Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Meraktan soruyorum sadece. Türkçeyi türklerden ayırt edilemeyecek kadar düzgün konuşabiliyorlar mı gerçekten? Suriyeli olduğu aklınıza gelmemiştir belki ama hiç mi fark göremediniz?
Emin olun hiç farketmedim.Çok çok az bir farklılık vardı mesela p harfini çok telaffuz edemiyor gibiydi ama ben Hatay şivesi falan sanmıştım pek takılmadım yani

Irkçı değilim demişsiniz ama sevgiliniz sen Suriyeliler hakkında öyle konuşuyordun ki söyleyemedim demiş.Bu da aslında sizin biraz da olsa ayrımcı olduğunuzu gösterir.
Ama asıl önemli olan kalbinizde hissettiğiniz.
Eğer ilerisi içinde kültür çatışması yaşamayız diyebiliyorsanız ailenizi bir şekikde ikna edersiniz.Ama içinizde şüpheler varsa evlilikler ne yazık ki sadece aşkla yürümüyor.

Konudan bağımsız olarak hayatınızla ilgili alacağınız önemli kararlarda isteğinizi değil de çevrenizi düşündüğünüz sürece hep mutluluğa aç olacaksınız. Hadi aileyi bir noktaya kadar anlarım da mutluluğum için laf edecek arkadaşa da kapı orada.

BENİ TERKETMENDEN KORKTUM SEN SURİYELİLER HAKKINDA ÖYLE KONUŞUYORDUN Kİ HİÇBİRŞEY DİYEMEDİM
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim.
Bu ne çelişki?

Ayrıca çocuk İtalyan olsa vaaaov ooov diyecektin ama suriyeli olunca bi sürü ağlayan emojiler vs vs
Bu kadar dramatize etmeye gerek yok
Gerçekten sevsen şu konuyu bile açmazdın
Konun da aşırı yaz dizisi tadında zaten
Doğruysa sal çocuğu
Kurguysa biraz daha geliştir senaryonu

Var. Üç tane tanıyorum. Asla anlaşılmıyor. Sadece gırtlaktan konuşuyorlar, ona da doğulu der geçersin. Hatta 6 yıldır burada yaşayan Mısır'lı bir abi var. Şakır şakır konuşuyor.

BEn senin yerinde olsam bırakmam suriyeli die adam mı bırakılır bence ara çocuk senin önyargından çekinmiş söyleyememiş

Emin olun hiç farketmedim.Çok çok az bir farklılık vardı mesela p harfini çok telaffuz edemiyor gibiydi ama ben Hatay şivesi falan sanmıştım pek takılmadım yani
Suriye bizim eyalet ayol.

Mhpliler'in çoğu 82 Kerkük 83 Musul der.

Olur bu iş.

Adın ne dediğinde çocuk ne dedi?
Hiç mi notlar açıklanırken adını soyadını görmediniz, bölümde her yere isim listeleri asılıyor...bu çocuğun soyadını nasıl hiç görmezsiniz? Konunuz feyk yani saçmalık.

Çok fazla dizi izliyorsun galiba. Yeterli derecede kitap okusan daha iyi bir kurgu yapar ve morel yazmazdın.
Dizi izlemiyorum hanımefendi sadece film izliyorum . Önceki mesajlarda da dediğim gibi inanmıyorsanız lütfen mesaj yazmayın.Çünkü konum GERÇEK. sadece bir kelimeye takılmışsınız, tamam gözümden kaçmış normalde de maalesef dilime yapışmış o şekilde telaffuz ediyorum. Ayrıca haftada en az bir tane klasik kitap okuyorum. Buraya da yeteneklerimi konuşturmak için değil durumun duygusallığıyla fikir edinmek için yazdım. Lütfen kırıcı olmayın

Çok doğru ve ek olarak aslında daha da geçmişe dönüldüğünde hepimiz ilk modern insanın ortak ata ırkı olan Homo Sapiens familyasından gelmiş bulunuyoruz. Orda da birşeyler yolunda diye canımız sıkılmış olacak ki şuanki gelişime kadar sürekli ayrıştırıp durmuşuz kendimizi.
Sevgiler Mune

bana pek inandırıcı gelmedi. hiç mi memleket muhabbet açılmadı? hadi onun ismi türk ismi diyelim hiç mi anne ismi baba ismi vs geçmedi...
Memleket muhabbeti tabi açıldı . Bana hataylıyım dedi zaten. Annesinin babasının ismini verirdim de buraya her ayrıntıyı vermrk istemiyorum. Ama Türklerde de kullanılan isimler zaten. Siz de olsanız farkedemezdiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…