Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

evet tatlım gercekten dark greenlerin lens oldugu anlasılmıyor gozumde lens varken bile bugun lenslerini takmamıssın diyorlar oysa kı lenslerim gozumde oldugunu kımse bilmıyor aslında fark edilmemesıne hem uzuluyorum hemde seviniyorum =) diamonds larımı taktıgımda ise herkes lens kullandıgımı anlıyor =) aslında belli etmesi mı ii yoksa etmemesi mı halen kestirebilmıs deilm =)

sağol canım baya uğraşmışsın benim için.. :1hug: alır almaz koyucam ben de...
doğal göz renklerimiz aynı...

tatlım benim ben deneyipte aldıgım için lenslerimi içime sine sine almıstım fakat sen demeden alıcagın için biliyorum kı lensler eline geçene kadar için pekte rahat olmayacaktı kafandakı soru isaretleri biraz olsun gitsin istedim =)
sende de harika duracaktır eminim buna =)

Arkadaşlar ben bir yabancı sitede Diamond Color marka lense rasladım,fakat fiyatı bana çok ucuz geldi.Acaba isim benzerliğimi var.

tatlım bence bazı lenslerin dogal durmamasının sebebi dia capına gore lens secilmemis olmasının yanı sıra lense dair damarlanmalar pupıl boslugudur ...

tatlım bence bazı lenslerin dogal durmamasının sebebi dia capına gore lens secilmemis olmasının yanı sıra lense dair damarlanmalar pupıl boslugudur ...

evet canım senin dediğin şeylerde lensin yapay görünmesine yolaçıyor...lens kullanıcıları tarafından yapılan en yaygın şikayetler saydığın şeylerle ilgili oluyor genelde :)

bi de bunların yanısıra benim de yukarıda dediğim gibi...kendi göz yapısı opak olanlar (yani ışığı fazla yansıtmayan parlak olmayan ama net bir rengi olan gözler) opak lens seçmeli...kendi gözü opak olan kişiler yarı opak lens seçerse hele de koyu gözlülerse taktıkları lens pek belli olmayacaktır..lensten ziyade kendi gözleri baskın çıkacak ve gözün koyuluğu üstteki lense vuracaktır....açık renk lens denediği halde gözünde hiç belli olmadığını veya istediğinden koyu durduğunu söyleyen kişiler genelde bu hatayı yapan kişiler olabilir...yada gözü ela olduğu halde taktıkları lensle renk değişimi sağlayamayanlar da var...iş sadece gözün açık renk veya koyu renk olmasına bakmıyor demekki..matlık veya parlaklık da hesaba katılmalı...

gözü parlak, yarı saydam cam gibi ve daha derin olan gözler de yarı opak lensler tercih etmeli bence....bu gözlere opak lens takılırsa gözler doğal parlaklığını yitirir..gözdeki ışığı öldürür gibime geliyor...ve de gözdeki derinliği 3 boyutluluğu yokedip daha yüzeysel görünmesine yolaçar...ve parlak göz üzerine takılan opak lens hele de damarlı bir lensse bu tür göz üzerinde damarları çok daha belli olacaktır..zıt özellikler biraraya geldiği için birbirini daha çok ortaya çıkarır..

bunda amaç doğal özelliklerimizi bozmadan renk değişimi sağlamak :) yani doğalı mat (opak) olan göz opak olarak kalmalı....parlak olan göz de parlak olarak kalmalı...
kendimden örnek vericek olursam ben parlak gözlüler sınıfına giriyorum..dolayısıyla b&l gibi opak lensler bende iyi durmuyor...ama rainbow yarı opak olduğu için iyi duruyor...

Son düzenleme:

cnm aslında haklısın parlak goze sahip olan kısıler hakkında butun soylediklerine katılıyorum... opak ya da yarı opak lens secimin sonrasında da dogru renk secimi en az bunlar kadar etkili olucaktır ...fakat opak lensler gozun rengini tamamıyle degistirdigi için bence gozun kendi renginin parlak ya da mat olması gerekmıyor...sophistic b&l elegance amazon gibi lensler zaten gozunun rengini tamamıyle degistiriyor kendi gozun ne parlaklıgı kalıyor ne de matlıgı...

Hayır canım Freshlook Dimensions değil eminim markası Diamond color ben bugün sipariş verdim .7veya 14 gün içinde gelirmiş.geldiği zaman resmini eklerim.

Hayır canım Freshlook Dimensions değil eminim markası Diamond color ben bugün sipariş verdim .7veya 14 gün içinde gelirmiş.geldiği zaman resmini eklerim.

canım ben sadece lens dunyasında var diye biliordum ozelden bana nerden aldıgını yazabılır mısın.cunku ben lensime devam etmeyi dusunuyorum.daha uygunsa bana dahada uyar hihoyyyt

siteyi buldum.ama bu lensler diamond colors degil.25.99 $ lık yer sanırım dedıgın tatlım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…