Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

baktım şimdi bc leri 8.3 ve 8.7 si de var sanırım ben 8.7 olanını taktım CADIARZU 8.3 ten küçükse bc m hiç lens aramıyım yoktur heralde çünkü :roflol:

hmmm anladım cnm tşkr ederim zaten deneme aşamalarındayım suan karar verebilmiş değilim dedigin gibi bakmak lazım ona o zaman sanırım bana b.c si pek uymadı acuve lerin çok aşırı kaymadı ama yinede kayma yaptı malesef

canım acuvue de kayma sorunu yaşayan tek sen değilsin...o marka lense bakarak o bc yi ona göre düşünme...lensler kötü...acuvue alıp lensi kayan bi arkadaş vardı duydum yani bunu...

teşekkürler güneşcim :1hug: arkadasımada sordum ben dikkat etmem hiç alırken base curve e dedi birsürüde lens kullandım bazıları kayar evet kullandırtmayacak kdr çok kayma olmaz bence dedi ben yine ölçtüreyim ama ya istedigim lensler base curve e uymazsa alamıycakmıyım çok üzüldüm :çok üzgünüm:

canım eğer aklında mel varsa sana engel olan ben olmayım...ama giallolar da sarı lens onlar da yakın...gittiğinde giallo denersin...sonra ona göre giallo yada mel düşünürsün...ama dediğim gibi bence giallonun sarısı bile fazla geldi bana...

evet canım ben de lens alırken aynı şeyleri bekliyorum zaten....farkındaysan o yüzden hiç açık renk lenslere ilgi göstermiyorum....belki bazı arkadaşlarımız beni zevksiz olduğum için mavilere yeşillere vesairelere bakmadığımı düşünmüş olabilirler ama o canlı ve açık renklere bakmama sebebim seninle aynı...

tatlım evet seninle bekletilerimiz aynı yonde...tatlım ikimizde deneme yanılmalardan sonra bize gidecek tonları az cok kestirebiliyoruz bu yuzden renk skalamız gittikce daralıyor her renge bakmıyoruz bu da bizim secici oldugumuzu gosterir ...

tatlım evet seninle bekletilerimiz aynı yonde...tatlım ikimizde deneme yanılmalardan sonra bize gidecek tonları az cok kestirebiliyoruz bu yuzden renk skalamız gittikce daralıyor her renge bakmıyoruz bu da bizim secici oldugumuzu gosterir ...

tatlışım bize gidecek renkler belli aslında..çünkü saçımız da koyu gözümüz de..
bize anca renk olarak koyu yeşil ve bal rengi gider..hadi bilemedin en fazla koyu maviler..o da tabi cart durmayanı bulunursa.....

yani biz lensi köklüdeğişim için değil de "yoğunlaştırıcı" "vurgulayıcı" niyetine kullanabiliriz anca.....gözlerimizin derinliği parlaklığı artsın ve haresi belirginleşsin diye yani...

aslında yakışanları bilmek seçeneklerimizi de daraltsa..bu konuda daha az kafa yormamızı sağlıyor..boşuna yorulmuyoruz..

Son düzenleme:
tatlışım bize gidecek renkler belli aslında..çünkü saçımız da koyu gözümüz de..
bize anca renk olarak koyu yeşil ve bal rengi gider..hadi bilemedin en fazla koyu maviler..o da tabi cart durmayanı bulunursa.....

yani biz lensi köklüdeğişim için değil de "yoğunlaştırıcı" "vurgulayıcı" niyetine kullanabiliriz anca.....gözlerimizin derinliği parlaklığı artsın ve haresi belirginleşsin diye yani...

aslında yakışanları bilmek seçeneklerimizi de daraltsa..bu konuda daha az kafa yormamızı sağlıyor..boşuna yorulmuyoruz..

cnmcım bastan sonra butun soylediklerine katılıyorum ...dark greenler uzaktan belli olmuyorlar ama en azından goze parlaklık veriyor ...

rainbowfantasylineligthik1.jpg

fantasy line acık yesiliymıs ...cnm sence nasıl rengi sankı biraz mavilik var gibi ...

canım ben denemiştim ama gözümde lens varmı yokmu anlayamamıştım yanıltıcı ışık vardı..
ama sen gittiğinde dene bakalım..belki sana yakışadabilir..senin gözlerin benden daha sarı gibi..
ama ben kendim için alıcı gözüyle bakamıyorum bu renge..

denemeden yorum yapmayım ama bu renkte kendi gozumle uyum saglamaz gibi geldi.... renk tonunda mavilik oldugu için seninde fikrini almak istedim cnm ... renk mavi mı yesil mı belli deil ...

Son düzenleme:
denemeden yorum yapmayım ama bu renkte kendi gozumle uyum saglamaz gibi geldi =(

bize olacağını sanmıyorum canım....resimdeki takanın da gözü renkli zaten...eğer mavi arıyorsan koyu mavilere bakmamız gerek..ama cart durmayanı lazım..
okyanus mavisi ve dark blueyu tekrar dene istersen....yurtdışında "aqua" olarak adlandırılan renk birisinin kahve rengi gözünde çok güzel bir koyu mavi durmuştu menekşemsi.. cart da değildi..
sanırım orda aqua dediklerinin adı rainbowdaki okyanus mavisi oluyor...ama o dediğim resimde sarı oda ışığı vardı sanırım gerçek hayatta öyle olmayadabilir...onun da ortası belli oluyordu ama...

Son düzenleme:
bize olacağını sanmıyorum canım....resimdeki takanın da gözü renkli zaten...eğer mavi arıyorsan koyu mavilere bakmamız gerek..ama cart durmayanı lazım..
okyanus mavisi ve dark blueyu tekrar dene istersen....yurtdışında "aqua" olarak adlandırılan renk birisinin kahve rengi gözünde çok güzel bir koyu mavi durmuştu menekşemsi.. cart da değildi..
sanırım orda aqua dediklerinin adı rainbowdaki okyanus mavisi oluyor...ama o dediğim resimde sarı oda ışığı vardı sanırım gerçek hayatta öyle olmayadabilir...onun da ortası belli oluyordu ama...

tatlım ben artık mavi tonlarını kesinlikle dusunmuyorum ...ama dark maviyi senin için denıcem...bana gore maviyle kahverenginin kaynasması hiç hos durmuyor ...maviyle gri kesinlikle eledim bal rengininde bende herhangi bi herhangi bi fark yaratacagına inanmıyorum... solotica base capıda 8.7 ....
cnm base capı 8.6 olan birisinin 8.7 kullanması kayma ya da cok fazla potluga sebep olur mu kı ...

teşekkürler güneşcim :1hug: arkadasımada sordum ben dikkat etmem hiç alırken base curve e dedi birsürüde lens kullandım bazıları kayar evet kullandırtmayacak kdr çok kayma olmaz bence dedi ben yine ölçtüreyim ama ya istedigim lensler base curve e uymazsa alamıycakmıyım çok üzüldüm :çok üzgünüm:

cnm lenslerin bi çoğu 8.6 veye 8.7 dir onun ki de uygundur sorun çıkmamıştır uzun süredir lens kullanıpta bc den bihaber olan birsürü insan var arkadaşının da haberi yoktur bence dikkat etmeme diil bence bilmiodur zaten. şimdi örnek sen b&l alıcaksındielim nası sipariş ediceksin artık ne çıkarsa bahtına heheheh yani eğer ki sen 8.4 demezsen onu vermezler ama senin gözün 8.4 se 8.7 olmaz yani boşuna alırsın. Dier konuya gelince mesela ben 8.4 üm ama amazonu deneme amaçlı aldım çünkü benim ölçümlerim yapılırken 8.6 takmışlardı ve rahatsız olmamıştım buna güvendim ve aldım sorun çıktı mı hayır gözüm 5 dk da alışıo odaklanıo ama tabiki 8.4 lens almak isterim ondan acuve oluo. 8.4 ve ya 8.3 sdc dursoft, elegance, acuve, b&L da var ilk ikisi kaldırıldı zaten son sölediimi tövbe almam geriye ne kaldı acuve onun içinde burda çok baaarındım kullanan var mı die bi ilgi bi ilgi anlatamam sora çok komik bi yerde karşılaştım heheheh soraaa amaaann dedim amazon aldım çok da memnunum herşeyin hayırlısı yani ama tabi acuve merakım devam edio. çünkü ben kaliteli olduunu düşünüorum ister istemez benim şeffaf lenslerimde acuve ve çoooookkk memnunum ondan tabi renklide başarısız olabilir. senin gözünden kaymış bak demekki sana uygun diil ölçüleri

tatlım ben artık mavi tonlarını kesinlikle dusunmuyorum ...ama dark maviyi senin için denıcem...bana gore maviyle kahverenginin kaynasması hiç hos durmuyor ...maviyle gri kesinlikle eledim bal rengininde bende herhangi bi herhangi bi fark yaratacagına inanmıyorum... solotica base capıda 8.7 ....
cnm base capı 8.6 olan birisinin 8.7 kullanması kayma ya da cok fazla potluga sebep olur mu kı ...

bende yaziiim fikrimi yok bi fark olmaz öle çok az aradaki fark ama benim gibi 8.4 biri kullanamaz ya sanki sana solotica nın esmeraldası da çok hoş olurmuş gibi gelio ama ben nedense kabındaki resmi görmeden nası olur pek kestiremiorum güneş daha iyi mukayese edio. bi de o koyduun resimdeki kızın gerçek göz rengi ne biliomusun?

canım birebir cuk diye otursaydı bile para verip almazdım normal ısıkta ve uzaktan bakınca çok güzeller ama günısıgında komik görünüyor nasıl diyim böyle desen çizilmiş kagıt yapıştırmıssın gibi gözüne birde çok bombeli geldi yapısı ama bu bana göre yani ben begenmedim ama sen yinede sorustur bi optikçilere deneten bi yer bulursan mutlaka dene öyle karar ver belki sen begenirsin a.s.

kızlar peki bc büyükse küçük taksak ne olur diyelim 8.7 yiz 8.4 takıyoruz yine mi kayma yapar fisfisfis

bende yaziiim fikrimi yok bi fark olmaz öle çok az aradaki fark ama benim gibi 8.4 biri kullanamaz ya sanki sana solotica nın esmeraldası da çok hoş olurmuş gibi gelio ama ben nedense kabındaki resmi görmeden nası olur pek kestiremiorum güneş daha iyi mukayese edio. bi de o koyduun resimdeki kızın gerçek göz rengi ne biliomusun?

yorumların için sagol =)...rainbow acık yesilin mı ? o fotograftakı erkek gibime gelmıstı benim ...

canımcım bal rengi (veya hazel) lensler genelde fark yaratmayabiliyor ama bazen göze takınca koyuyeşile dönüşenleride oluyor..mesela ben b&l nin dark hazel ini kullandım..o da bu bal rengi gibi turuncu lensti...ama gözüme takınca koyu yeşil oluyorlardı..
ama dönüştüğü yeşil bizim direkt olarak taktığımız koyu yeşillere benzemiyor.....dark olmayan hazelini de kullandım o ise yeşile dönüşmüyodu gözde ve hiç renk farkı olmuyordu..bundan anladım...hazellerin gözde yaratacağı sonuç 2 çeşit..

yani 2 çeşit sonucu var...ya gözünde yok denicek kadar az fark yapar...yada yumuşak tonda koyu yeşile dönüşebilir...dönüşürse şayet, dönüştüğü yeşili dark greenden daha iyi bulursan..almaya değecek kadar bulursan ala da bilirsin...
canımcım vazgeçtim bi de koyu mavi için yormayım seni...koyu da olsa istediğim etkiyi vericeğini peksanmıyorum...öyle olsa ilk denemede beğenirdin...yorulma boşuna :)

ben 8.6 da kullandım 8.7 de...pek fark göremedim..

Son düzenleme:

canım o resimdeki kişi erkek...yabancı o...göz rengi kahve değil yeşile yakın ela....yani bizim göz renkleriyle alakası yok...
fantasy line açık yeşiller de gri lenslere yakın lensler o yüzden pek iyi sonuç beklemiyorum tahminen...göz rengini açar belki ama açsa bile buğulu görünüm oluşur..fümemsi gibi... solotica nın quartzosuna yakın tarzda bir renk...

Son düzenleme:
solotica topazio larım türkiyeye varmış. sanırım pazartesi gözümde olacaklar oh bee.

hadi hayırlı olsun canım..
bende mel siparişi vericem ama biraz daha zamanı var..
mellere müthiş takmış durumdayım..

X