Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Elhan Elhan Mthn83 Mthn83 kızlar teşekkürler bugün çok iyiyim dün çok açlık hissetmiştim. Bakalım eve gidene kadar ne olacak. İki öğün yapıyorum şu an. Öğle akşam. Araya bir öğün eklemeyi düşünüyorum bu saatlerde yoğurt kuruyemiş yiyebilirim belki ☺️
Bol su içmeyi de ekleyelim plana :dua:
Suyun içine tarçin, limon dilimleri , taze nane çok güzel aroma katacaktır :KK68:
Eve gidene kadar her şeyin çok sağlıklı ilerlemesini dilerim. :KK60:

Bugünkü menum 13.30
Dükkanı kapattım çünkü
Aşağıda
Tabağın yanındaki börekler ispanakli ve kepekli undan yapılmış kayinvalidem yapmıştı. Peynirlerin hepsini yiyemedim zaten çok sevmiyorum.

Elhan Elhan @pastelfit
Afiyet olsun canım 😘 Çok güzel bir tabak :KK9: Kayınvaliden ne kadar zarif bir hanimmis. Gelinim yesin diye kepekli un kullanmış helal olsun. :super:

Elhan Elhan canımm, senin şu öksürük için verdiğin bir tarif vardı, mandalinalı olan onu bana tekrar yazar mısın
Casminim ben o tarifi hatirlattiktan sonra patladı gitti inan ki...o kadar çok karşıma çıkıyor ki. Çin cayiymış güya..de get dedim nenelerimizin tarifi oysa :KK62:
Tatlım karbonatla mandalinayi bir güzel yıka. Kabukları soyup bir bardağa koy. Üzerine kaynar su ekle. Üzerini bir çay tabagiyla kapat. Ilıdıktan sonra süzüp iç. Bir çay kaşığı bal da koyabilirsin . Şifa olsun. Taze taze demleyip iyileşene kadar içelim. Öksürük, boğaz gıcıklanmasi , bademcik her türlü çok faydalı.

Casminim ben o tarifi hatirlattiktan sonra patladı gitti inan ki...o kadar çok karşıma çıkıyor ki. Çin cayiymış güya..de get dedim nenelerimizin tarifi oysa :KK62:
Tatlım karbonatla mandalinayi bir güzel yıka. Kabukları soyup bir bardağa koy. Üzerine kaynar su ekle. Üzerini bir çay tabagiyla kapat. Ilıdıktan sonra süzüp iç. Bir çay kaşığı bal da koyabilirsin . Şifa olsun. Taze taze demleyip iyileşene kadar içelim. Öksürük, boğaz gıcıklanmasi , bademcik her türlü çok faydalı.
aminn bitanemm teşekkür ederim :KK60:

küçük kızımın öksürüğü devam ediyormuş, bal karabiber yediriyorum o biraz rahatlatıyor ama bir de bunu denemek istedim çocuğumun kaç gündür canına okudu bu öksürük

Elhan Elhan Mthn83 Mthn83 kızlar teşekkürler bugün çok iyiyim dün çok açlık hissetmiştim. Bakalım eve gidene kadar ne olacak. İki öğün yapıyorum şu an. Öğle akşam. Araya bir öğün eklemeyi düşünüyorum bu saatlerde yoğurt kuruyemiş yiyebilirim belki ☺️
iki minik ara öğün ekleyebilirsin ben hep öyle yapıyorum.. 2 ana öğün 2 minik ara öğün.. mesela bugün ilk öğünümü 12 de yaptıktan sonra; 14:30 da 1 havuç,az öncede yeşilçay eşliğinde 2 tane altınbaşak kraker 30 gr kaşar yedim :KK50:

Elin gav… u ben icat ettim deyu patentini alıyor
Biz kendimizi yırtsak ne fayda
Baklava, börek, sarma hepsini kaptırdık 😔

İlk diyet günü sonrası buhran çöktü üstüme😂 yapabilcekmiyim ya falan bu dönemler cok kotu 🙈
Kahvaltımızı ettık bebısten fırsat bulursam bısıler atıştıracam kurt gıbı açım 😂
Çok normal buhran hepimize zaman zaman çöküyor da biz o numaralara alıştığımız için yemiyoruz. :süslü:
Nefis mücadelesi zor biliyorsun. O her şeyi yemek ister asla doymaz. Kurt gibi acikana da kadar beklememelisin en tehlikeli zaman çünkü. Silahlanman lazım kuzum. En zayıf anında saldırılar gercekleşir. Bizim sayfaya gelişin tesadüf değil bence bu avantajı iyi değerlendirmen lazim. :rapci:

ayyy Elhancıııım ben annemle bir hastalandım ama benim öksürük kesilirken annemin hala devam ediyorrr ki ben sen diyince hemen kendime bu çayı yapmıştımmmm ondan kesildi demek :KK50: :KK200: akşama anneme de yapayım :KK50::KK36:

iki minik ara öğün ekleyebilirsin ben hep öyle yapıyorum.. 2 ana öğün 2 minik ara öğün.. mesela bugün ilk öğünümü 12 de yaptıktan sonra; 14:30 da 1 havuç,az öncede yeşilçay eşliğinde 2 tane altınbaşak kraker 30 gr kaşar yedim :KK50:

Evet ben arada hiçbir şey yemeyince fenalık geldi şu an servisteyim en çok bu saatlerde basıyor. Tam işten çıkmadan bir şey atıştırsam sorun çözülecek ❤️

Tamam kankişim. :KK5: İzmir bayağı sisli pusluymus bu sabah.:KK51:Yuruyus güzel geçmiştir inşallah 🙏🌹
Aynen canım çok sis vardı güzel geçti sonra birahane çıktım baya bi yordum kendimi
Baya bi kalabalıklastik ne guzel hepiniz hosgeldiniz
Sabahtan beri aradığım kağıt gözümün önündeymiş ve ben onu eskisi zannedip yenisini arıyormuşum 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Ve eskisi dediğim yenisiymiş
Bende çok olurum geçen gün masanın üzerinde duran telefonumu aradım ne eşim görüyor ne ben sonra beni çaldır dedim oturduğumuz masanın uzeride duruyor gülmekten olduk

ayyy Elhancıııım ben annemle bir hastalandım ama benim öksürük kesilirken annemin hala devam ediyorrr ki ben sen diyince hemen kendime bu çayı yapmıştımmmm ondan kesildi demek :KK50: :KK200: akşama anneme de yapayım :KK50::KK36:
Çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim annecigine. :dua::KK200:Hemen yapıp taze taze içir Leylacim. Anneler hasta olmasın :KK61:

X