Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Buarada hepinize katılıorum arkadaşlar mesela o resimler beni yanıltmaz çünkü ben biliorum lenslerin çoğunu ama mesela ilk defa lens alıcak arkadaşlar var ve verdiimiz paralar az buz diil yazık yani. bende olsam o güzel resimlere kanıp alabilirdim belki deneme fırsatım olduunda ve güzel durmadıını gördüüm de de aaa demek bana yakışmıo bana olmadı die de düşünebilirdim. Öle resimler oluoki hatta aaa diorum ne doğal hangi marka bu bi bakıorum gayet iyi bildiim bi marka işte ozman bende güvenemiorum ve güvendiim insanların resimini kıstas alıorum. Ve bunu belki çok tekrarladım ama resimde durduu gibi durmaz benim gerçek hayatta ne korkunç dediim lens kullanan kızların resimleri çok da doğal açık mavi durabilio ama gerçek hayatta böle diil burdaki ressimlere bakarkende ben muhakeme edebiliorum ama daha ilk defa kullanıcak birinin bunu anlamsı çok zor arkadaş ortamında da kullanan çok yoksa zor işi yani. Birde denemeden almayın diorum özellikle de ilk alıcaklara gerçekten gözden göze deişio iki zevkine güvendiiniz bi arkadaşınızı yanınıza alın üç ordaki satıcılara uymayın kendilerinde denemesi olmayan renkler vardır ve aa o size yakışmaz zaten filan derler ki inanmayın kataloğu önünüze alıp renkleri sorun yoksa unutursunuz bazı renkleri denemeyi. ve taktıktan sora 2 gözünüzü iyice inceleyin gerçekle lens olanını yani. ilk alan özellikle de kahve gözlü bayanların en çok düştüğü hata koyu mavilere yönelmeleri saphire o tip renkler çok zor ne açık ne koyuda yakışanı hiç görmedim gerçek hayatta. birde olabidiince renk deneyin aa o bana yakışmaz diip geçmeyin hiç belli olmaz belki saphire de yakışabilir ama deiim gibi gerçekçi olun. Bunlar benim gözlemlerim umarım işinize yarar

cnm cok dogru soyluyorsun :1hug: sophistic ve amazonun bi tane bile fot. yok burada derken kendim için birsey ısteyerek soylemedim ben zaten sophistic tum renklerini denedim biliyorum nasıl durdugunu amazonunda grey ni kullandım onuda az cok biliyorum(pekte kullandıgımda sayılmaz ilk gunu cope gitti ) sophistic ile amazonun dokuları ve renkleri benziyor sadece dia capları farklı ...hayattında hiç lens kullanmamıs ya da hayatında hiç lens denememis birisini sadece fot.lara bakıp bi lensi almasından yana deilm ...

Senelerce deneye yanıla ve düşüne taşına sonunda kendime en çok yakışan lens renklerini buldum :dance: renkleri tespit etmiş olmak bile büyük bir aşama sayılır öyle değil mi

bence kahverengi gözlere ve koyu saçlara (en azından bana) En çok yakışan lens renkleri :
Koyu yeşil, Bal rengi ve Violet...

Koyu yeşilimi gnzmin tavsiyesiyle buldum :asigim:
rainbowun bal rengini de nefertarim çok övdü zaten aklımdaydı o lens :asigim: (onu da ilerde alabilirim)

Geriye bi kalıyor kendime uygun violet bulmak...yani koyu mavimsi menekşe..

Acaba bendeki lilacları çok koyulaştıran bi solusyona mı atsam (menekşe menekşedir diye aldım ama leylak rengi ile violet dedikleri renk arasında baya açıklık koyuluk farkı varmış..leylak rengi gri kadar açık..)
Yada koyu mavi veya okyanus mavisi ile istediğim violet yada ametist tonunu yakalarmıyım yabancı lens forumunda okyanus mavisini takan birisi morumsu koyu mavi durduğunu söylemişti....ne yapayım ben ::uhm::uhm:

tatlım nasıl bi violet dusunuyorsun istedigin renk hangisine yakın ?
59697_single_violet.jpg

image114-6-small.jpg

cnm cok dogru soyluyorsun :1hug: sophistic ve amazonun bi tane bile fot. yok burada derken kendim için birsey ısteyerek soylemedim ben zaten sophistic tum renklerini denedim biliyorum nasıl durdugunu amazonunda grey ni kullandım onuda az cok biliyorum(pekte kullandıgımda sayılmaz ilk gunu cope gitti ) sophistic ile amazonun dokuları ve renkleri benziyor sadece dia capları farklı ...hayattında hiç lens kullanmamıs ya da hayatında hiç lens denememis birisini sadece fot.lara bakıp bi lensi almasından yana deilm ...
canım ben konuyu fazla takip edemiyorum o yüzden yazdıysan kusura bakma..
sophisticken memnunmudun..
tüm renklerini denediğini yazmışsın..
hangsi en doğal olan..
ben grimsi mavimsi istiyorum ..
sence doğal mı o renkleri ve damarlanma ne boyutta..
birde amazon hakkında kısaca bilgi verebilirmisinŞeniz

cnm ben sophistic kullanmadım yukarda da yazdıgım gibi sadece deneme fırsatım oldu ...
sophistic denedigimde en cok begendigim rengi mavisiydi ama dia capı buyuk oldugu için(14.50) gozumde potluk ve kayma yapmıstı dia capı ne yazık kı 14.00 buyuk olanlar gozume tam oturmuyor ...
damarlanmasına gelince damarları gozuken bi lens yani kısacası damarlı bi lens ...
tatlım sophistic 5 tane rengi var amazon ise 4 tane bi de cnm amazonlar sophisticlere gore daha biraz daha damarsız ve dia capları 14.20 olan lensler ...
sophisticrenkleree7.jpg

amazon_renkler.jpg

çok teşekkür ediyorum canım..
sophistick amazon ve soltica arasında kaldım..
solotica aslında ilk tercihim fakat siparişinle uğraşmak zor geliyor..
sophistckte biraz pagalı geliyor bana ya =(
resimde amazon gry çok güzel durmuş..
öyle duracağını bilsem düşünmeden sipariş verirdim ama gözüktükleri gibi durmuyorlar maalesef =(
tekrar sağol canım

cnm sophistic grey ile amazon grey in rengi arasında hiçbir fark yok gibi sadece amazonun damarlanması biraz daha az ...benim fikrimi soracak olursan eger grey dısında hangi rengi alırsan al derim ...

damarlanmayı mümkün olduğunca en aza indirmeye çalışıyorum..
çünkü şuan b&l gry kullanıyorum ve damarlarından bıktım nefret ediyorum..
yakından oyuncak bebek gözü gibi..
insanlarla yakın göz temasında konuşmamaya çalışıyorum resmen onlar takılıyken..
damarlardan kurtulmak için freshlook gry aldım ama onunda dokusu bir değişik..
amazon ve sophistick arasında kaldım bu ara ama amazon daha az damarlı diyorsan kesinlikle tercihim o olur..
gryide elersek geriye amazon mavi kalıyor..
benim gözlerim koyu kahve canım bende nasıl durur acaba amazon mavi sence?

damarlanmayı mümkün olduğunca en aza indirmeye çalışıyorum..
çünkü şuan b&l gry kullanıyorum ve damarlarından bıktım nefret ediyorum..
yakından oyuncak bebek gözü gibi..
insanlarla yakın göz temasında konuşmamaya çalışıyorum resmen onlar takılıyken..
damarlardan kurtulmak için freshlook gry aldım ama onunda dokusu bir değişik..
amazon ve sophistick arasında kaldım bu ara ama amazon daha az damarlı diyorsan kesinlikle tercihim o olur..
gryide elersek geriye amazon mavi kalıyor..
benim gözlerim koyu kahve canım bende nasıl durur acaba amazon mavi sence?

tatlısım damarlama yok demıyorum 2 side de damarlanma var sadece amazonda biraz daha az ...
cnm insanlarla yakın göz temasında konusmaktan cekiniyorsan eger bunu aldıgında da cok rahat edebilecegini dusunmuyorum...
amazon mavi kullanan bi arkadas vardı bi de ona sor istersen cnm onunda fikrini al belki daha farklı dusunuyor olabilir ...

ay bak buna çok sevindim işte..
b&l gözümdeyken resmen göz temasndan çekiniyorum.
tanıdğım değilde tanımadığım insanlarla..
çünkü gözleriniz lens dimi demelrinden nefret ediyorum..
yakından görünüşüde cabası..
sana güveniyorum canımbu konuda..
şimdi de rengine karar vermek kaldı..
gry ile mavi arasında mekik dokuyorum=)

tatlım nasıl bi violet dusunuyorsun istedigin renk hangisine yakın ?
59697_single_violet.jpg

image114-6-small.jpg

tatlışım bunlar çok mor :)
tabi katalog resmi olduğu için böyleler..gerçeği belki öyle değildir..

ya bende de mor bazlı lens var biliyosun lilaclarım var...ama gri lensler kadar açıklar...ben koyu göz üzerine açık renk lens sevmiyorum
lilaclarımı denemeden aldığım için böyle hüsrana uğradım..bu kadar açık renk olacaklarını bilsem almazdım..tester yoktu bilemezdim tabi....
koyulaştırmak için solusyona da attım ama kendi rengi o kadar açıkki..gri lenslerden farkı yok...solusyonlar sadece belli bir noktaya kadar koyulaştırabildiler...yine açık renk hakimiyeti kendini hissettiriyor

galiba rainbowun okyanus mavisini yada koyu mavisini almam gerekicek ki istediğim morumsu koyu mavi tonu bulabileyim.. öyle anlaşılıyo
(aslında mavi lens sevmem ama bunları almayı düşünmemdeki amaç yabancı sitede okyanus mavisi takan birinin istediğim gibi morumsu mavi durmuş olmasıydı ve de galpalin aldığı mavi rainbowların onda benim dediğim tonda durmasıydı..ama gözleri koyu kahve onun.....
yoksa niyetim mavi göz falan değil) ....(hatta kahve göze mavi takılmaz diyenlerin başında ben geliyorum)

galpalin rainbow fantasy line light bluesu koyu kahve gözünde böyle durmuş.. istediğim şekilde mora çalıyor...buna yakın sonuç istiyorum ben de :) hatta bu bile istediğimden açık...
rainbow un dark blue su çok mu kötüydü canım ya :KK43:((
ben lilaclarım gibi gri-mor istemiyorum....koyu mavi-mor istiyorum...hatta lacivert-mor istiyorum senağlamasenağlama
dsc01382a.jpg

Son düzenleme:
amazonun mavisini ve grisini geçen hafta denedim. mavi bende çok güzel durdu..alacaktım ancak gözlerim 6 numara miyop. sevindirici bir haber. 5 numaraya kadar,miyoplarda numaralıları çıkmış. ancak 1 numara fazla olduğu için karar veremedim.ama mavi gerçekten çok hoştu... tabi alttaki göz rengi ,cilt tonu saç rengi çok farkediyor. denemeden hiçbir lensin alınmaması gerektiğini savunuyorum.

gry yada mavikarar veremiyorum..
elimdeki tüm lenslerin süresi bitti sayılır neredeyse..
freshlooklar çoktan bitti ama hala takıorum =(
acilen lens almam lazım amakarar veremiyorm..
geçici olarak en azından amazon gry yada mavi istiyorum ama karar veremedim..
aslında deneyebileceğim biryer var ama hoşlanmıyorum denemekten ya..
en son orada denediğimde gözüm mikrop kapmıştı..
o yüzden denemden netten sipariş vericem.
gözleri koyu kahve olupta amazon gry yada mavi kullanan varmıydı aramızda ?

gunescim cnm rainbow dark blue rengi cok cok cok kotuydu...istedigin kadar solusyonada koysan koy istedigin arzuladıgın renge donusecegini hiç dusunmuyorum cunku rengi cart koskoyu bi maviydi yani inanılmaz yapay bi rengi vardı...

galpalin rainbow fantasy line light bluesu oldukca guzelmıs acaba bu renkte istedigin sonucu alabilr mısın kı yalnız senin kendi gozlerinin rengi daha acık deil mı gelpanınkısı biraz daha koyu oldugu için rengi biraz daha koyu cıkmıs olabilr ....

galpalin rainbow fantasy line light bluesu oldukca guzelmıs acaba bu renkte istedigin sonucu alabilr mısın kı yalnız senin kendi gozlerinin rengi daha acık deil mı gelpanınkısı biraz daha koyu oldugu için rengi biraz daha koyu cıkmıs olabilr ....

ilgin için sağol canım Şeniz
galiba elimdeki lensleri solusyonla da adam edemiycem çok açıklar...son çare olarak bulursam freshcare marka solusyon bulursam ona koyacam en fazla koyultanı o çünkü....heryerdede yok ama neyse..
o da çözüm olmazsa ömrü dolana kadar kabında bekletip çöpe atıcam..
öyle görünüyoki rainbowdada istediğim rengi elde edebileceğim bi seçenek yok sanırım :eek: bu markanın dokusunu gördükten sonra da başka markayı de ben istemiyorum..
neyse öyle bi rengim de olmayıversin napıyım :)
light blue bende muhtemelen açık mavi duracaktır adı gibi...haklısın göz renklerimiz baya farklı...galpalde bile çok koyu bir mavi durmamış ki bende resmen buz mavisi durur....
Galiba lens rengi çeşitlerimi koyu yeşil ve ela olarak 2 ye indirmek zorundayım :)

Son düzenleme:
SOPHıSTıC BLUE . Yalnız bu lensler bir yılı geçti. haliyle renlerinde solma başladı dikkate alınız.

[

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim arzutrcim..evet denildiği gidi damarlanma varmış..
ama sophistickin damarları b&l dan daha farklı fakat yine de yoğun..
sanırım en iyisi amazondan yana şansımızı kullanmak..
çok sağol canım resim için

sophisticde b&l ye göre daha ince damarlar var ve daha homojen dağıtılmış...
b&l ler resmen susuzluktan kurumuş çatlamış topraklar gibi..damarları da kalın kalın...
sophisticler damardan ziyade "desenli lens" diyesim geliyor...

bu resimlerde yüksek çözünürlükte ve son derece yakından çekildi .onunda etkisi var. şimdiye kadar hiç yapay olduklarına dair eleştiri almadım. bu aralar takamıyorum. sırf resim çekmek için taktım. kızımın okulund veliler beni kendi gözlerimle görünce şaşırdılar . meğer kendi gözlerim zannederlermiş:) iyi bişey tabi bu :)

arzutur fot. için cok tessekur ediyorum ...pupıla cevresi belli olmamıs dedigin gibi yuksek cozunurluktekı bi makinaya cektigin için olabilr ...

X