Lütfen akıl verin bana ben artık ne yapacağımı bilmiyorum

Merhabalar 9 aylık evliyim eşimi çok seviyorum kayınvalidem nişanlıyken beraber oturmak istedi ben istemedim eşimde istemedi 4 çocuğu var sadece bir oğlu varmş gbi davranıyor haftanın 3 günü yanında kalıyoruz kayınpederim de vefat etti hep benm arkamdan konuştu hep beni oğluna kötüledi eşimi tek bırakmıyorum ben başka odadaykenz benm arkamdan konuşuyor bnm aileme gitmeme bile karıştı bir sürü laf sayar sen bir kere cevap verdin mi hakaretler bayılma numaraları gitmesen olmuyor gitsen olmuyor eşim eve üzgün geldiğinde hep aklımda yine mi doldurdular bu adamı diyprum görümcemde ondan farksız değil sorsan bnden çok memnunlar bi sıkıntıları yok her gittiğimizde beni tek mi bırakcaksınız diyip ağlıyo eşimde beraber oturalm demeye başladı ne yapacağımı bilmiyorum oturmak istemiyom ama eşim istiyor. Bu şekilde anlaşamıyoruz aynı evde nasıl olcak gelenime gidenime karışcak ne yapmam lazım bana akıl vern ne olur eşime rest çekersem annesnn yanında olmasından korkuyorum nereye kadar dayanıcam bilmiyorum

şimdi kabul ettin mi bir daha dönüşü yok. iyi düşün taşın eşinin istemesine bakma hemen hemen hepsi aynı. bir kere acaba birlikte otursak mı diye sesli düşünsen eşinin yanında eşin onu bir şekilde bağlar ve bir bakmışsın oturursun. ha kv ile aynı evde oturup inanılmaz mutlu arkadaşım da var o ayrı herkesi aynı tutmuyorum. ama anlattıklarına bakıldığında sen pek mutlu olacaksın gibi durmuyor. o yüzden oturmak istemiyorsan acaba mı deme asla. hayır istemiyorum de kestir at.

Kızlar müjde eşimle oturuyordk bu konu açldı diğer kardeşler de geldi bnde gönlüm razı değil oturmaya bu yaptıklarndan dolayı korkularım var dedm aynı evde mutlu olamıcaz dedim bir yuvanın yıkılma vebalini alıyorsanız otururum dedm öyle söyleyince eşimde bsna hak verdi eğer bizim annemizse evlatlarınn problemi dedi gelinlerin değil herkes yükü eşit kaldırcak dedi yüreğim ferahladı en azından içimin rahat olmafığını bilsinler birde küçük kaynım annemin huyu böyle kabul etcez dedi bnde benmde huyum bu benide bu şekilde kabul etceniz madem dedim bakalım ilerleyen günlerde nasıl olcak Bir nebze içim rahatladı sayenizde 😘

Kızlar müjde eşimle oturuyordk bu konu açldı diğer kardeşler de geldi bnde gönlüm razı değil oturmaya bu yaptıklarndan dolayı korkularım var dedm aynı evde mutlu olamıcaz dedim bir yuvanın yıkılma vebalini alıyorsanız otururum dedm öyle söyleyince eşimde bsna hak verdi eğer bizim annemizse evlatlarınn problemi dedi gelinlerin değil herkes yükü eşit kaldırcak dedi yüreğim ferahladı en azından içimin rahat olmafığını bilsinler birde küçük kaynım annemin huyu böyle kabul etcez dedi bnde benmde huyum bu benide bu şekilde kabul etceniz madem dedim bakalım ilerleyen günlerde nasıl olcak Bir nebze içim rahatladı sayenizde 😘
Kendini ne güzel ifade etmişsin bak kimseyi üzmeden, kırmadan... Sen yine böyle devam et ne olursa olsun kabul etme birlikteliği...

Kesinlikle kabul etme tabi ki. Hayır dersen bir iki konuşur susar, kabul edersen daha büyük problemler yaşarsın.

Ayni benim kaynanam. Doyasıya gezer tozar her istediğini yaptırır ufacık bişeyde ağlamaya başlar zaten babanız gitti sizde bıraktınız beni inşallah hepiniz bosanirsnz vs.. çokmu zor dilini tutup iyi olmak bizde merhamet edebilsek

Kaynanayla birlikte oturmaya zorlanmak haklı boşanma sebebi oldu biliyorsunuz değil mi?o bayılmalar falan numara dediğiniz gibi. Bayıldığı anda onu yerinden zıplatacak bişey söyleyin bak nasıl zıpkın gibi ayaklanıyor :)

Mecbur değilseniz yatalak da değilse rest çekin tabiki.. sonra dan ik mik daha zor olur sizin için. Ev ev üstüne olmaz özel yaşamda kalmaz.

Merhabalar 9 aylık evliyim eşimi çok seviyorum kayınvalidem nişanlıyken beraber oturmak istedi ben istemedim eşimde istemedi 4 çocuğu var sadece bir oğlu varmş gbi davranıyor haftanın 3 günü yanında kalıyoruz kayınpederim de vefat etti hep benm arkamdan konuştu hep beni oğluna kötüledi eşimi tek bırakmıyorum ben başka odadaykenz benm arkamdan konuşuyor bnm aileme gitmeme bile karıştı bir sürü laf sayar sen bir kere cevap verdin mi hakaretler bayılma numaraları gitmesen olmuyor gitsen olmuyor eşim eve üzgün geldiğinde hep aklımda yine mi doldurdular bu adamı diyprum görümcemde ondan farksız değil sorsan bnden çok memnunlar bi sıkıntıları yok her gittiğimizde beni tek mi bırakcaksınız diyip ağlıyo eşimde beraber oturalm demeye başladı ne yapacağımı bilmiyorum oturmak istemiyom ama eşim istiyor. Bu şekilde anlaşamıyoruz aynı evde nasıl olcak gelenime gidenime karışcak ne yapmam lazım bana akıl vern ne olur eşime rest çekersem annesnn yanında olmasından korkuyorum nereye kadar dayanıcam bilmiyorum
Dolan adam seninlede gitse dolar sensiz de birkere bu korkudan kurtul.Sağlam dur eşine iyi davran her anlamda güler yüzü eksik etme seninle huzur bulsun ki aklından silsin.Sen huzur veren onlar huzur bozan gibi net ayrım olmadıkça eşin seni anlamaz...

Rest çekmezseniz çok pişman olursunuz.

Bu kadın ne yapıp eder sizin evde kalmaya başlar ve sonrasında da gitmez artık.

Sakin oyle bir hata yapma.Kocaman kadin otursun evinde.Sizin eve gelince hersey gulluk gulistanlik mi olacak degistirecek mi huylarini hayir.huzursuzlugunuz kat be kat artacak.

Taktik uygula canım. Yapması zor bana göre. Ben olsam yapamazdım muhtemelen ama belki sen yaparsın diye sana anlatıyorum

Ailesi hakkında eşine güzel şeyler söyle. Asla kötüleme. Annen ne kadar iyi bir insan bana bugün şöyle bir iyiliği dokundu gibi. Ailesi seni eşine kötülediklerinde eşin ‘karım onlar hakkında ne düşünürken ailem ne düşünüyor. Demek ki art niyetli olanlar onlar’ diye düşünecektir

Aynı ev meselesine gelince dinen kadın ayrı eve çıkmak isterse erkek ayrı ev açmak zorundadır. Bu konuda seni zorlayamaz yani. Annesi bakıma muhtaçsa orası ayrı tabi. Onu ben bilemem tabi

Rest çekmek değilde tatlı dille her şeyi izah etseniz...
Bnde o çabadayım rest çekmem dedim gider gelirim ıturuz konuşuruz dedim Annesini de kötülemyiom bn kötülersem koruma moduna geçcek çünkü bn senden para istemedim pul istemedim ben senden huzur istedim dedim eşime bana sen haklısın dedi bakalım nasıl ilerlicrk süreç

Taktik uygula canım. Yapması zor bana göre. Ben olsam yapamazdım muhtemelen ama belki sen yaparsın diye sana anlatıyorum

Ailesi hakkında eşine güzel şeyler söyle. Asla kötüleme. Annen ne kadar iyi bir insan bana bugün şöyle bir iyiliği dokundu gibi. Ailesi seni eşine kötülediklerinde eşin ‘karım onlar hakkında ne düşünürken ailem ne düşünüyor. Demek ki art niyetli olanlar onlar’ diye düşünecektir

Aynı ev meselesine gelince dinen kadın ayrı eve çıkmak isterse erkek ayrı ev açmak zorundadır. Bu konuda seni zorlayamaz yani. Annesi bakıma muhtaçsa orası ayrı tabi. Onu ben bilemem tabi
Aynen ne kadar sinir olsam da geceleri ağlasam da yüzlerine karşı koz vermiyorum

Bnde o çabadayım rest çekmem dedim gider gelirim ıturuz konuşuruz dedim Annesini de kötülemyiom bn kötülersem koruma moduna geçcek çünkü bn senden para istemedim pul istemedim ben senden huzur istedim dedim eşime bana sen haklısın dedi bakalım nasıl ilerlicrk süreç
Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda...

Sakinn alt katina bile gitme.Kardesim bu yuzden bosanmanin esiginde.Kocami taniyamiyorum cok degisti diyor.Gitme pismn olursun

Şimdiden sorun yaşıyorsunuz aynı evde imkanı yok geçinemezsiniz evliliğinize yazık olur.
Eşinize güzellikle söyleyin aynı evde anneyle kız bile tartışma yaşayabiliyorlar ben bunu annenle yaşamak istemem iyi iken kötü olmayalım deyin
Ayrıca kim beraber yaşamışta mutlu olmuş ki çevrenizde vardır kesin örnekler verin anlaması için.
Vicdan yapmış anlaşılan eşinizde sürekli yalnız kaldığından yakınıyorsa annesi.
Umarım ikna edebilirsiniz.

X