Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

kıvılcım freshlook fln bosver ne kadar damarlı gormuyor musun ...onun yerine rainbow al fıstık gibi ya da solotica

ben zaten şuana kadar en çok rainbowun dokusunu beğendim
ne yalan söylim soloticadan bile daha güzel dokusu
ama şu pupil yokmmu ya
alırsam da fantasty line alırım kesinlikle..
bu sefer doğru karar vermek istiyorum kızlar ya artık şu lensi gözüme taktıpkmda hayal kırıklığı yaşamaktan bıktım
ay artık korkuyorum resmen kargocu geldiğinde benneyaptımki

didem öyle mi diyosun cnm..
bana da biraz iddialı geldi ama freshlook nekadar iddialı olabilirki diye düşündüm..
zaten dediğim gibi geçici olarak istiyorum

kızlar rainbpw lıght blue nasıl bir renkti hatırlayan var mı?

ben mavisini kullanmıştım, amazonlar sophisticlerin aylık versiyonları. bence doğaldı, pupil boşluğu ufaktı.

kıvılcımcım, evet topaziolar biraz iddialı ama taşıyabilene. ben beğenmiştim topaziolarını ama dediğim gibi quartzolar daha iddiasızdı.

bende tam tersidir diye topazio aldım
quartozun daha iddialı olduğunu duymuştum
hatta sana resimlerimi atmıştım
sende bana topazio yakışıcağını söylemiştin
aslında sorun yakışıp yakışmaması da değil
çok fazla iddialı olmaları ve renginin bende değişik durması...
quartozda sonuçta iddialı birlens
olsun ya napalım elinde sonunda alıcaktım ben bu lensi yoksa içimde kalırdı..

bende tam tersidir diye topazio aldım
quartozun daha iddialı olduğunu duymuştum
hatta sana resimlerimi atmıştım
sende bana topazio yakışıcağını söylemiştin
aslında sorun yakışıp yakışmaması da değil
çok fazla iddialı olmaları ve renginin bende değişik durması...
quartozda sonuçta iddialı birlens
olsun ya napalım elinde sonunda alıcaktım ben bu lensi yoksa içimde kalırdı..

Canım o zaman sen kesinlikle n.c. serisini boşver hidrocor veya hidrocharm serisine bak o zaman. Ben de amazonun mavisini kullanıyorum ama ben de senin kadar damarlı durmuyor. Gerçekten senin gözünde lensler değişik duruyor. Bunu tespit ettim sanırım. Bence bu damarlı lensleri boşver. Sen gene solotica al derim ben. Biraz açık sözlüyüm kızma bana :kedi:

canım onlar benim gözlerim değil
yani bende duruşu değil onlar
başka biryerden alıntı yani kime ait bende bilmiyorum
ama amazon gry de bende kötü durdu
damarlardan ziyade rengini sevmemiştim
nc u bende eledim cnm ama hidrocorda düşünmüyporum
alırsam hidrocharme serisi olucak

Kimin gözü bilmiyorum ama gerçekten çok damarlı durmuş o lensler ben hiç beğenmedim ben amazonlarla soloticaları karşılaştırdım gerçekten aradaki fark bariz ortada yani soloticanın yanından bile geçemez charm serisinde ıce veya azul düşünebilirsin canım. mavi olarak topazio iddialıysa

bausch&lomb dark green lens aldım ve çok yakıştı ama malesef kullanamadm :S
göslerim çok hassas ve kendim lens takamyrm korkuyorum eziyet ediyorum kendime ve göslerime resmen cnm acıyo takıncada napcam ?

Kimin gözü bilmiyorum ama gerçekten çok damarlı durmuş o lensler ben hiç beğenmedim ben amazonlarla soloticaları karşılaştırdım gerçekten aradaki fark bariz ortada yani soloticanın yanından bile geçemez charm serisinde ıce veya azul düşünebilirsin canım. mavi olarak topazio iddialıysa

evet ben o resimde dsamarların yanında renginide beğenmedim
onda daha kötü durmuş renk
yalnız arkadaşlarım amazon gryi çok beğendi..
çok doğal geldi onlara duruşu..
ama ben bir türlü ısınamadım..
o yüzden de takmıyorum..

bausch&lomb dark green lens aldım ve çok yakıştı ama malesef kullanamadm :S
göslerim çok hassas ve kendim lens takamyrm korkuyorum eziyet ediyorum kendime ve göslerime resmen cnm acıyo takıncada napcam ?

canım bendede bir zamanlar boush&lomb hareli gri lens kullandım ama o marka çok batma yapıyor ellerimi sırf batma yapmasın diye havluyla bile kurulamadan kendi kendine kurumasını bekleyerek takıyordum lenslerimi parmağımda toz hav,veasire olmasın diye yinede bana resmen eziyet çektiriyordu lens kullanmak haklısın seni anlıyorum freshlooklarda öyle birkeresinde freshlook kullanırken lens gözkapağımın içine girmiş üstelik araba kullanıyordum nasıl müthiş bir acıyla sağa parkettim aynaya baktığımda gözümde lens yoktu meğer göz kapağıma girmiş:)

canım bendede bir zamanlar boush&lomb hareli gri lens kullandım ama o marka çok batma yapıyor ellerimi sırf batma yapmasın diye havluyla bile kurulamadan kendi kendine kurumasını bekleyerek takıyordum lenslerimi parmağımda toz hav,veasire olmasın diye yinede bana resmen eziyet çektiriyordu lens kullanmak haklısın seni anlıyorum freshlooklarda öyle birkeresinde freshlook kullanırken lens gözkapağımın içine girmiş üstelik araba kullanıyordum nasıl müthiş bir acıyla sağa parkettim aynaya baktığımda gözümde lens yoktu meğer göz kapağıma girmiş:)

ayy:1shok: Allah korumuş arkadaşım,kaza bile yapabilirdin o anda geçmiş olsun

canım çok teşekkür ederim haklısın kaza bile olabilirdi işte lens alırken kullnırken bunlara dikkat ederek almak gerekiyor demekki yani sonra amazon aldım diğerlerine nazaran daha rahat kesinlikle ama yinede soloticanın yerini tutmuyor...

Merhaba arkadaşlar. Benim adım Arzu.
Size solotica lensler hakkında bildiklerimi ve resimlerimi paylaşmak için burdayım artık.
Lütfen lüzumsuz konularda soru sormayın cevaplamayacağım. Sadece lensler hakkında bildiklerimi paylaşacağım.
Sevgilerimle

mrb hosgeldin

soloticanın serileri ve pupıl leri hakkında bilgi verebilr mısınız ve boyamaları hakkında ?

nc serisinin pupılı tam yuvarlak galiba diger serilerle bir kıyaslama yapabilir mısınız ?

kızlar benim lensim 30 günlük numaralı. her gün kullanmıyorum. aldığım günden 1 ay sonra mı yeni pakete geçmeliyim, yoksa kullandığım gün sayısı 30 olunca mı?

cevap verirseniz çok mutlu olurum. şimdiden sağolun.

ve lensi okula gidip gelirken kullanmam bi sorun teşkil eder mi?

mrb hosgeldin

soloticanın serileri ve pupıl leri hakkında bilgi verebilr mısınız ve boyamaları hakkında ?

nc serisinin pupılı tam yuvarlak galiba diger serilerle bir kıyaslama yapabilir mısınız ?

Merhaba teşekkür ederim hoşbulduk.

Tabiki bilgi vermek için burdayım arkadaşım. Geçte olsa sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım. Solotica nın 3 serisi var 1. hidrocor serisi 2. natural colours serisi 3. hidrocharm serisi. Bu üç serinin de topazio, quartzo ve esmeralda hariç diğer tüm renkleri mevcut. (Ocre, mel, azul, verdemarine, ıce, verde, grafite bütün serilerde var) Ama topazio, quartzo ve esmeralda sadece natural colours serisinde var. Diğer serilerde malesef yok. Bu üç seri arasındaki fark hidrocorlarda lens etrafında limbal ring yada hare denilen siyah çember mevcut değil. natural colours da çok az belli olan bir limbal ring mevcut. Hidrocharm serisinde ise bu limbal ring naturale göre iki kat daha kalın. Pupil genişliklerini sorduğunu tahmin ediyorum. En dar pupil genişliği hidrocor serisinde. En geniş pupil boşluğu ise natural colours serisindedir. Bütün serilerin pupili yuvarlaktır. Ebatı 8.7 ye 14.2 dir ve bu ebat standarttır. Boyamalarına gelince diğer lenslerden farklı olarak minik noktacıklar halinde boyanmıştır. Asla damar olayı yoktur. Bazı fotoğraflarda gördüğünüz noktacık şeklinde görünen lensler fotoğraf makinelerinin yakınlaştırırken aynı zamanda büyütmesinden ileri gelmektedir. Gözünüzde asla noktacıklar görünmez. Bu boyama şekli soloticaları benzersiz ve doğal yapmaktadır. Umarım soruna yeterli cevabı verebilmişimdir. Sevgilerimle

kızlar benim lensim 30 günlük numaralı. her gün kullanmıyorum. aldığım günden 1 ay sonra mı yeni pakete geçmeliyim, yoksa kullandığım gün sayısı 30 olunca mı?

cevap verirseniz çok mutlu olurum. şimdiden sağolun.

ve lensi okula gidip gelirken kullanmam bi sorun teşkil eder mi?

arkadaşım lensler normalde şişesinden çıktıktan sonra kullansanızda kullanmasanızda ömürlerini bitirmektedir. Ama lenslerin kalitesine bağlı olarak temiz kullanılırsa hergün suyu değiştirilir ve her kullanımdan önce ve sonra durulanırsa kısa bir müddet daha ömürleri uzayabilir. Gözümüz hassas bir organ olduğu için genelde sürelerini geçirmemeye çalışın lütfen. Okul kısmını bilmiyorum malesef. sevgilerimle

X