Lütfen, acil desteğe ihtiyacım var-Boşanmak istemiyorum :(

Bu gurur ya da bahsettiğiniz şeyler değil ... Sevgili değiller ancak insan psikolojisi böyle bir şey sevgili de olsa esi de..

Bakin dönmek isteyen adam şimdiye 10 kere dönerdi ki en son konuşmalarında acik kapi birakmis konu sahibi. Bir erkek kolay kolay bir sorun yokken pat diye toplanıp gitmez....bunu kafasina koymuş. İstiyorsa yalvarsin af dilesin konu sahibi ama sonuç degismeyecek bir ay sonra bir yil sonra yine bu duruma gelecekler çünkü adamin bunun yanlis.alınan karar olduğunu kendisinin yasayarak görmesi gerek..

Evlilik ortak olmak demektir tek seven tek dusunen tek cabalayan tek affedenle anca suruklersin bir evliliği surduremezsin

Derse ki " seni seviyorum birlikte bu sorunlari asacagimiza da inanıyorum ama gitmek istersen zorla tutamam" dediği an yapması gerekeni yapmis demektir "bence"..

yukarıda yazı yazan arkadaşa katılıyorum en doğrusunu demiş bu dönemler süreçtirr hepimiz çok şey atlattık atlatıyoruz 5 yıl boyunca eşim beni tanıdıgı güne lanet etti git artık bıktım dedi
ayrılmak istiyorum dedi sevmiyorum senden bıktım beni yaşlandırdın kendimden nefret ettim dedi ben hep tamam dedim ayrılalım dedim ama yapamadı en sonunda alıştık ne o isyan eder ne ben geçiyo herşey zamanlaa

öküz herıf ya.başlarım nazına cılvesıne..bı arkadasım boyle bı durumdayken esı esyalarını almaya geldıgınde yatak odasında dudaklarına yapışıp yataga atmıştı.kadınlıgını kullandı mı dersın seytanlık mı,erkegin zaafı mı,her neyse adam U dönüşü yaptılar...bunu dene derım.kocan sonucta..kıı onların olayları daha vahımdı...senın yıne esın ınce fıkırlı asık falan anladıgım kadarıyla da ıkılem yasıyor..

o kafasında bu işi çoktan bitirmiş ama sen ggerçekten çok seviyosan bence son kez şansını dene ama baş başa olun. eve çağır güzelce giyin süslen püslen. sevdiği yemekleri yap güzel bir ortam hazırla yemek yiyin ve ona karşı ne hisstiğini anlat ona ... eğer o da seni seviyosa az da olsa hala bir şans var bence .....

Konu sahibinin suan ne yaptgini merak ediyorum umarim esini cagirip suan yemek yiyodur

Herkese tekrar merhaba,

öncelikle vaktini ayırıp çok değerli fikirlerini benimle paylaşan tüm dostlarıma teşekkür etmek istiyorum.. Bugün biraz meşgul olduğum için ancak fırsat bulabildim..

Yorumların tamamını okudum, sessiz kalıp, şayet gelirse eşyalarını toplamasına yardım etmek ve duruma karşı çıkmadığımı sadece kendi geleceğim için zaman içerisinde uygulamaya geçebilecek kadar güçlü durmaya karar verdim.
Bu karardaki en büyük pay ise bugün gerçekleşen bir olay.

Eşinden yakın zamanda ayrılmış olan dayım eşimi aramış bugün. Ve benim durumumu biliyorsun, hala bitmesin diye uğraşıyorum, sizde elle tutulur bir neden dahi yok, tekrar bir araya gelin konuşun anlaşın demiş. Eşimin cevabı ise biz denedik zaten yapamıyoruz, nişanlılık zamanımızdan beri ilişkimizin sorunlu olduğunu kafasında bitirdiğini fakat benim boşanma konusunda inat ettiğimi söylemiş.

Bunu öğrendikten sonra gerçekten o güzel jesti yapmak içimden gelmiyor. Gayet güçlü durup, ona muhtaç olmadığımı görmesi şu an daha sağlıklı olacak gibi. Ayrıca yasal konuda da bir avukatla görüşüp tüm detaylara hakim olmak istiyorum.

Beni sıkıştırdığı "ev sahibi razı olacak mı bekar oturmana, haber vermek lazım" mevzusunu da bugün bizzat ev sahibimle görüşerek çözdüm. ve Allah razı olsun çokta güzel destek aldım. Biz seni seviyoruz, elimizden ne gelirse yaparız sen için rahat tut telkinini de aldıktan sonra elim daha da güçlenmiş oldu. Şimdi yarın gelecek haberi bekliyorum..
Bakalım kalan eşyalarını almaya gelecek mi?

Eşyalarını almaya geldiğinde evde durma bırak topplasın. Sende bu duruma şahit olup daha fazla kendini yıpratma zamana bırak canım.

Cok uzuldum gercekten de.
Tahmin etmistim zaten.
Kocan yanlis yapiyor, ve dengesiz davraniyor.
Bence sana karsi gozunun dolmasi, sana inceligi vicdanindan kaynaklaniyor.
Sanirim sen hevesmissin, gelip gecmis onun icin.
O su an pacasini kurtarmaya calisiyor.

Donuna kadar al o herifin.

Bir kadından illallah edip bıkmış usanmış bir adamı anlattiniz resmen.kafasında bitirmiş ama kurtarilamicak gibide değil bence biraz daha zaman verin kendine gelsin kafasını toplasin yazık üzüldüm adama

Bir kadından illallah edip bıkmış usanmış bir adamı anlattiniz resmen.kafasında bitirmiş ama kurtarilamicak gibide değil bence biraz daha zaman verin kendine gelsin kafasını toplasin yazık üzüldüm adama
canim sen tum sayfalari okudun mu ?

Hayır okumadim ilk mesaja bakarak yorum yaptım ama farklı gelişti konu galiba okumaya başlıyorum hemen:)

Oku sen oku :)
Konusahibi oyle yapmis ama sonra kendini duzeltmis ve alttan almis, ugrasmis yani.
Esi ise piskolojik olarak rahatsizligi doktor tarafindan soylenmesine ragmen kabullenmiyormus bile.
Yani biraz fazla inatci.

Woouuv çok romantikmis aynı filmlerdeki gibi

Bu evlilik tamamen bitmis, sen de bitmesinde cok buyuk rol sahibisin. Donsun istiyorum demekle olmaz adam cok net bitirmis. Evlilik tek kisinin istemesiyle yurumez iliski iki kisiliktir. Bence gercekleri bir an once kabullen ve yoluna bak

Oku sen oku :)
Konusahibi oyle yapmis ama sonra kendini duzeltmis ve alttan almis, ugrasmis yani.
Esi ise piskolojik olarak rahatsizligi doktor tarafindan soylenmesine ragmen kabullenmiyormus bile.
Yani biraz fazla inatci.

Doktorun söylediği rahatsızlık okb, evliliği devam ettirmeme isteğiyle ne kadar alakalı ki?

Bir insana yapmak istemediği bir şeyi diretirseniz "hayır" cevabıyla karşılaşırsınız sonuçta, tamam yeniden deneyelim dememesi de kendi iradesi, bu durumda inadını kırmak diye bir şey olamaz ki?

Ben soyle dusundum.
Konusahibinin esi, bir konuda karar verdiyse o konuda cok inatcilik yapmasinda ve tekrar denemeye bile acik olmamasinda obsesif olmasinin etkisi olabilir diye dusunuyorum.
Ayrica panik atagi da varmis, belki esi cok tepki vermiyordu ama evlilikteki sikintilari icine atiyordu.
Ama bu sorunlari (panik atagi filan) cozulse, belki daha saglikli bir sekilde sorunlara gogus gerebilecek.

Ama hicbirseyin kendinden de kaynaklanabilecegini dusunmemesi bana normal gelmiyor.
Daha 1,5 yillik evlilik bu, ne hayallerle pesinden kostugu insani bu kadar kolay birakmasi bana normal gelmiyor.
Sanki konusahibi hergun kocasini mi dovmus? Hergun adamin emdigi sutu burnundan mi getirmis ?
Her evliliginde bir muddet calkanti yasayan kisiler bosanmiyor ki.

siz geri adım atmalısınız bence. Çünkü anlattıklarınza göre güzel giden bir evliliği bozan siz olmuşsunuz. :S

Açıklama için çok teşekkürler, yorumlarınızı beğendiğimden sizin düşüncenizi de merak etmiştim

Ama konunun ilk sayfalarından beri, tamamen küllenmiş bir ateşi yeniden harlamaya çalışan bir kadın görüyorum ben, fakat ilk dönemlerdeki konu sahibinin (her ne kadar kendi iradesi dahilinde olmasa da) agresif ve kısıtlayıcı davranışlarının eş üstündeki etkisini bilmiyoruz, annesinin kanepesini tercih eder hale gelmiş bir erkeğin de ben güzel bir yemekle veya bir af konuşmasıyla o eve yeniden dönebileceğini düşünmedim.

Her çalkantı yaşayan tabii ki boşanmıyor ama tahammül sınırları da herkeste farklı, okuduğu bölümle de alaka kurmak istemem aslında ama eşin davranışlarını çocuk gibi kabul etmek vs. bana hiç mantıklı gelmedi, hayır cevabını kabul edebilmek de bir erdem, acı verecektir o kesin ama değiştiremeyeceğimiz şeylerin öyle olduklarını kabul edip farklı yol çizmeden de hayata devam edemeyiz.

Mahvetmişsiniz her şeyi...
Adam ne kadar ince ne kadar duyarlı cümlelerinden belli
siz de bir o kadar agresif ve sinirli davranıyorsunuz
ben sizin hakkınızda olumlu bir şey söyleyemeyeceğim
tiroid ten dolayı sinirli olabilirsiniz evet ama bunun denge sağlayacak bir yolu bir tutarı yok mu
keşke geç olmadan uzman yardımı alsaydınız
bence eşinize bir özür borçlusunuz
o özrü dilerseniz barışır diye düşünüyorum çünkü belli ki hala seviyor gibi görünüyor..

aradaki diğer detayları da aktarayım da içimde kalmasın.. :)

Ekim ayında yalnız kalıp kafasını toparlasın diye 11 gün antalya da kaldım. işim gereği sürekli pcyle birlikteyim, çocuğum gibi bir nevi :) tatilin 3. günü çok huzursuz uyudum, keyifsiz uyandım.. sonra bir anda içime bir his düştü ve eşimin mail hesabına girdim. Ki hislerime ne kadar güvenmem gerektiğini bir kez daha anladım.

Eski sevgilisine ulaşmaya çalıştığını, hatta bulabildiği bütün adreslere mail attığını gördüm. ve o ekran görüntüsünü kaydettim, lazım olur diye. Sonrasında ise gayet mahçup bir şekilde aradı beni, merak ettiysen diye haber vermek istedim vs dedi. bende hiç belli etmedim, hiç bahsetmedim sonuçta elimde bir koz vardı. Allahtan mail adresleri geçersiz ve mailler ulaşmamış, yoksa kafayı yerdim..

Antalyadan döndükten sonraki hafta ise iş nedeniyle 3 günlüğüne tekrar antalyaya gitmek durumunda kaldım. cumadan-pazara kadar orda olmak zorundaydım. c.tesi akşam eşimi aradım defalarca fakat cevap vermedi. Sonra gece 12 gibi açtı telefonunu ve dart maçında olduğunu konuşamayacağını söyledi kapattı. Ben iyice işkillendim tabi. Sosyal medya hesabının şifresini de bildiğimden girip ordan baktım, yakın arkadaşlarından birinin eski sevgilisine "mekandan ayrı çıkalım istersen, dikkat çekmesinden endişe ediyorsan" diye msj atmış. Kızla da tanışıyoruz fakat samimiyetimiz yok. Neyse dedim sakin olayım.. saat 3 kadar bekledim gece, arıyorum arıyorum yok cevap vermiyor. Zaten o ara kalple alakalı hastalığından şüpheleniyoruz, ben telaşa düştüm canından endişe ediyorum.. yakın arkadaşlarımızdan birini aradım, burdaydı sonra tekrar uğramadı dedi. Maç yapıyorum dediği mekanı aradım, bugün burda o isimde bir adisyon açılmadı dediler.. BEn iyice delirdim, durmadan arıyorum. Yok, Yok yok cevap vermiyor.. sonra telefonunu kapattı. 3-5 sefer aradım, ağlaya ağlaya sızmışım. zaten hastalandım o gün salya sümük, ateş, baygın düşmüşüm.. sabah 5 gibi zırıl zırıl beni arıyor, bende açmadım bilerek.. Sonra sabah tanıdığı arkadaşlarıma msj atmış ulaşamıyorum beni bi arasın diye, 3-4 kişi aynı sebeple yanıma gelince aradım. Nerdeydin dedim.. uyuyodum duymamışım diye yalan söyledi bana. Bana doğruyu söyle, çıt sesine uyanan sen 45 sefer aramamı mı duymayacak, kendini küçültme dedim. Sonra itiraf etti hemen. Seninle tartışırız diye söylemedim, ankarada milletin afedersiniz karı-kız kaldırmak için gittiği bir mekan var, passage diye oraya gittiğini söyledi. o kadar kızdım ki konuşmak istemiyorum seninle şu an dedim kapattım tlf. sonra bana msjlar methiyeler.. keşke şimdi yanımda olsaydın, sana çok ihtiyacım var vs. hiç cevap vermedim. o akşam ankaraya döndüm ve haber vermeden eve gittim. evde olmadığını biliyordum, haber ver demişti. Ben üzüntüden ve hastalıktan iyice bitap düştüm zaten gelip yattım hemen. Sonra eve geldi, yalandan ağlayarak yaptığı için çok üzgün olduğunu ama sadece eğlenmek kafasını dağıtmak için gittiğini söyledi. Üzerine oraya damsız almazlar nasıl girdin içeri diye sordum, 2. yalanı söyledi kendim girdim diye.. ama bende ağlıyorum bir taraftan.. Yüzüne baktıkça midem bulanıyor kusuyorum vs. ben senin hayatından endişe ediyorum, sen bana keyfin bozulmasın diye neler yapıyorsun. lanet olsun seni sevdiğim güne de evlendiğime de diye ağlaya ağlaya sinir krizi geçirdim, ki bu 2. krizim...
Sonra biraz sakinleştim iyi değilim diye hazırlandım hastaneye gitmek için. Neyse yanımda geldi vs. o kadar bitap düşmüşüm ki bronşit, faranjit, sinüzit combo yapmışım resmen.. hemen serum bağladılar, hastanede kaldım.. sonra eve geldik ama hala kötüyüm ben. sonra ailem hasta olduğumu öğrenince yanıma geldiler, kardeşim benimle kaldı vs. Ertesi gün iş için onun antalyaya gitmesi gerekti ama nasıl iyi davranıyo bana görmeniz lazım.. çok pişman ayaklarıma kapanmalar, özür dilemeler, ben seni seviyorumlar vs.

o antalyadayken hesabında bir fotoğraf gördüm tesadüfen.. bana cevap vermediği kızın profilinde, o kız, tanımdağım başka bir hatun ve eşim.. tepemden kaynar sular döküldü tabi.. onun uçağa bineceği saati bekledim. Sonra hesabına girip boy boy o fotoğrafı paylaştım. "çok eğlendik çünkü eşime yalan söyledim, yanımdakinin de arkadaşımın sevgilisi olması filan önemli değil, çünkü ben tanıdğınız kadar karakterli bir insan değilim" diye yorum yazdım paylaştım..

Sonra yorumlar msjlar vs. bu arada sosyal hesabının da şifrelerini değiştirdim, müdahale edemedi vs. uçaktan inince aramışlar o fotoğraflar ne vs diye. BEn hala hırsımı alamadım. ailesini aradım çağırdım, benim ailem geldi..

Gösterdim fotoğrafı, bakın dedim, aile reisimizin hali.. ben orda delirmişken ne haldey kimleymiş.. üstelik bana yalan söyledi.. buyrun bakın güvendiğiniz evladınız bu. asıl yüzü bu.

Sonra çok sinirlisiniz, sakinleşin bu sebeplerle boşanılmaz aklınızı başınıza alın vs diyerek başbaşa bıraktılar bizi yine.. ben epey gelemedim kendime, ağlama krizleri geçirdim sürekli. sonrasında zaten ben teklifte bulundum, şu an ikimizde ruhen sağlıklı değiliz, destek alalım, sonrasında ilişkimizle alakalı karara varalım diye. 3 defa gittik ama teşhise rağmen sonuç ortada..

Üstelik ailesi bunda ne varki gitmiş eğlenmiş çocuk, diyip bir de hesabını ele geçirdiğim için beni suçladılar.. zaten bu süreçte hiç görüşmedik onlarla..

Fevri hareket ederek hatalı davrandığımı biliyorum ama gözümün içine baka baka yalan söylenmesini yutacak kadar aptal değilim.. herşeyin bir bedeli var..

Bunca olan şeye rağmen yine bırakmadım, yine ona sarıldım uyudum 2 hafta yüzüne baktıkça midem bulansa da... ama ben çabaladıkça kaçtı. o yüzden köprüden önce son çıkıştayız... kendimle ilgili de çok kararsızım. gerçekten unutabilecek miyim bunları? normale dönebilecek miyim? çok şaibeli..

Çok uzun oldu yine, yorucam gözlerinizi nolur affedin beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…