Lojmanda ki gürültüden bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayırlısı olsun hakkınızda :)

O yüzden eşiniz bildirsin ya da yaz ayı idare edebilirsiniz az daha edin. Eylül Ekim olunca yağışlar başlar evlere çekilirler. Evde devam eder Allah yardımcınız olsun bilemedim zor

hayat seni de kınadığın yerlerden yakaladığında, şimdi rahatsızlık duyduğun kişilerden fazlası olursun enerjisi veriyorsun.
sevmediysen taşın ağaçları bile taşıyıp başka yere yerleştiriyorlar.

Lojmanda otururken evlilik yıldönümlerinde zaten eşlerimizden toplanan aylıklarla bize çiçek verilirdi birlik albayı eşleriniz,eşimi arayıp teşekkür etsin demiş :)) kimse etmeyince bizim adamları azarlamış,sonra kadın hırs yapıp bizi wp grubuna eklemişti etkinliklere katılım zorunludur diye.(Çok sosyalleşmeyi severdi )Resmen kadında eşinden yararlanıp üstünlük kurmaya çalışmıştı üzerimizde,sonra albay yalakalarının eşleri hariç kimse katılmayınca sinir oldu herhalde o gruba hiç yazılmadı He bizim kendi aramızda buluşmalara hanımefendiyi davet etmedik diye,eşler epey azar yemiş ama hiç umursamıyorlardı :))

Eşinizin rütbesini vs.bilmem ama askerse albay da olamayacak yaşta olduğu ortada,kimse rütbesini kullanıp herkesin ağzını kapatamaz.Gecenin bir vakti değil o saat.İnsanlar çocukları ve güvenlik için tercih ediyor zaten.Yazları hareketli geçer,kışları herkes işine gücünde.Ayrıca benim denk geldiğim kadınlarında çoğunluğu çalışıyor,çalışmayan kesim ya bebeği küçük ya da çok az bölümünün mesleği yok elinde.Yani anlatımınızdan sanki sadece siz işe gidiyormuşsunuz gibi anlatmışsınız.

Herkes burada lojman kötülemiş ama bahsedilen ortama çok özendim. Ne güzel güvenli, sosyal alanlar var, komşuluk var, daha ne olsun… Siz de aralarına karışsanız bu kadar gözünüze batmayacak. 9 gayet makul bir saat. Eşinizin amir olmasının faydası olacağını sanmıyorum. Kadınlar toplandığında yanlarına gidip uyaracak değil ya.

bence de
tamam gürültü rahatsız edici olabilir ama her yerde gürültü var ki. gürültüsüz olsun isteyen gerçekten dağın tepesine falan taşınacak, anca oralar sessiz sakin olur
bu bahsettiği yerde en azından insanlar belli bi saate kadar dışarıdalar. evlerindeler, ayaktalar, uyanıklar
can güvenliği açısından bakınca da önemli bi detay bu
allah korusun kötü niyetli biri olsa dışarıdan gelen, etrafta bi dünya görgü şahidi varken ne yapabilir ?
ya da kendisinin bi yardıma ihtiyacı olsa hayati bi konuda, bi seslenmesiyle bağırmasıyla bir sürü insan yardımına koşar

Evet yok ne yani çocuk olunca bunlar normal mi at çayıra naparsa yapsın modunda mı olunuyor cocugm yk diye onların çocuklarının ve kendilernin gürültüsünü çekmeye mecbur muyum
Maalesef mecbursun canım. Bu konuyu kimin ağzından açtıysan son derece objektif yorumlar almışsın

Bu gurultunun neresi normal? Hicte dag basinda yasamiyorum boyle bir gurultu olmuyor. Cocuklu aile var karsi tarafimda daha sesini duymadim o cocugun, bu insanlar da cocuk yetistirmiyor mu?
Turkiyedeyken oturugum yerde de boyle bagris cigris kiyamet kopmuyordu dağ basi degildi dememe gerek var mi?
Toplu yaşamak demek ortaligi ayaga kaldirmak demek degil. Asil gurultu yapmak isteyenler dag basinda mustakil evde yasamalilar.

çok kalitesiz hareket bunlar
Maşallah sendeki kalite nirvana dışarda oynayan çocuklara bile kinlenip öfke kusup burda herkesi igneleyip bide kalite eleştirisi yapicak son kişi bile değilsin
O kibirden uctuğun havan burda ise yaramaz vasıflı şirin

orda tam tersi. Çocuk biter, eşler nöbetteyse bilirsin hangisi gecede o kapılar açılır ve gecede başlar

Yani sizin lojmanda öyle olabilir ama konu sahibi 9da bitiyor demiş ben ona istinaden yorum yaptım
Ben de lojmanda bir süre kaldım. Sonra görev yerim fabrika merkezine uzak olduğu için uzaklaşmam gerekmişti benimki çok kısaydı ve yaz günüydü. Yani aşırı rahatsız olduğumu hatırlamıyorum. Çocuksuzdum da o zaman çocuk sesi sevmezdim. Ve erken uyumayı seven bir insanım. İstanbul’da ailemin Araplarla yaşadığı siteden daha gürültüsüzdü. Her lojman aynı olmayabilir

Bizim sitede var konu sahibinden bir tane, içinin kötülüğü dışına yansımış nasıl çirkin. Her akşam siteye polis geliyor “sizin deli yine bin kere aradı” diye. Çay kahve ikram ediyoruz, gidiyorlar. Sayesinde polislerle kanka olduk. Site yönetimi telefonunu engellemiş. Geçen kapıda karşılaştık 3 dakikada saydığı inciler;

Havuzu kullanmıyorum havuz parası ödemicem (havuz parası diye bir şey yok)
kızım ders çalışıyor çocuklar bahçede oynamasın (oldu canım)
Aslında taşınacaktım ama sitedekileri mutlu etmemek için taşınmıyorum.

Gece 10 sabah 7 arasındaki belli desibeldeki gürültüye karışamazsınız. Eğer gürültüleri yasal sınırı aşıyorsa arayın kolluk kuvvetlerini şikayet edin. Eşinizin yapacağı uyarı ile durumun değişeceğini düşünmüyorum.

Yaşadığınız yer neresi bilmiyorum ama güvenlik nedeniyle lojmanda yaşıyorsanız etrafınızda bu insanların gidebilecekleri park, kafe veya oyun alanı gibi bir yer de mevcut değildir.

Burada bazı arkadaşların verdiği önerileri dikkate almamışsınız. Amir kocama söyleyeyim mi uyarsın onları diye soru sorarken aslında herkesten evet cevabını duymayı beklemişsiniz.

Biz genel olarak yüksek bir desibelle yaşayan bir milletiz. Trafikte, apartmanlarda, parkta, kafelerde veya restaurantlarda hep böyle. Nereye giderseniz gidin bunu değiştiremezsiniz. Süreklilik yoksa ve aşırı değilse bununla yaşamayı öğrenin ve hayattan keyif alın.

Olay gurultu yapmalari degil sizin gruba takmaniz ve aslinda dislanmis olmaniz
Saat 9 diyorsunuz hava bile ancak karariyor insanlar 5e kdr sicaktan baygin ztn
Bence uyarin iyice selami sabahi kessinler herkes boyle dusundugunuzu bilmeli
Burada konu amacı ne biliyor musun insanları aşağılamaya çalışmak . Ben çalışıyorum onlar çalışmıyorlar , benim kocam onların üstü bak bu iki daha liste uzar gider ego yarışı yani

Bu tarz Amir eşleri ne oldum delisi, sonradan görme olanlar. Kendisi bir halt olmayıp, kocalarının mevkisi ile kendinide Amir sananlar. Emniyette'de böyle para toplanır her ay. Özel günleri olanlara hediye alınır. Alınan şeyler standarttır.

Bir tek kurum içi değil, mesela nereye gitse ben falanın eşiyim derler. Bir yere gidecekse makam aracını kullanırlar. Ben talep etmem mesela, etsem bile eşim "Babanın malı değil o, makam aracı" der. Yapısını biliyorum.

Dediğiniz yalakalar çok oluyor. Mesela kocasıyla alakalı bir durumda bana öncesinde extra ilgi göstermeye çalışıp, sonra bunu dile getiren oldu. "Ben Amir değilim, eşimin işine burnumu sokmam" dedim diye egolu oldum.

Benim kurumla alakalı bir durumları varsa seve seve yardımcı oldum. Ama eşime karışmak haddime değil.

Bir gurupta mesela "aramıza katılmıyor xxxx in karısı ya " demiş. 8-5 çalışıyorum, hafta sonu ya ailem, ya işlerime bakıyorum. Diğer çalışanlara bu laf edilmezken, sanki mecburmuşum gibi bana ediliyordu. Birinin eşide aile hekiminiydi mesela o da çok çekti. Bir hastalık olsa, kapısını calıyorlarmış. "Acil bir durumda acile, değilse gündüz aile hekimliğine gelin" dedi diye o da egolu oldu.

Vardır elbet iyi olan lojmanlar ama istisna o da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…