Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Canım bunlar lens kutusu üstünde yazıyo.biri DIA biri BC.ama bu ölçümleri doktorda yaptırmak gerek.bazı lens merkezleri ise orada ölçüyomuş.lensi ona göre alıyosn.yoksa çok büyük yada küçük gelebiliyo

BC : base curve yani temel eğri demek, sanıyorum ki lensin yuvarlaklığının/sivriliğinin ölçüsü. DİA ise lensin çapı demek. bu ölçülere göre alınırsa lens göze tam oturur kayma falan yapmaz...

evet cnm benim rainbowlar 14.00 sophistic leri denemıstim onların capı cok buyuk oldugu için kayma yapmıstı bende

kızlar nasıl resim koyulur bilmiyorum yardım eder misiniz?sophistic magic blue koyacağım size koyu kahve göz üstünde.

ya kızlar anneme lens alıcam dedım bı dovmedıgı kaldı ya sızın annenızde karsı cıkıyomu ben ne yapcam annemle yayok gozün mahvolur yok çok zararlıdır.burda 7 yıl kullanan arkadaslarımız var düzgün kullanıldıgı sürece neden bi problem çıksın ki

benimde babam çok kızdı üstelik ablam yıllarca numaralı kullandı ama .bende 4yıldır gizli gizli kullanıyorum

anam oyle bı anlatıyokı sankı kullanan kör oluyor hiç kullanmamı istemiyor ama ben yinede kullancam:jeyyar:

kızlar bu topici tesaduf gordum ve yazmadan edemedim bende yklasık 5 sene numaralı lens kullandım. çok memnundum okadar temiz kullanıyordum kı bi problem yasamadım. sonra sol gözüm oyle birden kızardı kı o acıyla lensi gözümden fırlatıp attım. sonra bulaşıcı hastalık gibi sağ gozume sıçradı kızarıklık.
doktora gitim adamın gösleri pörtledi, yaklasık 10 tane kortizonlu antibiyotıklı damlalar verdi her 10 dk bi irini damlatıyordum o yuzden hiç elimden bırakamıyordum.
dr dediki bu damlalara goz ıkı gun içinde cevap vermezse hemen hastaneye yatıyorsun ve açık göz amilyatı yapıyoruz dedi.
tek sebep lenssssssssss.... okadar ınadıma ramen kullandım. meğer hiç belirti yapmadan birden gelirmiş göze hastalık. e bizde doktora gidene kadar son safhalarına gelmiş oluyor. nerdeyse gözlerimi kaybediyordum. kullanın ama sürekli değil. okadar senelerce kullanacağınıza azcık para birktirip gözlerinizi çizdirin. yada ne bileyim benim canım yandı başkasının yanmasını istemem. hemde en kalıteli solusyonlarla bu durum oldu . aman diyim amannnnnn

yapma yaa:1shok: çok geçmis olsun

demek ki kortizona direnen bakteriler olmuşmuş gözünde patricia nın.ben 15 yıldır kullanıyorum.en ufak kızartı yada kaşınmada çıkarınca geçiyor ve lenste ya çizik yada solüsyonun tarihi geçmiş oluyor..

kızlar sizce bana hangi renk lens gider
deneme şansı olmadğı için karar veremiyorum
saçlarım şuan siyah
albümde resmim var ama onlar eski sarışın halim

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bu konuyu yenı gordum

lenslerı temız kullandıgınız surece sorun olmuyo ama yıpranan lenslerı kullanmayın ve bı lensı 1 sene kullanmayyın kullananlar var onun ıcın dıyorum... kalıtelı sulusyonlar kullanın ellerınızı mutlaka takmadan ve ckarmadan once yıkayın.. arada sırada lens kutunuzu kaynatın dezenfekte olsun ...

kızlar sizce bana hangi renk lens gider
deneme şansı olmadğı için karar veremiyorum
saçlarım şuan siyah
albümde resmim var ama onlar eski sarışın halim

cnm deneme sansın var neden yok dıyorsun kı gozlukcuye gıttıgınde orda tek kullanımlık lensler var takıp denıyorsun begendıgını alıyorsun

ben senın fotona baktım mavı fılan gıtmez alma sakın ben sana hareli yeşil al derım

canım ama bi tane iki tane denettiler bana
bir sürü seçenek var kafam karıştı
adamın sende süper durur dediği renklerde öcü gibi oldum benneyaptımki
hareli yeşili bende düşündüm evet
annemde bundan kullanıyo ordan biliyorum
ama bi kaç arkadaş hoş durmaz dedi soğuttubenneyaptımki

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar yabancı bir sitede Coopervision Naturel Touch serisinin Elegance diye satıldığını okudum diğer ülkelerde. Bilen var mı? Elegance 3 tone baby blue ve NT baby blue aynı mı? Soleko ve Rainbow gibi yani

bende lens kullanıyorum..
tamam temiz kullanmazsan dikkat etmezsen zararlı ..
ama ben başka zararını görmedimm..
bide doktora gittiğimde kullanalı 4 5 yıl olmuştu bana retinan cok ii cok saglıklı dedi..
aman kızlarr dikkat edelim..
temiz tutalım..
lens suyunuda kaliteli seçelimm

Bahsedilen ve benim bahsettiğim Elegance 3 Tone Blue değil, Ciba Vision'ın ürettiği Elegance Light Blue. Piyasada şu an iki adet Elegance var bu neden çok karışıklık oluyor. Cihan Medikal Elegance ve Ciba Vision Elegance'ın görünüş bakımından birbirleriyle hiç ilgileri yok.

Bende Ciba Elegance Light Blue var. Akşama resmini buraya koyarım, Natural Touch resimleriyle karşılaştırırsın.

Kızlar yabancı bir sitede Coopervision Naturel Touch serisinin Elegance diye satıldığını okudum diğer ülkelerde. Bilen var mı? Elegance 3 tone baby blue ve NT baby blue aynı mı? Soleko ve Rainbow gibi yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…