Popüler Konu LenaG ile MasterFit

günayyyyydııınnnnnn canlarrr enerjimiz bol , kalbimiz hep sevgi yolun da titresin :rolleyes: :KK36:

Bir çiçek ve şunu diyen bir yazı 'GÜNAYDIN Gününüz aydın, Zorunuz kolay, Sağlık ve afiyetiniz yerinde, Rızkınız bol ve bereketli, Hayatınız mutlu ve huzurlu olsun.' görseli olabilir

bu gün az biraz bilgi paylaşımı yapalım :KK8:

*NÖROPEPTİT*
Düşünceler beyinde nöropeptit üretimini tetikler. Neşeli insan ile kederli insanın nöropeptitleri birbirinden farklıdır.
İyi şeyler düşünürsen iyi nöropeptitler üretirsin..
Bunlar kan yoluyla tüm vücuda yayılıp bağışıklık hücrelerini çalıştırır.. Bir tür enerji parçacığı gibi.
Hastalarıma neşeli insanlarla buluşmalarını, neşeli kitaplar okuyup komedi filmleri izlemelerini öneriyorum.
Norman Kazan’ın bir kitabı vardır; orada ‘kanseri hergün dört kere Şarlo filmi izleyerek yendim’ der..
Durduk yere kahkaha atarak da bilinçaltı kandırılabilir..
Hasta eğer mutsuzsa yine de neşeli filmler işe yarar mı?
Aslına bakarsanız sebepsiz de gülünebilir. Günde yirmi kere ‘Hahahahah’ diye gülebilir hasta durduk yere. Ama bunu şimdi kime anlatacaksın, bizim millet inanmaz böyle şeylere, şüphecidir. Halbuki beyin onu gerçek sanıyor. Şuur altı kanar. Ne dersen ona inanır..
Kahkaha atıp iyiyim de; iyiymişiz der.. Kötüyüm de; kötüymüşüz der..
İnsan vücudu bir gemi gibidir. Emirleri kaptan verir, makine dairesi emirleri yerine getirir. Bizde de kaptan beyindir. Bilinçaltı da makine dairesi..
Telkin çok önemli. Oturup günde on kere bugün çok iyiyim şükür de; karaciğerin, dalağın, akciğerin ona göre çalışır. Kaptan iyiyiz derse beyin iyi endorfin salgılar..
Bir yazı görseli olabilir

alıntıdır kızlar yazı bana ait değil

günayyyyydııınnnnnn canlarrr enerjimiz bol , kalbimiz hep sevgi yolun da titresin :rolleyes: :KK36:

Bir çiçek ve şunu diyen bir yazı 'GÜNAYDIN Gününüz aydın, Zorunuz kolay, Sağlık ve afiyetiniz yerinde, Rızkınız bol ve bereketli, Hayatınız mutlu ve huzurlu olsun.' görseli olabilir'GÜNAYDIN Gününüz aydın, Zorunuz kolay, Sağlık ve afiyetiniz yerinde, Rızkınız bol ve bereketli, Hayatınız mutlu ve huzurlu olsun.' görseli olabilir
Günaydın canim 💜
Gunaydin canim 💜
bu gün az biraz bilgi paylaşımı yapalım :KK8:

*NÖROPEPTİT*
Düşünceler beyinde nöropeptit üretimini tetikler. Neşeli insan ile kederli insanın nöropeptitleri birbirinden farklıdır.
İyi şeyler düşünürsen iyi nöropeptitler üretirsin..
Bunlar kan yoluyla tüm vücuda yayılıp bağışıklık hücrelerini çalıştırır.. Bir tür enerji parçacığı gibi.
Hastalarıma neşeli insanlarla buluşmalarını, neşeli kitaplar okuyup komedi filmleri izlemelerini öneriyorum.
Norman Kazan’ın bir kitabı vardır; orada ‘kanseri hergün dört kere Şarlo filmi izleyerek yendim’ der..
Durduk yere kahkaha atarak da bilinçaltı kandırılabilir..
Hasta eğer mutsuzsa yine de neşeli filmler işe yarar mı?
Aslına bakarsanız sebepsiz de gülünebilir. Günde yirmi kere ‘Hahahahah’ diye gülebilir hasta durduk yere. Ama bunu şimdi kime anlatacaksın, bizim millet inanmaz böyle şeylere, şüphecidir. Halbuki beyin onu gerçek sanıyor. Şuur altı kanar. Ne dersen ona inanır..
Kahkaha atıp iyiyim de; iyiymişiz der.. Kötüyüm de; kötüymüşüz der..
İnsan vücudu bir gemi gibidir. Emirleri kaptan verir, makine dairesi emirleri yerine getirir. Bizde de kaptan beyindir. Bilinçaltı da makine dairesi..
Telkin çok önemli. Oturup günde on kere bugün çok iyiyim şükür de; karaciğerin, dalağın, akciğerin ona göre çalışır. Kaptan iyiyiz derse beyin iyi endorfin salgılar..
Bir yazı görseli olabilir
alıntıdır kızlar yazı bana ait değil
Guzel bilgi teşekkür ederiz 🥰
🤩🤩

o anda bile adet uydurup para alıyorlar yaa , yok bayrak kapma yok ayakkabı saklama , binanın kapısından evin kapısın da düğün salonun kapısın da kapı tutma vıcığı çıkmış :)
yeğenimi sözledik bu yaz kızın kardeşleri kuzenleri hiç bir şey demedi komşu kızları yok makas kesmiyor yok şu bilmem ne olmuyor diye yeğenimden para almış en son gelin kız yeğenim için bir tane soda verin demiş , komşu kızlar yok kapak açılmıyor diyince yeğen sinirlenmiş , gelin kız da komşu kızlara kızmış bu kadar da olmaz diye :)
Bence cuma vaazinda bu konuda vaaz verilip ulkece bunu kaldırmak lazım 🤔

hahahaha ben seni yerim yaaaaa :KK200:
mefkuşum büyük ablamla yaşıt aslın da da kız ben cinsim ablamlara abla demem isimleriyle hitap ederim büyüğüne bazen diyorum , amcalarıma da isimleriyle seslenirdim, eltiler kayınlar yaşı bana en yakını 9 yaş var aramız da onlardan sadece en büyük abiye abi diyorum, eşi abiden de büyük annemden 5 yaş küçük ,ona da abla onun dışın da herkese samimiysem, seviyorsam direk ismi ile yoksa isminin yanına hanım ya da bey ile mutlaka hitap ediyorum , benden yaşı küçüklere de kim bana nasıl isterse öyle seslenebilir derim hep ister abla ister direk isim önemli olan saygı ve tavırlar ekler benim için o kadar da önemli olmadı
kız cidden ben olgun mu yazıyorum yaaa bak mutlu oldum şimdi :rolleyes:
Hemde ne olgun😁benim de kriterim kocamın yaşı ondan büyük olanlara abi abls diyorum 😂😂

Hemde ne olgun😁benim de kriterim kocamın yaşı ondan büyük olanlara abi abls diyorum 😂😂
senin kocanla aranda kaç yaş fark var benimkiyle 10 yaş fark var ama ondan bir büyük abisine de ismiyle hitap ediyorum eşim de abi demiyor zaten ona ismini diyor , ama allah var ben cidden öz abi gibi seviyorum hepsini onlar da farkın da, eşleri de kendileri de seviyorlar beni çok şükür

Günaydın sevgili takım ❤️
Günaydın.💋
Yine kaptana kalmış bu işler. Eline sağlık canım. 💋

Gunaydin sabahcilar
Günaydın.😂
Günaydın kızlar 💞
Günaydın.💋
Günaydın. 💋

Bir çiçek ve şunu diyen bir yazı 'GÜNAYDIN Gününüz aydın, Zorunuz kolay, Sağlık ve afiyetiniz yerinde, Rızkınız bol ve bereketli, Hayatınız mutlu ve huzurlu olsun.' görseli olabilir'GÜNAYDIN Gününüz aydın, Zorunuz kolay, Sağlık ve afiyetiniz yerinde, Rızkınız bol ve bereketli, Hayatınız mutlu ve huzurlu olsun.' görseli olabilir
Günaydın.💋
Günaydın. 💋
Superrrr. 🧿🧿🧿👏👏👏
Yağmur çamur demedim yürüyüşümü yaptım😎😎1 saat uykuyu hakettim galiba😜
🧿🧿🧿
Herkese hayırlı güzel sabahlar 💕
Hayırlı sabahlar balım. 💋

X