Popüler Konu LenaG ile MasterFit

LenaG LenaG

10:00
3/4 dilim ananas
1 incir

11:30
4/5 yk patlıcan yemeği
3 yk yoğurt

15:40 akşam yemeği bitti
1.5 mercimek köftesi(dünden kalan)
3/4 çatal patlıcan yemeği
10 fıstık

2.5 litre su
Spor
30 dakika Leslie

Yürüyüşe çıkmayacağım bu gün kendimi protesto ediyorum☹️
Asya benim yorumum şu canım. sen az yiyorsun baya az ve baya erken kapatıyorsun. Ekmek desen yok. Vücut kendini kıtlığa alıyor diypr ki bana zaten az besin geliyor ben bu gelenlerin kıymetini bileyim :)

Acaba Neyi Yanlış Yapıyorum? Cevabı: Kıtlık Modu​

Bugün bu yazıyı yazma niyetinde değildim ama bugün beni P90X hakkında arayan kibar bir hanımefendi ile yaptığım yaklaşık 25 dakikalık sohbet, beni bu konuda mutlaka bir şeyler yazmaya itti.
Tabii ki burada isim vermeyeceğim ama konuştuğum kibar hanımefendi; sonuç almak adına günde artık neredeyse sadece 500 kalori tükettiğini ve yalnız 2 öğün yediğini duyduğumda!
Bu durum, muhtemelen bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük ve büyük bir hata. Açıklayayım…
Kıtlık Modu Nedir?
Kıtlık Modu’nun kökenleri taa Mağara Adamı dönemine dayanır. Aslında insanoğlu sadece 100 sene gibi kısa bir süredir her istediğinde yemek yiyebilecek bolluk ve teknolojiye sahip durumda. Bu 100 seneye kıyasla öncesindeki çok daha uzun süreçte ise yemek yiyebilmek, rastlantısal veya avın başarılı geçmesi sonrasında gerçekleşen bir olaydı. Bu yüzdendir ki bugün hala genetiğimiz, uzun süreli açlık sonrası alınan besini iç güdüsel olarak depolamak eğilimindedir. Çünkü atalarımız olan mağaradaki adam, karın kaslarının nasıl göründüğünün değil, aslında “ne kadar çok yağ kazanabilir, ne kadar uzun süreli açlığa dayanabilirim”in derdindeydi.
İşte günümüzde Kıtlık Modu (Starvation Mode), belki daha çabuk kilo veririm ya da yağ yakarım düşüncesi ile, vücudunuzu gereğinden az beslediğinizde vücudun, bir sonraki yemeğinin ne zaman geleceğinden emin olamamasından kaynaklanan, vücudu tam tersi yağ rezervleri depolamaya iten fizyolojik durumdur.
Peki Ne Yapmalı?
Basit. Yağ yakmak ve fit görünmek isteyen biri, metabolizmasını sürekli çalışır halde tutmak için sağlıklı, küçük ve sık öğün yemelidir. Böylece metabolizma gün boyu hızlı kalacak, vücut kıtlık modunda olduğu gibi kendini yağ rezerv etmek zorunda bırakmayacak, ve sağlıklı beslenme doğru fiziksel aktivite ile birleştiğinde ortaya gerçekten istenilen ideal bir fizik çıkacaktır.
Lütfen kendinizi “aç” bırakmayın ve Kıtlık Modu’na kendinizi sokmaktan uzak durun…

Asya benim yorumum şu canım. sen az yiyorsun baya az ve baya erken kapatıyorsun. Ekmek desen yok. Vücut kendini kıtlığa alıyor diypr ki bana zaten az besin geliyor ben bu gelenlerin kıymetini bileyim :)

Acaba Neyi Yanlış Yapıyorum? Cevabı: Kıtlık Modu​

Bugün bu yazıyı yazma niyetinde değildim ama bugün beni P90X hakkında arayan kibar bir hanımefendi ile yaptığım yaklaşık 25 dakikalık sohbet, beni bu konuda mutlaka bir şeyler yazmaya itti.
Tabii ki burada isim vermeyeceğim ama konuştuğum kibar hanımefendi; sonuç almak adına günde artık neredeyse sadece 500 kalori tükettiğini ve yalnız 2 öğün yediğini duyduğumda!
Bu durum, muhtemelen bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük ve büyük bir hata. Açıklayayım…
Kıtlık Modu Nedir?
Kıtlık Modu’nun kökenleri taa Mağara Adamı dönemine dayanır. Aslında insanoğlu sadece 100 sene gibi kısa bir süredir her istediğinde yemek yiyebilecek bolluk ve teknolojiye sahip durumda. Bu 100 seneye kıyasla öncesindeki çok daha uzun süreçte ise yemek yiyebilmek, rastlantısal veya avın başarılı geçmesi sonrasında gerçekleşen bir olaydı. Bu yüzdendir ki bugün hala genetiğimiz, uzun süreli açlık sonrası alınan besini iç güdüsel olarak depolamak eğilimindedir. Çünkü atalarımız olan mağaradaki adam, karın kaslarının nasıl göründüğünün değil, aslında “ne kadar çok yağ kazanabilir, ne kadar uzun süreli açlığa dayanabilirim”in derdindeydi.
İşte günümüzde Kıtlık Modu (Starvation Mode), belki daha çabuk kilo veririm ya da yağ yakarım düşüncesi ile, vücudunuzu gereğinden az beslediğinizde vücudun, bir sonraki yemeğinin ne zaman geleceğinden emin olamamasından kaynaklanan, vücudu tam tersi yağ rezervleri depolamaya iten fizyolojik durumdur.
Peki Ne Yapmalı?
Basit. Yağ yakmak ve fit görünmek isteyen biri, metabolizmasını sürekli çalışır halde tutmak için sağlıklı, küçük ve sık öğün yemelidir. Böylece metabolizma gün boyu hızlı kalacak, vücut kıtlık modunda olduğu gibi kendini yağ rezerv etmek zorunda bırakmayacak, ve sağlıklı beslenme doğru fiziksel aktivite ile birleştiğinde ortaya gerçekten istenilen ideal bir fizik çıkacaktır.
Lütfen kendinizi “aç” bırakmayın ve Kıtlık Modu’na kendinizi sokmaktan uzak durun…
Canım benim şöyle bir sorunum var. Biraz fazla yersem 2 gün midemde hazımsızlık oluyor. Onun için azar azar yiyorum. Aç kalmıyorum daha rahat ediyorum

LenaG LenaG

10:00
3/4 dilim ananas
1 incir

11:30
3/4 peynir
4/5 yk patlıcan yemeği
3 yk yoğurt

15:40 akşam yemeği bitti
1.5 mercimek köftesi(dünden kalan)
3/4 çatal patlıcan yemeği
10 fıstık

2.5 litre su
Spor
30 dakika Leslie

Yürüyüşe çıkmayacağım bu gün kendimi protesto ediyorum☹️
3/4 dilim peynir yemiştim öğlen onu yazmayı unutmuşum🫣

Afiyet olsun yogurt baya olmuş sende şişkinlik yapmiyormu

Sabah 10 du Akşam 6 da bitirdim

Tabiii tabiiii hiıııı

Çalışan annenin işi zor ütü gibi vs isleri haftasonu na bıraksan daha iyi olmaz mı akşamda sana dinlenme fırsatı kalır

Afiyet olsun canım benim bugün de saşmadin çok güzel

Afiyet olsun canim emzirdigin icinmi acaba diyeceğim ama bu kan değerlerine baktir istersen

Çok güzel olmuş afiyet olsun canım benim

Bende evde yaparken tel.den aciyordum o esmer ablayı yandada saniyesini yazıyor muge anli yi izlerken tel.tv nin yanına koyup hem izliyor hem yapıyordum hiç anlamiyordum nasıl bittiğini

Afiyet olsun canım yorucu günün sonunda güzel olmuş iyiki de dondurma yememissin bis kalori alacaktin
Aynen ya boşa kalori alacaktim zaten bu hafta çok gitmiyor,annemler geliyor bugün onlar dönünce tekrar diyetisyene gideceğim
Canım iki haftadır ameliyattan dolayı el sürmedim. Haftasonu da arkadaşla sözleştik köye gidip kalacağız. Az kafa dagitalim dedik. Bir de ufaklığın hiç kıyafeti kalmamıştı. Çok kötü huyum var. illa kıyafetler utulenecek. Akşam eşim diyor ki ütüsüz olsun ne olacak sağlığından önemli mi?
Ay bence de ya bazı şeyleri çok abartiyoruz ne olacak çocugn bazı kıyafetleri utusuz olsa
💐🌿🌷🍀🌸günaydınn kızlarr🌸🍀🌷🌿💐

boynum tutulmus gece bebegiminkucaklayamıyorum nasıl hızlica gcer hareket ettikce agriyor
sıcak su torbasi koydum ama
Geçmiş olsun canım

Aynen ya boşa kalori alacaktim zaten bu hafta çok gitmiyor,annemler geliyor bugün onlar dönünce tekrar diyetisyene gideceğim

Ay bence de ya bazı şeyleri çok abartiyoruz ne olacak çocugn bazı kıyafetleri utusuz olsa

Geçmiş olsun canım
İşte canım ütü olunca kıyafet kendini gösteriyor. Oturarak yaptım bitti çok şükür. Ama bu kadar birikmez artık

İyi Akşamlar

11.09.2024 Çarşamba
10:45 1büyük kase çorba, avuç içinden az büyük yumurtalı tereyağlı ekmek, 4zeytin, 1yk. peynir, 1yk.sos, salatalık, 2büyük kırmızı erik

Ara, 1büyük kupa yağsız sütle şekersiz filtre kahve

16:45 Akşam yemeği
1büyük kase çorba, 1büyük dolma, 1küçük kase yoğurt, salatalık, biber, 2 zeytinyağlı kuru incir
LenaG LenaG gezegenfeza gezegenfeza

18:00 1 büyük haşlanmış mısır
Su 3 litre
Akşamda 1kupa yeşil çay içerim

Teşekkür ederim canm bir hafta denize girdiğim zamanlar çok dikkat ettim sonrasında biraz kaçırdım cerezdir tarhana 65 olmuştum bir haftaya yakın ahsam yemeklerimi çok az yedim , dünden buyana sabahları aç karna yeşil çay içiyorum onunda etkisi oldu sanırım 😊
Aaa ac karnına bende çok migde bulantısı yaptı helall vallahi
@Efenin_Annesi Nergis 35 Nergis 35 kaptanımm kahvaltımm ❤️❤️

Eki Görüntüle 3477532 tabii cevizime kızım el koydu
Afiyet olsun canım benim
İlk evlendiğim zamanlar eşim benden ağırdı. Sonra doğum falan derken 16 kilo fazla oldum.Dün aynı kiloya geldik😂çok şükür. Hoş o hiç diyet yapmıyor. Kurban olduğum Allahım ne olurdu benimde öyle bünyem olsaydı😂yer içer kilo almaz🫣
🤔🤔
Kız bende aynıyım😂ama eşime dikkat ettiğimde doyunca asla bir lokma fazla yemez. Acıkmadıkça asla yemiyor demek bunlar etkiliyor
Benim eşimde öyle doysun elinde 1 lokma ekmek varda bile yemez ve kilo su da gayet iyi almıyor
Kaptanım bugünü yazıyorum 🫡

Nergis 35 Nergis 35 LenaG LenaG
Kahvaltı
2 dilimli sucuklu omlet
1 dilim kaşar
1 dilim beyaz peynir
Domates biber
1/4 dilim tbe
3 hurma

Ara
6 parça çikolata bitter

Öğle
1 kase ton balıklı salata

Ara
1 dilim kavun

Akşam
1 kase yayla çorbası
Afiyet olsun canım çikolata az olsaymış daha mı iyi olurdu

Bende yazayım menümü
Sabah 9
2 haşlanmış yumurta Domates salatalık biber peynir
Aralarda sıvı İçecekler
Saat 4 de torununa beslenme için poğaça yaptı çok güzel koktu 1 adet yedım
Akşam 18
3 kepce çorba
Salata
Avuç içi kadar tavuk göğsü
Şu 1.5 litre
8.bin adım yürüyüş
10 dkk evde hareket
LenaG LenaG Mthn83 Mthn83

Afiyet olsun canım benim

🤔🤔

Benim eşimde öyle doysun elinde 1 lokma ekmek varda bile yemez ve kilo su da gayet iyi almıyor

Demekki doyduğun anda bırakmak en iyisi🤗

11 Eylül Çarşamba
Bugün menüsü

Kahvaltı
10.00
Yulaf
Şeftali
Chia tohumu
Yoğurt tarçın

12.30 Ara öğün
Türk kahvesi+2 su bardaği
2 dilim altınbaşak light bisküvi
8 çiğ badem

Öğle yemeği
15.00
7-8yk sebze yemeği
3 YK yoğurt

17.00Ara öğün
Kabak çekirdeği bir avuctan az

19.00 akşam
Sebze yemeği
3 lt su
5000 adım

Afiyet olsun canım benim

🤔🤔

Bende sıkıntı olmadı bakım şimdilik, aylar önce baş dönmesi yapıyordu geçmiş coo saskinim iyi geldi

Bende yazayım menümü
Sabah 9
2 haşlanmış yumurta Domates salatalık biber peynir
Aralarda sıvı İçecekler
Saat 4 de torununa beslenme için poğaça yaptı çok güzel koktu 1 adet yedım
Akşam 18
3 kepce çorba
Salata
Avuç içi kadar tavuk göğsü
Şu 1.5 litre
8.bin adım yürüyüş
10 dkk evde hareket
Çorba ve poğaça bir arada gün için fazla olmuş.Suda az adım sayınız güzel.
Arada meyve veya lifli birşey göremedim.

LenaG LenaG Nergis 35 Nergis 35 11 Eylül

Saat 9:40 Türk kahvesi bir kare bitter
saat 10 gibi 15 dk leslie

Saat 11:30 1 adet sandviç ekmeği arasına 1 dilim süzme peynir 2 dilim domates 7,8 adet siyah zeytin 2 dilim salam

Ara Türk kahvesi kare bitter küçük 3,4 adet çerez

Akşam 17:30 1 kepçe kabak çorbası 4,5 adet köfte mor lahana ve havuç salatası içinde 2 yk nohut vardı salatanın

Su 2 litre içmeye devam ediyorum

X