Lütfen bakarmısınız, ben şimdi ne yapacağım?eşim ailemi istemiyor :(

Evet az değil bunca yıldır kayınvalideye görümceye fenalar derdim eşim iyi derdim artık farkettim ki bu olanlara eşim müsade ediyor sessiz kalarak,çünkü kaynımda var benim evlenirkende şimdide eltime çocuğuna kimse laf edemiyor,herkes görümcem çocukları bile el pençe duruyor neden,başlarda yapmak istediler ama kaynımda eltimde laf dedirtmediler,hele kaynım çok fena kaynananın bakışına bile bir gürler bağırır ben üzülürüm yani o derece..Bu kadın banada kaynana eltimede ,bu ana eşimede ana kaynımada:KK50:

Bacim Boyle anneler babalar var malesef kocan sessizse yapisi buysa degismez inan yedisinde neyse yetmisinde o. Bunu bi kere kafana kazi adamin Huyu bu degismezzzz. Otekilere kaynana kayin elti gorumce ye gelince onlarda degismez asla. Kocani sakin sessiz bulmuslar sayip sovmusler o sustukca azmislar aynisini da sana yapip susmani beklemisler ama sen 1 sene gorusme yip tavir alinca sindiremediler kocani doldurdular. Biz gelmiyosak onun aileside gelmesin. Seni biz den kopardi Karin ah oglum vah oglum canim diye diye kaynanan doldurmustur bi guzel beynini kocanin. Guzel kardesim bosanmak Cozum degil cocukla hem para kazancam hem eve yet cem diye canin cikar bu forum da bazilari bosan der de bosaninca hayatin gerceklerini sen omuzlarsin yalniz. Kocani seviyosan bunca yillik Gecmis ve cocuklarin Hatrina bosanmayi aklindan at. Kocana sahip cik birak kaynanan ve digerleri catlasin. Hem bosaninca yavrularin ziyarete babaya ve babanneye goturduklerinde olcaklari dusun. Esin Boyle sessizse ordada sahip cikmaz kuzenleriyle kavga etse herkes onlari korur seninkiler yetim gibi kalir. Baba aslan gibi kukremezse gelende ezer gecende. Sen kocana Ailene sahip cik enazindan buyuyunce ye kadar cocuklarin. Sonrasi Allah Kerim dersin bacim

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah razı olsun yazdıkların için,kolay olmadığı için üzülüyorum maalesef ,işte yapılan iyilikleri kendi ailesi yüzünden silip atabiliyor,düşünmüyor bu kadını bukadar üzüp durursam çocuklarım ne olur sonu ne olur ,yok işte hiç düşünce yok maalesef..Şimdi biz taşınsak üç günde görümcemde kaynımda barışır,gelerler bu arada deniz kenarında ilçeye gideceğiz tatil yapmaya gelirler,hiç bir şey olmamış gibi,tabi Queen de onların hizmetçi,Bunuda söyleyeyim görümcem başka şehirde oturuyor bunca yıl anca 3 gittik ve bir çayını bile içmedim elinden,ben kurarım sofrayı ben kaldırırım,yemeklerini ben yaparım,ben gidince bulaşık makinası bozulur nasılsa ben yıkarım bu hanıma,yapmayın sizde diyeceksiniz ama ben yapmasam kadın kılını kıpırdatmıyor ,bana gelince gene herşeyi ben yaparım yardım etmez hizmet bekler,bir çayını kendinin doldurup içtiğini görmedim,bardağı bitince uzatır :KK14:

Cnm bilirim o tipleri benimkinin bir taneside seninkinden farksız afedersin yemeği yer .ıçını devirir yatar. Birde kocası gelince şunu yaptım bunu yaptım yağ çeker. Becerikliymiş gibi.. Boşver sallama valla mutlu görün yanlarında bu işler birşeymi elimin kiri gibi davran ben öyle yendim.. Benimkilerin tek avantajı kayınvalidem ve bir görümcem Ankara'da Bir görümcemde Diyarbakır'da uzaktan öyle canımlı cicimliyizki inan ama yılda 15 gün Ankara'ya kayınvalideme gittiğimde orada buluştuğumuzda hoohh diyorum iyiki bunlardan uzaktayım.. Üzülme lütfen sakın çocuklarının yanında ağlama görmesinler seni kahrolur yavrucaklar dua et bol bol bugünlerde geçecek güleceksiniz inşallah..

Boyle bir insanla omur gecmezki baksana annesiyle bir olup resmen seni eziyorlar seni kucuk goruyorlar yaziklar olsun bunlara ben cekemezdim vallahi 13 yil ne demek dile kolay !!!! esinin ailene saygisi yokki sana olsun !!!! esin seni ikinci planda tutmasi cok yanlis tabikide annesi kardesleri ve senin aranda iyi bir hukuk kuramamis o degilde kardeslerine ne oluyorda sana küsüyorlar gerizekaliliktan baska bisi degil !!! cocuklarin olabilir anliyorum ama sanada yazik birazda kendini dusun cnm !!! yipranirsin ama hic bisi degismez bu tarz erkekler degismez

Eşinizi en iyi siz tanırsınız blöf yapsanız tutar mı acaba? Boşanmayla ilgili
Bu arada keşke yıllarca bu kadar alttan almasaydınız gerçi olan olmuş artık Allah yardımcınız olsun

Kusura bakmayın yazının tamamını okuyamadım ama eşinizin annesine çok bağlı olduğu bir yeri okudum. Özetle şunu söyleyeyim
Benim babam da babaanneme çok bağlıydı sürekli onun yanına giderdi gece geç saatlere kadar onun yanında olurdu. Bir haftasonunu bile zar zor ayırırdı bize. Annemle hep kavga ederlerdi.
Ta ki babaannem vefat edene kadar. Anca o zaman anlaşıldı bizim değerimiz. İnşallah eşiniz sizin değerinizi her şey çok geç olmadan anlar. Dua ediyorum sizin için de. Allah yardımcınız olsun.

Beni çok iyi anlamışsın canım teşekkürler,sabır sabır bakalım nereye kadar,inşallah Allahımdan umudumu kesmiyorum eşim yaptıklarını anlasın pişman olsun keşke:KK53:

insanların değişmesi pek mümkün olmuyor ama sevdiklerini kaybetmemek için aklını başına toplayan kendini törpüleyenlere çok tanık oldum.. eşinle mümkün olduğu kadar konuş.. kızmadan sakince.. inşallah o da seni ve çocukları düşünerek adımlar atar ve hayatına huzurla devam edersin.. umutsuz olmamalı.. ama kendini düşünmeyi de unutma.. ve çocukları.. sevgiler..

iyi akşamlar ilk önce yaşadıklarınıza gerçekten üzüldüm ama aşılmayacak şeyler değil. Eğer ; çok cesaretli biriyseniz eşinizden boşanır bir işe girer çocuklarınıza bakarsınız lakin böyle bir imkanınız yoksa uzlaşma yoluna gitmek daha mantıklı uzlaşma derken alttan alma onun egolarını tatmin etmek değil tabi ki bende bazı şeyler yaşadığım için yorum yapma gereği duyuyorum ne kadar alttan alırsanız o kadar eziyorlar malesef erkeklerin kendini tatmin etme biçimi bu ama çata çat konuşup kendini savunduktan en önemlisi taviz vermedikten sonra bir şekilde yola geliyorlar gelmeyenler de zaten başka yola gidiyorlar... tabi ki ailenizi sebepsiz yere o istedi diye hayatınızdan çıkartamazsınız. bizde bazı sorunlar yaşadık ama ben "ailemin olmadığı yerde ben de yokum " dediğim için aileni istemiyorum deme hakkına sahip olmuyor derse de cevabını alıyor.ayrıca kayınvalidenizi de bu noktaya siz getirmişsiniz ne kadar susarsanız o kadar kıymetli olmuyorsunuz sesinizi çıkartıp BEN DE BURDAYIMM deyip kendinizi hatırlatmak gerekiyor aslında ihtiyacımız eşinizi değiştirmek değil kendi karakterimizde değişimler yapıp bunu kabul ettirmek de ben tecrübelerimden bunu gördüm umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir allah yardımcınız olsun iyi akşamlar...

ahh keşke keşke yapabilsem,iki çocuğum var,ne işim var ne gelirim ,imkanım olsa bir dakika durmazdım,ama:KK5:

böyle dEdiğin için tepene çıkıyor ya zaten hem kocan hem kayınvaliden
sen ayağını yere sağlam bassan
ezdirmesen kendini ne eşin ne kayınmvaliden ne görümcen kimse ezemez seni

ben olsam bunları yaşayan yaşamam o ayrıda benim eşim bana öyle dese inadına annemi babamı eve alır bakar ağırlarım
sonrada onun k...... Tekmeyi basarım

önce iş bul çalışmaya başla ve kendine güven eşine karşı dik dur
çalışmak zor değil hanımlar elinden ne geliyorsa çalış tembellik yapmayın
çalış kendi ekmeğini kendin kazan
kocana mecbur değilsin
sana saygı sevgi göstermiyorsa herkes kendi işine bakacak
sen ona annesine köle hizmetçi değilsin
canın istemiyorsa görüşmek sebebe bile gerek yok görüşmezsin
bakmak zorunda zaten değilsin kayınvalidene
sana madem baskı kuruyor ve madem benim annem gelmiyor onlarda gelmiyecek gibi kıstas koyuyor
derhal k..... Bas tekmeyi gitsin o insan müsvettesi

Son düzenleme:
X