Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

selixx kullanıcısından alıntı
mrblar arkadaşlar.. yaklaşık 1 haftadır inceliyorum siteyi lensler hakkındaki yorumları, fotoları , sayenizde lensler hakkında cok bilgi edindim teşekkür ediyorum, ben yaklaşık 3 yıldır numaralı lens kullanıyorum ve freshlook hareli griden başka lens kullanmadım daha doğrusu cesaret edemedim ondan daha doğal yoktur diye düşünüodum (bu arada göz rengim siyaha yakın çok koyu)eklediğiniz fotolar sayesinde farklı renklerin gerçek duruşlarını gördüm ve birbirleriyle kıyasladım BENCE rainbow ortadaki pupila genişliği yüzünden dokusunun mükemmel olmasına rağmen güzel görünmüo, amazon ve sophistic için diicek söz yok ama amazonun numaralısının olmaması ve sophistic in su oranının düşük olması ve tabi uzun süreli olması benim açımdan kötü ayrıca pahalı geldi ... b&l damarlı ama pupilası rainbowa göre daha dar gibi geldi bana aylık olanı ve %55 lik olanı varsa b&l u tercih edebilirim diye düşünüyorum ama çok rahatsız edio demişsiniz valla bilmiorum naapsam ha bir de freshkon die bi marka varmış nasıl gözde duruşu bilmiorum katolokta güzel duruo kısacası arkadaşlar pupilası dar mavisi doğal damarları olsada olur oldukça yumuşak aylık lens arayışındayım önerileriniz olursa cok sewinirim .... farkındayım arkadaşlar cok sey istiyorum ama yine de sansımı deniorum napiim umut dünyası işte :)mı kotu durdugunu soyluyorsun ?
,

canım ben açık renklerini kastediyorum sizin kullandığınız darklarda çok iyi sonuç verio ama mavi ve gri için aynı şeyi söyleyemem kendi göz rengim siyaha yakın bu yüzden ortada kocaman bi siyah görünsün istemiyorum açıkcasıbenneyaptımki

cnm sana kesinlikle katılıyorum benim lens forumdan artık elimi ayagımı cekmemin nedenide buydu buraya ne kadar fot. koyduysam cogunu sildim benim koyduklarımın goruntu kaliteside gayet iidi ...
kesinlikle katılıyorum guzellik yarısması deil burası cogumuz bildiklerini aktarmak için bi cogumuzda lensler hakkında az cok fikir edinmek buradayız ...gecenlerde bi arkadas amazonla sophistic cok guzel oldugunu ve su yuzdesinin dusuk oldugunu soyledi(su yuzdesinde dusuk deil) ...allah askına amazonla sophistic in goruntu kalitesi iyi yakından cekilmıs bi tane dahi fot. yokken bunu soylemesi beni cok uzdu ...forumlardakı fot.ları gorerek lens siparsi verilmesini cokta dogru bulmuyorum ...

gnz cim benden bahsediosun sanırım farkında deilim seni üzdüğümün canım afedersin.. ben sophistic ve amazonun fotolarını en baştaki sayfalarda ve diger sitelerde gördüm ve pupilası oldukça dar olduğu icin kendimce hoş buldum...amazonu%55lik yani aylık olduğu icin alcaktım ama numaralısı yok amazonların dediler.... sophistik senin de dediğin gibi yıllık ve %38 lik.. dolayısıyla %55 su iceren bi lens olan amazondan daha sert ben de %55ten daha az su iceren bi lens kullanmak istemiyorum. ama az önce öğrendiğime göre amazonların numaralısı da varmış ve ben de tercihimi ondan yana kullanıcam umarım açıklayıcı olmuştur niyetim kimseyi üzmek deil fikirlerimi tarafsızca paylaşmak

Amazonun numaralası var nerden duydun ki bc yi mi ka
stediosun? bence amazonu deneyebilirsin[/QU.

canım önceki sayfalarda amazonun aylık olduğunu ve numarasız olduğunu yazmış bi cok kişi ben de onların yalancısıyım peki ankarada nerde deneyebilirim optikcilerde pek deneme şansı bilgi verirsen cok sewinirim

lensleri denedigim yerde bana amazonlar,sophistic lerin aylık numarasız olanları demıslerdi... ama aslında dioptrileri varmıs

gnz cim benden bahsediosun sanırım farkında deilim seni üzdüğümün canım afedersin.. ben sophistic ve amazonun fotolarını en baştaki sayfalarda ve diger sitelerde gördüm ve pupilası oldukça dar olduğu icin kendimce hoş buldum...amazonu%55lik yani aylık olduğu icin alcaktım ama numaralısı yok amazonların dediler.... sophistik senin de dediğin gibi yıllık ve %38 lik.. dolayısıyla %55 su iceren bi lens olan amazondan daha sert ben de %55ten daha az su iceren bi lens kullanmak istemiyorum. ama az önce öğrendiğime göre amazonların numaralısı da varmış ve ben de tercihimi ondan yana kullanıcam umarım açıklayıcı olmuştur niyetim kimseyi üzmek deil fikirlerimi tarafsızca paylaşmak

cnm buradakı fot.ların bazıları yanıltıcı olabiliyor...uzuldugum sey buradakı fot.bakıp alırsan eger(sophistic ve amazon için diyorum)belki ıstedigin gibi cıkmayabilr...pencere onunde gunışıgıyla flaşsız olarak cekilmıs bır tane bile sophistic ve amazonun fotografını gormedim ...lensi aldıgınızda hayal kırıklıgına ugramanızdan korkuyorum uzuldugum bu ...

canım önceki sayfalarda amazonun aylık olduğunu ve numarasız olduğunu yazmış bi cok kişi ben de onların yalancısıyım peki ankarada nerde deneyebilirim optikcilerde pek deneme şansı bilgi verirsen cok sewinirim

yasadıgınız yer izmir gozukuyor eger halen izmirde oturuyorsan deneyebilecegin yer konusunda yardımcı olabilrim...

ben size sophisticlerin net çekimini yapıcam sabah. şimdide yaparımda sabah ışığında daga gerçek olur.

amazonlarda miyop numaraları mevcut. hpermetrop uyumlulular yok.

bu arada ben bugün doktorumdaydım . sizinlede paylaşayım. gözlerimde damarlanma oluşmuş. sebebide lense bağlı. lens kullanmaya bağlı. ne kadar iyi olursa olsun lensler gözün hava alımını engellidiğinden dolayı uzun yıllardan sonra bu durumla karşılaşılması kaçınılmazmış. bana 1 hafta 10 gibi bir tedavi başlattı. kortizonlu damla falan verdi. aslında benim hissettiğim yada gözle görülür birşey değil ama cihazlarla bakınca ortaya çıkıyor.

sizede tavsiyem , özellikle kozmetik amaçlı kullananlar ; lensler ne kadar ekmek peynir gibi satılsdada çokta masum ürünler değiller. gözlerinizin kıymetini bilin.

siyaha yakın göz rengi olup dark green freshlookunkini kulanan varmı aranızda varsa görüşlerni alabiirmiym

Dark greenlerin rengi artık iyice oturdu canımlar...eski çektiğim fotolardaki gibi canlı turkuaz-yeşil durmuyorlar..
koyu asker yeşili oldular...koyu haki yani...ayrıca lens kabında lensin yapısındaki ufak damarları görüyorum fakat lens gözümdeyken en ufak izine rastlamıyorum...zaten rainbowda genelde lens kabında lenste damarlar seçilebilir hale geldiği zaman lensin gerçek rengi oturmuş demek oluyor

a.s:sm_cool:Arkadaşlar çok iyi bir renkli lens satış sitesi buldum ,gerçek insanlar gözünde resimlenmiş tüm lensler ve hiçbiri photoshop değil,koyu kahve gözde yüzlerce lens rengi ve dokusu gösteriliyor ve aldığı yorumlar çok olumlu. Bu siteden kargo ücreti Türkiye ve Avrupa'ya 6 dolar ve lensler 20 dolar. Yeni Zelanda'dan yolluyorlar en geç 10 gün içerisinde elinize geçiyorlar,custom lensleri bile çok uygun satıyorlar. Lensler 14.00 çapında yani taşma yapmıyorlar. Sitenin link'i ;

online.fantasyeyes.net

Siteye girince SHOP NOW yazısına tıklayın ve acılacak pencerede ''Browse Categories '' e tıklayınca tüm lens kategorileri solda sıralanıcak.

Son düzenleme:
işte lenslerden 3 ü,yani yüklemeyi becerdiysem :)

Eklentiler

• $grey_blue_best_A4 phantasee.jpg
    $grey_blue_best_A4 phantasee.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 53
  • $eye_art_sed_grey_violet_closeup ıtalian.jpg
    $eye_art_sed_grey_violet_closeup ıtalian.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 39
  • $final_eye_art_grey_blue_seduce ıtalien.jpg
    $final_eye_art_grey_blue_seduce ıtalien.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Gnz21 önceki sayfalarda üçlü fotoğraf koymuşsun ilk fotoğraftaki lensin markasını yazabilir misin çok doğal gözüküyorlar. İkinci ve üçüncü fotoğraflar doğal göz rengin değil mi?

Senelerce deneye yanıla ve düşüne taşına sonunda kendime en çok yakışan lens renklerini buldum :dance: renkleri tespit etmiş olmak bile büyük bir aşama sayılır öyle değil mi

bence kahverengi gözlere ve koyu saçlara (en azından bana) En çok yakışan lens renkleri :
Koyu yeşil, Bal rengi ve Violet...

Koyu yeşilimi gnzmin tavsiyesiyle buldum :asigim:
rainbowun bal rengini de nefertarim çok övdü zaten aklımdaydı o lens :asigim: (onu da ilerde alabilirim)

Geriye bi kalıyor kendime uygun violet bulmak...yani koyu mavimsi menekşe..

Acaba bendeki lilacları çok koyulaştıran bi solusyona mı atsam (menekşe menekşedir diye aldım ama leylak rengi ile violet dedikleri renk arasında baya açıklık koyuluk farkı varmış..leylak rengi gri kadar açık..)
Yada koyu mavi veya okyanus mavisi ile istediğim violet yada ametist tonunu yakalarmıyım yabancı lens forumunda okyanus mavisini takan birisi morumsu koyu mavi durduğunu söylemişti....ne yapayım ben ::uhm::uhm:

Son düzenleme:

cnm çok pardon daha yeni gördüm. Ben bi ayıp yaptım aslında biyerde ücretsiz ücretsiz denedim sora istediim tüm renkler yoktu ondan çıktım orda bana amazonlar 60 demişlerdi neise ben asıl kendi lensçime gittim ki eminim ordan daha ucuza bulamazsın 40 dediler bende aldım hemen :jeyyar: çünkü o lensi kullanıp kullanamııcam bile belli diildi çünkü bc si büyüktü ama oldu yani yumuşak bi lens . O denediim yerde sdc mavi ve grisi vardı amazonun ama getirticez filan demişti yeşilini. Amma devrik cümle kuruorm yaaa benneyaptımki. cnm gönderirim adreslerini sana

ben size sophisticlerin net çekimini yapıcam sabah. şimdide yaparımda sabah ışığında daga gerçek olur.

amazonlarda miyop numaraları mevcut. hpermetrop uyumlulular yok.

bu arada ben bugün doktorumdaydım . sizinlede paylaşayım. gözlerimde damarlanma oluşmuş. sebebide lense bağlı. lens kullanmaya bağlı. ne kadar iyi olursa olsun lensler gözün hava alımını engellidiğinden dolayı uzun yıllardan sonra bu durumla karşılaşılması kaçınılmazmış. bana 1 hafta 10 gibi bir tedavi başlattı. kortizonlu damla falan verdi. aslında benim hissettiğim yada gözle görülür birşey değil ama cihazlarla bakınca ortaya çıkıyor.

sizede tavsiyem , özellikle kozmetik amaçlı kullananlar ; lensler ne kadar ekmek peynir gibi satılsdada çokta masum ürünler değiller. gözlerinizin kıymetini bilin.

Ben en son 1 ay önceydi galiba kontrol yaptırdım bi sorun çıkmasın die gözümde kuruluk başlamışmı filan öörenmek istedim çünkü uzun zamandır kullanıorum lens neise kudret göze gittim hiç bi sorun yok dediler ne kuruluk ne bişii. O damarlanmaları hangi aletle görüolar beni ilk başta yan yana 2 makinadan geçirdiler biri tansiyon ölçüodu. dierinde numara ve o tip şeyler galiba sana nası bi cihazla baktılar bi şikayetin mi vardı dışardan belli oluomu azda olsa ve sende kuruluk başlamış mı bi de çok şey sordum ama sen kaç yıldır kullanıosun?

Buarada hepinize katılıorum arkadaşlar mesela o resimler beni yanıltmaz çünkü ben biliorum lenslerin çoğunu ama mesela ilk defa lens alıcak arkadaşlar var ve verdiimiz paralar az buz diil yazık yani. bende olsam o güzel resimlere kanıp alabilirdim belki deneme fırsatım olduunda ve güzel durmadıını gördüüm de de aaa demek bana yakışmıo bana olmadı die de düşünebilirdim. Öle resimler oluoki hatta aaa diorum ne doğal hangi marka bu bi bakıorum gayet iyi bildiim bi marka işte ozman bende güvenemiorum ve güvendiim insanların resimini kıstas alıorum. Ve bunu belki çok tekrarladım ama resimde durduu gibi durmaz benim gerçek hayatta ne korkunç dediim lens kullanan kızların resimleri çok da doğal açık mavi durabilio ama gerçek hayatta böle diil burdaki ressimlere bakarkende ben muhakeme edebiliorum ama daha ilk defa kullanıcak birinin bunu anlamsı çok zor arkadaş ortamında da kullanan çok yoksa zor işi yani. Birde denemeden almayın diorum özellikle de ilk alıcaklara gerçekten gözden göze deişio iki zevkine güvendiiniz bi arkadaşınızı yanınıza alın üç ordaki satıcılara uymayın kendilerinde denemesi olmayan renkler vardır ve aa o size yakışmaz zaten filan derler ki inanmayın kataloğu önünüze alıp renkleri sorun yoksa unutursunuz bazı renkleri denemeyi. ve taktıktan sora 2 gözünüzü iyice inceleyin gerçekle lens olanını yani. ilk alan özellikle de kahve gözlü bayanların en çok düştüğü hata koyu mavilere yönelmeleri saphire o tip renkler çok zor ne açık ne koyuda yakışanı hiç görmedim gerçek hayatta. birde olabidiince renk deneyin aa o bana yakışmaz diip geçmeyin hiç belli olmaz belki saphire de yakışabilir ama deiim gibi gerçekçi olun. Bunlar benim gözlemlerim umarım işinize yarar

Ben en son 1 ay önceydi galiba kontrol yaptırdım bi sorun çıkmasın die gözümde kuruluk başlamışmı filan öörenmek istedim çünkü uzun zamandır kullanıorum lens neise kudret göze gittim hiç bi sorun yok dediler ne kuruluk ne bişii. O damarlanmaları hangi aletle görüolar beni ilk başta yan yana 2 makinadan geçirdiler biri tansiyon ölçüodu. dierinde numara ve o tip şeyler galiba sana nası bi cihazla baktılar bi şikayetin mi vardı dışardan belli oluomu azda olsa ve sende kuruluk başlamış mı bi de çok şey sordum ama sen kaç yıldır kullanıosun?

hayır canım dışardan bişey belli değl. rahatsızlıkta vermiyor. makineye gelince. bilindik sıradan muayene hane cihazı . özel bişey değil. ama ben 18 yıldır aralıksız lens kullanıyorum. ileri dercede görme bozukluğu olduğu için ancak uyurken çıkartıyorum. hatta bazende gözümde uyuduğum bile olmuştur. sebep bu yani.

cnm çok pardon daha yeni gördüm. Ben bi ayıp yaptım aslında biyerde ücretsiz ücretsiz denedim sora istediim tüm renkler yoktu ondan çıktım orda bana amazonlar 60 demişlerdi neise ben asıl kendi lensçime gittim ki eminim ordan daha ucuza bulamazsın 40 dediler bende aldım hemen :jeyyar: çünkü o lensi kullanıp kullanamııcam bile belli diildi çünkü bc si büyüktü ama oldu yani yumuşak bi lens . O denediim yerde sdc mavi ve grisi vardı amazonun ama getirticez filan demişti yeşilini. Amma devrik cümle kuruorm yaaa benneyaptımki. cnm gönderirim adreslerini sana

çok sewinirim canım bi an önce gidip aliim ben de artık:emir_bebek:

Gnz21 önceki sayfalarda üçlü fotoğraf koymuşsun ilk fotoğraftaki lensin markasını yazabilir misin çok doğal gözüküyorlar. İkinci ve üçüncü fotoğraflar doğal göz rengin değil mi?

cnm cogu fot. sildim acaba hangisini diyorsun kı CADIARZU?eger gordugun renk mavi ise diamonds light blue dur yesilse rainbow dark greendir zaten baskada lensim yok

X