Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

aylık arıyorsan dediğin renkte çok doğal olan bi lens var
freshlook colorblends in pure hazel "saf ela" rengi.... :)

güneşcim sagolasın canım sen anlıyosun bu işlerden ya saçlarım karamel saçlarımla aynı renk ve dogal dursun istiyorum canım yaa dedigine bi bakayım ama aylık degilde 3 aylık felan olanları yokmudurki fisfisfis teşekkür ederim cevabın için

merakla bekliyorum canım fotolarını ve yorumlarını bende mavilerimi solotica düşünüyorum yorumların karar vermemde gerçkten etkili olcak a.s. evet lenslerin ısık aldatmacası gerçekten çok yanlış seçimler yaptırabiliyor insana daha öncede söylemiştim arkadaşımın normal oda ısıgında gözlerinden gözlerinizi alamazsınız ama dışarı çıktıgı an felaket görünüyor o yüzden gün ısıgında ve makyajsız çekilmiş fotolar daha bilgilendirici en azından lensin falsosunun ne boyutta oldugunu gösteriyo bunlara göre karar vermek daha mantıklı ayrıca tabiki deneme şansı varsa mutlaka gün ısıgında bakılmalı maalesef soloticalarda böyle bir durumumuz yok neden gelmez TR ye bir anlasam :1no2:

büyük bir lens firmasıyla görüştüm. solotica daha önce türkiyeye gelmi ama tutmamış güya. ben onların yalancısıyım.

bu iş bir risk. oldukça pahalı bir aksesuar. ticari manada düşününce imse bu riski almıyor. piyasada 40-50 milyonluk lensler cirit atıyor.çinde freshlooklar 5 dolara toptan satılıyor. şimdi hayatında ilk defa lens takacak olan kişi iadesi mümkün olmayan bu ürünün ekonomik olanını tercih ediyor. ne olu ne olmaz mantığıyla tabi. sonrada kanıksayıp aynıyla deva ediyor. hal böyle olunca yeniliklere açık olmuyor piyasa. firmalar toptan verebilmek için kota koyuyor. 1000 çift alacaksın diyor en az. adamda korkuyor ya satamazssam diye haliyle. yani anlayacağın alışılanı dayayıp duruyorlar bize.

bende paypal hesabı yok ole karışık işleride hiç beceremem üyelik falan zaten normal kartım net üstünden alışverişe kapalı sadece sanal kartım var umarım ödeme için bir yol bulabilirim sanal kartla bilgin varmı acaba otticabelluci den aldın sanırım cnm sdce paypal mı kabul ediolar

o kadar güzel yazmşsın kii, valla tebrik ediyorum. ben de iki yada ç yıl numaralı şeffaf lens kulalndım ama artık renklilere geçiş yapmak istiyorum başka bir sitedeki arkdaşların yorumlarından resimlerden soloticayla hidrocharme da karar kıldım ama dedigin gibi baya pahalı bir iş bu.

acaba teki mi çifti mi 68$

güneşçim freshlookun honey rengi nasıl durur sence canım netten bi araştrayım dedim o rengide hoşmuş sen kullandınmıki tatlım

güneşçim freshlookun honey rengi nasıl durur sence canım netten bi araştrayım dedim o rengide hoşmuş sen kullandınmıki tatlım

canım ben pure hazel kullanmıştım ve çok beğenmiştim..güneş vursa bile falso vermiyordu..
bence ela renk lenste en iyi lens diyebilirim...yıllık ve pahalı markaların elaları ya hiç gözrengini değiştirmiyor..yada takınca boz bir koyu yeşile dönüyor yada abuk subuk turuncu falan duruyor...
kahverengi gözü elaya çevirmek aslında düşünüldüğü gibi kolay değil...lensin rengi öyle olmalıki..hem gözün rengini açmalı..hemde çok açmayıp bal tonunu almalı...her lens markası kahve gözü böyle yapabilmede başarılı olmamıyor..
en riskli renk grubu aslında ela..
pure hazeller tam anlamıyla sıcak tonda bal rengi..çok az yeşile meylediyor..
zaman zaman açık kahve gibi de gösteriyor gözleri..

honeyler onun kadar güzel değil sanırsam..foto görmüştüm ve resmen turuncuydu...tıpkı yanan ateşin rengi gibi...kullanan da beğenmemiş...halloween lensleri gibi demişti...

Son düzenleme:

anladım bebeim ozaman bu rengi mutlaka denicem:1hug: ve alıcam bişi daha sorcam peki bu harelimi haresizmi birde kaç aylık oluyo bunlar ??canım ben bu konuda biraz cahilimde kusurumabakma ilk defa renkli lens alicem de

acaba teki mi çifti mi 68$

çiftiin fiyatı bu. sitesine girdiğinizde fiyatları görürsünüz zaten. ama fiyatlar brezilya reali olarak yazıyor . internette kur çeviriciler sayesinde çevirebilirsiniz istediğiniz ülkenin para birimine. yani naturaller için 98 R olarak görünüyor yaklaşık 40 küsür usd denk geliyor. birde kargo falan ekleniyor.

anladım bebeim ozaman bu rengi mutlaka denicem:1hug: ve alıcam bişi daha sorcam peki bu harelimi haresizmi birde kaç aylık oluyo bunlar ??canım ben bu konuda biraz cahilimde kusurumabakma ilk defa renkli lens alicem de

bu dediğim renk hareli canım :)
freshlook colors serisi haresiz
freshlook colorblends serisi hareli oluyo...pure hazel (saf ela) de bu hareli seriye ait bi renk
aylık lens bunlar canım...inşallah beğenirsin :1hug:

ama şunu da söyleyim çok rahat bu lensler fakat çok inceler..kısa sürede yırtılabilirler aman dikkat derim :)

ottica belluci den nasıl alışveriş yapıoyosunuz? site ingilizce değil anlamadım lensleri bulamadım bile :uhm:

ottica belluci den nasıl alışveriş yapıoyosunuz? site ingilizce değil anlamadım lensleri bulamadım bile :uhm:

google oticabellucci yazdığında çıkan sonuçcun yanında sayfayı türçe göster gibi bişey yazıyor. onu tıklayar girdiğinde kötüde olsa anlaşılacak kadar türkçeleşiyor site.

saol cnm sen maille mi sipariş vermiştin peki ? birde çiftine kargo dahil ne kadar ödemiştin canım fisfisfis

alm arkadaslar benim gözlerim koyu kahve ve saclarim siyah.b&l un platinum veya green ocean rengini denemk istiyorum..sizce nasil durur ? daha önce kullanan varmi aranizda? kararsiz kaldim ....CADIARZU

saol cnm sen maille mi sipariş vermiştin peki ? birde çiftine kargo dahil ne kadar ödemiştin canım fisfisfis

evet canım ben maiile hallettim. bu konudada daha önce galpal isimli üyenin mesajından faydalandım. basit tek bir cümleyle marka tip ve numara bildiren bir mail. onlarda karşıdan size ne ödemeniz gerektiği ve paypal adreslerini veriyorlar. siz parayı paypalla transfer ediyorsunuz. benim para yarın transfer edilecek.

ben hızlı kargo istedim. 1 ay bekleyemem. o sebepten pahalıya geldi. daha öncede yazmıştım ama tekrarlayayım.

topaziolar için

normal kargo 1 ayda ulaşıyor. lens artı kargo bedeli toplam 75 dolar

ben hızlı kargo istedim. pahalıya geliyor. ama 5 iş günü içerisinde teslim edilecek. toplam 109 dolar

tşkrler cnm inşallah kazasız belasız hemen ulaşır lenslerin a.s. bende senin yorumlarından sonra sipariş vermeyi düşünüyorum inşallah fisfisfis

alm arkadaslar benim gözlerim koyu kahve ve saclarim siyah.b&l un platinum veya green ocean rengini denemk istiyorum..sizce nasil durur ? daha önce kullanan varmi aranizda? kararsiz kaldim ....CADIARZU

platinum türkiyede yok...green ocean da siyah saçlarla iyi durmuyor...kendini çok belli ediyor..ben siyah saçlarla kullandım kimse beğenmedi..iltifat almadığım gibi bir de kedi gibi olmuşun dediler...
siyah saç dışındaki her renk saça gidiyor ama şansına bi siyah saçla yapay duruyor...rengi çok güzel bir yeşil ama insanlar bizi sadece "göz" olarak görmüyor gerçek hayatta...

eğer canlı ve gösterişli bir renk istiyorsan siyah saça b&l nin violetini tavsiye ederim...onu taktığımda hep iltifat aldım...siyah saçla çok yakışıyor

Son düzenleme:

evet canım bu konuda sana sonuna kadar katılıyorum...uzun süredir söylemek isteyip de yalnış anlaşılma korkusuyla söyleyemediğim birşeydi bu yanıltıcı resim olayı...
aynen dediğin gibi makyajlı ışıklı falanlı filanlı resimler çok kaynıyor konuda...yada uzaktan çekilmiş resimler...mesela b&l gibi damarlı bir lens bile hiç damarsızmış gibi gözüküyor bilmeyen de resimlere bakıp alıyor
uyardığımız zaman da resimleri kıskandığımız fikrine kapılıyorlar resim sahipleri....

ben her zaman kendi lens resimlerimi özellikle gerçeği yansıtsın insanları yanıltmasın diye hep makyajsız olarak..pencere önündeki doğal günışığıyla ve flaşsız olarak çektim..ve olabildiğince yakından çektim....
evet estetik açıdan çok hoş resimler değillerdi..bundan dolayı da pek beğenilmediler...insanlar lense değil resimdeki diğer ayrıntılara da bakıyor..aslında farkında olmadan lens değil resim beğeniyorlar...
kaç kişinin benim resimlerime bakarak lens aldığını bilmiyorum...belki 1 dir belki 2....o kadar azdır yani....
bence lensin en iyisi en kötü şartlarda bile iyi duranıdır....yani makyajsızken bile günışığında bile iyi duranıdır...makyajsızken bile takıp dışarı çıkabileceğiniz lenstir
ama ben yüzde yüz gerçeği yansıttığım için o konuda vicdanım çok rahat.....varsın resimlerim beğenilmesin... sonuçta güzellik yarışması yapmıyoruz burada...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…