Lütfen, acil desteğe ihtiyacım var-Boşanmak istemiyorum :(

estagfurullah,
ben de sizin yorumlarinizi cok beyeniyorum.
iste bu adam ya cok narin, ya da bu durum biraz garip.
sahsen benim de esimle aramda buna benzer seyler gecti.
Biz evlenir evlenmez ayri yasamak zorunda kaldik bir kac yil, ve cok yipratti bu durum.
Ama hic bosanmayi dusunmedik.
o yuzden esinin bu kadar kesin kendi kendine ayrilmaya karar vermesi , hem de konusahibi bu konuda ugrasirken, garip geldi.
Hani yillarca cekersin artik dayanamazsin o ayri.

bana sanki ailesi de sorunlari bastan beri biliyordu ve hep ayrilmasi icin telkinde bulundu gibi geliyor.

ama ben de sizin gibi dusunuyorum, zaten burda es bunu dusunmus ve karar vermis.
geri donucek gibi deyil.

çooook arabesk yaşıyorsunuz....

kusura bakma da, sen bir de zir zir agliyorsun bu adami geri istiyorum diye.
Bana zaten cok garip gelmisti, esinin bu kadar israrla 17 aylik evliligi bitirmek istemesi.
Yok sana birsey hissetmiyormusta, cartmis ta curtmus ta.
Enin de sonunda aldaltilicakmissin zaten ?
belki de aldatildin haberin yok.

şu son msjınızdan sonra eşinizle ilgili tüm iyi tanımlamalarım değişti.siz ikinizde birbirinizi çok yıpratmışsınız.o artık yıpranmamak adına boşanmayı kafasında netleştirmiş gibi görünüyor.yani olumlu tek adımı yok.

bitmiş bir maçın uzatmaları oynanıyor gibi geliyor bana.umarım yanılıyorumdur.

Su kadarini soyliyim, arada ne sevgi ne saygi kalmis. Evliliginiz coktan bitmis sadece vakit olduruyorsunuz. Sizin eski gunlere donmek icin cabaniz olabilir ama esinizde onu goremedim.

gözleri doldu dıye söylemişsiniz belki sizden bir adım bekliyor,sanş vermek istiyorsanız son bir adım ilk önce sizden gelsin derim

Bizi ayırabilecek tek şeyin ihanet olacağı konusunda mutabıktık en başından beri.. Ama o ısrarla herhangi birşey yaşanmadığını, bana yalan söylediği için çok pişman olduğunu söyledi ki o uçaktayken yani kimseyle irtibata geçmeden bende sordum soruşturdum bilenlerden yanında olanlardan..

Gerçi yapacak adam başında nöbet tutsanız da yapar zaten o yüzden benim aynı şehirde olup olmamam da ölçüt değil.. ama pişmanlığına inanmak istedim yine de sevdiğim için..

ki herşey de yolunda gitmeye başlamıştı daha fazla suyuna gittim, istediklerine karşı çıkmadım vs. ama yine de yetmedi. anladım ki bu kadar çok taviz de karşılığını bulmuyor.. o yüzden yarın konuşmam gerektiğini düşünmüyorum.

Adam çok narin veya durum garip değilmiş, sevgi bitmiş bir yerlerde geriye de sadece kabul etmesi kalmış, son yorumdan sonra olumsuz bakışım perçinlendi. "Bu sebeplerden boşanılmaz." diyen aileler varmış bir dönem, bazen aklımız başımıza geç geliyor, iki tarafın da hatası olmuş ama affetmek herkeste aynı işlemiyor. Şu an ne kadar sevsem de ve ilişkimizin başından beri bir sürü zorlukla beraber mücadale ettiğimiz eşim de bana benzer şeyleri yapsaydı ben de affetmezdim. İki ailenin; o kadar insanın ortasında aşağılanmak benim kaldırabileceğim bir şey değil, isterse sonrasında bir milyon defa özür dilesin.

aşağılanmak derken? yapılanları mazur görmek mi gerekiyordu sizce?

aşağılanmak derken? yapılanları mazur görmek mi gerekiyordu sizce?

Hayır, kesinlikle mazur görülmesi gerekmiyordu. Fakat bu şekilde çözülen (?) bir olayın taraflarda bıraktığı etkiyi tahmin edemezsiniz, ya yalnızca iki kişi beraber kavganızı, tartışmanızı yapacaktınız, ya da uzun vadede sonuçlarına katlanacaktınız, siz ikinciyi seçmişsiniz. Her seçim de bir vazgeçiştir.

Ben affetmezdim, bir başkası affeder, bir başkası bunu sıradan bir olay olarak görür zaten. Benim affetmememden sonra beni inadımla suçlayan falan olursa da, hiç tınmam. Eşim de benle bu konuda aynı düşündüğünden ben de ona böyle bir şeyi yaşatmam, sadece aldatmak değil bitirme kriterimiz. Sizin konunuzun özelinde ise çift olarak olayları daha farklı şekilde ele alabilseydiniz bugün bu durumda olmazdınız. Hataları kesinlikle bir tarafa yüklemiyorum yani.

Dediğiniz mekanda bulundum ayrıca, bana bahsettiğiniz şekilde birşey kaldırılan bir mekan gibi gelmedi; dart turnuvasına çağırmışlardı, sevgiliyken gitmiştik, dart bizi baydığından erkenden ayrıldık. Çağıranlar da o zaman sevgililerdi, birbirlerini ortak hobi sebebiyle bulmuşlardı, şimdi evli ve mutlular. Bir şeyleri suçlarken mekandan hareket etmeyin, samimi olmadığınız fakat tanıdığınız kız için hesap ele geçirip bir şeyler yaparsanız, tepki görürsünüz tabi ki, sadece eşinize hesap sorsaydınız olay büyümezdi.

olsaydı bitseydi nin hesabına düşecek olsaydık, o en başta bana yalan söylemeseydi, ben de tırmadırmazdım olayı diye kendi açımdan düşünürüm tabi.. Hiç bir durum tek taraflı değil neticede.. Bir adım atılırken taşınılan sorumluluk gözardı edilip bencillik tavan yapıyorsa, sonrasında olabilecekler de göze alınmış demektir. Ben asla haklı olduğumu savunmuyorum ama keyfi sebeplerle yalana maruz kalmayı da kimsenin hazmedebileceğini sanmıyorum.

üzgünüm ama hesabında böyle bir işlem yapıp kilitledikten sonra barışmak yanlış bir hareket bence . doğrusu bavulunu toplayıp görebileceği bir yere bırakmaktır ...

ben dün keşke demeyin zamana bırakın demiştim ama bırakılacak bir şey yok ki . eşinizi birde herkese alay konusu yapmışsınız . kazanacağınız yerde de kaybetmişsiniz .

Evet, yalana kimse maruz kalmamalı, farkedildiğinde de yaptırım uygulanmalı. Ben de hazmedemem, aynı şekilde bir daha yüzüne bakamam sevdiğim insanın. Bunları unutacak mıyım? derken sorduğunuz sorunun cevabı da var aslında konuda, yaşananları siz neden hazmetmeye bu kadar hazırsınız? Eşin tekrar denemeyi istememesi aslında işinizi kolaylaştırıyor. Hayat bundan sonra yalnızca sizin için eskisinden çok daha güzel olur umarım.

teşekkür ediyorum.. hepimiz için güzel bir ömür olur umarım :)

Esinizin yanlislari sizi yanlis yapmaya suruklemis
.hirsizin hic mi sucu yok diye sorarlar.
lutfen kendinize sayginizi kaybetmeyin esiniz olsada olmasada o size hep lazim olacak.
bu evlilik devam edecekse bile sizin kilinizi kipirdattamamaniz lazim .
O kurtarmak ya da bitirmek icin biseyler yapsin .saglikla kalin...

Bastan sona sizi hic hatali gormedim.biraz fevri daveanmissiniz o kadar
Esinizin yaptiklari sizi asabilestirmis.
Kendinize haksizlik etmeyin.

Evlilik karı koca arasındadır Eşinizin size yalan söylemesi üzerine sosyal ağda esinizi evliliğinizi rencide edecek paylaşımlar da bulunmanız hiç hos olmamış kavga mi ediyorsunuz bağırıp çağırıyor musunuz bunlar keşke evinizde yaşansaydı arkadaş ortamında bukadar gündeme gelmesine ne gerek vardı bu ilişkide karşılıklı hatalariniz var sizin için en hayırlı olanı olur umarım. ..

kurtarmayı olduğu gibi durmak, kıpırdamamak olarak anlamış olsa gerek ki benim adımlarım boşa çıktı.. şimdi ise bitirmek için bu kadar ısrarcı olması ayrı sinirimi bozuyor.. istedim evlendim, istemedim boşanıyorum diye bi dünya yok.. benim hayatım da bu kadar basite alınmamalı.. dediğiniz çok doğru mühim olan benim en başta.. o yüzden direnicem bende sonuna kadar, bi yol olmasa da olur bu evlilikten ama kolay bitmeyecek..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…