Loğusalığımı burnumdan getirdiler

venus12

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2011
788
801
o kadar sinirlerim bozuk ki 15 gün önce Doğum yaptım sezeryan ile kaynanam ve kaynanamın kız kardeşi Doğuma geldiler ama gelmez olanlardı her şeyi burnumdan getirdiler. benim ailem de yanımdaydı daha Doğumdan çıkar çıkmaz başladı kaynanam kendi doğumları ile kıyaslamaya ben kendi isteğimle sezeryan oldum o buna bile karıştı eşim korkusundan sezeryan olacağımı annesine söyleyemedi bile son güna kadar bekledi sonra sezeryan olacağımı söyledi ki kaynanam kendi de çocuklarını sezeryan ile doğurmuş biri benim bebeğim biraz düşük ağırlıklı doğdu başladı söyleme ben şu kadar kilo doğurmuştum bebeğim hemen emmedi sütün de doğal olarak ilk 2 gün n gelmedi neymiş efendim onun sütü o kadar çokmuş ki kıyafeti ıslanırmış iş yerinde ne yapacağımı şaşırmış yahu işe başladıktan sonrası için bahsediyprsun yani kaç ay geçtikten sonra benim daha 2 gün oldu Doğum yapalı niye sütüm taşmıyormuş sonra bebeğim zayıf olduğu için edemedi kilo kaybetti sarılık oldu mama başladık ve sütümü sağarak verene başladım eve geldikten sonra her emzirmemde kaynanam ve kız kardeşi tepeme dikildiler gözlerini kırpmadan bakıp bakıp durdular sürekli yorum yaptılar o kadar bunaldım ki sonra annemler gelince dayanamadım ağladım bunlar da size bıraktıkça bebek daha kötü oldu mama verdiniz diyip durdu ki bebeğim mama ve saldığım sür sayesinde kilo alıp sarılığı atlattı o kadar cahil ki mama yerine şekerli su vermemi istedi sanki daha iyiymiş gibi tabi ben delirdim artık odama kimse gelmeyecek tek emzireceğim dedim bunşar da kırılmışlar da niye bizi istemiyor diye teyze desen ayrı dert loğusa ben miyim o mu belli değil eşime benden daha fazla naz yaptı durdu eşim bana benekle ilgili yardım ederken o gel mutfağa da bana yardım etmdiyip durdu yapacağı bi yemek altı üstü odama gelmeyin dediğim için bana küstü benle hiç konuşmadı eşim yüzünden gidip ondan üst diledim sonra çok pişman oldum özür dilediğim için çok nkğ kendini iyice bi halt sandı zaten sadece 1 hafta kalıp gittiler giderken de bana ee artık yeter sen yemek yapmaya başla evin işini yapmaya başla deri kaynanam ki sezeryan olmuştum ve ağrılarım vardı gittikleri gün yiyip içip bulaşıkları bile yıkamadan gittiler anneler yakın olduğundan ara ara uğrayıp gidiyorlardı onlar gelip onların yiyip içtiği bulaşıkları yıkadı o kadar içime oturdu ki bunlar hala eşimle kavga edip duruyorum bunlar için sizce hasız mıyom alınmakta ben artık onlarla hiç bir şekilde görülmek istemiyorum ( kusura bakmayın telefondan yazdım imla hataları için noktalama işareti kullanamadım hızlı yazmak için.

Güncelleme 5. Sayfada

Son düzenleme:
Herkesin sütü ayni gelmeyebilir ki.
Annem beni hic emzirememis sütü gelmedigi icin..
Herseye karismasalar olmuyor sanki

Alt tarafı bir hafta kalmışlar. Bunların her biri birer kere olsa yine de bir hafta etmiyor. He he demeyi bilmek gerekiyor. Hep bu hormonlar...

Vala şimdinin annelerini görüyorum pek bir nazlılar
Ay hamileyimmm ay loğasayım ay bilmem ne
Götü göbeği salıp sanki doğa üstü birşey yapmışlar gibi
Yahu insanlık sizinle var olmadı
Abarttığınıza adım gibi eminim

V venus12 Kaynanan gelmiş canım koş.
Bu arada siz hangi zamanın annesisiniz S su-doku ?
Yok herhangi bir zamanda anne olmadıysanız güzel laflar hazırladım.

Herkesin yapısı bir değil,herkesin duygusal durumu bir olmadığı gibi.
Belki hassas dayanıksız bir yapıya sahip,belki yıprandı zor bir hamilelik geçirdi lohusalığı da zor geçiyor.
Bu şey demek; dayak yiyen bir kadına "nazlı olma canım,herkes dayak yiyor" demek gibi.
Herkesin doğumu/lohusalığı yaşama tarzı farklı.

Lohusa çevresi ekibinin asli görevi budur.
-Sütleri hep çoktur duvara fışkırmıştır.
- Doğurup işe, tarlaya, gezmeye vs. gitmişlerdir.
-Yemeklerini hep kendileri yapıp üstüne misafirle ilgilenmişlerdir.
-Kocalarına hep güleryüz göstermişlerdir.
-Bebeğe bal / şekerli su/ anason vermişlerdir hiçbir şey olmamıştır.

Silin aklınızdan herkesi, bebeğinize odaklanın konuşacak bir şey mutlaka buluyor bu lohusagiller. Olabildiğince kendinizi iyi hissetmek için harcayın gücünüzü.
Lohusalığım boyunca kendimi Super Mario olarak hayal ettim, boş konuşan kaplumbağalarin kafasina ziplayıp kabuğuyla diğerlerini vurduğumu düşünüyordum. Rahatlatiyor deneyin derim.

Lohusalık hassas bir dönem. Ne demislerse demişler boşver.Bebeginin ve yeni hayatının tadını çıkar .Bebek uyuyunca sende uyu dinlen.Sunu dediler bunu dediler diye eşini gereksiz yere germe.Cunku bunları yapan annesi ve teyzesi,esin degil.
Neticede evin ayrı .Her yeni anne bu tarz sıkıntılar yaşıyor .Biz herşeyi biliyoruz internetten öğrendik diye düşünüyoruz,onlar bizim tecrübemiz var diye.Daha evine bebek görmeye gelenler neler anlatacaklar:)Doğum hikayeleri,emzirmeler..
Bebeğine odaklan sen bence

o kadar sinirlerim bozuk ki 15 gün önce Doğum yaptım sezeryan ile kaynanam ve kaynanamın kız kardeşi Doğuma geldiler ama gelmez olanlardı her şeyi burnumdan getirdiler. benim ailem de yanımdaydı daha Doğumdan çıkar çıkmaz başladı kaynanam kendi doğumları ile kıyaslamaya ben kendi isteğimle sezeryan oldum o buna bile karıştı eşim korkusundan sezeryan olacağımı annesine söyleyemedi bile son güna kadar bekledi sonra sezeryan olacağımı söyledi ki kaynanam kendi de çocuklarını sezeryan ile doğurmuş biri benim bebeğim biraz düşük ağırlıklı doğdu başladı söyleme ben şu kadar kilo doğurmuştum bebeğim hemen emmedi sütün de doğal olarak ilk 2 gün n gelmedi neymiş efendim onun sütü o kadar çokmuş ki kıyafeti ıslanırmış iş yerinde ne yapacağımı şaşırmış yahu işe başladıktan sonrası için bahsediyprsun yani kaç ay geçtikten sonra benim daha 2 gün oldu Doğum yapalı niye sütüm taşmıyormuş sonra bebeğim zayıf olduğu için edemedi kilo kaybetti sarılık oldu mama başladık ve sütümü sağarak verene başladım eve geldikten sonra her emzirmemde kaynanam ve kız kardeşi tepeme dikildiler gözlerini kırpmadan bakıp bakıp durdular sürekli yorum yaptılar o kadar bunaldım ki sonra annemler gelince dayanamadım ağladım bunlar da size bıraktıkça bebek daha kötü oldu mama verdiniz diyip durdu ki bebeğim mama ve saldığım sür sayesinde kilo alıp sarılığı atlattı o kadar cahil ki mama yerine şekerli su vermemi istedi sanki daha iyiymiş gibi tabi ben delirdim artık odama kimse gelmeyecek tek emzireceğim dedim bunşar da kırılmışlar da niye bizi istemiyor diye teyze desen ayrı dert loğusa ben miyim o mu belli değil eşime benden daha fazla naz yaptı durdu eşim bana benekle ilgili yardım ederken o gel mutfağa da bana yardım etmdiyip durdu yapacağı bi yemek altı üstü odama gelmeyin dediğim için bana küstü benle hiç konuşmadı eşim yüzünden gidip ondan üst diledim sonra çok pişman oldum özür dilediğim için çok nkğ kendini iyice bi halt sandı zaten sadece 1 hafta kalıp gittiler giderken de bana ee artık yeter sen yemek yapmaya başla evin işini yapmaya başla deri kaynanam ki sezeryan olmuştum ve ağrılarım vardı gittikleri gün yiyip içip bulaşıkları bile yıkamadan gittiler anneler yakın olduğundan ara ara uğrayıp gidiyorlardı onlar gelip onların yiyip içtiği bulaşıkları yıkadı o kadar içime oturdu ki bunlar hala eşimle kavga edip duruyorum bunlar için sizce hasız mıyom alınmakta ben artık onlarla hiç bir şekilde görülmek istemiyorum ( kusura bakmayın telefondan yazdım imla hataları için noktalama işareti kullanamadım hızlı yazmak için
Öncelikle bebeğiniz hayırlı olsun. Teyze ne alaka onu anlamadım .. aşırı mudahele herkesi uzer. Ama artık gitmişler. Aynı konuyu defalarca dile getirip evliliginizi yıpratmayın. Anne olmuşsunuz ne güzel, evladinızla güzel günler geçirin. Unutun ve çocuğunuzun keyfini sürün

Çok sinir bozucu bir durum! Açık açık söyleyin strese soktuklarını. Artık evlerine dönsünler. Lohusalık zaten zor daha da zorlaştırmaya kimsenin hakkı yok.

Şimdiki kaynanalar da sizin gibi olduğu için lohusa ve hamile kadın hep hasta ve hep sinirleri bozuk!

Konu sahibi boşverin bebeğinizi düşünün. Üzüntüden sütünüz falan kesilir Allah korusun.

ınan dogum yapan herkesın etrafında boyle ınsanlar var konu sahıbı
burda bıle var goruyorsunuz
buraya ayırdıgı 20 sanıye de ınsanoglu sızle var olmadı dıyecek kadar cok bilenler

valla haklısın konu sahıbı
ıstıyorsun kı karısmasınlar tek ıstedıgın sussunlar zaten halın yok yorgunsun sudan cıkmıs balık gıbısın saskınsın elınde bır bebek aglıyor sureklı sutum geldı gelmedı derdı bır sorun oldu olmadı derdı altı temızmı karnı doydumu derdı senın derdın zaten sana yeter
sen ıstıyorsun kı bebegınle huzurlu bır sekılde bas basa kal
gelecek olanlar sadece destek amaclı dogru bılgı yonlendırme belkı 1 kase corba belkı 10 dk kucagında tutsun tuvalete gır dusa gır bunu beklersın bunun derdındesın

ama yok olur mu

karısırlar canım karısırlar
ben çemkırmek zorunda kaldım lohusalıgımda rahat etmek ıcın
hala karısıyorlar

Yarısına kadar falan okudum. Aynı şeyleri yaşamayan yoktur, varsa da kaynanası yoktur :KK70: Benimde bebeğim var, şuan 8 aylık. Lohusalığımda kaynanam gelip gelip göğsümü sıkıyodu :KK70: Süt geliyo mu diye sürekli teftişteydi. Emzirirken sürekli tepemdeydi. Çok çok çook bunalmıştım bende. Ama en büyük yardımcımdı yinede, ve o bunalmalar daralmalar geçiyo. Gerçekten geçiyo. O an çok fazla müdahale ediliyo, çok stres altında hissediyo insan kendini. Ama ben hiç takmadım, her söyleneni dinleyip sonrada kendi dediğimi kendi istediğimi yaptım. Ki benim eşim tavrını koymuştu, çocuk bizim kimse napcağımıza karışmicak diye. O varken kimse gık diyemedi ama eşim işteyken yaşadıklarım yanıma kar kaldı tabii :KK70:Lohusalıkta herşey 3 hatt 5 kat daha fazla büyük geliyor gözümüze. Sabredin. Ve sizde tavrınızı koyun. Benim şuan karışanım yok, bi noktadan sonra onlarda vazgeçiyo didiklemekten.

Yav amaaan bunlar ne ki
Benim esimin kuzeni colugunu cocugunu toplayip hastaneye ziyarete gelmis ve bana gelen ve refakatciye gelen yemekleri yemisti :deli:
Cok komikti ,cok gulduydum size de gulun diye anlatiyorum
Velhasili,bizim memleketin delisi meshur bence

Cevap vermeden geçemedim.

Bir de kendi marifetlerinizi anlatın da tam olsun. Kesin siz hastaneden gelir gelmez süpürge falan açıp misafire çay dagitmissinizdir. Amaaan alt tarafı karnını kesmişler kadinin, ne var canım bunda abartacak. Zaten hormon dediğin nedir ki? Nazlanmaya yer arıyorlar değil mi? Allah sizin gibilerin gazabından korusun. Lohusa depresyonu diye birşey gerçekten var ve bu insanlar durup dururken buna yakalanmıyor.

İnan'ın çok bunaldım be anlayamıyorum bile sütük kesilir diye korkuyorum hastanedeyken ağrım var dinlenmek istiyorum annem diyor ki sen uyu biz de konuşmayalım ki rahat uyu ama kaynanam olur mu canım biz nasıl konuşmadan duralım biz konuşuruz sen sesimize alışacaksın biz konuşurken de uyuyacaksın dedi annem da nları alıp kantine zorla indirdi biz gidelim de uyusun biraz diye zaten kaynanam bi işe yatamadı kendi diyor çocuklarımı ben büyütmedim babam ve kardeşim baktı diye teyze desen çocuk doğurmamış ama her şeyi çok iyi bildiğini iddia eder ama bi altını değiştirdi bebeğimi öyle bir kaldırışı vardı ki sadece başı yerde kalıyordu yavrumun kendime gelir gelmez benekle ilgili her şeyi ben yapacağım siz karışmayın stres oluyorum dedi stres olmayacaksın alışacaksın dediler biraz sert çıkınca ve annem de benden yana olunca da küstüler

X