo kayınbabam onada yardım ediyo edebildiği kadar gözüm yok neyse seviyorumda aslında ailesini eşimin ama eşimin bir büyük abisi var haftanın 4 günü bizde plajtejın aldık nerden bilemedim hergün bizde olacağını yoksa aldırmazdım izin istediler vermezdim canları sıkılınca oynaarlar dedim neys işte haftanın 4 günü bizde bide yiğenleri kuzenleri falan geliyo söylüyorum eşime gelmesinler rahatsız oluryorum diye o da sen söyle diyos sıkıysa nsıl derim gelmeyin diye bidaha asla gelmezler diyo bu arada kayınbabam biz nışanlıyken abilerinden para alır sizin kiranın yarısını veririm diyodu olsun vermesin önemli değil ama eşimin söyledikleri çok ağrıma gidiyo boşanmaya karar verdim msj attım eşim ama onu seviyroum ama ben bir ömür boyu onun dırdırını dinleyemem ben haksızmıyım şimdi yaaa

Son düzenleyen: Moderatör:
İncir çekirdeğini doldurmayacak sorunlar bunlar..
Evliliğin başında oluyor bunlar inanın bana
Siz en iyisi o playstation ı verin gitsin birisine vaya bozuldu diyin soru kalksın ortadan..
Eşinizle oturup adam akıllı konuşun
Konudştuklarından rahatsız olduğunuzu dile getirin
Fakat sakince..
Sizin birbirinize yaptığınız başa kalkma olayının ta kendisi.
Yapmayın böyle..dünya malı dünyada kalır
Sağlık..huzur..ve mutluluk olsun
El ele verip her türlü maddi sorunu veya eksiği giderirsiniz
İnatlaşmayın böyle :teselli:

canım yeni evlisin şimdiden kafanda bunları bu kadar büyütme ikinizde birbirinize zamanla alışacaksınız. Eşinin olduğu gibi kabul etmeye çalış.:eek: Ama unutma eve gelen misafire gelmeyin denmez sonuçta akrabasınız, sevdikleri için geliyorlardır. Sevmeseler gelmezler. Komşu falan olsa yüz gözle belli et derim ama akrabasınız gelme denmez. Ayrıca daha şimdiden eşine boşanalım falan diye mesaj atarsan kendinden soğutursun canım biraz geniş ol herşeyi takma kafana.:bbo:

merhaba ben yeni evliyim hep sorunlu olduğu evliliğimiz hiç cicim ayı yaşamadık ki 6 aylık evliyiz
ben eşimi çok seviyorum ama aileme laf söylemesini kaldıramıyorum sinir krizi geçiriyorum evlediğimizden beri yok annen şunu yapmadı bunu yapmadı falan diyo yok senin baban bize yardım etmiyo dedi halbuki ben herşeyimi aldım (çamaşır maki.bulaşık yatak odası ve halıları tabaklarımı tencerelerimi süpürgemi yorgan set üstü perde yatak odası vs dantel vs herşey aldım yani ) inan 7000 ytl tuttu neymiş borcu ben nışanlıyken ödeyip bitirdim ben ödemişim babam ödememiş söleyip duruyo biz kiradayız eşimin 3 abisi 1 ablası var iki abisi evli 3 katlı evleri var kayınbabamların onlar kendi evlerinde oturuyo biz kirada ben çalışıyorum zaten eşimde çalışıyo fatura falan gelince kayınbabam alıp gidiyo ödüyo allah razı olsun ama eşim o faturayı ödedi diye ona hediyler alıyo nekadarlık fatura ödediyse yada parasını vermek istiyo bende anname 20 ytl verdim taratıştık işte görümcem(hayatında hiç çalışmamış görümcem ) de kirada oturuyo kayınbabam onada yardım ediyo edebildiği kadar gözüm yok neyse seviyorumda aslında ailesini eşimin ama eşimin bir büyük abisi var haftanın 4 günü bizde plajtejın aldık nerden bilemedim hergün bizde olacağını yoksa aldırmazdım izin istediler vermezdim canları sıkılınca oynaarlar dedim neys işte haftanın 4 günü bizde bide yiğenleri kuzenleri falan geliyo söylüyorum eşime gelmesinler rahatsız oluryorum diye o da sen söyle diyos sıkıysa nsıl derim gelmeyin diye bidaha asla gelmezler diyo bu arada kayınbabam biz nışanlıyken abilerinden para alır sizin kiranın yarısını veririm diyodu olsun vermesin önemli değil ama eşimin söyledikleri çok ağrıma gidiyo boşanmaya karar verdim msj attım eşim ama onu seviyroum ama ben bir ömür boyu onun dırdırını dinleyemem ben haksızmıyım şimdi yaaa

bence bosanmak düşüneceğin en son sey olmalı.Bende yeni evliyim ama evlilik fedakarlık ister,anlayış ıster,sabır ister.. Tabıkı hos deıl senın evınde haftanın 4 günü doluşmaları ama bunu eşinin çözmesi lazım,her ıstedıklerinde senin evine rahatca gırmelerıne tek neden eşin..Bence eşinle tatlı dille konuş derim,tatlı dil yılanı deliğiden a.scıkarır misali..

iyide senin ailen sana yardım etmek zorunda değilki ayrıca dünya kadar çeyiz yapıp götürmüşsün zaten niye böleler ya hiç anlamıyorum kız çeyizini alır gelir iş biter eğer bi aileye yuvaya bakamıycaksa niye evleniyoki bu erkekler onunda bbası yardım etmesin o halde bu kadar sorun çıkıyosa ayrıca sende çalışıyosun sanırım yani sende katkıda bulunuyosun daha ne istiyo eşin gerçekten anlamadım ama ayıp ediyo bence ona doğruyu anlatana kadar pes etme bence daha yolun çok başındasın boşanma sözünü şimdiden diline dolama yapma derim ben .

yok bizim para sıkıntımız yok çok şükür sadece kayınbabam biz kiradayız diye elinden anca faturalar gücü yetiyo ben vermek istemiyom ama oda galiba diğer evlatlarına yardım ediyo an azından evlerini verdim diye vicdanı rahat depil benim sorunum eşimin konuşması ama çok sinirleniyorum annemide çok özledim...:KK43:( off off

canım malesef her evlilikte oluyor böyle şeyler zamanla herşey rayına oturur eşini karşına al ve konuş herşeyi anlat sakin ol ama aldıın oyuncagıda kaynına hediye et belki anlar boşanmak bencede akla gelen en son şey bizlerde neler atlattık ben 3 defa annemlere gittim olmuyor heleki eşini seviyorsan asla faturanı al kendin öde onlara ödetme eminimki birgün onlarda kafanı agrıtır sabırlar dilerim sana...

birde senin ayilen den eşin neden medet umuyor utanmıyormu nasıl erkekya yetiremiyosa kendine güveni yoksa evlenmeseydi .

herkese çok teşekkür ederim dün yazdığım msjdan sonra eşim beni defalarca aradı açmamıştım akşam iş çıkışı tekrar aradığında açtım ve lafımdan dönmemezdim annemlere gidiyorum kararlıyım dedim o sakın öle birşye yapayım deme dedi lütfen eve gel konuşalım falan dedi bende dedim eve gelmemi istiyosan 3 şartım var dedim
1-annem ve babamlar hakkında birdaha asla laf etme dedim
2-faturaları biz ödeyelim dedim
3-abine söle bize gelmesin kimseyide getirmesin oyun oynamak için dedim normal zamanda gelebilirler dedim

o da bana 2 tanesi için söz veriyorum dedi birdaha asla laf etmicem dedi özür diledi
3 cüsünü söleyemem ama sen söle yada çaresine bakarız dedi olmaıd bozarız dedi
eve gittim gidince bana sarıldı ben mesela dedim dedi gerçekten sen aileni seviyroum falan dedi bir daha asla boşanmak kelimesini duymak istemiyorum beni çok üzdün dedi bugün ben o cümleleri düşünmeden söylüyrum dedi sen sinirlendkçe bende sinirleiyorum dedi sorunu çözdük inşallah birdaha böle bir sorunla karşılaşmayız hepinize tekrar teşekkür ederim

senin ailen bize yardım etmiyor diyen kocayı sevebilirmiydim bilemiyorum.gurur diye birşeyden haberi yok galiba sizinkinin.annenizemi güvenmiş sizinle evlenirken.bir erkek evlenince sorumluluklarını bilmeli.en hoşlanmadığım erkek tipi.çok zorda kalırsınız yardım olayını anlarım.ama gerçekten hoş değil.umarım sözlerini tutar.

ya biliyomusn ben evlenirken bana sadece iki görümce ve biz olarak bildiğim evde kaynana kayoınbaba elti kayın ve iki tanenede çoçuk ya biz eltilerdeyiz ya elti ler bizde pazar günü çalıştığımız halde beraber doyasınca bile yatamıyoruz .. ama boşanmak bu kadar basit değil dua etki sende kalmıyolar canları sıkıldıkça etlinin evi 100 mt ilerde olduğu halde evimde yatıyo ailene laf söylemesine gelince sakın taviz verme bu konuda boşanmadanda söz etme ters tarafına gelir allahhh korousun boşanırsınız felan sonra pişman olursun bu devirde yuvayı sıcak tutmak çok zor inan ben senin yaşadığının 1000 katını yaşıyorum 19 yaşında nelere katlanıyorum biz balayında kaynımı n odunu kırdı eşim :KK43: neyse byby

senin ailen bize yardım etmiyor diyen kocayı sevebilirmiydim bilemiyorum.gurur diye birşeyden haberi yok galiba sizinkinin.annenizemi güvenmiş sizinle evlenirken.bir erkek evlenince sorumluluklarını bilmeli.en hoşlanmadığım erkek tipi.çok zorda kalırsınız yardım olayını anlarım.ama gerçekten hoş değil.umarım sözlerini tutar.

canım evlenmeden bilemiyosun ki ayırca tek kötü yönü bunuda içinden gelerek söyledğini düşünmüyorum yada konduramıyorum ben asla kendimi ve ailemi ezdirmem o söyleyince bende söylüyorum gerçekten hoş değil :KK43: ama öyle işte iyisini yapmak için zaten burada paylaştım bizim yardıma ihtiyacımızda yok ayrıca bi arkadaş yazmıştı incir kabuğu doldurmuyo ama kırıcı işte laf nerden çıkıyosa öle oluyo ben eşimi seviyroum ve onunda beni çok sevddiğini biliyrum ve heryerde de gösteriyo ama bitek bu konuda en başından beri sıkıntım vardı dediğin gibi umarım sözünü tutar yoksa onda az olan gurur bende fazlasıyla mevcut

ya biliyomusn ben evlenirken bana sadece iki görümce ve biz olarak bildiğim evde kaynana kayoınbaba elti kayın ve iki tanenede çoçuk ya biz eltilerdeyiz ya elti ler bizde pazar günü çalıştığımız halde beraber doyasınca bile yatamıyoruz .. ama boşanmak bu kadar basit değil dua etki sende kalmıyolar canları sıkıldıkça etlinin evi 100 mt ilerde olduğu halde evimde yatıyo ailene laf söylemesine gelince sakın taviz verme bu konuda boşanmadanda söz etme ters tarafına gelir allahhh korousun boşanırsınız felan sonra pişman olursun bu devirde yuvayı sıcak tutmak çok zor inan ben senin yaşadığının 1000 katını yaşıyorum 19 yaşında nelere katlanıyorum biz balayında kaynımı n odunu kırdı eşim :KK43: neyse byby

allah sanada sabır versin canım ne diyim benim derdim eşimin ailem laf etmesi yoksa gerisi önemli değil ama senin durumunda çok kötü güzelim ya inşallah senin eşin bur duruma bir dur diyebilir

ah be canım bu mesele severken ayrılmaya değmez, hep oluyo böyle şeyler,sen taviz verme,nişanlıyken aldığım para bana yetmiyordu, seninle olan telefon konuşmalarımın mesajların faturası maaşımı yarısıydı, ailem olmasa ben onca taksidi nerden ödicektim diyiver,bide ciddi ciddi konuş kimse birbirinin ailesine laf etmesin herkesin yeri ayrı, önemli bi sebep olmadıkça ne aile yuvandan ne de yuvan için ailenden vazgeçilmez bunu ona anlat,hala balayında sayılırsın sonrasının keyfini çıkar

bide misafir konusunda bi tavsiyem olacak eşinin yanında iyi davran akrabalarına, ama eşin yokken biras as suratını,onlar eşine bi şi dersede yanlış anlamışlar,ağrım vardı falan dersin bir iki gelirler bi daha gelmezler

her evlilikte ya kadından ya erkekten bu sorunlar yaşanıyo beterin beteri var hiçbir evlilik dört dörtlük değil malesef herkes kendine göre hayal kırıklığı yaşıyor buda çok normal kimseyi kendimize uyduramayız bir orta yol bulunmalı borçlu olduğunuz şiçin eşin ailene haksız yere çatıyor olabilir ama bi süre sonra geçer bencede kayınbabana fatura ödetmenize gerek yok eğer ödeyebilecekseniz abisinin yada herhangi birinin gelmesine bence karışmamalısın kendi abin yeğenlerine sen gelme diyebilirmiydin onlarıda öyle idare edeceksin bunlar incir çekirdeği doldurmaz şeyler eğer kocan evine bakmıyorsa seni aldatıyorsa ilgi göstermiyorsa evin rızkını başkalarıyla paylaşıyorsa şiddet uyguluyorsa boşanmayı o zaman düşün derim babanın evine gitmen aranızda soğukluktan başka bişi getirmez sabret ilerde birbirinizi anlayacaksınız

canım, o kadar karışık anlatmışsın ki konuna bir kaç gelip okumaya çalıştım ama yapamadımkafamçokkarıştı

neyseki sorununu halletmişsin sevindim:nazar: bak onu biraz daha anlaşılır yazmışsın:kahve:

mutluluklara.s.:nazar:

çok sevindim
mutlu sonlara bayılırım =)
inş bir ömür boyu mutlu bir evlilik sürdürürsünüz
keşke her evlilikte en büyük sorunlar böyle olsa..

canım daha çok yenı evlısınız her evlılıkte sorunlar olur canım.fedakarlık sevgi saygı ister.eşinle karşılıklı konuş canm bi problem olduğunda.mutlu sona sevındım.Allah kımsenın yuvasını bozmasın herkese mutluluklar....

Tatliya baglanmasina sevindim.Olur böyle seyler.
Evlililk yasayarak ögreniliyor.Baslarda herkes böyle
sorunlar yasamistir.Sakin böyle basit sorunlar icin
bosanmayi düsünme.

X