Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

sizce en güzel lens rengi ne?kızıl bir kıza en çok hangi renk yakışır?ben okula gidiyorum bu yüzden yle herkes tarafından fark edilsin stemiyorumda

sizce en güzel lens rengi ne?kızıl bir kıza en çok hangi renk yakışır?ben okula gidiyorum bu yüzden yle herkes tarafından fark edilsin stemiyorumda

kızıl saça en güzel gidecek renk yeşildir...çünkü kırmızımsı tonların tezatı yeşil tonlardır ve birbirini açar (yani gösterir) saçının koyuluk derecesiyle uyumlu tonda yeşil seçersen lens bağırmayacaktır...saçların sarışına yakın açık kızılsa açık yeşil tonları...daha koyu şarap kızılı falansa koyu yeşiller bakmalısın...

Son düzenleme:
teşekkür ederim fikrin için benim saçım güneşte tam kızıl normaldede koyu kızıl tonu http://www.VirüsVirüsVirüsVirüsVirü...olotica/97/solotica-hidrocor-renkli-lens.aspx renk seçeneklerine tıklayın mel çok güzel duruyor yıllıkmışta.bir arkadaşım şöyle bişi diyo uzun bir süre lens taktıktan sonra( 7 yada 8 ay yada daha fazla bir süre)göz rengin lens rengine doğru açılırmış ve zamanla o renk olurmuş tam o ton olmsada taktığın lensin rengini alırmış diyordu.bir kaç kişi doğruladı sizce doğru mu birde bu verdiğim linkteki katalokta size göre bana hangi renk gider?

özrü d,ilerim link çıkmıycak galiba lens optik diye bir site Solotica Hidrocor Renkli Lens renk kataloğunda mel güzel geldi sizce bana hangi renk gider?

önemli değil :) o zaman direkt açık yeşil yerine daha orta ton veya koyu yeşiller uygun olacaktır...yani mel tarzı giallo tarzı lensler uyar...direkt koyu yeşil zaten pek önermem..çoğu markanın koyu yeşili trafik lambasının yeşil ışığı gibi suni bir renk duruşu yaratıyorlar...
valla ben 10 sene lens kullandım ve denemediğim göz rengi de kalmadı...ancak şöyle birşey diyebilirim...belki uzun süre lens kullanmakla birlikte yaşın ilerlemesi de eklenince gözrenginin tonunda açılmalar meydana gelebiliyor..
10 sene öncesine kadar gözlerim siyaha bakan koyu kahve iken de gözbebeği bile seçilmezken şimdi bal rengine çalan ve gözbebeği ve hareleri rahatça seçilebilen ballı çikolata kahve oldular...aralarında da yeşilimsi çizgiler oluştu..bazı ışıklarda gözüm koyu ela (yeşil alanlara sahip kahve) gibi de gözükebiliyor....bence gözler lens taktıkça hassaslaşıyor ve göz rengini açıyor olmalı...şu an gözrengim eski senelere göre daha açık ancak çok hassas...dışarı güneş gözlüğü olmadan çıkamıyorum güneşli havalarda güneşe bakamıyorum...illa gözümü kısmam gerekiyor...
masmavi lensler de taktım leylak rengi de taktım ama gözümde hiçbirşekilde o renkler yok gözümde :)

Son düzenleme:
ARkadaşlarrrr yarım edin lütfen aylık lens kullanıyorum bir yıldır ama ayda bir çıkartıp taktığım için hala cok zorlanıyorum değiştirirken bana yardım edin nasıl daha kolay cıkartıp takabilirim hergün cıkartanlara sasırıyorum bende onlar kadar kolay degiştirebilmek istiyorummmmm

sağol güneş yorumun için mel rengi almaya karar verdim.benim göz rengim bal tonunda ama mavi-gri çizgiyle kaplı geceleri ve karanlıkta çok belli oluyor.galiba uzun süre lens takmak göz rengini değiştiriyor .verdiğin örnekteki gibi.mavi cadı ben bir lens sitesinde ve youtube de lens takmak ve çıkartmak la ilgili bir video görmüştüm.youtube den bak istersen.

Ellerinizi bol su ve kremsiz bir sabunla yıkadıktan sonra ellerinizde hav bırakmayacak bir havlu ya da kağıt havluyla kuruladıktan sonra lensi parmağınızla avcunun içine alarak kullandığın solüsyonla biraz durulayın. Daha sonra sağ elinizin işaret parmağının ucuna lensinizin düz olduğundan emin olarak alın. alt göz kapağınızı hafifçe aşağı doğru çekin lensi göz bebeğinizin üzerine oturtun içindeki hava boşluğunun gitmesi için gözünüzü yavaşça bir kaç kez kapatıp açın. Eğer gözünüzün refleksi yüzünden lensi göz bebeğinize oturtamıyorsanız ikinci bir yol daha var yine alt göz kapağınızı hafifçe çekin kensi gözünüzün beyaz kısmına oturtun sonra alt göz kapağınızı yulkarı doğru ittirerek lensi göz bebeğinize oturtun. Çıkarmak içinde sağ elinizin baş ve işaret parmağını kullanarak lensi direkt olarak göz bebeğinizden alabilir yada yine lensi işaret parmağınızla gözünüzün beyaz kısmına çekip oradan da baş ve işaret parmağınızla tutup alabilirsiniz. Tüm bu anlattıklarımı yaparken lütfen tırnaklarınızın kısa olmasına özen gösteriniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Zaman içerisinde gözünüzün refleksi azalır ve sizde lensi kolaylıkla takıp çıkarabilirsiniz. Sevgiler

Hanımlar piyasada mevcut olan en açık gri mavi lens hangi markalarda var? Eskiden sağlıksızda olsa lensleri deneme şansımız oluyordu böylece kendi göz rengimizde nasıl bir sonuç elde edeceğimizi bilerek lens siparişi veriyorduk. Artık lens almak benim için bir kabusa dönüştü. Ucuz birşey değil onca para döküp hüsrana uğramak çok can sıkıcı. Ama yinede iyiki bu site var gelecek olan lensimizin ne renk olduğunu tam anlamıyla bilemesekte en azından bir fikir sahibi olmuş oluyoruz. Resim ve bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sevgiler...

Sevgili arkadaşım insanların göz rengi asla zaman içerisinde taktığı lensin rengini almaz. Gözün allah en renk yaratmışsa ölene kadar o renk kalır 90 lık nine olup gözüne katarakt perdesi inmediği sürece tabi :) ancak lens gözünün üzerinde olduğu sürecegözün renkli olur onu sana hangi arkadaşın söylemişse ya sana şaka yapmış ya da dalga geçmiş eğer söylediğin doğru olsaydı ben yaklaşık 15 yıldır renkli lens kullanıyorum çoktan renkli gözlere sahip olmam gerekirdi. Böyle asılsız safsatalara inanmayınız lütfen. Sevgiler

güneş sana bir şey sorabilirmiyim benim göz rengim bal renginin biraz açığı ben yeşil mel renk tonunda lens taktıktan sonra bende nasıl bir renk olur?arkadaşlarım ela tonu diyor kimiside belki yanlarında yeşil halkalar ortasındada kendi reng kalabilir diyor sence nasıl bir renk tutar bende?

forumda bi arkadaş daha vardı gözleri ela bence daha şanslısın açık renk olunca daha doğal duruyor lens ama bazılarıda çamur gibi oldu rengi yeşil olmadı diye yazmıştıgüneş bu konuda çok deneyimli eminm yardımcı olcaktır

lens seçimi bence şansa bağlı bir durum... ama en güzeli deneyerek almak arkadaşlar..bu imkanı sunan optikler mevcut. ancak renkli lens kullanmak ne kadar iyi onu bende bilmiyorum yeşil renkte lenslerim var bazen de gri kullanıyorum . ama erkek arkadaşım görüşmeye başladığımızda ilk gözlerin ne renk anlayamıyorum dediğinde gerçekten bozulmuştum.. sence dedim.. yeşil mi dedi? hayır onlar lens kahverengi dedim hmm demişti sadece:S şimdi bir yıl oldu belki de o yeşil gözlerimi beğeniyor du büyük bir hayal kırıklığı yaşadı ve bunu bana söyleyemiyor diye düşünürüm.. sormak bile komik geliyor ama.. sizce demiş midir sahte güzelmiş diye. belki de sırf o halimi beğendi şimdi söyleyemiyor ... hani olur ya ya şu çocukta bir göz var deniz mübarek deriz acaba o da dedi mi arkamdan sonra bozulmuş mu dur?

Çok belli olmasın doğal dursun diyenler için Freslook yeşili öneririm.Kullandım ama memnun olmadım yani şöyle olmadım rengi hiç belli olmuyo ben belli olsun diye istiyorum o yüzden memnun olmadım ama belli olmasın dibime girmeden anlaşılmasın diyenlere öneririm

merhaba...mel rengi sizde yeşil durmayacaktır çünkü mel aslında limon sarısı bir lens...yeşili veya yeşilimsi tonu yakalamak için gerçek gözrenginin koyu ve doygun bir renk olması lazım...yani kahve veya koyu kahve göz gerekli...mel bence gözrenginde pek bir değişim yapmayacak ve yoğunlaştırıcı takmış gibi duracaktır...sarı ağırlıklı renk duracaktır büyük ihtimalle solgun bir sonuç verecektir......ama eğer koyultan solusyonlarla kullanılırsa belki belki çok az yeşil yakalanır sanıyorum...onun yerine verde rengi size yeşili garantileyecektir ama verde koyu yeşildir gerçek göz rengini 1-2 ton koyulaştırabilir ve uzaktan kahve göz gibi gösterebilir... eğer direkt yeşil düşünüyorsan cor verde resmimi paylaşıyorum...üstüne tıklayınca resim büyüyecektir..

Son düzenleme:
çokk doğal görünüyo ben renkli lensi sevmeyen biri olarak bunu beğendim :)

evet geçrekten güzelmiş hangi marka bunlar ayrıca yıllık mı?

solotica hidrocor un verde rengi....benim gözlerim orta kahve...ela gözlerde daha açık ve daha güzel duracaktır rengi....
freshlook dimensions sea green (yoğunlaştırıcı) da sizde güzel durabilir..verdeye göre daha yumuşak bir tonu var...
verde biraz keskin ve saf tonludur....kahve gözlerde pek de doğal durmuyor renk tonu..ama ela gözlerde nefis duruyor..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…