Leman Sam: 'Benim İçin Kurban Kesen İle IŞİD Aynı Duyguda'

valla kesene bişey demem ama ben kesemem, sonuçta taş devri çocuklarıyız ateşin icadından önce çiğ et yiyorlarmış insanlar

sanki gidip marketten kuş başı alınca, bi kilo patates almaktan farksız, o etin duygu barındıran bi canlıya ait olduğunu düşünmüyorsun, sadece mideni düşünüyorsun

evet topraklarında petrol olması onların sonunu hazırladı..iyiki bizde petrol yokmuş sevinmeliyiz bu duruma ama bizde politikalar tüzünden savaşa giricez gibi yine olan fakire olucak..

Bahsettigin goruntuler vejeteryan olmayan bi insan icin de vahsi malesef. Kesim sekli bu olmamali.
hee hevesleniyor bazı kesim halkımız danayı koyunu görünce bir celallenme bir aslan ruhu ortaya çıkıyor sanırımneyimiz düzgünki kesimiimiz düzgün olsun

Leman sam'ın karşı olduğu hayvan kesmek değil kurban adı altında toplu hayvan kesimi diyeyim yumşatarak.. Yoksa eğer vejetaryan değilse tabi ki o da et ve diğer hayvansal ürünleri yiyordur.
Bugün şöyle bir şey okudum bir yerde hoşuma gitti "keşke Allah kurban kesin diyeceğine ağaç dikin deseydi de ortalık kan gölüne döneceğine cennete dönseydi"

Offff ne denir ki bu açıklamaya Bazıları gerçekten çıkıp medyaya birtakım açıklamalar yapmamalı, insanları kutuplaştırmaktan başka birşey yapmıyorlar zira.
Mezbahalara hergün yüzlerce hayvan gidiyor, böyle açıklama yapanlarda marketlere gidip kesilmiş hayvanları bir güzel alıp afiyetle yiyor, hatta bazen damak zevklerine uymamışsa hmmmm et sinirliydi, sertti diye yorum bile yapıyorlar.
Kendi içinde tezatlık olsa da hayvanları çok severim, katledilmelerine, eziyet edilmelerine karşıyım ama vejeteryan değilim, biryandan et yiyip öte yandan yemiyormuş gibi yapıp ıyyy vahşiler demiyorum.
Birşeye karşı yorum yapmadan önce karşı olduğunuz şeyin amacını bilmek gerekir.
Şöyle bir açıklama yapsaydı başım gözüm üstüneydi, Allah'ın rızası için kurban keseceğinizde lütfen onlara merhametli olun, eziyet etmeden Allah'ın size emrettiği şekilde kurban edin.
Zira ehil olmayanların kurbanın canını acıtarak hunharca kurban etmesine bende karşıyım.

mune burası yeri değil ama yazmak zorunda kaldım, özel mesaj neden yollayamıyorum ben sana?

ondada bir yamukluk olurdu illaki

Diğer başlığa yazmıştım bunu görmeden, buraya daha uygun olacak sanırım.
Valla kusura bakmasınlar ama ibadet ediyorum diye hayvanı kaçırıp yollarda kovalayanlar, kaçmasın diye bacağını kıranlar, yere yatıramayıp ayakta boğazını kesenler, doğru düzgün kesemeyip dakikalarca can cekiştirenler, hayvanlara neredeyse işkence yapa yapa kesenler için doğru söylemiş Leman Sam.
Adabınca yapanlara lafım yok tabii ki.

Kurban kesenlere laf edecegine, kediyi, köpegi vs. canli canli yakip yiyenleri benzetsin kime benzetecekse...

Eminim onlar gözüne gayet normal geliyodur...

Kurban keserken okunan dualar hayvani sakinlestirip rahatlatiyor, o kadar güzel bi dinimiz varki, yüce rabbim o hayvanciklari bile düsünmüs...

Okunan duadan sonra onlar bile rabbine teslim olurken sen kimsin de laf ediyosun.

Kafan çok güzelmiş güle güle kullan.

Biri insanları kesiyor öbürü hayvanları. Ne alaka?

Ayrıca benim bildiğim islami usullere göre kesilince hayvan daha az acı çekiyormuş sanırım.

Ben bir hayvanı kesemem, gördüğüm, göz göze geldiğim bir hayvanın kesilmesine de gönlüm razı olmaz ama et yiyor muyum yiyorum, çok güzel nalet olası napayım

Yok artık.

Evet ablacım, eğer İslami usullere uygun işin ehli tarafından merhametle yapılırsa kurban o anı uyku hali gibi algılıyor diyebilirim, dedem zamanında kendi kurbanını kendi keserdi, böyle yazınca kulağa itici geliyor fakat kurbana o kadar güzel yaklaşırdı ki severek, sakinleştirerek kurban ederdi anlık olup biterdi.
Bende kesemem, Allah biliyor ya içimi, mecburda bırakmasın inşaallah fakat yapamam, kesince yiyememde, normalde etoburum severim lakin kendim yaparsam kendimden soğurum yiyemem

evet munecim sana kafa karıştıran bir soru..kan akıtmak ne anlama geliyor sence..yoksa fakir fukara doysun diyemi kurban kesilir..para ile kasaptan et alıp dağıtsak aynı olurmudüşüncelerin

Duanin sakinlestirip rahatlattigi kismi sanirim.Yani benim sasirdigim ve tebessum ettigim nokta o.
Hmm beni aydinlattigin icin tskler. Bir sürü video var bununla ilgili ve kendimde sahit oldum bu duruma. Inanilmasi güc ama cidden okunan duadan sonra sakinlesiyolar. Biraz cosarak anlatmisim. Tekrar okuyunca kadini dövecekmisim gibi yazmisim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…