Lütfen bakarmısınız, ben şimdi ne yapacağım?eşim ailemi istemiyor :(

cnm bızde bır olay yasadık kayınvalıdeyle.o gunden sonra kayınvalıdeme surat asmaya basladım.bır baktım eşimde benım anneme surat asıyo.fakat annem hep yapıcı olan bu olayın ıçınde olmayan ınsandı.ama kavga çıkaran onun annesıydı. ben eşımı uyardım boyle olmaz dedım oda "senınkı anneyse benımkıde anne "dedı.ama senın annen neler yaptı aynı şeymı dedım ses çıkaramadı.velhasıl bu boyle devam ettı.baktım annem evıme gelmıcek nerdeyse esımle sert konuştum gıttı getırdı ama bende onun annesıne eskısı kadar surat yapamıyorum..napayım oda anneme yapıyo suçsuz yere hıçbır hatası yokken uzulen annem oluyo.senınkıde bu hesap senınkılerın suçu yok ama eşin madem oyle işte boyle hesabı yapıyo.bılmıyokı kendısınden nasıl soğutuyo senı
bu erkeklerı anlamak ne zor.ALLAH boyle kayınvaldeerın bıldıgı gbı yapsın

Evet anlamam gerçekten zor,ben eşimi ailem olsun çevredeki birisi olsun bu duruma düşürmem,ve sonuna kadar korurum,böyle böyle sevgimde de azalma oluyor:KK5:

hadi k.valideyi anlarım da görümceye hizmet ne diye.
bence seni çok ucuz görmüşler maalesef.
senin iyi inyetin,fedakarlığın onların gözünde kıymetsizleştirmiş.
muhtelemen eşinin teşviki ile evlenince bu rolü kabullenmişsin.
sen yokken evinin işlerini yaptığına göre sonra da yapar.
böyle asalak aileler var maalesef.
eşin hep seni idare eden,alttan alan,kolay biri olarak görüyor.

sakin ve net tavrını koy.

İşte sakinliğimi nasıl koruyacağım ben bilmiyorum,görümce de kayınvalide de o evde kendi evimde beni bir hizmetçi gibi görürler,bu güne kadar en ufak bir saygı görmedim onlardan..Ben hiç işten gocunmam zaten duramam kim olursa olsun bir işin ucundan tutarım,yapım bu benim..Ben böyleyken bile sürekli eleştiri,sürekli beğenmeme,sürekli memnuniyetsizlik..Belki beni taktir etselerdi kendimi bu kadar yorgun hissetmezdim..

bu kafadakı geri kalmış ana paçasından ayrılamamış kocaları allah nasıl biliyosa öyle yapsın tamda anlattıgın gıbı bır ana komple suleleyı karıstırıp yuva dagıtabılıyor....Aılen hakkında eve gelmesın dıe tembıhleyende aılesı bundan suphen olmasın aynı durumlar bendede var 1 evladım var ve 3 martta bosanma davası actım artık bı yere kadar kendımı ezdırdım ezdırecegım kadar...Ama aıleme laf soylecek adamın anlını karışlarım kı yapmadıkları sey ıcın aıleme soylettırmem:KK47: konustular naptım delıl olusturdum boşanma davası yanında bana ve aıleme kım hakaret ettıyse hakaret davası actım
boyle cırkef sulaleyle ben degıl mahkeme ugrassın hıcbırsey yapamam dıye sakın ha dusunme elin ayagın tutuyosa o kocaya mecbur degılsın cocukların kac yaslarında bılmyıorum ama okula gıdıyolar sanırım benım elımden hıcbısı gelmıyosa ya evlere temızlıge gıderdım yada bakıcılık yapardım ufak bebeklere... zor degıl yeterkı kafaya koy ıste bole bır hayatı bırebır yasayanda benım omrune yazık etme kımse senden ve aılenden kıymetlı degıl

Canım senin adına da üzüldüm,Allah hakkında hayırlısını versin inşallah.. :KK53: :KK53:

sen bunları eşine de hissettiriyorsan ondan böyle şımarık seninki k.bakma da
bi kere gelecek senin ailen yok öyle yağma
"senin ailenin bana yaptıklarının çeyreğini benim annem babam sana yapsalardı hakkın vardı
ama şuan öyle bi hakkın yok" gibi söyle bu kadar kısa ve net

çok şükür annen baban varmış, ayrıl demem kesinlikle
ama çok da çaresiz değilsin.. kendini buna şartlarsan bu hale girersin canım...

Bilmiyorum belki hissettiriyorumdur,ben babamla anlaşamam oda alkol bağımlısıdır, sürekli ona üzülürüm ve eşimde bunu biliyor.Sanki arkamda degiller nasıl olsa diyor belkide:KK14:

Canim benim allah kolaylik versin.sen yapilacak herseyi yapmissin.daha fazla onun evinde durursan sana yazik olur.al cocuklarini git annenin yanina git sahitlerin ifadesiyle bosanma davasini ac.kafanda bitmis olsun artik bosan kurtul.sabredersen evliya olursun derler.senin sabredecek yerin kalmamis.onlar ailecek kotu insanlar.allahlarindan bulsunlar.bole gelmis bole gider.birak anasina doysun.sen zaten kendi gururunu onurunu ezdirmissin bide aileni ezdirme.biliyorun ileri gidiyorum ama bosan ondan.sana cok degil ama madden destekte olmaya calisirim.

Canım teşekkürler yorumun için,sabret sabret nereye kadar diyorum ,birde çocuklar babalarına çok düşkünler onu düşünüyorum,artık inceldiği yerden kopsun diyorum vs. vs. çok karışığım yani

Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar.Uzun zamandır çok kötüyüm nereden başlayacağım bilemiyorum.Size durumumu şöyle özetleyeyim  13buçuk yıldır evliyim baştan beridir eşimin ailesi her konuda çok çektirdi yaklaşık 9yıl önce kayınpeder öldü ,kayınvalidem yalnız kaldı.Eşim en büyük çocuk,eşimden bir yaş küçük görümcem ve 9yaş küçük kaynım var.Kaynım ve görümcem başka bir şehirdeler biz kayınvalidemin memleketindeyiz.
Bu arada eşim annesine ve kardeşlerine çok düşkündür,her isteklerini maddi manevi yapar,ben çocuklarım hep ikinci plandayızdır.Özt.gelirler ağırlarım elimden ne gelirse saygıda kusur etmem ama yıllardır hiçbirine yaranamadım hep arkamdan işler dedikodular bitmek tükenmek bilmedi,kayınvalidenin evlat ayırımını saymıyorum bile bizi hep küçük görür hep memnuniyetsizlik hep memnuniyetsizlik dedikodu….
Tabi bunlar benim kulağıma geliyor üzülüyorum,sürekli yüzüme karşı eleştiri etrafta küçük düşürme çabası,benden yemek vs saklaması,dahada saymakla bitmez 
Neyse uzun uzun anlatmaya ne ben dayanacağım ne de yazsam bin sayfalık kitap olur, siz sıkılıp okumazsınız.
Yaklaşık bir yıl önce kayınvalide kışın bende 15 gün kaldı sabah kahvaltı yapıp evine gidecek.Kahvaltıda eşim sıcak ekmek almamı istedi neyse hazırladım aldım oturduk,ben cay koyarken sıcak ekmeği eşim kayınvalideye uzattı anne böl diye ,annesi ekmekgi böldü eşime verdi büyük oğluma verdi kendine koydu ve sarıp koltuğunun altına resmen sakladı &#61516; neyse ses etmedim dünden yaptığım börek falan vardı ben ondan aldım kahvaltı ediyoruz,eşim farketti kendi ekmeğini bana uzattı bende yiyorum ben sen et kahvaltını dedim.Tabi eşim durumun farkına vardı bir süre sonra kayınvalideye ,sen bize yufka(bizim burada kışa girerken çuvalla un yakacak verip parayla yufka yaptırıyoruz,kayınvalideninkinide biz götür getir yaptırırız ama bize bir yufkası nasip olmamıştır kaynım gelir,görümcem gelir onlara ıslatır paket paket verir,onlar burdayken yerler bizi kapıdan davet bile etmezler,ramazan bir günde biz kaynımgil görümcemgille parka gitmiştik kayınvalide evde kalmıştı sahur vakti geldik eve kayınvalide onlara börek yaptım hadi girin diyor görümcegile eltigile bize girin demiyor.<Eşimde bu duruma çok içerlemişti bana ve kaynıma demişti,neyse ben böyle ayrımlara alıştığım için ses etmiyorum artık) vermiyon ama bak Queen marketten alıp bize ne istiyorsak yapıyor dedi.kayınvalide bozuldu bir süre sonra bana döndü açtı ağzını yumdu gözünü bir kavga ediyor benimle,ben şok.İşte sen dolduruyorsun oğlumu o mecbur benim her istediğimi yapcak sen ne karışıyon ,ben kime ne istersem onu veririm sen kim oluyorsun gibi saçma sapan seylerle kavga başlattı,bende hala sakinleştirmeye çalışıyorum anne ben alıştım artık ama oğlun içerliyor diyorum kadın susmak bilmiyor,ne ailem kaldı ne aptallığım ne de başka birşeyliğim &#61516; anne bak sen bana nekadar kötü davransanda ben anne anne diye yapıcı olmaya çalışıyorum ama sen hala benle kavga ediyorsun diyorum,ama kadını tutana aşk olsun ,en son Allah ettiğini bul seninde iki oğlun var görceksin,Allah evlatlarından yüzün gülmesin,Allah bu dünyada yüzünün güldüğünü görmeyeyim gibi bir sürü beddualar etti,Ben tabi mahvoldum kötü oldum ve anne bunları da duydum ya bravo,sen herzaman bana kötü davransanda ,sana her zaman ben bakıyorum,yardımcı olmak için elimden ne geliyorsa yapıyorum ama bunlarıda duydumya artık bişey demiyorum diyorum ama bir yandan ağlıyorum biryandan kaynana eşimi doldurmaya çalışoyor,bak oğlum bana iki damla damlattı onu başıma kakıyor neden ağzına vurmuyorsun diyor(bu arada gözünden katarak ameliyatı oldu bir ay ben baktım,sadece bu değil hapsurur getirir eşim ben bakarım dr.gidilecek gelir ben bakarım kışın neredeyse sürekli bende ben bakarım.yanlış anlaşılmasın ben Allah için zaten bırakmam kimseye bakarım ama bu süre zarfında evde dirlik düzenlik yoktur sürekli kavga sürekli tartışma sürekli memnuniyetsizlik ki görseniz nasıl ona hizmet ettiğim bana yüreğiniz acır öylede gaddardır)neyse ben ağlayarak yatak odasına gittim eşim kayınvalideyi götürecek yanıma geliyor hemen annemden özür dile git annemin huyu kötüdür diyor,ben tabi gitmedim.onlar evden çıktı ben sinir kırizi nasıl ağlıyrum nasıl ağlıyorum kendime gelemedim,neyse eşim bir iki saat sonra geldi ona ben artık dayanamıyorum,senin çocukların gitmesine karışmama ama beni bundan sonra zorlama anneme gitcen vs diye yok zorlayacak san benle kavga etceksen ben dayanamıyorum artık boşanalım dedim,eşim tüm olanları gördüğü için tamam görüşme dedi,ve bir yıldır görüşmüyorum
Eşim gidiyor çocukları götürüyor ama bana da barış diye sürekli baskı yapıyor,bu arada aramızda hiçbir şey olmadığı halde kaynim eltim görümcem ve eşi küstüler banada abilerinede hepsi küs,eşim tabi bunu sindiremedi sürekli tartışma senin yüzünden ailem bana küs vs vs gibi birsürü bana laflar artık bini bin para &#61516;
Şuanki asıl sorunum şu ,eşimin dükkanı vardı kapattı başka bir şehirde işe girdi şimdi 8aydır orada ayda bir geliyor birkaç gün durup gidiyor,bizim beraber hemen o şehire taşınmamamızın sebebi birsürü kredi ,kredi kartları borçları vardı,maaşi ev kirası ödemeye yetmeyecekti o yüzden bir sene böyle dayanalım önümüzdeki yaz taşınalım dedi tabi mecbur böyle bir kararla bu şekilde ayrı kaldık,ben çocuklarımla evimdeyim..
Benim annemgil de aynı şehirde ve onlarda ramazan bayramından beridir istanbulda kardeşimin bebeğine bakıyorlar,bir ay önce babam geldi,evim garaja yakın olduğundan bana indi ,özlediğimden benim zorlamamla 3 gün bende kaldı (evlendim evleneli ilk kez bende kalıyor oda 3 gün,öyle gelip oturan birisi de değil evlendiğimden beri çocukların doğum gününe fanan toplasan zorla 5kez gelip iki üç saat gelmişliği vardır )o gitti eşim telefonda nasıl ateş püskürüyor senin baban nasıl benim evimde kalırmış,bidaha gelmesin görmeyeceğim ,benim annem gelmiyorsa senin hiç kimseni görmeyeceğim diye bana demediğini koymadı.bende benim annem babam bu güne kadar sana kötü davrandılasa, çocuklarına varasıya beddua ettilerse( ki ben buna asla izin vermem ) gelmesinler diyorum ama benimki anlamadı ağlayarak kapattım. Çok kırıldım şu an neredeyse bir ayı geçkindir küsüs konuşmuyorum ne özür diledi ne aradı (çocuklarla tel dan skp den konuşuyorlar) artık bende inatlaştım bende aramıyorum ve üzüntüden kahroluyorum ağlamaktan düşünmekten gün gün ölüyorum desem yeridir &#61516;
Bu sabah annemde geliyor istanbuldan,akşam eşim le benim büyük oğlan konuşuyorlar oğlum diyorki baba annanem sabah geliyor,ben yarın öyle yemeğine dedemgile gitcem diyor,sonra konuşuyorlar kardeşine veriyor telefonu ,oğlum geliyor bana diyork ki anne babam annanemi bizim evde istemiyormuş,sakın ananen bize gelmesin bak annene söyle demiş,Ben şok tabi akşamdan beri ne yapcağı mı şaşırmış durumdayım,nasıl bir zihniyet nasıl bir kin ben anlamış değilim şoklardayım &#61516;
Bu arada annemgille ilgili eşimin en küçük tartışması olayı olmamıştır,aksine annem babam herzaman herkese karşı eşimi savunup kollamıştır,hele annemin bizim için yaptıklarını ne ben ne eşim hayatta ödeyemeyiz..
Biliyoru çok uzun oldu ama bu yaşadıklarımın belki milyonda birini özetledim ancak,sizden yorum istiyorum ne olur bana dua edin hic iyi şeyler düşünmüyorum..

cnm allah yardımcın olsun benim eşimde annesine düşkün hep kavga ederiz benim aileme de bazen böyle davranıyo ama ara ara kaynanam sürekli alttan alttan iğneler beni ama eşim duyarsa da cevabını verir benim de 4 aylık bebeğim var bazen annesi yüzünden kavga ettiğimizde boşanmayı bile düşünürüm ve senin yerinde olsam kesin boşanırdım ailen sana yardımcı olamaz mı onlarda kalsan bi iş bulsan felan yapamaz mısın çok çok ii anlıyorm ama seni neler hissettiğini de :KK43:

Cok gericilik gelebilir ama eaine bir mektup yaz icinden gelen her seyi yaz Allah korkun varsa bana layik gordugun hayat buysa nasil hizmet ettigimi gordugun halde beddualarla yasamaksa elbet bir gun bizde yaslanacagiz sana Allah goruyor demekten baska carem kalmiyor vs vs gibi...cumleleri toparlayamadim...ve bu mektuba kim sana ne yaptiysa yaz...bu kul muhasebesini sana birakiyorum hakkiyla isin icinden cikacagina inaniyosan varim de...Allah yardimcin olaun lardeaim Allah sana gun yuzu gostersin
..evlatlarindan gun goresin insaallah tum samimiyetimle duam seninle

Niye gericilik olsun,bundan bir hafta önce düşünmekten sinir olmuştum,bir sürü şey yazdım ve email olarak göndereyim dedim,baktım baya sinirle yazdığım için yıkıcı olacak şeyler yazmışım,hemen sildim göndermedim..Ben bu durumda bile, aman uzakta üzmeyeyim,takar kafaya bi delilik yapar diye endişeleniyorum.. :KK14:

cnm allah yardımcın olsun benim eşimde annesine düşkün hep kavga ederiz benim aileme de bazen böyle davranıyo ama ara ara kaynanam sürekli alttan alttan iğneler beni ama eşim duyarsa da cevabını verir benim de 4 aylık bebeğim var bazen annesi yüzünden kavga ettiğimizde boşanmayı bile düşünürüm ve senin yerinde olsam kesin boşanırdım ailen sana yardımcı olamaz mı onlarda kalsan bi iş bulsan felan yapamaz mısın çok çok ii anlıyorm ama seni neler hissettiğini de :KK43:

Büyük bir ihtimal öyle yapacağım,bulunduğum yerde iş imkani yok denecek kadar az ama şehirde ev tutarım belki,annemlerde sürekli kalmam,hadi ben neyse de çocuklarla zor,hem evleri çok küçük hemde babam içer bunu görsünler istemem:KK50: Eşin cevabını veriyorsa çok şanslısın,çünkü benim eşim asla annesini ve ailesine cevap vermez zaten bu yüzden ondan cesaret alıyorlar..

13 yıllık evliliğin ardından imkanım olsa bi dakka durmam diyorsan.. elbet birgün gideceksindir.. anlık tartışma değilki ya da 6 aylık evli değilsinki.. bence hakaretlerini seni ezmelerini bir yere kadar daha çekersin ama nereye kadar? çocuklara da yazık oluyor.. gönül isterki böyle olmasın mutlu ol eşinle.. kim bilir belki eşin değişir düzelir.. allah yardımcın olsun..

Beni çok iyi anlamışsın canım teşekkürler,sabır sabır bakalım nereye kadar,inşallah Allahımdan umudumu kesmiyorum eşim yaptıklarını anlasın pişman olsun keşke:KK53:

Büyük bir ihtimal öyle yapacağım,bulunduğum yerde iş imkani yok denecek kadar az ama şehirde ev tutarım belki,annemlerde sürekli kalmam,hadi ben neyse de çocuklarla zor,hem evleri çok küçük hemde babam içer bunu görsünler istemem:KK50: Eşin cevabını veriyorsa çok şanslısın,çünkü benim eşim asla annesini ve ailesine cevap vermez zaten bu yüzden ondan cesaret alıyorlar..

ewet cnm bazen cevabını verir allah böyle kaynanası olanların yardımcısı olsun inşallah ya evet cnm da yani sen bi iş bulana kadar ev tutana kadar idare edemez misin annen gilde bi an kendim yaşamışım gibi çok canım yandı keşke sana yardımcı olabilsem valla maddi durumum iyi olsa kesin yardım ederdim sen iş bulana kadar ama malesef biz kiradayız borçlar felan :KK43:

ewet cnm bazen cevabını verir allah böyle kaynanası olanların yardımcısı olsun inşallah ya evet cnm da yani sen bi iş bulana kadar ev tutana kadar idare edemez misin annen gilde bi an kendim yaşamışım gibi çok canım yandı keşke sana yardımcı olabilsem valla maddi durumum iyi olsa kesin yardım ederdim sen iş bulana kadar ama malesef biz kiradayız borçlar felan :KK43:

Hiç tanımadığım insanlardan bunları duymak beni duygulandırıyor,ağlıyorum şuan :KK14: galiba on güne kadar gelecek ozaman konuşacağım bunun böyle gitmeyeceğini,tabiki iş bulana kadar idare ederiz bugün gitsek yanımızda olurlar eminim,o konuda ne olur üzülme,işte iki oğlan çocuğu ev çok küçük,bu duruma düşersek mutlaka idare edeceğiz ama mutlaka ki uygun bir şekilde kiraya çıkarım çocuklarım için:KK50: yani inşallah böyle düşünüyorum..

boyle bir hayat yasanmaz canim. yazik degil mi sana? Tmm simdilik ha denince bosanilmiyor ,ozaman bundan sonra yapacagin tek sey var. Bir ise girip calismak.. Lutfen kestirip atma bu onerimi.. kendin icin bunu yapmalisin.. bak bir meslegin olsa arkana bile bakmazdin suan. lutfen calisma hayatina basla,birikim yap..
ikinci onerim dominant ol..
ezdirme kendini.. hele o kocana asla!!
kaynanan bir diyorsa sen 10 say. deli deliyi gorunce sopayi saklar hesabi. anlasin seni kolay ezemiyecegini..
esinede dominant ol!! bu devirde iyi kadin,kocasina saygili kadin yaranilmiyor. afedersin ne kadar agizlarina sicarsan okadar degerli olursun bu boyle! insallah hersey duzelir

Evet canım haklısın,bakalım bundan sonra ezdirmemeyi düşünüyorum,zaten işe girmeyi herzaman istiyorum,burdan taşınırsak gittiğim yer çok güzel iş imkanı çok çalışacağım diye konuşmuştuk,tabi bundan sonrası olursa olmazsa şehirde mutlaka iş bakacağım illaki bulurum inşallah..

Hiç tanımadığım insanlardan bunları duymak beni duygulandırıyor,ağlıyorum şuan :KK14: galiba on güne kadar gelecek ozaman konuşacağım bunun böyle gitmeyeceğini,tabiki iş bulana kadar idare ederiz bugün gitsek yanımızda olurlar eminim,o konuda ne olur üzülme,işte iki oğlan çocuğu ev çok küçük,bu duruma düşersek mutlaka idare edeceğiz ama mutlaka ki uygun bir şekilde kiraya çıkarım çocuklarım için:KK50: yani inşallah böyle düşünüyorum..

allah yardımcın olacaktır inşallah cnm ağlama lütfen inşallah güzel haberlerini alırız mutlu olduğun haberlerini . inşallah sende çocuklarında ömür boyu çoookkk mutlu sağlıklı ve huzurlu yaşarsınız.

allah yardımcın olacaktır inşallah cnm ağlama lütfen inşallah güzel haberlerini alırız mutlu olduğun haberlerini . inşallah sende çocuklarında ömür boyu çoookkk mutlu sağlıklı ve huzurlu yaşarsınız.

Teşekkürler canım,Amin kimse üzülmesin inşallah..

Canım yazdıklarımdan sonra bunları yazabiliryorsanız bana herşey müstahat demekki..Ben hiç birşey yokken boşuna bir yıl küsmüşüm,aileyi birbirine düşürmüşüm,eşim benim yüzümden ailesinden kopmuş,ve canı benim yüzümden çok yanmış öylemi?şuan şaşkınlıkla yazdıklarınıza bakıyorum:KK53:

Ben gercekten senin iyiligin icin kendi kardesime yazar gibi yazdim inan, kaynanan kor cahil ve kotu bi kadin ama senin de yanlislarin var. Sen kendinden sorumlusun. Onu degistiremezsin. Yok bosanmam sorun degil diyosan dik durabilirsin tabi. Ben evliligin devam senaryosu icin cozum yazdim.

Son düzenleme:
Esin az degilmis canim..konus esinle bence en azindan msj at.deki boyle giderse bosanirim senden diye..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Esin az degilmis canim..konus esinle bence en azindan msj at.deki boyle giderse bosanirim senden diye..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evet az değil bunca yıldır kayınvalideye görümceye fenalar derdim eşim iyi derdim artık farkettim ki bu olanlara eşim müsade ediyor sessiz kalarak,çünkü kaynımda var benim evlenirkende şimdide eltime çocuğuna kimse laf edemiyor,herkes görümcem çocukları bile el pençe duruyor neden,başlarda yapmak istediler ama kaynımda eltimde laf dedirtmediler,hele kaynım çok fena kaynananın bakışına bile bir gürler bağırır ben üzülürüm yani o derece..Bu kadın banada kaynana eltimede ,bu ana eşimede ana kaynımada:KK50:

Ben gercekten senin iyiligin icin kendi kardesime yazar gibi yazdim inan, kaynanan kor cahil ve kotu bi kadin ama senin de yanlislarin var. Sen kendinden sorumlusun. Onu degistiremezsin. Yok bosanmam sorun degil diyosan dik durabilirsin tabi. Ben evliligin devam senaryosu icin cozum yazdim.

Canım mesela ne gibi yanlışlar söylermisin?Boşanmam sorun değil diyebilirmiyim hiç,böyle düşünsem ben daha evliliğimde bir yılı doldurmadan çoktan boşanmıştım:KK53: çünkü anamdan emdiğim süt 14 yıldır burnumdan fitir fitir geldi dersem yalan olmaz,sen yaz yanlışlarımı,ben burda yaşadıklarımı yazacağım,uzun olacağı için yaşadığım birçok şeyi yazamadım çünkü

offfff çok üzüldüm size
sadece konunuza bi göz attım
yorumları okumadım verdiğiniz cevaplarıda ben burada okurken üzüldüm siz yaşadınız bu olanları
allahım bundan sonra gönlünüze göre versin

X