Popüler Konu LenaG ile MasterFit

evet bazen gözüm doymuyor bu doğru. ama bence bunun altında bir travmam var. ben artık böyle düşünüyorum. ama hayatımda hiç yokluk görmedim çok şükür. ne olabilir onu bulmaya çalışacağım. kafayı koydum iyice :işsiz:

tatlım o yöntem her zaman tutmuyor. mesela 100 gramlık çikolata paketi önümde. aman 1 kare ya da 2 kare yiyeyim yarın da 2 kare yiyeyim diyemiyorum. 2 kare şimdi yiyip paketi kaldırdıysam gün içinde gidip gelip hallediyorum. bitter olursa belki ama sütlü olursa kesin bitiyor 🤷‍♀️
benim gözüm her yeri görüyor maalesef öyle bir seçenek yok benim için 🤦‍♀️

sevdiğim yemeği yapmamak ya da hiç almamak durumu çoğunlukla yaptığım. başarılı bir yöntem. ama işte önüme gelirse duramıyorum. yukarıda da yazdığım gibi bir travmam olduğuna inanıyorum artık.

bunu yapmaya çalışıyorum canım. ama yapamadığım zamanlar oluyor. birkaç gün önce migrosta çikolatalarda güzel bir indirim vardı. sanki indirimi bana yaptılar sanki kilo vermeye çalışmıyorum gibi en sevdiklerimden değişik çeşitlerde ve boyutlarda 19 adet çikolata aldım. bir tane de arkadaşım almış bana etti mi sana 20 çikolata. Allahtan aralarımda 4 paketi fıstıklı bitter 😏 30 gramlık tadellelerden bugün yedim. gerisini dolabın derinliklerine sakladım. ellemeyeceğim dedim dur bakalım 😔

nadiren bunu yapıyorum ama her zaman değil maalesef.
Canım sen kaç yaşındaydın? Böyle mesajlarından ben 20-25 olduğunu düşünmüştüm ama geçen listede 40lı bişey görmüştüm sanki şaşırdım :KK5:

evet bazen gözüm doymuyor bu doğru. ama bence bunun altında bir travmam var. ben artık böyle düşünüyorum. ama hayatımda hiç yokluk görmedim çok şükür. ne olabilir onu bulmaya çalışacağım. kafayı koydum iyice :işsiz:

tatlım o yöntem her zaman tutmuyor. mesela 100 gramlık çikolata paketi önümde. aman 1 kare ya da 2 kare yiyeyim yarın da 2 kare yiyeyim diyemiyorum. 2 kare şimdi yiyip paketi kaldırdıysam gün içinde gidip gelip hallediyorum. bitter olursa belki ama sütlü olursa kesin bitiyor 🤷‍♀️

sevdiğim yemeği yapmamak ya da hiç almamak durumu çoğunlukla yaptığım. başarılı bir yöntem. ama işte önüme gelirse duramıyorum. yukarıda da yazdığım gibi bir travmam olduğuna inanıyorum artık.

bunu yapmaya çalışıyorum canım. ama yapamadığım zamanlar oluyor. birkaç gün önce migrosta çikolatalarda güzel bir indirim vardı. sanki indirimi bana yaptılar sanki kilo vermeye çalışmıyorum gibi en sevdiklerimden değişik çeşitlerde ve boyutlarda 19 adet çikolata aldım. bir tane de arkadaşım almış bana etti mi sana 20 çikolata. Allahtan aralarımda 4 paketi fıstıklı bitter 😏 30 gramlık tadellelerden bugün yedim. gerisini dolabın derinliklerine sakladım. ellemeyeceğim dedim dur bakalım 😔

Mesela benim şöyle bir travmam var. O kadar zorbalık gördüm ki (maalesef özellikle kadınlardan ve ergenlerden) biri yine bir şey diyecek diye dışarıda su bile içemiyorum. Ben ağlaya ağlaya eve gelip 3 tane 100 gr lık çikolata üstüne en büyük boy cips yiyebiliyordum. İçtiğim suya bile laf yemişliğim vardır ve bu bende sosyal anksiyeteye yol açtı. Hele yazın dışarı çıkmamak için binbir bahane üretirim illa çıkarsam da kendi bedenimden 2 beden büyük şeyler giyerim ki hiç bir hat fazlalık belli olmasın. İdeal kiloma gelene kadar da bu durumdan kurtulabileceğimi sanmıyorum.

Ceeeeeeeeeeee Ceeeeeeeeeeee Elhan Elhan
Bugünkü menum
9.30 2 yumurta, bir dilim peynir , yeşillik ve bir dilim ekmek
13.00 8 10 tane fındık ve 3 4 kuru üzüm
17.40 etli güveç , 3 YK pirinç pilavı , 1 bardak ayran ve bir dilim ekmek ( ekmekten en kısa sürede kurtulmaya çalışacam inşallah . Çok alıştım yine .)
2 litre su
Spor yok ama halilarim geldi bugün dip köşe bütün evi temizledik eşimle 🤗

Çok güzel görünüyorlar 😋

Böyle kalabalık olursa misafirlik falan ben fazla yiyemiyorum sadece en küçüklerinden bir parça alıyorum. Eğer yersem olmuş 100 küsür kilo daha da yiyor demesinler diye 🥺
Neler düşünmek zorundayız. Zayıf biri iki katı yer sorun değil biz yersek arkadan bin tane dedikodu. Maalesef böyle 😔

Çok güzel görünüyorlar 😋

Böyle kalabalık olursa misafirlik falan ben fazla yiyemiyorum sadece en küçüklerinden bir parça alıyorum. Eğer yersem olmuş 100 küsür kilo daha da yiyor demesinler diye 🥺
Çevrende öyle kötü niyetli insan var mı bilmiyorum ama bizim grupta iki arkadaşımız var 90-100 kg. civarı olan. Aklımın ucundan bile geçmez onlar için böyle düşünmek. O ara dedikoduya, muhabbete dalıyoruz hepimiz. 🤣

Çevrende öyle kötü niyetli insan var mı bilmiyorum ama bizim grupta iki arkadaşımız var 90-100 kg. civarı olan. Aklımın ucundan bile geçmez onlar için böyle düşünmek. O ara dedikoduya, muhabbete dalıyoruz hepimiz. 🤣
Yok tanıdıklarımdan demediler hiç ama bende takıntı oluştu ya derlerse diye geriliyorum. Genelde üzün süre görmemişlerse nooolmuş sana böyleee şeklinde tepkiler geliyor. O da bana yetiyor.

Yok tanıdıklarımdan demediler hiç ama bende takıntı oluştu ya derlerse diye geriliyorum. Genelde üzün süre görmemişlerse nooolmuş sana böyleee şeklinde tepkiler geliyor. O da bana yetiyor.
Ya nasıl bu kadar densiz olmayı beceriyorlar anlamış değilim. Ben böyle düşünsem dahi çıkmaz o cümle ağzımdan, çıkamaz. Onu da geçtim çevrem kilolu insan dolu. Kendi ailem dahil. Gözüm alışmış, hiç yadırgamam. Bizim sülale yemesiyle meşhurdur zaten. Atın ölümü arpadan olsun. Ben sırf boğazımdan kesmeyeyim, canımın istediği her şeyi yiyebileyim diye aralıklı oruç yapıyorum. Bir gün menüme birileri carlayacak diye tırsıyorum. 🤣

Ya nasıl bu kadar densiz olmayı beceriyorlar anlamış değilim. Ben böyle düşünsem dahi çıkmaz o cümle ağzımdan, çıkamaz. Onu da geçtim çevrem kilolu insan dolu. Kendi ailem dahil. Gözüm alışmış, hiç yadırgamam. Bizim sülale yemesiyle meşhurdur zaten. Atın ölümü arpadan olsun. Ben sırf boğazımdan kesmeyeyim, canımın istediği her şeyi yiyebileyim diye aralıklı oruç yapıyorum. Bir gün menüme birileri carlayacak diye tırsıyorum. 🤣
Biliyor musun işin ilginç tarafı bizde de herkes topludur. Artık 1-2 kişi hariç kimseye gitmiyorum da çağırmıyorum da 🤷‍♀️ Bazen yalnız hissediyorum ama sonra geçiyor. Eşim var, kitaplarım var,kedilerim var ultra mini çekirdek ailemle mutluyum. E siz de varsınız 😃

Biliyor musun işin ilginç tarafı bizde de herkes topludur. Artık 1-2 kişi hariç kimseye gitmiyorum da çağırmıyorum da 🤷‍♀️ Bazen yalnız hissediyorum ama sonra geçiyor. Eşim var, kitaplarım var,kedilerim var ultra mini çekirdek ailemle mutluyum. E siz de varsınız 😃
En temizi. Az insan, çok huzur. 😁

Birileri kim mesela🤪

Dışarıda gittiğin yerde o kadar kendini aç bırakmasan belki dönüşte daha kontrollü olursun canım .
Yaş Kaçtı ?
Bütün ülke topluyuz ayol kim ne diyecek. Boşversene milletin niyetini okuma, önyargılı olma canım.

Bence sosyal olmak iyidir . Bilemiyorum ama evde yalnız olmak da bu tarz durumları tetikleyebiliyor. Ama herkes aynı değerde değil tabi. Dertleşeceğin insan vardır,lak lak yapacağın insan vardır,dereden tepeden konuşacağın insan vardır ,bir kahve içebileceğin insan vardır. Öyle düşünerek davetleri asla geri çevirmem. Bu durum beni hiç pişman etmedi çok şükür. Dahası yeni bir ortama girdiğimde gördüğüm şeyler bana fikir oluyor,çocuklarla ilgili olsun,ev dekoru olsun , insan ilişkileri açısından olsun. Bana iyi geliyor yani. Özellikle hayırlı arkadaşlarım olsun diye dua ederim rutin olarak.

İnşallah bulursun problem her ne ise canım. Hayat bizim yol uzun. Pes etmek yok. :KK19:

Ben kendimde şunu farkettim 2 öğün yapınca doyma hissini daha çabuk hissedebiliyorum yoksa hiç hissetmiyorum . (Şimdi bazıları demesin bakiim bu hissetmiş halin mi diye 😁 çünkü evet öyle )

X