Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

arkadaşlar her lens markasının kendine özgü solutıonu mu var. markayı değiştirdim fakat solutıon aynı. lensleri gözüme zor takıyorum

hayalbanu,
Her lens ve her solüsyon herkeste aynı etki yapmıyor. Hem lens-solüsyon uyumu, hem göz-lens uyumu hem de göz-solüsyon uyumu önemli. 2 farklı marka lens kullandım. Birini beğendim. Diğeri focus, pek çok insanın beğendiği bir marka olmasına rağmen bana olmadı. 3 farklı solüsyon kullandım. İçlerinden birini beğendim. Herkesin bünyesi farklı olduğundan en uygununu deneyerek kişinin kendisi bulmalı. Göz doktoruna da sormalısın. Sana kolay gelsin. Umarım sana uygun olanını bulursun. :)

çok teşekkürler. böyle olduğunu bilmiyordum ilk defa değiştirdim lens markamı da sağolasın.

benim gözlerimde açık kahve bazen bal rengi gibide olabiliyor.altındada ince bir mavi çizgide var ben uzun süre lens kullandıktan sonra lens bende hangi renkgi bırakır?

Selam. amazon colors blue aldım bugün. Sophicticlerle aynı tek fark aylık olması. İçinde ukte kalan gidip alabilir 50 ytl ye yani. Gerçek hayatta daha doğal durdu ve daha grimsi oldu.

canım çok yakışmış bunlar sana. ben de alacağım amazon mavi. rahat mı. bulanıklık var mı. biraz bilgi verebilir misin

Biraz gec cevap verdim kusura bakma canim. Cok tesekkür ederim yardim ve resimler icin.
Simdi de basima miyopi derdi cikti, gözlük takiyorum. Numarali lens düsünüyorum, renkli olursa daha iyi olur tabi. Soloticanin numaralisi var degil mi?
Bir de benim gözümün sadece o kenari acik renk, geri kalan kismi baya koyu. Siyaha yakin olmasa da baya koyu bir kahve. Acar mi göz rengimi?
Bu arada masallah cok güzel gözlerin ve kaslarin...

Onemli degil canim, eger yardimim dokunmussa ne mutlu bana.. ayrica gozlerim hakkindaki yorumun icin tesekkurler
Evet, soloticanin numaralisi var, ama numarali alinca 1 ay suruyor yaklasik.. Freshlook daha hizli, hemen o anda veriyorlar sana.. ama inan bana solotica alirsan hic pisman olmazsin.. gecen hafta hidrocor mel aldim.. bu charm ocreden 100 kat daha rahat oldu hic kayma yapmiyor.. eger goz capin benim gibi buyukse, o yuzden kesinlikle hidrocor serisinden almalisin.. Reng konusuna gelince, solotica ozelikle koyu gozler icin oldugu icin, her rengi acar baya.. freshlookta zorlanabilirsin ama solotica acar gozlerini.. eger acik kahve, bal rengi istiyorsan.. sana solotica hidrocor ocre oneririm.. benim bu ela ile ayni renk ama haresiz.. haresizler daha rahat bence..Sen yinede tam karar vermeden once Arzu hanimdan siparis ediceksen goz rengini ve istedigin rengi belirtirsen sana tam cevap vericektir.. ama bence oda ela icin sana ocre tavsiye eder

daha öncede sormuştum ama çok fazla cevap almadım
arkadaşlarım diyorki mesela 3yada 4 sene hep lens takarsan göz rengin değişirmiş.mavi takan birinin gözleri siyahsa zamanla mavi olurmuş doğru mu doğruysada benim gözüm açık kahverengi bazen elaya kaçabiliyor altında ince mavi bir çizgi var dikkat edince çıkıyor benimki hangi renk olur

Soru şakaydı umarım =)
Veya japon bilim adamları minik kahverengi gözlerinden sıkılıp inanılmaz bi buluş yaptı ne dersiniz kızlar ? =D

yha birşey sorabilirmiyim şimdi benim bir gözüm 075 diğeri 1 miyop ben lens almak istiyorum ama 2tane farklı kutuda almam lazımmış numaraları farklı olduğu için tek kutudada bulabilirmiyim yoksa iki gözümünde eşit olmasımı lazım

sugarsemkal,
Her kutuda aynı numara olur. Toplam 6 tane vardır. Numaralar farklı olduğuna göre 2 kutu alman gerekiyor.

Daha önce lens kullanmadıysan belki de lense alışamama ya da memnun kalmama ihtimalin de var. Madem biri 0.75 diğeri 1.00 aralarında çok fark yok. Bu ihtimali düşünerek 1 kutu alıp (aynı numara) bir süre deneyip sonra diğer numaradan da alabilirsin.

Ama bence lens kullanmak büyük rahatlık. Doktora gidip lens kullanmak istediğini söyleyip, göz çapı ölçümü yaptırarak numara durumunu ona sorarsan daha iyi olur. :)

valla ben senelerdir kullanıyorum gözümün renginde bi değişme olmadı

yok yok soru ciddi degil dimi?

Canim benim cok tesekkürler.. Lens alacagim zaman kesinlikle yorumlarini tekrar acip bakacagim, cok yardimci oldun gercekten...

Hee tabi, zamanla lensteki pigmentler irise geciyor, genetik kodlarindaki "göz rengi" kodunu da degistiriyor. Oluyor kahverengi gözler mavis!
Hatta saclarini sariya boyatanlar sarisin oluyorlarmis bak zamanla. Ben kizila boyadim ginger olmadim ya neden acaba... :44:
Yaa sabir... :86:

Kızlar, ilk defa lens kullanacak birinin ne yapması gerekir?
Deneyimlilerden bilgi almak istiyorum:),

Bu arada numaralı lens kullanacağım.

Son düzenleme:
Birileri banada yardımcı olabilir mi? :80:
Ben de lens almayı düşünüyorum.
Fakat benim birazcık ileri derecede miyop astigmatım var.
Ben hem şeffaf hemde renkli lens almak istiyorum.
Gözlerim koyu kahve, renk olarak açık kahve ya da bal tonlarını istiyorum elada olabilir..
Doğal durmalı.
O yüzden tavsiyede bulunursanız çok sevinirim.
Birde kullanıcağım lensler rahat olmalı, gözümü rahatsız etmemeli ve makyaj konusunda sıkıntı çıkarmamalı.
Ne çok şey istedim yahu..

Kızlar, ilk defa lens kullanacak birinin ne yapması gerekir?
Deneyimlilerden bilgi almak istiyorum:),

Bu arada numaralı lens kullanacağım.

Küçük yaştan beri numaralı lens kullanıyorum
İlk defa doktor kontrolünde taktım,dr kendisi gösterdi nasıl takıp nasıl çıkaracağımı
Aslında zor bir şey değil lens kullanmak,ama tereddütleriniz varsa doktor kontrolünde takın ilk olarak

Uzun tırnak kullanıyorsanız ilk zamanlar kısaltmanızı tavsiye ederim
Lensi takarken avcunuzu yüzünüze paralel tutup baş ve işaret parmaklarının üst boğumunu kullanarak takıp çıkarın
Göz tırnakla temas etmemeli
Hijyen de çok önemli tabii
Lens takacağınız ya da çıkaracağınız zaman elleriniz temiz olmalı
Lens solüsyonunu her gün değiştirin
Lensle banyo yapmayın benim gibi :)
Ben artık iyice alıştığım için lensle uyuduğum banyoya girdiğim oluyor ama bu durumlarda lens göze yapışıyor çıkarması zor oluyor
Tehlikeli yani
Merak ettiğiniz başka şeyler olursa sorabilirsiniz
Renkli lensler ile ilgili bir bilgim yok ama numaralı lensler konusunda yardımcı olurum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…