Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Canımmmm kaptanımmm 🥰❤️❤️😘🌸🌸

Bugün gayet iyi gidiyor kaptanım, böyle gidebilirsem bence cuma güzel gelir 😍

Ben de yapmadım 😁😂😂

Biliyor musun, seninle daha önce aynı takımda mıydık da hatırlamıyorum ya da başka bi sebeple tanıyordum da nick mi değiştirdin ya da gerçekten ilk defa mı tanışıyorum emin değilim şu an 🫢🤭 ama seni ne zaman burada görsem bi mutlu oluyorum, inanılmaz pozitif bir enerjin var, bu enerjin çok hissediliyor 😍 o yüzden umarım ki hep buralarda olursun 😘❤️🥰🌸🌸
:KK37: Ay çok mutlu oldum bunlarına duyduğuma çok teşekkür ederim. 🤗 ben de seni gördüğümde öyle düşündüm canım ve evet bir kaç kez nick değiştirdim. Ve bende Cuma yarışlarının olduğu zaman eski mezunlardanım . O zmanlar belki de konuştuk seninle bir yerlerde.
Sende verirrrsssiiiinnn taş gibi garı olcaksıniz
😍🔥🔥🔥
Beni gaza da getirirmiş :KK60:

Pazar yoruyor ama pazara gitmeyi özledim. Ne güzel haftalık taze sebze meyvelerini aldın. Güle güle tüket.
İyi olur inşallah.

Sırayla paylaşım okurken birden böylesini gördüm. Hemen gözler pıt pıt. Çok teşekkür ediyorum.
Meyve yasak olduğu için bana evdeki üzümü değerlendirdim. Yoksa kalmazdı yerdim. İnternetten baktım yaptım 1 kavanoz. Güzel olmuştur inşallah.
geçirdiğin rahatsızlık nedeniyle mi yasak meyve yemen canım?
bu arada hiç üzüm reçeli yemedim merak ettim tadını :deli:

Sagoll amin bitanemm ama tekbaşıma şuan mücadele etmem cok zor hicbirsey yiyesim yok yapasım yok bi kızıma halletmeye çalışıyorum ilkinde böyle degildi annemler gelirdi kostur kostur simdi sadece iyimisin demekle yetiyo yok kocana soyle kizına yapsın birseyler ögret bilmem ne

Okadar kırgınınki anneme
Ah canım bilirim o zorluğu bende memleketteydim ya doğumda benim evle annemin ev arasında 2 sokak vardi gelmezdi pek esimin ailesi sagolsun onlar kosturdu hep 🥹

Pazar yoruyor ama pazara gitmeyi özledim. Ne güzel haftalık taze sebze meyvelerini aldın. Güle güle tüket.
İyi olur inşallah.

Sırayla paylaşım okurken birden böylesini gördüm. Hemen gözler pıt pıt. Çok teşekkür ediyorum.
Meyve yasak olduğu için bana evdeki üzümü değerlendirdim. Yoksa kalmazdı yerdim. İnternetten baktım yaptım 1 kavanoz. Güzel olmuştur inşallah.
Gözlerimiz hep sevinçten bugulansin. :dua:
Biz yemiyoruz diye evdekileri de mahrum bırakmıyoruz ne güzel. İnşallah lezzetli olmuştur. Emeğine sağlık kaptanım. Bereketli olsun. :dua::KK200:

Sagoll amin bitanemm ama tekbaşıma şuan mücadele etmem cok zor hicbirsey yiyesim yok yapasım yok bi kızıma halletmeye çalışıyorum ilkinde böyle degildi annemler gelirdi kostur kostur simdi sadece iyimisin demekle yetiyo yok kocana soyle kizına yapsın birseyler ögret bilmem ne

Okadar kırgınınki anneme
Sen yetiskin bir annesin öyle düşün. Onlara doğurmuyoruz ki tatlım. Üstesinden geleceğini biliyordur. Ogreneli bir hafta olmadı dur hele...hormonlar bayağı yoğun görünüyor. :cry:İki gebeligimde de annem veya başka bir yakınım yoktu. Olur böyle şeyler kafana takmaya değmez. Üzülme bak kızarım ..

Defteri varsa annenin kopya versene kuzum şu garibe :dua: dondurucuda kirazla deneyeyim. Vişne de var ama ona kıyamam oğlum smoothiesini çok seviyor ona sakladım. 🥰
meyve ve şeker oranı her zaman 1 e 1 yani 1 kilo meyveye 1 kilo şeker ve yarım limon konuyor.
1 gün önceden mesela 3 kilo çileği büyük çelik tencereye alıyor üzerine 3 kilo toz şeker koyup ertesi sabaha kadar bekletiyoruz. şekerle karışan meyve suyunu salıyor.
sabah kaynatmaya başlıyoruz. dakika olarak aklımda değil. iyice kaynayacak. meyveler pişince eritmeden kevgirle meyveleri başka bir kaba alıyoruz. tenceredeki suyunu kaynatmaya devam ediyoruz. şöyle ki suyundan bir damla tırnağımıza döktüğümüzde akmayacak yani damla şeklinde duracak kadar koyulaşmış olacak. sonra meyveleri tekrar içine ekleyip 1,5 limon suyunu da ilave edip az daha tıklatıyoruz.
en son aşamada da soğuyunca cam kavanozlara dağıtıyoruz. doğru balkon masasının üzerine :KK55: kavanozların ağzı açık olacak ve sinek böcek gelmesin diye her birine minik tülbent örtüyoruz. güneşte 2-3 gün kalıyor. azcık da böyle kıvam alıyor.

bu arada şeker olayını açıklayayım. şekeri daha az olsun daha az tatlı olsun dersen 1 kiloya 850-900 gram şeker de koyabilirsin. ama şeker 1 kilodan az olursa reçel uzun ömürlü olmuyor küfleniyor. ama 1 kilo meyveden yaparım eşimle kısa sürede tüketiriz dersen olur. ama 1 e 1 ölçüyle bırak önümüzdeki ayları seneye bile kalıyor birşey olmuyor. yapanlara afiyet şifa olsun :KK68::KK68::KK68:

Son düzenleme:

Okadar kırgınınki anneme
Canımmm günlerdir yazacağım hep unutuyorum bağışla beni, öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🙏🏻❤️❤️

2. Hamileliğimde annem hamile kaldım diye bana küsmüştü beni neredeyse gözden çıkarmıştı diyebilirim hatta 😔 uzunca bir süre de bu devam etti ne yazık ki, gerçi annemin de kendince sebepleri vardı ama ben çok kırıldım çok yıprandım o süreçte ne yazık ki

Ama çok güçlendim o süreç sonunda, artık kolay kolay kimseden yardım istemem yapabiliyorsam kendim yaparım yok olmuyor mu yapmam o zaman

Anladığım kadarıyla senin annenle öyle bir probleminiz yok değil mi? Muhtemelen artık kendi yaşı da ilerlediği için kendini geri çekiyordur biraz da senin artık tecrübeli bir anne olmana güveniyordur 🥰 o yüzden kırılma annene inan bana seni çok çok iyi anlıyorum ama bence sadece sana ço güvendiği için içi rahattır ve çok gelip gitmiyordur sana 🥰😍

Bu hafta rekabet modunda değilim. Arada molalarım olabilir ama 58 olana kadar diyeti bırakmayacağım, sporu ise 58 olduktan sonra bile her zaman formumu, kaslarımı, vücut hatlarımı ve sıkılığımı korumak için devam edeceğim. Burası olsada olmasada bu kararım kesin. Bu modda olduğum için mutlu ve umutluyum ama dediğim gibi diğer o tatlı rekabetler, buradan aldığım o pozitif enerji , morel ve motivasyon ruhundan biraz uzaklaştım . Tabi ki sana yarisiyoruz diye sözüm var öyle olmuş olur ama sen yenmiş olursun zaten emin ol. :KK66:
Samimi olarak şunu söyleyeyim o zaman. Kendim için değil ben de sizin için buradayım. :KK14:
El ele verip bu sıkıntılı süreci atlatabiliriz.

Sen yetiskin bir annesin öyle düşün. Onlara doğurmuyoruz ki tatlım. Üstesinden geleceğini biliyordur. Ogreneli bir hafta olmadı dur hele...hormonlar bayağı yoğun görünüyor. :cry:İki gebeligimde de annem veya başka bir yakınım yoktu. Olur böyle şeyler kafana takmaya değmez. Üzülme bak kızarım ..
Ablama katılıyorum lohusalik psikolojisinde nasil bakacam tek başıma dediim hep korktum esim bizi doğumdan 1 bucuk ay sonra aldi bizi tek başıma bakıyorum o günden beri sadece psikolojikmis o durum biz annelerin yapamayacağı hiçbir şey yok ❤️‍🔥🫶

meyve ve şeker oranı her zaman 1 e 1 yani 1 kilo meyveye 1 kilo şeker ve yarım limon konuyor.
1 gün önceden mesela 3 kilo çileği büyük çelik tencereye alıyor üzerine 3 kilo toz şeker koyup ertesi sabaha kadar bekletiyoruz. şekerle karışan meyve suyunu salıyor.
sabah kaynatmaya başlıyoruz. dakika olarak aklımda değil. iyice kaynayacak. meyveler pişince eritmeden kevgirle meyveleri başka bir kaba alıyoruz. tenceredeki suyunu kaynatmaya devam ediyoruz. şöyle ki suyundan bir damla tırnağımıza döktüğümüzde akmayacak yani damla şeklinde duracak kadar koyulaşmış olacak. sonra meyveleri tekrar içine ekleyip 1,5 limon suyunu da ilave edip az daha tıklatıyoruz.
en son aşamada da soğuyunca cam kavanozlara dağıtıyoruz. doğru balkon masasının üzerine :KK55: kavanozların ağzı açık olacak ve sinek böcek gelmesin diye her birine minik tülbent örtüyoruz. güneşte 2-3 gün kalıyor. azcık da böyle kıvam alıyor.
bu arada şeker olayını açıklayayım. şekeri daha az olsun daha az tatlı olsun dersen 1 kiloya 850-900 gram şeker de koyabilirsin. ama şeker 1 kilodan az olursa reçel uzun ömürlü olmuyor küfleniyor. ama 1 kilo meyveden yaparım eşimle kısa sürede tüketiriz dersen olur. ama 1 e 1 ölçüyle bırak önümüzdeki ayları seneye bile kalıyor birşey olmuyor. yapanlara afiyet şifa olsun :KK68::KK68::KK68:
Ben böyle güzel anlaşılır bir reçel tarifi ne duydum ne okudum. :KK9::KK9::KK9:
Çok teşekkür ederim tatlım. Favorime aldım bile. 🙏❤️🙏

Bu arada menumu paylaşayım 5 buçukta günü kapattım
Menü dediğime bakmayın doğru düzgün bisi yemedim 🤣 akşam yedim hatta öyle diyim

Akşam menüsü
Bir mini burger çok küçük burger fazla kalorili olduğunu düşünmüyorum
2 3 çatal patates kızartması
Bir yudum kola

Kola yoktuda öyle bir içimden geldi bir yudum aliverdim 🤣 1 bucuk aydır hiç icmemistim tadı acayip geldi amaaan günü böyle kapadım 🤣🤣 kaçamak olarak 2 3 parca bitter sekersiz aldim

Elhan Elhan Efenin_Annesi Efenin_Annesi ❤️‍🔥

Menüm

11:30
1 porsiyon bulgur pilavını kocaman bir kase yoğurdla karıştırdım. Biraz yeşil nane ekledim
Yedim. (Kaç gündür kabızlık çekince ev yoğurt yedim)

18:30
1 porsiyon patlican tava
3 süsbiberi
1 kase yoğurt

Kitap:
Kur'an (25.cüz)
Başlangıç/ Dan BROWN

Elhan Elhan Efenin_Annesi Efenin_Annesi
Afiyet olsun kaptanım. Allah kabul etsin. :dua:

X