Lojmana taşındım ve pişmanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

annelikdelilik

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
10
-11
31
Taşınali bir ay oldu kendi evimden taşındım ve doğalgaz Yok ev çok eski ve sürekli siyah kara böcek çıkıyor artık mutfak çok çok eski neyi tutsam elimde kalıyor onları geçtim tam taşındık eşime yurt dışı görevi çıktı o kadar moralim bozuldu ki anlatamam 2 çocuğum var dışarıya çıkıyoruz biri 5 diğeri 1,5 yaşında 5 yaşında olana bisiklet aldık diğer çocuklarda sürüyor bir kaç kez denk geldik parkta oğluma git biz seninle arkadaş olmak istemiyoruz deniyor aileleri yanlarında hani dışarıda olsam amenna ama lojman içerisinde belki kitle var kaydırakta kayarken biri oyuncak koymuş oğlumda çocuk yani eline almış senin mi al veriyim diye soruyor çocuk gelip bana oyuncağıma dokunmasın oynamasıni istemiyorum arkadaşım değil diyor yani ben oğlumu görüyorum artık oğluma söyleyemiyorum arkadaş olmak istemiyorlar diye bugün yine başka biri git sen benim arkadaşım değilsin oynamak istemiyorum seninle demiş oğlum sürekli üzülüyor o kadar pişmanım ki geldiğime parka çıkıyoruz herkes bir grup küçük 1,5 yaşındaki kızım bir çocuğun bisikletine dokundu diye koşa koşa gelip kızımı geriye doğru itip düşürdü anneside karşımda hiç bir şekilde tepki vermedi böyle bir saçmalık şımarıklik görmedim aşırı derecede nefret ettim birde tesettürlüyum parka gelenlerde tesettürlü ama pantolon tunik gömlek tarzi giyinen kesim ya bir bakışları var sinirim bozuluyor ne tebessüm nede bir merhaba yok yani bir ben mi yaşıyorum birde sosyal güleç bir insanım arkadaş olmayı severim buna rağmen sanki adaya düşmüşüm gibi hissediyorum eşimle tartışıyorum senin yüzünden buraya geldim insan yok gibi çocuklar yalnız bana diyor ki parkta herkes oturuyor sende git otur millet bir alana toplanıp konuşuyor asla ne konuşma ne bir merhabalari var zorla mı yamiycam kendimi bir tek ben mi yaşıyorum bunu yani birde istediğimiz gibi çıkamıyormusuz lojmandan bunuda taşınınca öğrendim deliricm yani

Ne alaka lojmandan istediginiz gibi cikamiyorsunuz ?? Hayatımın en güzel 5 yılını geçirdim lojman da tesettürluyum pantolon gömlek takılıyorum konu bunla nasıl bağdaşdi bilmiyorum da yazayım dedim.Biz şimdi ayrı şehirlere tayin olduk iki yıl oldu hâlâ bağımız kopmadı siz belki gidip slm verseniz otursaniz kaynasirsiniz

Size ne diğer tesettürlülerin giyiminden bu bir. İkincisi ben de lojmanda bir süre kaldım herkesle selam sabah olmanıza gerek yok. Daha bismillah yeni taşınmışsınız ne bu ön yargı? İnsanlarla kaynaştıkça çevreniz olur. Çocuğunuz da kaynaştıkça arkadaşları olur. Ayriyeten lojmanların hepsinin içi çok eski ama her ay makul bir ücret veriyorsunuz. Bir zahmet elinizi cebinize atıp bir şeyleri onartabilirsiniz. Sonuçta yaşıyorsunuz ya hani orda.

Eski olduğunu, 76problemleri olduğunu taşınmadan bilmiyor muydunuz?

Pantolon tunik tarzı giyinen bir insan olarak kendim gibileri burda sabaha kadar överim de gerek yok.

Siz gibi bi komşum var çocuğumu istemiyolar dışlıyolar bıdı bıdı yapıp durur. Ama o dışlıyo dediği 4 ve 6 yaşındaki çocuklar o kadar sevgi dolu ki benim kızım aşırı yabanidir asla oynamıyo yetişemiyo da onlara ama yine de ne zaman gelecek dışarı hadi siz de gekin diye hep seslenirler bana pencerede balkonda gördükçe. Problem kesin sizde buna o kadar eminim ki...

Normal bir sitede de otursanız bunlarla karşılaşmanız çok normal. Karşı komşum bana selam bile vermiyor meselâ. Çocuklar çabuk kaynaşır, ilk zamanlar olabilir böyle şeyler. Bence siz kendinizi şartlandırmışsınız. Ev eski olabilir, lojmanlar eskidir genelde. Uygun yollu tadilat işlerine girişebilirsiniz, nasıl olsa çok cüzzi bir kira veriyorsunuz lojmana.

Daha önce lojmanda oturmadim ancak görevden dolayı çok şehir ve ev değiştirdim. Gerçekten tavsiye istiyorsanız bir gün çay demleyin komşularınızi davet edin tanışmak istediğinizi söyleyin. Gelenlerle arkadaşlık ilişkisi kurun orda herkes sizin gibi kimsenin ailesi yanında değil. İlk adımı siz atın heo böyle yaptım ve çok samimi komşularım ve arkadaşlarım oldu. Çocukların da birbirilerine alışması zaman alacaktır kaldı ki tanışmaya da kimse gelmezse tek çevreniz ordaki lojman değil çocukları başka parka götürün. Aynı şehirde başka insanlarla tanışın

Taşınali bir ay oldu kendi evimden taşındım ve doğalgaz Yok ev çok eski ve sürekli siyah kara böcek çıkıyor artık mutfak çok çok eski neyi tutsam elimde kalıyor onları geçtim tam taşındık eşime yurt dışı görevi çıktı o kadar moralim bozuldu ki anlatamam 2 çocuğum var dışarıya çıkıyoruz biri 5 diğeri 1,5 yaşında 5 yaşında olana bisiklet aldık diğer çocuklarda sürüyor bir kaç kez denk geldik parkta oğluma git biz seninle arkadaş olmak istemiyoruz deniyor aileleri yanlarında hani dışarıda olsam amenna ama lojman içerisinde belki kitle var kaydırakta kayarken biri oyuncak koymuş oğlumda çocuk yani eline almış senin mi al veriyim diye soruyor çocuk gelip bana oyuncağıma dokunmasın oynamasıni istemiyorum arkadaşım değil diyor yani ben oğlumu görüyorum artık oğluma söyleyemiyorum arkadaş olmak istemiyorlar diye bugün yine başka biri git sen benim arkadaşım değilsin oynamak istemiyorum seninle demiş oğlum sürekli üzülüyor o kadar pişmanım ki geldiğime parka çıkıyoruz herkes bir grup küçük 1,5 yaşındaki kızım bir çocuğun bisikletine dokundu diye koşa koşa gelip kızımı geriye doğru itip düşürdü anneside karşımda hiç bir şekilde tepki vermedi böyle bir saçmalık şımarıklik görmedim aşırı derecede nefret ettim birde tesettürlüyum parka gelenlerde tesettürlü ama pantolon tunik gömlek tarzi giyinen kesim ya bir bakışları var sinirim bozuluyor ne tebessüm nede bir merhaba yok yani bir ben mi yaşıyorum birde sosyal güleç bir insanım arkadaş olmayı severim buna rağmen sanki adaya düşmüşüm gibi hissediyorum eşimle tartışıyorum senin yüzünden buraya geldim insan yok gibi çocuklar yalnız bana diyor ki parkta herkes oturuyor sende git otur millet bir alana toplanıp konuşuyor asla ne konuşma ne bir merhabalari var zorla mı yamiycam kendimi bir tek ben mi yaşıyorum bunu yani birde istediğimiz gibi çıkamıyormusuz lojmandan bunuda taşınınca öğrendim deliricm yani
Kimsenin giyimi sizi ilgilendirmemeli. Giysilerle değil karakterle arkadaşlık yapacaksınız. Bir de şükredin, o lojmanı bulamayan nice kisiler var. Karafatma varsa evde ilaçlatın evi. Bir iki gün annenizde kalın. Lojmanda yeni olsam gidip selam verir komşularımla ben tanışırdım. Gidin kendinizi tanıtın. Baktınız komşularla enerji tutmadı merhaba merhaba der geçersiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X