Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Merhaba ben ilk defa gözlük kullanıyorum 1 derece yazdılar.
Ama gözlük bana yakışmadığı için lens kullanmayı tercih ettim ve lens aldım ama gözlükçü bana 0.75 numara lens verdi gözlük ve lens arasında 0.25 derece fark varmış pek inanmak istemedim ama gözlükçü sonuçta o biliyo.

Acaba bu doğrumu sizdede0.25 derece fark varmı.
ve bide lenslerde hiç bi netlik farkedemedim ben gözlük süper gösteriyo lens ise aksine bulanık ve net değil

canım numaralı kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ama evet gözlük ile lenslerin derecelerinin farklı olduğu doğru...bunun nedeni de gözlükte göz ile gözlük arasında mesafe oluşundan..ama lenste lensle göz arasında hiç mesafe olmayışından..yani mesafe farkından kaynaklandığını biliyorum

evet canım doğru banada mesafe farkından dedi ama hiçte gözlük gibi göstermiyo sebebi 0.25 küçük olmasından mı acaba?

gunescim cnm aslında b&l yapısından cokta hoslanmıyorum ...su an aklımda solotica mel(capı 8.7 olması nedeniyle vazgecebirim) ,rainbow fıstık yesili ,rainbow fantasy line acık yesil ve bal rengi var ...bu hafta tekrar rainbowları tekrar denemek için gitmem sart oldu eger fot. cekmeme izin verirlerse senin içinde merak ettigin dark blue nun fot. cekicem cnm =)

gnzcim ben de b&l sevmiyorum ama renk koyu olduğundan dolayı en doğal duran rengi bu bence...rainbowdan daha opak isim istediğin için aklıma geldi de söyleyiverdim..yani zaten dark green var sende ben alternatif olsun diye dedim :)

meli de tavsiye etmem canım.çok sarılar ve soldururlar....giallo bile solduruyor ki meller daha sarı..daha soldururlar..makyajsız kullanamazsın...
fantasy line açık yeşil denemiştim ama gözümde hiç belli olmamışlardı...belki ışıktan yanılmış olabilirim...açık renk olması gereken bir lensin kendini en ufak şekilde belli etmeyişi şaşırtıcıydı...belki de satıcı yanlış lens taktı olabilir..

bal rengi için nefertari arkadaşım çok doğal olduğunu söyledi..ve anlattıklarından anladığım kadarıyla gözü çok fazla açmıyor hafif açıyor ama ışığını attırıyor sanırım..
yani kahve gözü hafif bal yansımalı açık kahve yapmış....anlattıklarından öyle çıkarıyorum ben...radikal olarak göz rengi değiştirmiyormuş...(tahmin ettiğim gibi)
bazı farklı göz renklerinde bu turuncumsu lenslerin koyu yeşile döndüğünü de biliyorum.....bal rengini almak benim de aklımda var :) ayrıca dark blue fotosu için de şimdiden teşekkür ediyim sana :)

Ben lens sipariş edicem ama kredi kartım yok oticabelluci de bi tek paypalla ödeme seçeneğimi var ? bilen varmı ? =(

cnm aslında mel de sarılıklar oldugu için begendim ......belki nokta nokta duran renkleri kendi goz rengimle kaynasır belli olmaz diye kurgulamıstım ...benim kendi gozumde de sarılarlar biraz yogun belki hos durabilr diye bir dusuncem vardı ....

lensten artık bekletim kendi gozumun rengini biraz daha acması biraz daha ısıltı ve parlaklık vermesi ...bunu uzulerek soyluyorum artık bi lensten radikal renk degisimleri beklemıyorum =(...

lensi denerken senin soylediklerini dikkate alıcam cnm tekrardan cok sagol tatlım ...

canım eğer aklında mel varsa sana engel olan ben olmayım...ama giallolar da sarı lens onlar da yakın...gittiğinde giallo denersin...sonra ona göre giallo yada mel düşünürsün...ama dediğim gibi bence giallonun sarısı bile fazla geldi bana...

evet canım ben de lens alırken aynı şeyleri bekliyorum zaten....farkındaysan o yüzden hiç açık renk lenslere ilgi göstermiyorum....belki bazı arkadaşlarımız beni zevksiz olduğum için mavilere yeşillere vesairelere bakmadığımı düşünmüş olabilirler ama o canlı ve açık renklere bakmama sebebim seninle aynı...

Canim peki baska bi rengini gordun mu ayriyetten onlarin bc si 8.4 yaa da 8.3 tur sen kendi bc ni biliomusun? Ben mavisini cok merak ediorum acaba amazonun mavisi gibi acik bi mavimi?

canım tek ve ilk denedigim lensti bu benim lensler konusunda tecrübem yok malesef amazonları bilmiyorum o yüzden kendi b.c mi falan da bilmiyorum canım :1no2: ama görüntü olarak yorum yapabilirim birde yeşilini taktım ama o daha bir felaketti korktum resmen kendimden :roflol: gri yine ona nazaran daha çok yakıştı duruş olarak çok bombeli duruyorlar gözde ve dokuları çok sahte bi tabir varya lens kullananlar için ölü balık gibi bakıyo diyolar aynen öyle gözde saydam ve parlak durmuyo gözünün kendi ısıgını alıp götürüyo ben hiç sevmedim ayrıca dia.sı 14.00 mış ama bende kayma yaptı baya belkide ilk defa lens taktıgım içindi bilmiyorum o kısmını fisfisfis

evet fark olmak zorunda şöle düşün gözlük camını gözüne yaklaştırdkça daha net görünür uzaklar.O mantıktan gözünün içinde bi de o mesfeyi çıkarıolar o da sanırm 0.25 oynuo pek bilmiorum ama. Ama neden net diil onu anlamadım lensler süperdir gözlüğe oranla çok rahattır yani acaba numaranı doğru bilmiolar mı ya da doktorun alman gereken lensin direk numarasını mı verdi yani tekrar 0.25 çıkarmış olmayın.

cnm seni çok bunaltıorum biliorum ama bc ne baktır gerçekten o lens satan yerlerde seni gönderirler ya da orda vardır doktor zaten bari onu yap. Neise dier lenslere baktıkça aradaki farkı daha rahat anlatabilirsin bende öörenirm burda hiç acuve un testerı yok ondan çoooook merak ediorum. o optiğin adını verebilirmisin acaba Ankara da şubesi var mıdır?

ne bunalması canm olurmu öle şey :1hug: cnm bnm gözlerimde bir sorun yok sadece rengi değişsin diye alıcam onun için bc me uygun lens arayısına girmek istemiyorum ki zaten ben biliyorum kendimi hevesim çabuk geçer gibime geliyo ayrıca dün çok zorlandık takarken onunla nasıl ugrasıcam nasıl takıcam bilemiyorum :roflol: üsküdarda gözüm optikdi sanırım cnm adından pekde emin değilim ankarada subesi var mı bilmiyorum fisfisfis

klava: cnm bc nin gözdeki problemle alakası yok bunu öncedende demiştim bahsettiiim bc lensin gözünde durabilmesi için çok önemi yani o lensler 14.oo da olbilir 14.20 de olabilir ama senin bc in 8.4 se sen gidip 8.7 alırsan kulanamazsın ben paran boşa gitmesin daha da önemlisi gözünü hırpalama die sölüorum uzun süre kullanımdan da bahsetmiorum hiç kullanamamandan bahsedirum oysa uymadıı halde 14.50 bile takarsın kayar mayar ama takabilirsin yani çok zorlarsan. neise son kez sölüorum zaten senin iiliin için. yanlş anlama beni seni düşündüümden emin ol a.s.

hmmm anladım cnm tşkr ederim zaten deneme aşamalarındayım suan karar verebilmiş değilim dedigin gibi bakmak lazım ona o zaman sanırım bana b.c si pek uymadı acuve lerin çok aşırı kaymadı ama yinede kayma yaptı malesef

Ohh canım ya içimi rahatlattın :) başka kimseden bu cevabı alamadım daha doğrusu cevap veren olmamıştı bu ihtimal doğrumu diye merak ediyodum ama nedense 1 numara gözlük daha iyi gösteriyo leside 1 numaramı alsaydım, doktorun 1 numarayı gözlük için verdiğine eminim. o halde lensleri aldığım yere gidip konişiyim en iyisi.
Rahatlattığın sağol canım benim öptümm Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…