Lütfen, acil desteğe ihtiyacım var-Boşanmak istemiyorum :(

Bastan sona sizi hic hatali gormedim.biraz fevri daveanmissiniz o kadar
Esinizin yaptiklari sizi asabilestirmis.
Kendinize haksizlik etmeyin.
kendimce objektif olabilmeye de çalışıyorum ama çok detay var daha unuttuğum ve anlatmadığım inanın.. ama şimdi bütün kabahatli benim onların gözünde. Beddua etmek istemiyorum ama anlasınlar istiyorum kıymetimi tez vakitte..

Sunu unutmamanizi tavsiye ederim
Bosanmak icin acele etmenize gerek yok.
Siz ne zaman isterseniz o zaman bosanirsiniz.esiniz ya da ailesi istedigi icin degil.
Ama bu donemde kendini fazla yipratma ve asla soyle yapsaydim boyle olmazdi diye kenduni yorma
Sen ne kadar mukemmel olursan ol karsindakinin davranislari da cok onemli.
Ama inanin esiniz boledavranmaya devam ederse siz birlestiginiz de daha da cirkin daveanislar gostermek zorunda kalabilirsiniz
Hep mutlu olun...

Durumunuza üzüldüm boşanmış biri olarak
Ki durumunuz benden çok daha farklı bizde aldatma vardi buna rağmen bosanma kararini çok zor aldım...benim ayrıldığım eşimin ailesinin tutumuda aynen bu sekildeydi anlasamiyosaniz dünyayı birbirinize zehir etmeyin bir daha mi geleceksiniz dünyaya diyorlardi hatta anlaşmalı bosanin diyorlardi o derece tamam insanlar ayrilabili rler ancak karsi tarafin ailesindende bir yapicilik beklenmiyor değil neyse zor olsada kararımı verdim dusundumki insanin agzinda bir çürük dis vardir tasiyana aci karşısındakine de koku verip her iki tarafida rahatsiz eder ya o disi tasiyip aci cekicem yada o dis ten kurtulup. İki tarafi da mutlu edeceğim şimdi düşünün sefkat ve sevgi yetimi bir eşten sizinle olmak istemeyen bir eşten size huzurlu bir ortam saglanirmi hakkınızda hayırlısı olsun ne diyelim

Kocanız deyim yerindeyse ,ARANIYOR...
Verdiğiniz son ayrıntıdan da anlaşılacağı üzere, gecelere akıp flört etmeyi özlemiş.
Sizde bile bile affetmişsiniz.İşte o zaman kesinlikle ara verseydiniz ve uzun müddet görüşmeseydiniz o zaman belki sizi kaybetme korkusunu yaşardı.
Oysa şimdi yüz almış ve sizin onun hayatını kısıtladığınızı falan düşünüp ki "saçmalıyor"
kendini haklı görüyor ve sizden vazgeçiyor.
Bence asla yalvarmayın ona, evet kolay değil ayrılmak , ama son hamleyi iyi yaparsanız ,ayrılsanız bile bir süre sonra pişman olur.
Ama bu süreçte o, sizin barışmak istediğinizi anlarsa daha çok kaçacaktır.
Bence onunla son kez konuşup ki, burda atarlı sözler, pişman olacaksın, bize yazık ediyorsun tarzı şeyler hiç söylemeden , boşanma protokolu hakkında konuşup sessizce hayatından çıkarsanız eninde sonunda pişman olur.
Ama zaten gidecek ne kaybederim ki yaklaşımı ne yazık ki bu tür erkekler üzerinde pek işe yaramıyor, bu ilişki beni boğuyor iyi ki ayrıldım diyecek.
Karar sizin tabii hakkınızda hayırlısı olsun

çok haklısınız.. o zaman sağlıklı düşünebilecek durumda değildim zaten.. ayrı kaldık çok daha başka olucak herşey diye ümit ederken tam anlamıyla bir fiyaskoyla karşılaşmak ve hastalık süreci beni çok yordu..

ama söyledikleriniz resmen aydınlanma yaşamama sebep oldu.. Şimdi kalkıp bütün fotoğrafları kaldıracağım.. Hayatımdaki izlerini ve bu evdeki varlığını silmeye başladığımı görmeli. hatta ben mi hazırlasam valizini? geldiğin de paket edip gönderirim. ve hatta belki ben bile muhatap olmam. Annem evde olur,

şu an bu daha cazip geliyor bana..siz ne dersiniz??

dökülen su toplanmıyor.. doğru söylüyorsunuz.. sayenizde güçlenip kendime geliyorum.. sağolun varolun..

dökülen su toplanmıyor.. doğru söylüyorsunuz.. sayenizde güçlenip kendime geliyorum.. sağolun varolun..
Ben şaşırdım son mesajındaki detaylara... Sen başka bir kadın konusunda çok güvendiğini yazmıştın ama farklı şeyler yaşanmış. Yani hem bunları yaşayıp hem de nasıl asla olmaz dedin ki?

Ben şaşırdım son mesajındaki detaylara... Sen başka bir kadın konusunda çok güvendiğini yazmıştın ama farklı şeyler yaşanmış. Yani hem bunları yaşayıp hem de nasıl asla olmaz dedin ki?
cinsi anlamda birşey olmayacağına inanıyorum.. çünkü hissetmeden birşey yaşayacak bir yapısı yok. kafası bi tarafında olan bi adam olmadı çünkü hiçbir zaman.. çok duygusal bir yapısı var. o yüzden inanıyorum bu konuda..

Aldatmak sırf fiziksel mi olur?
Malesef seninki de aldatma olmuş

Şu an , O sizi kriz geçiren, ağlayan, hayatını kısıtlayan, onu sıkan biri olarak görüyor.Siz "Biz" dedikçe o " BEN" diyor.Ona bu ara ne deseniz dinletemezsiniz.Saplantılı bir şekilde aynı şeyleri tekrarlayacak duracak ve göreceksiniz siz barışmaya çalıştıkça o,birden
medeni birine dönüşecek .En basitinden , ayrılık sana da iyi gelecek , göreceksin bak herşey daha iyi olacak, sonra siz , olur mu öyle şey ,o kadar emek verdik dedikçe en son aşamada, senin de ilerde hayatında biri olabir diyip çıkacak işin içinden.
Siz şu an hep evliliğinizi baştan sarıp hatayı nerde yaptım diye kafanızda sürekli sorguluyorsunuz, siz evlilik süresince geçirdiğiniz özellikle kavgaları en ince detayına kadar inceleyip ,nasıl düzelirim diye düşünürken, eşiniz özgür hayat zırvalarıyla kendini yeni hayata hazırlıyor.
İşte film şurda kopuyor, bu son halde susan kadın kazanır. Nasıl mı? Küllerinizden yeniden doğun.Olan olmuş deyin ve ağlayıp sızlamak yerine onun sandığı ,aslında sizide rahatsız eden eski davranışlarınızdan kurtulun.
Onun valizini falan toplamayın, hiçbir eşyasına el sürmeyin, çok sabırlı olmanız lazım bu süreçte , onun sandığı gibi bulamadın sizi.Son derece sakin ,susan ama kararlı birini görsün karşısında.Sadece resimlerini silin sosyal medyadan ama asla ona karşı atarlı sözler paylaşmayın ,hatta bir süre görünmez olun.
Eğer sabırlı olur susar sadece boşanma konusunda konuşursanız ve ona sakin sakin kısa cevaplar verirseniz şok olacak.Ama bu konuşmalarda o yelkenleri suya indirecek sakın kanmayın , birkaç buluşmada tutumunuzu asla değiştirmeyin ve sadece gereken kısa cevapları verin, size kişisel şeyler sorduğunda nasıl gidiyor hayat,işler vs. gibi iyi deyip ona sen nadılsın demeyin,havada kalsın soruları, tabii buraya kadar sakince gelebilirseniz o size bensizliğe alıştın mı tarzı zırvalayacak ,sizde herşey yolunda deyip tatlı tatlı gülümseyin ve eninde sonunda pişman olacaktır

Bence direk bosan denilmemeli konu sahibine.
Eger onun sizi sevdigie hala inaniyorsaniz bi sans daha vermelisiniz iliskinize.

Kesinlikle çok soğuk davranmalısın. Bunca olaydan sonra hala seni seviyorum tekrar deneyelim gibi bir tavır inanın sadece ilerde çok pişman olacağınız bir davranış olarak kalacak. Valizini toplamasanız bile kısa kısa cevaplarla yollayın evden gitsin. İş gereği sizde o da fazlaca şehir dışına çıkıyorsunuz sanırım. Birbirinizden her ayrı kaldığınızda kafasını dağıtmaya(!) mı gidecek bu adam? Tekrar güvenmek çok zor bence. Siz özgüveni yerinde bir kadına benziyorsunuz lütfen sağlam durun. Kol kırılır yen içinde kalırmış. Zaman tanıyın kendinize o boşanmak için acele etse de sakin tavrınızı koruyun. Gerçekten hala birşeyler hissediyorsa geri döner ama siz onsuzluğa alıştırın kendinizi ki dönse bile siz yine 'siz' olabilesiniz.

şahanesiniz gerçekten! :) şu geçen bir haftada hiç aramadıysam kendimi tutup, bu iradeyi daha da sürdürebilirim. inanıyorum kendime. eski ben olsaydım, saat başı arar bunaltırdım onu..ama şu 8 gündür, o yazmadan yazmadım, msjlarına geç cevap verdim.buluştuğumuzda da kendimi sıktım ve ağlamadım, fazlasıyla güçlü durduğumu düşünüyorum.. ama yarından sonraki süreçte bu dediklerinizi yapmak fazlasıyla mantıklı geldi bana. kaldırdığım yerleri iyice tavan yapsın istemiyorum zaten. Bu arada boşanma konusunu gaza gelip sonuçlandırmamakla da iyi yaptığımı düşünüyorum.. Her halükarda zararlı çıkacak olan o şu anda.. heleki o fotoğrafla üzerine tazminat davası dahi açmayı düşünüyorum artık.. Beklenti içine girmeden hayata dönmek en güzeli ve sağlıklısı galiba.. aylardır güç bulupta gidemediğim sporuma devam ederim. sosyal medyadan uzak kalmam zor ama bir süre kaybolmayı da deneyeceğim.. inanılmaz şevke geldim yazdıklarınız sayesinde.. çok teşekkür ederim

Katiyyen sizinle aynı fikirdeyim.. ben kendimi en kötüsüne hazırlayayım ki iyisi olursa sürpriz olsun.. :) işimin yoğunluğu da bu süreçte bana avantaj sağlayabilir, kafamı daha fazla işime verirsem zaten bu sallantılı haller için kaybettiğim zaman ve prestiji tekrar sağlamak adına en sağlıklı davranış olur. o da biraz sürünsün anasının evindeki kanepe :) benim hizmetimi hürmetimi ayıla bayıla yediği yemeklerimi bulamayacak nasılsa orda.. dank eder de gelirse de her dediğine eyvallah demem artık.. Madem ki kafa dağıtmak(!) gerekiyor bu işlerde ben de gözüne sokmadan bakarım yoluma.. yarın hemen ilk adımı atıp 1 haftadır mahkum olduğum evden çıkmakla başlayabilirim sanırım...

Sahalarda böyle şık davranışlar görmek istiyoruz. Tabi ki yer yer zorlayacaktır seni bu süreç ama inan bana en sağlıklısı bu. Güneş hergün doğuyor canım, yeterki perdelerini aç.

Sakın onun yerine evdeki eşyalarını toplama, resimleri falan da kaldırma. Dur sadece dur. Nefret de sevgi göstergesidir unutma. Eşyalarını almaya geldiğinde hiç dokunma evde de bulunma. Evde olursan tartışırsın. tartışma ortamında bulunma. Tartışmaya geirme sadece rahat bir şekilde bekle. Evde olursan onu al, bunu alma diye bile müdahale dedbilirisin. Konuşma bir süre uzak kal, kafanı dinle.

Son düzenleme:

Tam tamına budur işte. Çok güzel yazmışsınız. Pişman olmasa bile sen duruşunu bozmamış olacaksın.

Derin simdi eve tikili kalma zamani degil, sagliklisin bundan daha guzel nimet mi var ? Hemen spora basla, kendin icin biseyler yap sadece kendini mutlu etmeye odaklan. Al yesil cayini, uzat ayaklarini miss gibi ohh:) bundan sonra kendini simart kocani degil. Ne kaybettiginin farkina elbet varacak ama kimse senden daha degerli degil bunu unutma. Bu soguklarda caresiz kalmis bir sokak hayvani bulabilirsen can yoldasi olursunuz birbirinize, oyle huzur veriyolar oyle masum seviyolar ki anlatamam. Iyi haberlerini bekliyorum

Reactions: anu
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…