Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya bence durum farkli, sınırda yasanan olaylarda Turk koyleri suriye tarafinda kalmis sonra cifte vatandaslik verilmis boyle biri ile tanismistim asla aklinizdan gecmezdi.

Evet, ben biraz öyle sanıyorum. Okumuş kitleyi avrupaya alıyorlar.

Türkiye’de de sokak aralarında arapça levhalardan geçilmeyen kebap, turizm, yemek satan gibi dükkanlar açıyorlar. Ya da dilenenler. Ya da, kadın pazarlamacılığı yapanlar. Ya da ucuza işçilik yapıp, ülkemin vatandaşının işsiz olmasına sebep açanlar bulunuyor Türkiyede.

2 kişi gelip evi kiralamak istiyorlar. Kiraladıktan sonra da 10 kişi geliyorlar eve.

Hayret bi şey. Ülkede öğretmen, hakim, doktor, mühendis açığı mı var? Fazlası var fazlası. Hem de pırıl pırılları var da iş bulamıyorlar. Suriyeli hakime, doktora kalmadık.

Bizim okulda liste asılmıyor. Herkes okulun sistemine şifresiyle girip öğreniyor sonuçları.

Haksızlık ediyorsunuz E esmergizmo ,tanımadığınız insanlar hakkında bu kadar net konuşmayın bence.Olayın sevgi kelebeği olmakla da alakası yok,konu ırk üzerinden açılmış kültür değil,ne diyelim ''evet Suriyeli sevgili mi olur şutla gitsin'' ? Konu sahibi tamamıyla çevreyi düşünüyor,sevgilisinin ''Suriyeli'' olması bence onu rahatsız eden şey,başka bir şey değil.

Her milletin iyiside kötüsüde vardır
Kimse dogarken ırkını secemiyor malesef

Suriyeliyse suriyeli ne fark var insan sonuçta hemde anlattığına göre iyi bir insan ama Bi İngiliz falan olsa çok havalı olurdu değil mi siz aşık değilsiniz aşık olsanız ırkını sorgulamazsınız

biz türküz de çok mu mükemmeliz keşke kendi ırkımdan biriyle evlenmeseydim derim hep ırkçılık bizde yobazlık bizde anlayışsızlık saçma sapan gelenek görenek biz de çocuk tecavüzü kadına şiddet hepsi bizim öve öve bitiremediğimiz kendi ırkımızda

hiç de mükemmel bir ırka sahip değiliz kaldı ki başka ırkları küçümseyelim hiç haddimiz değil bırak ırkçılığı seviyorsan aşkının peşinden koş aşk her zaman kapını çalmaz insanın

senelerce yalan söylemiş adam. resmen köprüyü geçene kadar dayı demiş olay bu. yanında yorum yaparken bile kendini gizlemiş. bu resmen sinsilik. aynı şeyi yaşadığım için rahat konuşuyorum merak etmeyin.

ayrıca istediği tür kişiyle evlenmek isteyebilir herkes evleneceği kişinin kriterlerini belirlemekte özgürdür.

O zaman ''ırkçı değilim'' şövalyeliği yapmasına gerek de yok,konunun özü bu çünkü.Adamın yalan söylemesi,evet etik değil ama sebepleri çok da anlamsız değil bir taraftan bakınca.
Ayrıca haksızlık ediyorsunuz kısmım burada yorum yapan insanlar için yazdığınız kısma idi,konu sahibinin sevgilisi değil.

Dead Cell

kaldı ki durum şöyle olsa alnının akıyla atıyorum yurt dışı bi okula girmiş olsa bu suriyeli arkadaş ve konu sahibi ile orda tanışsalar ilk planda kendini gizlemese ve anlaşsalar ilişkileri olsa çok başka olurdu her şey o zaman karşı çıksa ırkçılık yapmayın diyebilirdik belki.

Her milletin iyiside kötüsüde vardır
Kimse dogarken ırkını secemiyor malesef

Kimse ona bi şey söylemiyor ki. Türkün de iyisi var kötüsü var. Benim dediğim şey, ülkemizde bulunan çoğunluğun ortam huzurunu bozan, tecavüz eden, işsizliği yaratan, ülkemizi bozan tipler olması.

Neyse çok doluyum bu konuda, beni de banlamasınlar.

Alnının akıyla ? Hala tanımadığınız bir insan için ağır şeyler yazıyorsunuz da devam etmeyeceğim.Suriye insanlarının kültüründen oldukça rahatsız olan ben bile ( ki yaşadığım şehrin yarısı Suriyeli) konuda rahatsız olunacak sadece ''yalan'' görebiliyorum,eğer kalpler ve kafalar uyuşmuşsa ırk ismi anlamsız benim gözümde.İkisinin uyuşması da kişilerin kültürüne bağlı biraz da işte.

neden anlamsız olmasın madem o suriyelilerden değil kendisini kanıtlama ve hatta fikrini değiştirme şansı olurdu.

benim eski sevgilim internette forumlarda ülkenin bölünmesini vs yazıp terör propogandası yaparken benim patlayan bombalara üzülmemi lanetlememi görürken yanımda sinsi sinsi sesini çıkarmadan dururdu. sebebi nedir sizce? çok sevdiğinden mi aşkından mı? hayır mevzu sınıf atlamak istediği yaşam tarzı vs vs.

not: benzer bi durum olduğu için örnek olarak verdim siyasi muhabbete kaymayalım.

Yazdığınız iki şey kesinlikle aynı değil.Hani tekrar edeyim kesinlikle aynı değil.
Sevgilim Avrupalı ben Türk'üm.Sizin bu kafanızla sevgilimin beni direk silip atması gerekiyor,malum ''sınıf atlamak'' istiyorum.
Konu sahibinin durumu şöyle olmuş olsa biraz daha acımasız davranılabilirdi ; konu sahibi Suriyeli olduğunu kendisi bulsa.Ama öyle bir durum da yok,çocuk en son gelip kendisi söylemiş.Ayrıca üniversiteye giden gençler arasında bu kadar millet farkı olmuyor.Okuduğum fakültede bir sürü Arap ve Afrikalı var,gayet de iyi ve sevecen insanlar.Bu kadar büyütülecek arabesk tavırlara girecek bir durum yok ortada.Yalan konusunda konu sahibi dilediğini yapsın,isterse ayrılsın ama hala konu başlığı konuyu neden açtığını gayet net gösteriyor.

evet alnının akıyla.

son dönemde artık üniversitelere yabancı kontenjan sınırlaması kalktı.

ben tıp fakültesi bitirdim biz yüksek puanla girip sınavlardan yüksek puanla geçerken yabancı kontenjandan gayet basit bir sınavla girip tüm sınavlarda kalan dr olmayı hiç hak etmedikleri halde hocalara ağlayarak hocam ben zaten bu ülkede drluk yapmayacağım diye diye yalvara yalvara zorla sınıf geçen yabancı kontenjanlı suriyelileri arapları bilirim

peki onlar ne yaptılar biliyor musun sonra diplomalarını alır almaz zorunlu hizmet yapmadan (çünkü onlara zorunlu değil!) ülkede yarım yamalak bilgileriyle doktorluk yapmaya başladılar. korkarım onlara denk gelirim diye hala başıma bir şey gelirse.

girsinler öss ye eşit şartlarda bizimle okusunlar sınıfta kaldıklarında araya il bilmem ne başkanını siyasileri sokup kendilerini sınıf geçirtmesinler o zaman derim alnının akıyla.

neyse konu dağılmasın. bu konudaki son sözümdür.

İyi de yanlış kişilere kızıyorsunuz bunun için de ben de yazmayacağım,siyaset olacak.Hadi iyi haftasonları.

Cogunluk hatta belki ülkemizdeki %95i öyle olabilir ama benim tanıdıgım villada yasayıp piano calan konusması hali vakti yerinde olan komsulugu iyi azınlıkta olsa veya bizim gördügümüz kadarıyla kaliteli insanlarıda var
Bende zaten tamamı iyi demedim arada böyleleride var

niye avrupalı buldunuz madem ırkçı değilsiniz suriyeli sevgili yapın.

siz gayet de benim yazdığım senaryodaki bir çiftsiniz. oraya hakkınızla girmişsiniz. aman dur bu türk diye kimse sizi havadan almamış avrupalı gibi rol yapıp kandırmamışsınız sevgiliniz size neden tepki versin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…