Leman Sam: 'Benim İçin Kurban Kesen İle IŞİD Aynı Duyguda'

bu kadın son zamanlarda iyice çoştu tek üzüldüğüm bunun da kimliğinde dini islam yazıyor olması...(tabiii müslümansa.)

Sanatçıya !bak sen halktan kopuk yaşa canım, herhalde asgari ücretle yaşamak nedir bilmiyorsun çoğu eve et girmiyor , ve dağıtılan eten yiyen çocukların gülümsemesine şahit olmadın ,

sen nerde yaşıyorsun ?

Senin gibi sanatçı olmaz olsun !

nişantaşında falan yaşıyorsa bütün dünya kendi etrafında dönüyo sanıyo böyleleri..entel dantel..

Benim için de leman sam müslüman değil .. Bu muslumanligin gerektirdiği bir şey millet zevkine hayvan kesmiyor sarki soyliyceklerine inanclarini tazelesinler
Müslüman olmayanlarda et yiyorlarki olayın dinle bir ilgisi yok..insanların çoğu et yer

bu kadının islam dini ile bir sorunu var çinlileri kınasın onlar kımıldayan şeyleri yiyoama 2 milyar nüfus belki onunla ilgilidir

Insan dogasi geregi etcil benim bildigim. Vejeteryan olmak digamiza uygun gelmiyor, uygun oldugunu ispatlayan fazlasiyla yazi okusam da benim etsiz yasam deneyimlerim fazla uzun surmuyor. Doyamiyorum halsiz oluyorum. Dusunme yetisi olmayan hayvani kesip yemek de vicdanimi sizlatmiyor benim. Onun sizlatiyorsa yemez olur biter. Ama hayvan kesimine verdigi tepkiyi kadin haklari icin de vermesini temenni ediyorum. Bu ukede ve ortadoguda kadinlar acilarin en buyugunu yasiyor.

Açlıktan ölecek dahi olsam duygusal bir hayvanı kesemem. Kesebilenlerden tiksinti gelir. Hayvan kesen insan da kesebilir diye düşünürüm.
Ama önüme et geldi mi yerim.
Yine ama, dünyada kimse hayvan kesmese, aramam, niye kesmiyorlar demem. Iyi oluyor kesmesinler derim.
Bu da benim kendi içimde böyle bir çelişkim.

ben vejeteryanım....kurban bayramları bana zehir oluyor..dışarıya çıkamıyorum...ona ya bir baktım camdan en az on kişi ortalarına almışlar hayvanın tüm parçalarını....binanın önünde görüntü iğrenç...yerler toz...kan...kokuyor...sok oldum..daha et kesme bitmeden birde hemen çiğ etin yanında iştahla kavurma yiyorlar yam yamlar gibi...hayatlarında sanki hiç et görmemişler...hijen sıfır...komşularımızda kedileri keser kendileri yerler..doldururlar buzluğa ...paylaşma yok...eti döver döder yerler bir yıl boyuncca...bunun neresi sevap...adı üstünde kurban...keşkem birileri çıksada yasaklasa diye duacıyım...o hayvanları işkence ederek kesiyorlar...çırpına çırpına...çok kötü...bunu neresi kutlanıyor daha bende Müslüman olsam yapmazdım bu rezillikleri sonuçta onlarda bir can taşıyor...ben yaslı oluyorum bugünlerde...resmen insanların üzeri ve ağızları kan kokuyor...

Yav artık nasıl gündeme gelsem diye battıkca battılar suyunu çıkardılar. Başka şeylere sarsınlar artık ya dışardan bakınca hiçte komik görünmüyorlar.

ama bütün dünyada et yeniyorki tatlım..Müslümanlıkla ilgisi yok inan..bana sorsan tavuk dahi kesemam orası ayrı

Benim kan grubum 0 ve et obur muş atalalarım bende çok severim ki öylede beslenmek gerekiyor zaten en çok demiri kırmızı etten alıyoruz demir demek sinir sisteminin iyi olması demek daha zeki demek daha güçlü demek ama ızgara olarak yemek gerek özellişle kansızlar

Bahsettigin goruntuler vejeteryan olmayan bi insan icin de vahsi malesef. Kesim sekli bu olmamali.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…