Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Kızlar son zamanlar Soflex Topazio alan varmı aranızda Net gün ışıgında bir resim eklerseniz çok sevinirim...

arkadaşlar lens almayı düşünüyorum fakat renk konusunda karar veremdim freshlook istiyorum gözlerim güneş ışığında sarı gibi garip bi renk oluyor bazen kapalı ortamları kahverengi... ela ama böyle dikkatli bakınca belli oluyo uzaktan kahverengi yani neyse ben de böyle cırlamıycak bağırmayacak bir enk istiyorum, gri yad mavi olmasın. benim gönlüm yeşilde genellikle ama bal rengi yada saf ela nasıl durur sizce, ayrdım edin. yada aynı fiyatta başka bildiğiniz markalar varsa söyleyebilir misiniz lütfen :) ?

saf ela daha doğal bir renk....bal rengini sakın alma çünkü çok cırt bir turuncu...ateş rengi gibi birşey.....cadılar bayramı lensi gibi.....

slm ben 1 ay önce b&l markalı light green aldım 50 liraya fakat takar takmaz hemen batma kuruluk ve bulanık gördüm ben onu bir süre kullandım sonra bir otikçiye daha danıştım bana onların sürelerinin aylık olduğunu söylemişti aldığım optikçide 1 sene rahat gider demişti bana lens renkli lens hakkında ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz

mrb ben 6 yıldır lens kullanan biri olarak tüm görüşlerimi yazim size

Lens kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmiyorum gözü çiziyor ben 1 yıldır kullanmıyorum gözlerim anca düzeldi.Renkli len oksijen geçirgenliği çok az olduğundan gözünüzde batma yapar rahatsız eder.Renkli lenste bulanık görürsünüz çünkü etrafı renkli olduğundan göz bebeğiniz büyüyünce görüş alanınıza renkli kısım giriyor.Gözünüzü lense alıştırdığınız anda lenssiz dolaşmak neredeyse imkansız oluyor en ufak bir rüzgar yada ışıkla gözlerde batma kaşınma oluyor

ewet çok haklısınız ama insan arada değişilik iştiyor ben sürekli takacakta değilim zaten özel günlerde ama tavsiyeleriniz için çok saolun

aynen katılıyorum dedikleriniz çok doğru....ben 10 sene renkli lens kullandım ve bundan dolayı gözlerim ışığa karşı aşırı derecede hassaslaştı....içinde bulunduğumuz kış aylarında bile hava brazcık güneşli olsa bile o ışık gözüme fazlaymış gibi geliyor...kışın ortasında güneş gözlüksüz çıkamıyorum....bırakın güneşe direkt bakmayı..güneşli havaya bile gözüm kamaşmadan bakamıyorum....vampirler gibi oldum resmen....dışarıda güneş gözlüğü takmadan rahat edemiyorum bilgisayar başında da beyaz fonlara ve açık renklere fazla bakamıyorum... akşam odamda otururken normal oda ışığını yakmak yerine başucu lambamı yakıp oturuyorum veya koridorun ışığından faydalanıyorum....yoksa gözüm kamaşıyor....inşallah düzelir...

Son düzenleme:
merhaba ;
ben lens kullanmaya başlamak istiyorum, yani arada sırada takacağım, değişiklik olsun diye. Ve pahalı olmayan ama gözlerime de zarar vermeyecek bir marka arıyorum.
Kullananlara soruyorum kesinlikle denemem markalar ya da dikkat etmem gereken neler var?
Bu arada gözlerim ela,kışları sarımsı yazları yeşilimsi olarak dolanıyorum etrafta ,benzer göz rengine sahipler ne renk lens önerirler ya da önermezler onuda merak ediyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.

Ben uzun zamandır şeffaf lens kullanıyordum ama tekrardan renkli lens kullanmaya karar verdim. Solotica gold platinium grey ve amazon gri arasında kaldım. Sizce hangisi daha rahat ve daha doğal ?

Arkadaşlar Bende yüksek astigmat var ve internette uzun süredir araştırma yapıyorum numaralarım çok yüksek olduğu için aylık lens alamıyorum yıllık astigmatlı lens kullanan memnun olan arkadaş var mı ?
Not:Kendimi bildim bileli gözlük kullanıyorum gözlüklerimden de vazgeçmek istemiyorum.

bugün aldım elegance giallo
gözlerim nerdeyse siyah pupili göremez kimse
çok doğal durdu hiç çizgi falan yok görüntü çok net kayma yakma yok fikriniz olsun :)

flashsız çekim

bugün aldım elegance giallo
gözlerim nerdeyse siyah pupili göremez kimse
çok doğal durdu hiç çizgi falan yok görüntü çok net kayma yakma yok fikriniz olsun :)

flashsız çekim

bu lensler süper peki süresi ne kadar yıllık mı aylık mı??bayıldım çok doğal duruyorlar
bu arada solotica hidrocor lar iyi mi kullanan var mı?

bu lensler süper peki süresi ne kadar yıllık mı aylık mı??bayıldım çok doğal duruyorlar
bu arada solotica hidrocor lar iyi mi kullanan var mı?

çok teşekkür ederim ya canım yıllık değil 3 aylık benim gözlerim inanılmaz koyu gözbebeğimi ben bile bulamıyorum aynada, bende koyu oldu orta kahve gözde ve açık gözlerde süper durur eminim çok doğal duruyo renk tonu bende naturel olmadı koyu oldu ama gözümde yok sanki çok rahat hiç kaymıyo neler denedim kaymadı :)
solotica hidrocor mel bende almayı düşünüyorum yıllık fiyatı freshlookların 1 yıllık toplam fiyatından daha ucuza geliyo zaten toplu para ödeme durumu olduğundan şimdilik böyle idare ediyorum :) solotica lens kullananlar topiğinde birsürü fotosu var bakarsın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…