Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

solotica guartzo

detaylar burda xxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
ben daha once bc si 8,4 seffaf lens kullandim, simdi bcsi 8,6 olan lenslerden ( freshlook) aldim. kayma yapiyor azicik ... acaba bu bc yuzunden mi :/ lutfen yardiiiiim

Ben kullandım fantasy light green. gözlerim ela. bende mavimsi durdu. çok rahat değillerdi o yüzden elite denemeye karar verdim. elite giallo kullanmıştım şeffaf lens kadar rahat ve ince bir yapısı vardı ama rengi çok yeşil yeşil değildi. elayı daha bir vurgulayan bir renkti. ben de şimdi yeni lens alacağım giallo mu lasam yoksa elite dark green'i mi denesem karar veremedim.

kızlar numarasız renkli lens içinde göz muayenesi gerekiyor mu?

Kızlar fna gozukmuyor soloticalar.nerde satılıyorlar?

benim acik kahve rengi gözlerim var ben bunu nasil siparis edecegim brezilyaya acil yardim adres verin acik adres sewvgiler bastan 3le 5iüncüyü beyendim bana yardim edin adres verin lütfen

Son düzenleme:
arzu abla ve tabi kızlar bu renk ice mı ? bayıldım ya acaba kendi gözü ne renk bende bu duruşu istiyorum

rica ediyorum......canim bunlar cok yakismis nerenk bu ve markasini yazarmisin benim gözlerim acik kahve ben mavi kulanmistim freslook herkez kendi köz rengim sanmisti capi genismi ben burdayim diyen lenslere uyusss oluyorum acil fikir

hiç numaralı şeffaf lens kullandınız mı? ben bir ara bosh&lomb kullandım ama 1-2 yıl sonunda gözlerimi çok kuruttu. lesnlerimi hep aynı optikçiden alırım, dükkanlarının üst katında ücretsiz doktor hizmeti veriyorlar. yine o doktora gittiğimde 'senin lensin markasını değiştirelim, havayı daha çok geçiren bir markaya dönelim.' deyip ciba vision'dan AIR OPTIC BREATHABLE diye bir lens yazdı. ama şimdi kuşkulanmaya başladım, acaba 'en iyisi bu' deyip dandik lensler mi satıyorlar bana? çünkü eskiden bir gün boyunca lesnlerimi rahat rahat kullanırken şimdilerde 4. saaten sonra rahatsız etmeye başlıyor. kuruluğa karşı doğal göz damlası kullandığım halde gözüme yapışıyorlar. bulanık görüyorum. göz damlamı damlattığımda görüntü düzeliyor. 5 dakika sonra yine aynısı oluyor. acaba bu durum benim göz kuruluğumdan mı kaynaklanıyor? yoksa Air Optix kaliteli bir marka değil de ondan mı böyle oluyor? bir de benim göz çapımı yanlış ölçüp ona uymayan bir lens vermiş olabilirler mi? ne dersiniz hanımlar...

içeriğine baktım: %67 lotraflicon, %33 su içerir diyor. pek bir şey anlamadım açıkcası.

bu konuda bilgi sahibiyseniz, beni de bilgilendirir misiniz? hangi şeffaf lens markası piyasada 'en iyi' olarak bilinir? malumatınız yoksa beni bilen bir üyeye yönlendirirseniz çok sevinirim.

Merhaba arkadaslar.
Ben hayatimda hic lens kullanmamis biri olarak sizlerden renk ve marka konusunda yardim istiyorum.
Ten rengim sari alt tonlu beyaz, saclarim dore yansimali kumral-acik kumral, yazin iyice sararip koyu sariya döner. Kirmizi, sari, turuncu gibi sicak renklerin yakistigi biriyim. Gözlerim kahve resmini ekledim, gözümde bal rengi leke var ve ben o renkte, kesinlikle dogal duran bir lens istiyorum. Hafif yesile dönük olabilir, illa tam bal rengi olmak zorununda degil, yeterki vampir gözü gibi olmasin. Yardimci olursaniz sevinirim...

Canim ela istiyorsan Solotica ocre deniyebilirsin ben almistim gecen ay.. cok dogal ve hic belli olmuyor... gunluk bir lens.. fotografinida eklemistim resimli lens bolumune ordan bakabilirsin hidrocharm ocre diye.. yada Nc ocre de daha guzel ve dahada dogal durabilir diye dusunuyorum..

daha yesil bir ton istiyorsan.. Nc mel guzel olur..

Waaow süper gercekten.. Cok dogal, tam istedigim ela-yesil arasi bir renk. Haki yesili ve dogal yesil tonlarini da yakistiririm kendime. Hatta yesil benim rengim diyebilir. Ilerde saclarimi tarcin bakir yaptigim zaman düsündügüm lens. Turuncu-yesil uyumu harika..
Tesekkürler yardim icin. Peki bal rengi lens hangi markada vardir?

Ben freshlook kulandim ve ocre charm.. bal rengini yakalamak icin.. gozlerimde orta kahve.. seninkiyle ayni diyebilirim..

ikisininde fotosunu ekliyim.. ama bunlar flashli.. normalde daha koyu ve daha dogal duruyorlar..

Bu normalde daha koyu tatli bir ela rengi veriyor.. feci dogal... Solotica charm ocre.
Eki Görüntüle 365343

Normalde boyle duruyor.. solotica charm ocre.. sadece pupil boslugu biraz fazla.. ama gozun kahve rengiyse pek sorun yasamiyorsun..

Buda Freshlook purehazel aylik lens.. yillardir kulandigim bi renk. buda cok dogal ama solotica gibi degil.. tek iyi tarafi daha rahat olmasi gozde.

Son düzenleme:
bir sonraki lens alışımda mutlaka renkli alıcam bu sayfa aklımı çeldi baya..ben şu anda air optix aqua kullanıyorum..ama 3-4 saat sonra batma başlıyo..önerebileceğiniz daha iyi bir şeffaf lens var mı?birde koyu kahverengi gözlüyüm ela yada yeşil renk lens düşünüyorum onda hangi markayı önerirsiniz?

Merhaba Kızlar
Ben bir ay önce falan yıllık topazio aldım ama lensler çok kalın ve renkleri çok açık,taktığımda yılana benzememe sebep oluyor.
3 numara miyop ikisi de sanırım renginin açıklığı bu yüzden.Bir de hafif karanlık ortamda bombeli duruyor,bu da mı numaralı olmasından kaynaklanıyor yoksa topazio'nun özelliği mi ?
Bu başlık altında mıydı hatırlamıyorum ama Opti Free solüsyonun lensleri koyulaştırdığından bahsedilmiş acaba benim Topazio'ları da koyulaştırır mı ?
:26:

İlk fotoğraf da şeffaf lens ikincisinde topazio var.
(Flaşsız gün ışığında çekildi)
(Kusura bakmayın makyajı mı da iyi silememişim artık kalmış biraz)

Son düzenleme:
Diğer başlığa da yazdım ama sanırım bu başlık daha aktif. Konuya gelince:

1,5 yıldır şeffaf numarlı lens kullanıyorum. Solüsyon olarak önce Renu kullandım. Sonra da Solo Care Aqua kullandım. Sonra internetten araştırmalarım sonucunda son 3 haftadır B&L Bio True solüsyon kullanıyorum. Çok beğenilen bir solüsyon olmasına rağmen gözlerimi yaktı. Belki alışma süresidir diye hala devam ediyorum. İlk günlerdekine göre yakması azaldı ama hala var. Tekrar Solo Care Aqua mı alsam diye düşünüyorum. Lensim Soflens38, lensimle solüsyonun uyuşmama durumu var mı?

Bir de, Opti-Free kullanmadım. Bu solüsyon hakkında yorumlarınız neler?

NOT: Kullandığım Renu, Solo Care Aqua ve Bio True solüsyonları arasında en beğendiğim Solo Care Aqua oldu. Ama hep daha iyisi olsun diye araştırmaya devam ediyorum.

Çok uzun oldu biliyorum ama, vaktini ayırıp okuyan ve cevap veren herkese şimdiden teşekkürler...

inşallah cevap bulursun arkadaşım, burası aktif ama canları isteyene aktif.

Ben ilk lens kullanmaya başladığımdan bu yana Solo Care Aqua kullanıyorum ve solüsyon ile alakası var mı bilmiyorum ama gözlükçünün uyurken kullanamazsın dediği lensi bile günlerce hiç çıkarmadan kullandığım halde bir sorun olmuyor.
Opti Free kullanıcılarının geneli bütün solüsyonlardan daha iyi olduğunu söylüyor ama bir,iki kişiyi de rahatsız etmiş.Demek ki kişiye göre değişiyor.Yani kendi gözünde denersen en sağlıklı kararı verirsin.

bende yaklaşık 7 yıldır lens kullanıyorum solisyon olarakta solo care aqua kullanıyorum ve çok memnunum şimdiye kadar bi sorun görmedim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…