Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

benminikkus

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
104
47
29
Hanımlar merhaba
Şuan o kadar karışık hisler içerisindeyim ki, nasıl bir düşünce içerisinde olmam gerekiyor kestiremiyorum. Biraz uzun olacak ama lütfen sonuna kadar okuyun. İçimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.

Bundan önce uzak akrabalarımdan bir sevgilim oldu, değer verdim ama görmedim. Aldatma, hakaret, psikolojik şiddet hepsi vardı. Nefret ettim ve ayrıldım peşimden koştu ama asla kabul etmedim.

Uzun bir aradan sonra hayatımda ilk defa aşkı tattım. Üniversitede aynı kampüste farklı bölümlerdeydik. o mezun oldu ben hala üniversitedeydim. Mezun olduğu bölümde iş aramaya başladı, bulamadı, bulana kadar düşük ücretli bir işe girmek istediğini söyledi. Küçük bir manavda çalışmaya başladı.

Annemle tanıştı annem onun karakterini beyefendiliğini her şeyini çok sevmişti .Artık ciddi düşünmeye başlamıştık. Tek sorunumuz maddi durumuydu hiç birikimi olmadığını söylemişti. Biraz para biriktirip öyle ailemin karşısına evlilik için çıkıp ikna etmeye çalışacaktık. Ben de atanırım atanamazsam da küçük bir iş bulurum ikimiz de çalışırız zamanla hallederiz diye düşünüyordum.

Bana Hataylı olduğunu söylemişti. Bir Türk soyisimi söyledi. Ailesinin de Kilis’te yaşadığını söyledi. Konuşması, hareketleri, kıyafet tarzı görünüşü tam bir Türk. Hiçbir şekilde Suriyeli olduğunu fark etmedim. Aklımın ucundan dahi geçmedi. Sosyal medya kullanmıyordu. Telefonu hep kilitsizdi istediğim zaman bakıyordum ama zaten Türkçe kullanıyordu. Arkadaşları da Türk’tü.

DÜN BULUŞTUK. BANA KENDİSİNİN SURİYELİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Ben çok üzgünüm çok içimdekileri anlatamıyorum. Eve gelip hastayım bahanesiyle yatağıma girip saatlere ağladım. Onu çok seviyorum. Ama aileme ne diyeceğim? Arkadaşlarıma me diyeceğim?
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim. (Lütfen siyasi tartışmalara girmeyelim siyaseti hiç sevmem sadece içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazıyorum bunu) Ailem Mhpli ve milliyetçi bir ortamdan geliyorum. Ailem onun Suriyeli olduğunu duyarsa direkt üstünü çizecek.

Dün bu olaydan sonra hiç mesajlaşmadık. Bugün beni bir kere çaldırmış ama henüz ne diyeceğimi bilmediğimden açmadım. Onu çok çok seviyorum. Lütfen bana birşeyler yazın...

Son düzenleme:
Suriyeli olsun.Bence bırakma.Ben böyle birini bulsam suriyeli diye bırakmam.Kurtlerle de evlenmiyor muyuz.Bence suriyeliler kürtlerden iyi.Sonra çok pişman olursun.Benim bir arkadaşım ünide bir filistinliyle cıkmış aynı seninki gibiymiş.Ailesinin etkisiyle ayrılmış.Sonra ileri yaşlarda bir kazmayla evlendi boşandı.Hala o filistinliyi anar.

Ailenizin niye istemeyeceğini anlamadım. Suriyeli olunca tü kaka ama Türk olunca ooo mikimmil mi oluyo ? Çok saçma geldi tavır.. Şurada 1000 tane konu var kocam dövdü, sövdü diye. Sorsan hepsi Türk hepsi ADAM!

Yalan söylemesi de kötü ama itiraf etmiş. Siz öğrenseniz bir şekilde farklı düşünürdüm. Bence ağlayıp sızlanacak bir şey de yok. Fransız olsa göbek atardınız ohhh yabancı damat buldum diye. Seviyorsanız dil, din, ırk ayrımı olmuyor. Belki de siz de yeterince sevmiyorsunuzdur. Sizi sevmesini, kişiliğini övmüşsünüz hep. Hayranlık, ilgi görme hoşuna gidiyordur. Öyle olmasa bu kadar abartmazdınız.

Irkçı biri olmayan haliniz mi bu? Bir insanı ırkı yüzünden yargılıyorsunuz hem siz hem aileniz ırkçısınız. Tanımış sevmişsiniz ister Suriyeli olsun ister Türk ister İtalyan ne önemi var bunun? Yıl 2019 hala bunların konuşuluyor olması gerçekten utanç verici. Eğer bahsettiğiniz kadar çok sevseydiniz bu durum umurunuzda olmazdı. Siz hayatınızdaki erkeği sevmiyorsunuz önce bunu kabullenin. Arkadaşlarınıza ne diyeceğinizi düşünmüşsünüz üstüne pardon onlara ne? Gerçekten dert mi ettiniz bunu?

Neden kıyas yapıyorsunuz acaba ? Kürtler kötü diye ima etme amacınız ne ?

Tahtadan atın fotografını at ınanalım

Ne zamandır beraberdiniz? Konuşması nasıldı, hiç mi anlamadınız yani?
Ben olsam ayrılırdım. Suriyeli olduğu için değil, yalan söylediği için.
Kendince haklı sebepleri olabilir ama bu kadar kolay yalan söyleyip gizleyebildiğini gördükten sonra güvenim sarsılırdı. Adam istese her konuda ayakta uyutabilir karşıdakini.

Arkadaşlar lütfen tartışma çıkmasın ben fikir almak için açtım nolur konum kapanmasın Daha yeni öğrendim ve aileme ve arkadaşlarıma hiçbirşey diyemedim henüz
çok şaşkınım

Yazı biraz roman gibi olmuş

Seviyorsanız bırakmak için bir sebep yok
Birde konuşmasından nasıl anlamadiniz ki
Genelde illaki anlaşılıyor

Linç Loading

Neden kıyas yapıyorsunuz acaba ? Kürtler kötü diye ima etme amacınız ne ?
Kisisel tercihim evlenmek icin yani.Yoksa bir nefretim asla yok.Suan benim sevdiğim kişi de kurt.Evlilik olarak tercih etmezdim.Bosandigim kisi de kurt idi.Aile olarak yetisme olarak kadina değer vermiyorlar oyuzden.

Mune derim, başka bir şey demem.
Bütün fikriniz bu mu gerçekten?

Sizin asıl düşünmeniz gereken şeyler; ailelerinizin uyumu, sizin o aileyle uyumuzun, sevgilinizin bundan sonra hayatını ne şekilde ve nerede planladığı. Bunlar şeffafca konuşulsa bile öngöremediğiniz sorunlar, fikir değişiklikleri mutlaka olacaktır. Keşke sevgilinizin bastan söyleseymiş doğruları. Size tek tavsiyem daima akılcı davranmanız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…