Lütfen, acil desteğe ihtiyacım var-Boşanmak istemiyorum :(

erkekler bizim gibi değiller.
kalbinle yüreğinin aynı düşündüğü zamanlarda farklı konuşmadın mı hiç?
hep dürüst mü oldun mesela?

manyak mı canım adam farklı düşünüp farklı davransın.seviyorum ama boşanalım.demek ki olmuyor adam da bazı şeyler bitmiş.zaten sevgi bitmese insan her türlü zorluğu göğüsler.her şeye dayanır yeterki sevgi olsun arada.

bu ben biliyorum aslında beni seviyor klişedir.her boşanma aşamasında her kadın düşünür bunu.kadın zaten elinden gelen herşeyi yapmış gitme seviyorum demiş.daha ne yapsın.kapısında mı yatsın.

Evli değilim fakat yazdıklarınızı okurken kesinlikle gurur falan dinlemeyip elinizden geleni yapmanız gerektiğini düşündüm.

5 yıldır tanıyor olduğum eski sevgilimde (1.5 yıldır ayrıyız) tekrar denemek ve evlenmek istiyor. Belki sizin durumunuzla kıyaslayamam fakat ben her ne kadar asla tekrar olmaz desemde onun sabrını ve isteğini gördükçe içimde kalan aşk kırıntılarını görmezden gelemiyorum.

Erkekler ve kadınlar farklılar ama çokta farklı sayılmayız Size ayaklarına kapanıp yalvarın demiyorum ama söylemek isteyipte söyleyemediğiniz şeyleri mutlaka söyleyin eve geldiğinde. Hazırlık yapabilirsiniz eşiniz için. Daha sonra "keşke yapsaydım, uğraşsaydım belki düzelirdik, her şey daha güzel olabilirdi" gibi düşüncelerden kurtulmuş olursunuz. Eğer cevabı olumsuz olursa içiniz rahat olur. Çünkü siz elenizden geleni yapmış ve üstünüzden o sorumluluğu atmış olacaksınız. Sırf sorumluluğu atmak için değil eşinizi halâ sevdiğiniz için bunlara değer. Boşanmak hiçte kolay değil. O aşama ve sonraki bütün aşamalar çok zordur eminim. Rabbim yardımcınız olsun. İnşallah hayırlısı olur. Takipteyim..

burda insanlar çok kolay bırak gitsin, arama, o senin peşinden koşsun gibi cümleler kurabiliyorlar ve ben dehşetle bakıyorum bunlara..
siz artık lise çağlarının sevgilisi değilsiniz ki birbirinize o beni arasın yaaa die trip yapasınız..
benim annem 21 yıllık evliliğini bitirdiği gün demişti ki geri dönüp baktığımda vermediğim taviz kalmadı, atmadığım adım kalmadı vicdanen çok rahatım..
dolayısıyla bu adam senin severek evlendiğin, nitekim kendinin de belirttiğin üzere senin ters davranışların sebebi ile evlilikten uzaklaşmış bir adam.. ama seni sevmese, nefret etse inan bu konuşmaları bile yapmazdınız.. en çirkin tartışmalarda bile şiddet göstermemiş sana, yüzüne bakmamazlık yapmamış en fazla evden çıkmış..
evlilik çocuk oyuncağı değil.. işin içinde alkol, aldaltma, şiddet, sevgisizlik, sorumsuzluk gibi faktörler yoksa-ki olmadığı senin anlattıklarından görülüyor- EVLİLİKTE GURUR OLMAZ...
ben de eşimle kavga ediorm ama huzurumuz kaçmasın die yatağa girerken bi birimiz yanaşıyor sarılıp öpüyor bir diğerimiz.. ikimiz de gurur yapsak birbirimizden soğur uzaklaşırız.. sakın bu hataya düşme..
burda neler okuyoruz.. senin evliliğin burdakiler gibi bırak git denecek cinsten görünmüyor..
benim tavsiyem eşin hafta sonu geliyorsa evini güzelce hazırla, yemek yap.. al karşına güzelce konuş.. ben seni seviyorum ve bir ömür beraber geçirmek istiyorum.. hatalarımızı beraber bulalım ve beraberce aşalım.. gel el ele verelim mutlu olalım de.. sen gardını indirdiğinde emin ol o da gereksiz gurur yapıp ben istemiorm demez.. DESE BİLE SENİN KİŞİLİĞİNDEN BİR ŞEY KAYBOLMAZ.. ELİMDEN GELENİ YAPTIM DER VİCDANEN RAHAT YAŞARSIN KALAN HAYATINI...

Tam turk filmi senaryosu..hayat boyle film gibi degil malesef..gururunu almis ayaklar altibajos alacagi kadar.kocasi sevse ve decano etmek istese onu tutan mi var, annesinde degil evinde olurdu..bence daha fazla uzerine gitmeyin , giden gider, tutamazsiniz..

hatası zaten ona doğru eğilmek, eğilmesin dimdik dursun bak neler olacak..
yaşamayınca, yaşatmayınca anlamazsın.
manyaklık değil ayrıca saçma bir grur..

olabildiğince boşanma sürecini hissettirmede uzatmaya bak. oyalamaya çalış. o zaman zarfında da küçük sizin kendinize ait nüanslarınızı uygulamaya bak. kendi kendine aklı basında gelmesni beklemekten başka çare ok. bazı arkadaşlara katılıorum dönse bile 6 ay sonra daha şiddetli aynı konuma gelebilirsiniz

Şu kırmızıyla boyadığım annesinin söylediği laf var ya,çok doğru çok bilinçli bir laf.Buda kadının ne kadar bilinçli ve suçlayıcı bir tavır almadan mantıkla yaklaşan bir insan olduğunu gösterir.

Bak ben şurda yazdığın konudan anladığım ve hissettiğim kadarını söyliyeyim sana.Kelimelerinden yaşadıklaırndan yola çıkarak söylüyorum.Eşin sanırım sevgi dolu,sevgisini gösteren ve seni şımartan biriydi.Sen tiroide bağlı sinir diyorsun ama,senin ki kusura bakma bana kırılma,ilgiye bağlı şımarıklık olmuş.Sevgisini dışa dönük yaşayan erkeler,aynı sevgiyi göremeyince hüsrana uğrar.Kavga ortamından kaçar,sevdiğinden uzaklaşır.Senin eşinden kaçmış ve kendini oyuna,aileye yöneltmiş.

Maddi olarak üstünlük bir güç değildir.Bunu eşine hissettirdiysen daralmıştır.Bu konusu edilecek bir olay bile olmamalı.Onun ailesi pozitif davranmadı diyorsun ama yıkıcı da davranmamışlar.Bu olayın tarafı olmadan,zamana bırakın demişler.Ama senin baban kızıyor,sinirlniyor arıyor hesap soruyor.....

Sen herşey senin istediğin şekilde hemen olsun istiyorsun.Kızgınlığın geçince herşey süt liman olmaz.Keşke yılbaşı gecesi gitseydin onunla ailesine.Madem evliliğini devam ettirmek istiyorsun,senin de adım atman gerek.O kadar fevrisin ki,sana o akşam kapı bile açılmıyor aileler çağrılıyor.Önce kendi hatalarını düzeltmeli,ondan sonra onun hatalarına yönelmelisin.Bunun için de sükunet ve ailesinin de dediği gibi zamana ihtiyaç var.Öyle 10 günde toparlanacak bir mevzu değil.Bu hayattta paylaşılamayan,bu kadar sinir harbi yaşamya gerek olan ne var.Allah büyük çaresiz dert vermesin.Yuvanızı kurmuşsunuz.Birbirinize saygı duymayı,kim koca,kim hanım bilmeden çözemezsiniz.İnşallah herşey yoluna girer.Biraz sabır.

siz ısrar ettikçe o daha da uzaklaşacak.
ne güzel adam size evden git dememiş kendi gitmiş.
bence bırakın gitsin belki yalnız kalınca anlar bişeyleri.
biraz rahat bırakın.
herşey onun istediği gibi olsun bi süre.

Seni istemeyeni sende isteme güzelimm..
Senin zorunla sana gelecekse, sadece senin çabanla gelecekse hiç gelmesin daha iyi...

Şuanda aynı şeyleri bende yaşıyorum, aynen benim eşime de obsesif kompesif bozukluk teşhisi konuldu. Eşim, onu çok sıktığımı söylediği için başka şeylere yöneldiğini, bu nedenle yanlışlar yaptığını(sanal aldatma), yaptığını söyyledi. Ben yakaladıktan sonra. İkimizde boşanmayı istiyoruz ama yapamıyoruz. Aslında konuşmuştuk herşeyi, karar verdik, Boşanacaktık, ama eşim iyi olmadığını ve boşanmak istemediğini söyledi. Ama bizde bitmiş bazı şeyler. Araya soğukluk girmiş. uzatmaları oynuyoruz, o "boşanma" düşüncesi bir defa kafaya yerleşti mi atmak çok zor. beni iki defa aldattı, ilk aldatmasında yuvayı kurtarmak için herşeyi yaptım, boşanmak istemediğimi söyledim, ağladım. Sonra barıştık. Her şey iyi gitti, ama ben öyle biliyormuşum. Hop ikinci aldatma. Adam takıntılı en ufak şeyde, kendi suçunu bastırmak için senin hatalarını sıralayıp, şunun şunun için ben bunları yaptım diyor. Sende aldatma yok, Uğraşmak istersen uğraş, ama kendini çok yıpratma.

sunu

gördüm ki erkek ailesi bir evliliği istemiyorsa o evlilik ya bitiyor ya da büyük sarsıntılar gecitiyor.bekarlar bu cümlemi dikkate alın.eş adayının annesi çok çok önemli.

kusura bakma sana katılmıyorum
yalnız şöyle bir ayrıntı var eşin adam ise gerçekten
ailesi senin evliliğinde söz sahibi olamıyor zorluyorlar ama olamıyorlar
adamda iş bitiyor yani

Eve geldiğinde birkez daha konuşun . Sizin için çok üzüldüm allah yardımcınız olsun.

son bir kez bir araya gelceksek gelelim de yoksa ben tamamen bu sayfayı kapatıyorum de.onun dışında yazıklarından dikkatimi çekenler
1-adam eşin evlilik iyi günde kötü günde,sonuçta sen kendini kntrol edemiyorsan keyfinden değil hasta olduğundan hem tedavisi de var bir yere kadar.o bunu bile taşıayamamış psikolojisi hemen iflas etmiş.okb olmuş bide düzelmeye yanaşmıyor. az aklı başındaysa evlilik gibi bir şeyin sonu hakkında karar vermek için tedavi olsun ondan sonra istemiyorsa bitti desin
2-anasının gazına gelse de hatta o gazla işlerin iyi olmayacağını görmesine rağmen kaçacak delik arıyorsa bırak gitsin görsün ebesinin lacivertini.herkes boşanana kadar öyle gaz verir boşandıktan sonra anası dahil popolarını dönüverirler.daha beter okb olur.
3-evlendiğin "adamsa" ve bir sorun varsa önce çözüm bulmaya çalışır kendini koyverip gidecek okb oldu boşandı diyelim bu teadvi olmamış kafayla daha mı mutlu evli olacak.illa sorun çıkar. bu sefer başkasının başını yakar başını yaktığı kadında,bu siteye üye olup "kv kocamı kışkırtıyor kocam evlenmeden okb imiş benden gizlemişler bana hep eski karım gibi davranıyorsun diyor içince bazen fiziksel şiddet uğruyor bıktım yardım edin" diye dert yanmazsa benim adım tugsem_10 değil.
buda böyle biline!

Yazdiklarimin bosanmayi desteklemekle alakasi yok onu belirteyim önce...

İnsanin aklina bir düşünce yatmissa onu geri çevirmek çok zor....
Her türlü yol denenmiş..... siz esinizi sözlerinizle vs döndürürsünüz ama gidecektir tekrar....Bunu yasadigim için çok iyi biliyorum.

Ben kendi haline birakilmasi taraftariyim.. Siz nasil çabalıyor, seviyor, çözüm ariyorsunuz... Eğer Eşiniz sizinle ayni duygulari tasisaydi şuan o da çözüm peşinde olurdu esyalarini alip çekip gitme peşinde değil..

Evlilik için denemeye değer ancak kendi haline birakilirsa döneceğini düşünüyorum... Yalvarma yakarmalar ters tepecektir

yemekle masaya çözüleceğe benzemiyor,ben sizin yerinizde olsam ve boşanmak istemesem yakın bir arkadaşıma yada bir tatile giderdim tabi eşime haber vermeden sadece aileme söylerdim kafamı dinleyeceğimi,eşim ararsada hiçbirşey söylememelerini tembihleyerek ilk uçakla herşeyden kaçardım sır olurdum bir süre.Eşimede bir mesaj atardım,döndüğümde tüm işlemleri başlatacağım istersen evi kapatabilirsin haklıymışsın bende senin gibi düşünüyorum! bu kadar.Sonrasında gider kafamı toplar kendimi her sonucada hazırlardım,bu şekilde sizi merak eder tabi seviyorsa ve ulaşmaya çalışır.Sizin evinizde hatıralarınızla bir süre eşiniz başbaşa kalsın,senin nefesini sesini arasın bekle.
Ha yok dahada olmuyorsa en azından gururunuz sizde kalmış olur yolu gösterirsiniz.
inşallah yuvanız kurtulur kolay kurulmuyor hakkınızda hayırlısı.

kesinlikle katılıyorum şimdi ne kadar üzerine düşerseniz o kadar bi tarafları kalkacak,geri adım atmayacak gibi geldi bana da...evden kesinlikle ayrılmayın sadece özel eşyalarını alsın biraz zaman tanıyın birbirinize bakalım annesinin evinde yapabilecek mi ? yoksa kaybetme korkusuyla birşeyler dank edecek mi kafasına ? aynı şeyleri yaşamış biri olarak yazıyorum kesinlikle dik kendinizden emin durun karşısında , ayrılırsanız dünyanın sonu olmayacağını söyleyin belki kendinizi geri çektiğinizde dank eder birşeyler

Sizin bazı şeylere bakış açınız, agresif yaklaşımlarınız sonra onunda bunalması buna zemin hazırlamış hastalığınızı sebeb göstermişsiniz ama kendinize hakim olabilirdiniz. Dart oynuyorsa ne sıkıntı olabilir ki siz de ailesiyle görüşmediğiniz için istiyorsan gel demiş keşke boşanmak istemiyorsanız güzel bir sofra kurayım baş başa kutlayalm deseydiniz gönlünü almak, evliliği düzeltmek adına birşey yapılmamış sizden bir adım gelmemiş bir tatile gitmek, konuşmak bunlar yapılmamış uçurum büyümüş. O yüzden daha fazla yıpranmadan ayrılmak sizin için daha hayırlı olabilir.

burda insanlar çok kolay bırak gitsin, arama, o senin peşinden koşsun gibi cümleler kurabiliyorlar ve ben dehşetle bakıyorum bunlara..
siz artık lise çağlarının sevgilisi değilsiniz ki birbirinize o beni arasın yaaa die trip yapasınız..
benim annem 21 yıllık evliliğini bitirdiği gün demişti ki geri dönüp baktığımda vermediğim taviz kalmadı, atmadığım adım kalmadı vicdanen çok rahatım..
dolayısıyla bu adam senin severek evlendiğin, nitekim kendinin de belirttiğin üzere senin ters davranışların sebebi ile evlilikten uzaklaşmış bir adam.. ama seni sevmese, nefret etse inan bu konuşmaları bile yapmazdınız.. en çirkin tartışmalarda bile şiddet göstermemiş sana, yüzüne bakmamazlık yapmamış en fazla evden çıkmış..
evlilik çocuk oyuncağı değil.. işin içinde alkol, aldaltma, şiddet, sevgisizlik, sorumsuzluk gibi faktörler yoksa-ki olmadığı senin anlattıklarından görülüyor- EVLİLİKTE GURUR OLMAZ...
ben de eşimle kavga ediorm ama huzurumuz kaçmasın die yatağa girerken bi birimiz yanaşıyor sarılıp öpüyor bir diğerimiz.. ikimiz de gurur yapsak birbirimizden soğur uzaklaşırız.. sakın bu hataya düşme..
burda neler okuyoruz.. senin evliliğin burdakiler gibi bırak git denecek cinsten görünmüyor..
benim tavsiyem eşin hafta sonu geliyorsa evini güzelce hazırla, yemek yap.. al karşına güzelce konuş.. ben seni seviyorum ve bir ömür beraber geçirmek istiyorum.. hatalarımızı beraber bulalım ve beraberce aşalım.. gel el ele verelim mutlu olalım de.. sen gardını indirdiğinde emin ol o da gereksiz gurur yapıp ben istemiorm demez.. DESE BİLE SENİN KİŞİLİĞİNDEN BİR ŞEY KAYBOLMAZ.. ELİMDEN GELENİ YAPTIM DER VİCDANEN RAHAT YAŞARSIN KALAN HAYATINI...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…