Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

daliah lensin iki tarafıda kullanılabiliyormu,ilk kez duyuyorumda?fisfisfis

daliah lensin iki tarafıda kullanılabiliyormu,ilk kez duyuyorumda?fisfisfis

legal olarak kullanılıyor denilmiyor ama gözlükevindeki bayan lensim numarasız oldugu icin cift taraflı kullanabilecegimi gosterdi.cokda iyi oldu canım

hımm anladım lensler hakkında çok bilgim yok ama ters tarafı çok hoş durmuş

benm lensimi ters taktigimda ya gozumden kayiyo ya da cok acayip batma yapiyo yani tek tarafi kullaniliyo meselaa.
bi de bisi sorcam kizlar ben artik optiklerden lens almicam hep b&l freshlook satiyolar ayni lensleri denemek istemiorum zaten ben de uzun zamandir b&l kullaniyodum.
arkadasim bi goz hastanesinde ameliyat olmustu orda cok degisik marka ve bisuru cesit oldugunu soylemsti.bugunlerde gidip bakmak istiyodum ama saglik bakanligi lens denetmeyi yasaklams artik optiklerde denetmiyolar.direk aliyosunuz.acaba bu goz hastanelerinde de mi boyledir hic b turlu lens deneyemicek miyizz?
yaani denemeden dee nasil alinr kii birinde guzel durannn birinde alakasiz durabiliyo
bilgisi olan war mi?

söyle goz hastanesinde fiyatlar disarıya gore daha fazla.ben rengi bilmeme ragmen gozlukevinde deneme yaptim.ama 8.6 capında olanı deneyebildim.8.9 u denemeden siparis vermek zorunda kaldım.neyseki seneler once 8.9 u kullanmıstım ve şişesini saklamıstım.lenslerin denemeleri var ama her capın yok malesef.
goz hastanesinde arkadasım calısıyor kesinlikle disarıdan almami tavsiye ediyor.internettenden de siparis edecektim ,kullanmıs cıkabılırmıs.

Son düzenleyen: Moderatör:
peki 8,6 capi we 8,9 capi ikisi de uyuyo mu sana?
yani ben tam olarak bu cap olayindan anlamiorum ilk lensim 8,4 yaziodu kutusunun ustunde we hep oyle kullandim simdi baktim kutuya 8,4 yaziyo sanirim cap denilen sey bu.ama gozume tam oluyo gibi

yani ben tam olarak bu cap olayindan anlamiorum ilk lensim 8,4 yaziodu kutusunun ustunde we hep oyle kullandim simdi baktim kutuya 8,4 yaziyo sanirim cap denilen sey bu.ama gozume tam oluyo gibi
cap olayı gozun ceperi gibi dusun.8.6 bombeli oluyor.gozumu acıp kaparken kayıyor cunku kucuk oldugu oturmuyor.benimki 8.9.

perfidia gerçektende biz nerde nasıl denicez alıcaz bende anlamıyorum denemeden alınırmı sonuçta ana göz renginde lens kullananlarda farklı renk hüzmeleri oluyo denemeden alıcam sonra beğenmicem atıcam mı yani,ne kadar teferruatlı işmiş bu lens olayı işin içine girmeden anlamıyo insan

tesekkur ederim daliah:)kaydirigubbakcemile5
yaa dedigin gbi denemeden cok zorr cok farkli duruyo begenmessem atiyim dicek kadar ucuz bisi de diil:)
ben ankarada ysiyorum arkadasim kudret goz hastanesinde ameliyat olmstu bana orda cok deisik renkler cesitler oldugunu soylemsti bu da benim ilgimi cekti cunku hangi optige gitsem b&l ve freshlook u dayiyolar onume yillardir ayni katalogdan begenmeye calisiorum ama istemiorum artik farkli bsiler istiyorum..
neyse demin kudret goz hstanesini aradim akildan kit bi kiz cikti telefona
ben lens denemek istiyorumm ama saglik bakanligi optiklerde denemeyi yasaklamissss dememe kalmadi biz optik deiglizz dedi maaaaalll!!
ben de izin werirseniz sozumu tamamliyim dedimm optiklerde yasakmis acaba sizde de mi yasak dedim biz optik degiliz dedii mal2
neyse en sonunda soruyu anlayip yasak olmadigini soyledi.:mymeka:
yani boyle yerlerde deneyip sonra alabliriz baska yerlerden hastanelerde cok pahalliysa bilee.ama soyle bi durum war mi lens denemek icin once muayne olmak sart mi tam bilmiyorum.yani her halukarda insanlardan para koparmaya caliscaklar mi bunu da ilerleyen gunlerde tesebbusde bulundugumda yani sizlerle paylasirim kizlarrkaydirigubbakcemile2

daliahhhh bu arada masallaah diyorumm tass gibi olmus
harika durmusss ben de resim koycam:)

rica ederim.
buarada optiklerin kendi goz drları ve ucretsız muayeneleri var lens almadan once

dün siyah-i arkadaşımda bana rainbowun renklerine bakmamı önerdi sağolsun bende baktım tonları güzel gibi

uf demin yazdm ama gitmedi sanirim
neyse
daliaaaahh masallah tasss gibi olmuss super duruyoo:)
ben de resim koycamm:)yorumlarinizi bekliyorumm kizlarkaydirigubbakcemile

çok güzelmiş rengi ve doğal duruyo işte benimde istediğim böyle bişey doğal dursun lens olduğu belli olmasın istiyorum umarım istediğim gibi olur ya :çok üzgünüm:

Doğal duran mavi lens diye birşey yok....boşuna aramayın....ayrıca şu "mavi" takıntısını toplum olarak üzerimizden atsak çok daha iyi olacak....her renkli göz iyi göz demek değildir....her renkli gözlü olan da güzel değildir...
renkli gözü olup çok da tipsiz olan aktörler aktristler yok mu ? ...var....

Son düzenleme:
hic sormadim aslindaaa
ama freshlook haresiz biraz benziyo gibi yani b&l we freshlookda baktiklarmdan en yakini oydu ama ben yine bu lensi tercih ederdimm uretilseydi eger
bence toplum olarak kimseyi dinlemeyin neyi begeniosaniz nasi ii hissediosaniz yapin hic bi kaygi tasimayin.
ben bu lensle kendimi ii hissediosam eger gerisi umrumda degil
ayrica bence mawi renk cok gusel gozde de gzel duruyo.
bana herkes sen yesil denesene falan dedi ama yesil denedimde hic de hosuma gitmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…