Bana bir akıl verin 😢

Babanla yada abinle konuş.
Ne olursa olsun ailen onlar. Belki yardımcı olurlar. Olmazlarsa da canınız sağolsun der geçersin ama ara bence.
Ben 1 ay önce onlarla da konuştum aracı oldu yengem ama ne ölüme ne Dirime demiş babam görende ne yapmışım sanicak. Yeterki sağ olsunlar huzurlu olsunlar ben bunada razıyım et tırnaktan ayrılmaz gün gelicek yine eskisi gibi olucak. Ama üzüldüğüm tek şey daha genciz elimiz ayağımız tutuyor elimizden birşey gelmemesi.

Tek yapacağınız avukatla oturup hesap kitap yapmanız.inşallah size yardımcı olurlar.dosya masrafı falan avukatlık ücreti fazla çıkmaz ödemediğiniz her sene bu paralar katlanarak artacak.ahbab ğrubu var
Haluk levent çok lardımcı oluyor.intennette sitesi var.ahbab diye gelip bakıyorlar ihtiyaç sahibi görürlerse gerçekten borcunu kapatırlar sanada gelecek sağlarlar. İş bulmana yardımcı olurlar.kiranı sağlarlar

Sakin olun. İcra gelsede yapabileceği birsey yok malları alamaz.sizin dikkat edeceğiniz tek şey şu tarihte odeyecegim diye imza atmamak. Haciz tutanağını mutlaka okuyun. Ödeme taraftari olduğunuzu ama su donem issiz olduğunuzu belirtin. Tek sıkıntı dediğim gbi taahhüt vermeyin su tarihte odeyecegim demeyin . Odeyemezseniz hapis cezası olur

Merhaba kk ailesi öncelikle hepinize hayırlı Ramazan'lar. Rabbim oruclarimizi kabul etsin.Derdi veren Allah derman da verir inşallah.
8 yıllık evliyim 6 yaşını yeni bitirmiş bir kızım var. Eşimle severek evlendik . İkimizde birbirimiz için 2 sene önce ailelerimizi karşımıza alıp İstanbul'a yerleştik. Onlar şuan bize 3 saat uzaklıkta. Ama evliyken çektiğim kredi daha sonra kredi kartım hepsi icralık oldu. Pandemiden dolayı calisamiyoruz. Evimizde kira. Kayınpederime çekmiştim krediyi 15 bin çektim. 2 yıl geçtikten sonra ödedi ama masrafları ödememiş kaç gündür avukat arayıp duruyor bugün kapıya geldiler kapıyı açmadım. Çalışma imkanımız yok İstanbul'da yabancıyım çevrem yok çocuga bakabilecek kimse yok. Esiminde iş sektörü durmuş durumda. Eve 3 gün sonra icra gelicek Çarşamba kesin gelicz dediler çok çaresiz durumdayım. kayinperim bizden sonra emekli oldu halada çalışıyor durumu iyi. Ama yardım etmiyor belediyeye bile başvurdum maddi yardım uygun görülürse çıkar dedi ama yüklü miktarda değil tabi. 5 tane görümcem var beni hiç sevmezler. Kaynanamda gorumcelerimde boşanıp gelirsen kizinida getir bize ver senin borcunu öderiz onunkileri asla odemeyiz diye eşimi tehdit ediyorlar ikilemde bırakıyorlar. Ben zaten senin için ailemi karşıma aldım sende iyisiyle kötüsüyle benimle olmalısın sevgi zaten var birbirimizi çok seviyoruz ama ne yapcam bilmiyorum eşyalarımda çok bişey değil beyaz eşya oturma grubu çocuğumun odası bile yok. Ama nasıl yapcam. Başka nasıl bı yol izlemem lazm Allah aşkına bana bı akıl verin . Kendi ailemden fayda yok istemiyorlar eşimi sevmedikleri için onu sectigim için.

Şunu da belirtmek istiyorum eşimi sevmeme nedenleri 2 sene önce ayrılık aşamasına geldik aileler le. O kendi ailesyle ben kendi ailemle yaşadım bir süre baktık olmuyor kendi çekirdek ailemiz için girdik bir yola. Çünkü sevgi hep vardı. Ayrıca lütfen bana kırıcı yorumlar yapmayın küçük yaşta evlilik meraklısı vs. Kimse kendi hayatını annesini babasını secemiyor.
BEnde öyle babam cahil bir insan lise 3 sınıfta beni zorla tehditle öldürürüm keserim bicerim laflariyla evlendirdi sınıf arkadaşımla. O da şimdiki eşim tabi. Evet biz zaten evlenicektik ama ileride meslek sahibi olunca. Sonunda bizi mafetmis oldu hayaller hayatlar hep yarım kaldı şimdide eksik bir yanı yok. Sadece bizi birbirimize bağlı tutan sevgi.
Kırıcı yorum yapmaya bu halde insanın vicdanı kaldırır mı ya gerçekten şok üzüldüm umarım durumlar düzelir baban olsa güvenme artık hele kp asla keşke çekmeden üyeliğin olsaydı danışsaydın yani yaptığı çok alçakça geçmişte bir sürü borçla icrayla uğraşan biri olarak şunu söyleyebilirim için rahat olsun öyle türk filmlerindeki gibi geldik evi götürüyoruz diye bir şey yok telde abartırlarda abartırlar kork öde diye ama sizle muhatap olan çoğu zaman avukat bile değil çok çok size yapacağı maaşınız olursa benim zamanımda 3 te 1 iydi şimdi ne bilmiyorum onu olabiliyor bir de o kadarcık bir de hapis mapis yok korkmayın şu var size borç kağıdı geldiğinde mal beyanı yapmazsan hapis çıkabilir o da binde bir kolay kolay değil yani tedirgin olmayın ama bir an önce aile büyükleri kim varsa araya sokup o parayı kayınpedere ödetin çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını yedirmeyin

Kırıcı yorum yapmaya bu halde insanın vicdanı kaldırır mı ya gerçekten şok üzüldüm umarım durumlar düzelir baban olsa güvenme artık hele kp asla keşke çekmeden üyeliğin olsaydı danışsaydın yani yaptığı çok alçakça geçmişte bir sürü borçla icrayla uğraşan biri olarak şunu söyleyebilirim için rahat olsun öyle türk filmlerindeki gibi geldik evi götürüyoruz diye bir şey yok telde abartırlarda abartırlar kork öde diye ama sizle muhatap olan çoğu zaman avukat bile değil çok çok size yapacağı maaşınız olursa benim zamanımda 3 te 1 iydi şimdi ne bilmiyorum onu olabiliyor bir de o kadarcık bir de hapis mapis yok korkmayın şu var size borç kağıdı geldiğinde mal beyanı yapmazsan hapis çıkabilir o da binde bir kolay kolay değil yani tedirgin olmayın ama bir an önce aile büyükleri kim varsa araya sokup o parayı kayınpedere ödetin çoluğunuzun çocuğunuzun rızkını yedirmeyin
Allah razı olsun yorumunuz için teşekkürler.
Evet aynı şeyi bende söylüyorum eşime ben burda yokluk çekerken onlar orda lüks hayat yaşıyor şuan. Benim kızımın onlardan neyi eksik onun için ben hepsini yakarım. Allahta şahit bu mübarek günlerde nasıl çabaladığımı. Zor günler geçiriyorum.
Önceden üyeliğim vardı ama bir ara dondurmuştum. Umarım dediğiniz gibi olur .
Bu arada bunu unuttum mal beyanı yapın dediniz ya o nasıl oluyor ? Nereye başvuracağım

Sakin olun. İcra gelsede yapabileceği birsey yok malları alamaz.sizin dikkat edeceğiniz tek şey şu tarihte odeyecegim diye imza atmamak. Haciz tutanağını mutlaka okuyun. Ödeme taraftari olduğunuzu ama su donem issiz olduğunuzu belirtin. Tek sıkıntı dediğim gbi taahhüt vermeyin su tarihte odeyecegim demeyin . Odeyemezseniz hapis cezası olur
Telefonda eşim söylemişti ama herhangi bir imza atmadik biz sıkıntı olurmu aceba?

Tek yapacağınız avukatla oturup hesap kitap yapmanız.inşallah size yardımcı olurlar.dosya masrafı falan avukatlık ücreti fazla çıkmaz ödemediğiniz her sene bu paralar katlanarak artacak.ahbab ğrubu var
Haluk levent çok lardımcı oluyor.intennette sitesi var.ahbab diye gelip bakıyorlar ihtiyaç sahibi görürlerse gerçekten borcunu kapatırlar sanada gelecek sağlarlar. İş bulmana yardımcı olurlar.kiranı sağlarlar
Çok sağolun. Ahbap grubuna Ben yazmıştım 5 gün önce üyede oldum ama herhangi bir geri dönüş yapılmadı. Maddi yardımları yok sanırım ama başka caremde yok.

Evet aynı şeyi bende söylüyorum eşime ben burda yokluk çekerken onlar orda lüks hayat yaşıyor şuan. Benim kızımın onlardan neyi eksik onun için ben hepsini yakarım. Allahta şahit bu mübarek günlerde nasıl çabaladığımı. Zor günler geçiriyorum.
Bu arada bunu unuttum mal beyanı yapın dediniz ya o nasıl oluyor ? Nereye başvuracağım
Size ilk tebligat geliyor ya işte borcunuz bu falan filan tarihte işlem başlayacak diye o elinize ulaştığı andan sonra 7 gün içinde sizde dilekçe yazıyorsunuz nette örnekleri var yazarsanız çıkar işte üstünüzde bir şey olmadığına malınız olmadığına dair mesela ben adileye gittim orada kapıda arzuhalciler yazdı sonra beni adliyenin pttsine gönderdi zaten sorarsanız hemen yardım ediyorlar orada da mesela xx icradan gelmiş diyelim oraya gönderiyorsunuz ama gönderdiğinize dair mutlaka kağıt alın nolur nolmaz ama siz sanırım bu aşamaları geçmişsiniz korkmayın

Size ilk tebligat geliyor ya işte borcunuz bu falan filan tarihte işlem başlayacak diye o elinize ulaştığı andan sonra 7 gün içinde sizde dilekçe yazıyorsunuz nette örnekleri var yazarsanız çıkar işte üstünüzde bir şey olmadığına malınız olmadığına dair mesela ben adileye gittim orada kapıda arzuhalciler yazdı sonra beni adliyenin pttsine gönderdi zaten sorarsanız hemen yardım ediyorlar orada da mesela xx icradan gelmiş diyelim oraya gönderiyorsunuz ama gönderdiğinize dair mutlaka kağıt alın nolur nolmaz ama siz sanırım bu aşamaları geçmişsiniz korkmayın
Çok teşekkür ederim inanın çok korkmuştum. İyice aydınlandim❤️🙏

Mal beyanında bulunmazsaniz hapis cezası cikmaz o cok eskidendi. Yanlis yönlendirmeyelim
Sadece borcu su gunde odeyecegim diyip taahhüt verirseniz hapis cezası cikar
Onun dışında napabilirler derseniz sgkli çalışırsanız borç kimin adınaysa onun maaşının 1/4 une haciz koyabilirler. Evde bulunan eşyalardan iki adet olan ne varsa iki adet TV den biri gibi mesela buna el koyabilirler

Mal beyanında bulunmazsaniz hapis cezası cikmaz o cok eskidendi. Yanlis yönlendirmeyelim
Sadece borcu su gunde odeyecegim diyip taahhüt verirseniz hapis cezası cikar
Onun dışında napabilirler derseniz sgkli çalışırsanız borç kimin adınaysa onun maaşının 1/4 une haciz koyabilirler. Evde bulunan eşyalardan iki adet olan ne varsa iki adet TV den biri gibi mesela buna el koyabilirler
Teşekkür ederim canım 😊

Sın durum nedir be yaptınız?
il buldunuz mu ? bırç icra ne durumdasınz?
aşlemize hiç kimseye muhtaç olmayın zaten yardım etmeyecekler
Malesf iş bulamadık evdeyiz ikimizde borcta hala duruyor habile tebligat geliyor en son 3 gün içinde gelicez die kağıt göndermişlerdi bayram girdi araya. Kimsenin kimseye hayrı yok. Allah yardım etsin ne diyeyim ki🙏

Ben bu işlerle ilgiliyim bu alan da çalışıyorum hacze gelıp eşya almıyorlar genellikle eskisi kadar bakarlar yazarlar ne var ne yok yatak odasına girme hakları yok buzdolabını çamaşır makinesini alamazlar alıyoruz diye yazarlar ama bu ödeme yapmanız içindir sürekli hukuk büroları arar eve hacze gelcez derler borcunuzu ödeyin sakın borclu kalmayın ama korkmayın da hapse atamazlar hacze geldıklerınde her esyayı alamazlar yediemin depoları zaten dolu çok alma gayreti içinde olmuyorlar gönlünüzğ ferah tutun ama elınıze para gectıkce o borcu kapatın ayrıca kayınpederinizi de size yapılanlarıda Allaha havale edın ilahi adalet tecelli edecektır öyle bir duruma düşerlerki sizden bin beter olurlar bu arada ziynet esyalarını baktıkları her hangı bır yerde gorurlerse onlar alınır inşallah Rabbim sıkıntılarınızdan kurtarsın sizi 🤲🏻💕

X