Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Doğal duran mavi lens diye birşey yok....boşuna aramayın....ayrıca şu "mavi" takıntısını toplum olarak üzerimizden atsak çok daha iyi olacak....her renkli göz iyi göz demek değildir....her renkli gözlü olan da güzel değildir...
renkli gözü olup çok da tipsiz olan aktörler aktristler yok mu ? ...var....

tabiki DOGAL göz gibi durmasına imkan yok.ama DOGALA EN YAKIN denen bir durum var canım.amacta paylasıp onu bulmak..

tabiki DOGAL göz gibi durmasına imkan yok.ama DOGALA EN YAKIN denen bir durum var canım.amacta paylasıp onu bulmak..

Açıkcası ben 8 senelik lens kullanıcısı olarak DOĞALA EN YAKIN ını da bulmuş değilim (gözlerim açık kahve olmasına rağmen)...o yüzden daha yeni olan arkadaşlara boşuna yorulmasınlar diyorum...
Mavi lensleri iyi yapamıyorlar bu bir Gerçek...

Son düzenleme:
hic sormadim aslindaaa
ama freshlook haresiz biraz benziyo gibi yani b&l we freshlookda baktiklarmdan en yakini oydu ama ben yine bu lensi tercih ederdimm uretilseydi eger:KK43:
bence toplum olarak kimseyi dinlemeyin neyi begeniosaniz nasi ii hissediosaniz yapin hic bi kaygi tasimayin.
ben bu lensle kendimi ii hissediosam eger gerisi umrumda degil
ayrica bence mawi renk cok gusel gozde de gzel duruyo.
bana herkes sen yesil denesene falan dedi ama yesil denedimde hic de hosuma gitmedi.

bence bir alternatifi vardır sor canım.lensler cok guzelmiş cidden

canim benim tesekkur ederim:):)kaydirigubbakcemile5
buna en yakini b&l ve freshlookda baktiklarimdan freshlook haresiz 3 aylik mawiydi ama yine de bu lens gibi durmuyo tam olarak:KK43:bilmiyorum tum imkanlarimla arastirmaya dewam.
ayrica ben ank da yasiyorum burdaki optiklerde son gunlerde denettirmiyolar artik yasakmis..

%100 dogallik isteyen ne sacini boyatir ne lens takar ne de bisi yapar zaten
onemli olan bence insanin kendisini iyi hissetmesidir.kendine yakstigini dusunmesidir..bence herkes kendini nasil hissediyosa alsin taksin yani diger yandan mawi renk bence cok guzel bu konularda bu kadar kesin konusmamak lazim kimsenin bi takinti yaptigini sanmiyorumm.ote yandan senin koydugun resim de gunes arkadasim guzel bi lens ama violett mor demek mora calan bi renk mor goz war mi?senin bakis acindan bakinca boyle bir sonuc cikiyo.ama bence guzel gorunuyo lenslerin gulegule kullan..
kaydirigubbakcemile2

mavi istiyorsanız griyi deneyin. bence griler mavi gibi duruyor . rainbow un grisini kullanıyorum bende mavi rengi veriyor. herkeste kendi gözüm sanıyor. çok memnununm ben.

canim benim tesekkur ederim:):)kaydirigubbakcemile5
buna en yakini b&l ve freshlookda baktiklarimdan freshlook haresiz 3 aylik mawiydi ama yine de bu lens gibi durmuyo tam olarak:KK43:bilmiyorum tum imkanlarimla arastirmaya dewam.
ayrica ben ank da yasiyorum burdaki optiklerde son gunlerde denettirmiyolar artik yasakmis..

%100 dogallik isteyen ne sacini boyatir ne lens takar ne de bisi yapar zaten
onemli olan bence insanin kendisini iyi hissetmesidir.kendine yakstigini dusunmesidir..bence herkes kendini nasil hissediyosa alsin taksin yani diger yandan mawi renk bence cok guzel bu konularda bu kadar kesin konusmamak lazim kimsenin bi takinti yaptigini sanmiyorumm.ote yandan senin koydugun resim de gunes arkadasim guzel bi lens ama violett mor demek mora calan bi renk mor goz war mi?senin bakis acindan bakinca boyle bir sonuc cikiyo.ama bence guzel gorunuyo lenslerin gulegule kullan..
kaydirigubbakcemile2

teşekkür ederim...mavi lensle ilgili mesajım yalnış anlaşılmış olmalı...
demek istediğim ben 8 senedir lens kullanıcısıyım ve bugüne kadar çok tatmin edici sonuç veren mavi lense rastlamadım hepsi kendini belli ediyor...gerçek göz rengiyle kaynaşması en zor olan ve en cırtlama potansiyeli olan renk çünkü mavi..
Menekşe rengi gözü olan insanlar dünyada az da olsa varlar mesela elizabeth taylor
maviler yerine bu rengi yeğliyorum daha pastel sonuç veriyor çünkü...öyle sanıldığı kadar da mosmor durmuyor...tabi bunlar kendi tecrübemden çıkan sonuçlar kahverengi gözlü biri olarak...
yani illa da mavi de mavi denmesine karşıyım..belki çözümü gride veya menekşede bulacaksınız ne malum....tek renkte takılı kalmayın demek istediğim bu...

Son düzenleme:
doğal göz rengine bağlı lensteki renklerin farklı durduğu söyleniyo gerçektende öylemi?

evet. göz rengine göre lensler farklı renkler gösterir.koyu kahveyle, açık kahve veya bal rengi göz , aynı lenste aynı tonu vermez.

en avantajlı doğal göz rengi hangisidir dersek aslında istenilen sonuca ve zevke göre değişir...ama bence ela ve bal rengi gözler her tip lensle uyum sağlayabilir...
orta kahve ve açık kahve en zor göz rengi...hele de parlak yapıdaysa...

bazı renkler çok koyu gözlerde daha güzel durabiliyor o gibi durumlar da sözkonusu...
açık kahve ve parlak olan gözlerde gri lensler pek görünür sonuç vermezken gözbebeği seçilmeyecek kadar koyu siyaha yakın ve parlak olmayan gözlerde çok daha açık sonuç verebiliyor

kısaca toparlarsam ela gözler ve siyahımsı kahveler en avantajlı gözler...kahve tonları için durum biraz zor

Son düzenleme:
ewet sanirim farkli anlamisim kusurabakma.
aslinda benm lenslerim beni kullandigim sure icinde tatmin etti renk olarak begeniodum we dogala yakin olduguna inaniyodum en azindan aldigim tepkiler bu yondeydi.ama iste uretilmiyo artik.
daha once freshlookda denemstm bu violeti ama begenmemstim o markaninki kotu olablir.yine deneme imkanlarim olursa bahsettiginz markalari yani freshlokk b&l disindaki markalari griyi de violeti de denerim.

evet. göz rengine göre lensler farklı renkler gösterir.koyu kahveyle, açık kahve veya bal rengi göz , aynı lenste aynı tonu vermez.

peki rainbow'dan memnunmusun banada bu marka daha olumlu geliyor ve renkleride güzel, tabi takınca seçtiğim renk nasıl durur bilemiyorum deneyip görmek lazım

peki rainbow'dan memnunmusun banada bu marka daha olumlu geliyor ve renkleride güzel, tabi takınca seçtiğim renk nasıl durur bilemiyorum deneyip görmek lazım

ben çok memnunum. rainbow elite line kullanıyorum . ve b&l daki o damarlanmalar yok. ben lenste damarlanmalardan ,hiç hoşlanmıyorum. . mesela sophistik te kullandım . onda da damarlanmalar vardı. ama b&l daki kadar rahatsızlık verici değildi...rainbow da 0 damarlanma. beni çeken bu lenste bu oldu. ve gözümde gri açık bir mavi duruyor. mavi duru bir deniz gibi...
lensleri denemeden almayın. cilt rengi , göz rengi inanılmaz farkediyor. kişiden kişiye tamamen değişiyor. . .

ben çok memnunum. rainbow elite line kullanıyorum . ve b&l daki o damarlanmalar yok. ben lenste damarlanmalardan ,hiç hoşlanmıyorum. . mesela sophistik te kullandım . onda da damarlanmalar vardı. ama b&l daki kadar rahatsızlık verici değildi...rainbow da 0 damarlanma. beni çeken bu lenste bu oldu. ve gözümde gri açık bir mavi duruyor. mavi duru bir deniz gibi...
lensleri denemeden almayın. cilt rengi , göz rengi inanılmaz farkediyor. kişiden kişiye tamamen değişiyor. . .

haklısın ten rengide çok önemli benim gözlerim kahve rengi vebuğday tenliyim ben mavi istiyorum rainbow dada beğendiğim maviler gök mavisi,okyanus mavisi ve koyu mavi bu durumda senin fikrini almak isterim kahve göz renginde açık rengemi yoksa koyu rengemi gitmek daha sağlıklı olur yani mavi tonunu alabilirim?

haklısın ten rengide çok önemli benim gözlerim kahve rengi vebuğday tenliyim ben mavi istiyorum rainbow dada beğendiğim maviler gök mavisi,okyanus mavisi ve koyu mavi bu durumda senin fikrini almak isterim kahve göz renginde açık rengemi yoksa koyu rengemi gitmek daha sağlıklı olur yani mavi tonunu alabilirim?

bence koyu renge gitmelisin.....gözün koyu bir kahveyse renginde koyu olmalı. ama şu da var. benim lensimi bir arkadaş daha takmıştı. geçen sayfalarda resmi vardı. gözleri koyuydu ve çok memnundu... bence hepsini deneyin.... yok bana olmaz denen lenslerin ,o kişilerde çok güzel durduğuna çok tanık oldum. ,
mesela bana yeşil gitmez.soğuk bir hava verir..bana, mavi gider ve bu tonuda grilerde yakaladım.... .......

Bende qri Lens kuLLandım ama 2 tane qrı var biri mat qri bide doqal qri var mat qri cok çiğ duruyor ama doqaL qri kullandım ben sacLarımda sıyah oLduqu icin herkes cok yakistiqini soyLuyor bende qercekten cok beqenmıstım =))

X