Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O şekilde yaklaşmazsınız tabii çünkü anlamadınız ki konuyu. :)

Öngörü sahibi olmak bambaşka bir şey ki yapılan yorumlardan bu konuda ne kadar iyi olduğumu görmüş oldunuz. :KK66:
Konuyu değil ama tavrınızı ve yaklaşımınızı anlayamadım evet.

Konu ciddi ve edebiyat bölümünde okumamla konunun ne alakası var Allah aşkına yaa. Bakın gerçekten şuan kendi üzüntümü bir kenara bıraktım yorumlarda kendimi kanıtlamaya çalışıyorum. Allah aşkına istemiyorsanız inanmıyorsanız yorum yapmayın
Moral yazmayı bilmemenize şaşırmamızdan kaynaklı bir alaka var.

Ben arap alevisiyim. Cok cok senelee evvel dedemin babaannesi dedemin babasini sirtinda tasiyark buraya adanaya gelmisler. Ufak bi koye yerlesmisler yillar yillar snra biz dogdmzda o mahallede sadce bizim akrabalarmz ve o donem dedemn babaannesiyle birlkte gelen insanlarn sulalaeleri yasar. Adananin en iyi muhitinde okullara gittim. Universite mezunu ve koyu mhpli olan bi adamla evlendim . ben chpliym. Kaynvaldemde oyle :) esim mhpli . sana bu kdr seyi neden anlattim bilyo msn. Kimn nereden geldigi ne oldgu hic onemlidegil. Ha bu arada esimn babasinin kürt oldgu evlendktn snra ogrendim. Sorun mu tabikiii degilll. Insanlari savunduklari siyasi gorusleriyle tuttuklati takimlageldkleri yerlerle elestirmek dislamak yerine once kalbini kararterini ogrenin birine kabul ettirmye calisicaksanz kalbini kararterini one surerek kabu lettirin. Ha kismeetten ote köy yok o ayrii. Allah kimseyi bu tip sorunlar arasidna birakmasn insallah.

Düzgün bir insan ise ve gerçekten tanıyorsan nereli olduğunun önemi yok. Sen ailenden çekiniyorsun bence.

Yalan söylemesi hiç ama hiç hoş değil ama bu toplumsal baskıda biraz anlayabiliyorum. Bence al karşına açık bir şekilde konuş. Başka sakladığı bir şey var mı, yok mu sor. Eğer varsa o an söylemesini, ileride öğrenirse hayatından çıkaracağını açık bir dille anlat.

Kimliğimizde T.C vatandaşı yazıyor olabilir. Bu topraklarda doğmuş olabiliriz ama bir gen testi yaptırsak genlerimizde farklı ırkların genlerinin çıkacağını sana garanti edebilirim. Hiçbirimiz %100 Türk değiliz. Irk olayı şu dünyada bulduğum en saçma şeylerin başlarında. Irk değil, kültür farklılığı benim için bir nebze problem olabilir olsa olsa.

Çocuğun yanında ne kadar saydırdıysanız suriyelilere kimliğini bile gizlemek zorunda kalmış. Şu bir gerçek ki onları gördüğümüz yerde tiksinerek bakıyoruz asalak gözüyle görüyoruz. Yaşadığım şehirde en yakın arkadaşlarımdan biri suriyeli ve yaşadıklarını ağlayarak anlattı ağlayarak dinledim. Aşık olmak zor bulunan bi durum. Bekar olsam aşık olsam çokta bakmam suriyeli oluşuna. İlerisi için yapabilecekseniz, kesinlikle sorun teşkil etmez

Bu kadar;
romantik, ince düşünceli, kibar, anlayışlı, her kavgada alttan alan , çimlere uzanıp kitap sohbeti yapan, ahşap at oyan, fevkaledenin fevkinde bey Efendi'nin Türk olmadığı aşikar zaten 😂😂😂

İnsan oradan çakar 😁 bu hangi milletten ya huuuu der 😅

Neyse çok da Yurdumun erkeklerine laf etmeyeyim 🤯🙄😝🧔🏻

Umarım gidişat bu yönde olur ve hoşgörüye dair umutlarımız yeşermeye devam eder Sevgili Mune Mune .🙈
Sanmıyorum gülüm, hiç umutlu değilim zira senelerdir sitedeyim, sitede de sosyal hayatta da yıllardır aynı konular üzerinde dönüp duruyoruz ve bir arpa boyu yol almadık, konuda asıl mesele çocuğun yalan söylemesiyken başlık Suriyeli olması üzerine, yorumlarda Suriyeli olması üzerinden yapılıyor, melezlikten bahsediyoruz, arı ırk olan var mı diye sormak geliyor içimden, kaç kişinin anası babası aynı ırktan? Ben diyeyim anam doğulu babam batılı, kayınpederim kayıboyu, kayınvalidem göçmen, yengelerimden bazısı Karadeniz kadını, bazısı Macir, bazısı İç Anadolulu, hangi ırkız biz?

Türk olmak bu topraklar üstünde aynı bayrak altında yaşamaktır, lazı da çerkesi de, kürdü de, boşnak'ı da birdir.
Birbirimizle evlenmişiz, akraba olmuşuz, komşuluk yapmış, aynı masada yemek yemişiz, düğünlerde birlikte halay çekip cenazelerde acılarımızı paylaşmışız, hangi ırktan bahsediyoruz burada?

Çocuğun yanında ne kadar saydırdıysanız suriyelilere kimliğini bile gizlemek zorunda kalmış. Şu bir gerçek ki onları gördüğümüz yerde tiksinerek bakıyoruz asalak gözüyle görüyoruz. Yaşadığım şehirde en yakın arkadaşlarımdan biri suriyeli ve yaşadıklarını ağlayarak anlattı ağlayarak dinledim. Aşık olmak zor bulunan bi durum. Bekar olsam aşık olsam çokta bakmam suriyeli oluşuna. İlerisi için yapabilecekseniz, kesinlikle sorun teşkil etmez
Off o kadar haklısınız ki gerçekten kötü yorumlar yaptım yan
Yo ben konuya inanmıyorum demedim. üstte konuyla alakalı yorum ve iyi dileklerimi de ilettim hatta okuduysanız . Hakkınızda hayırlısı olsun
Kusura bakmayın inanın kafam çok değişik şuan kim ne yazdı hepsine biranda bakmaya çalışıyorum kırdıysam özür dilerim teşekkğr ederim

Suriyeliler de arap sonucta. Tr de yaşayan arap olsa farklı mi olacakti

Anladıysam Arap olayım.

Ben de türk tercih ederim amenna ama bu adam eğitimini almış,aklı başında,yaşadığı cografyaya uyum sağlamış,saygılı bi adamsa hangi millet olduğu pek fark etmiyor bana.

Ayrıca da sevgilin türkleşmiş. Öz kimliğini kaybetmiş. Yani ailene öyle söyle. Kökenleri suriye ama buraya yerleşip burali olmuşlarfilan de.
Ailenle iyice tanıştır. Iyice alışıp sevsinler. Ondan sonra söylersin durumu.

Ama bi saniye daha oenmliolan. Bi konuya deginmemisim. Ik basta soylemeliydi. Isterse rum olsun musluman olmasn ne olursa olsun durustlkle yaklasssaydi belki nu kdr tepki almazdi. Bunun ayirimini yapack olan sensin. Yani suriyeli diye degil basta soylemedigi icin uzuldugunu tahmn edyrm oyle dusunmek istiyorum.not klavyem sorunlu eciş bucus yazdgm icin ozur dilerim:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X