Laparoskopi ameliyatı olan var mı?

Efnanl

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2023
1.425
1.482
26
Kızlar Merhaba ,
Forumda yeniyim .
3 yıllık evliyim . 1,5 sene sonra rahim filmi çekindim ve tüplerimin tıkalı olduğunu rahim filmiyle biraz açıldığını öğrendim . Sonrasında doktor 6 ay doğal olarak deneyelim dedi 6 ay sonra gittiğimde doktor yoktu eyt den emekli olup ayrılmış . Başka bir doktorla devam ediyorum doktor hsg filmine bakarak bu şekilde hamile kalan bir hastam olsa adı mucize olurdu dedi . Laparoskopi yapacağız sonrasında aşılama eğer tutmazsa tüp bebek dedi. Biraz tedirginim korkuyorum .. Daha önceki doktor raporun da doğal yollarla gebe kalabilir olarak onayladığı için şimdiki doktor tüp bebek için birşey yapamıyormuş . Ameliyat sonrasında bir kez aşılama yapıp sonra tüp bebek yapabilirmiş . İçinizde Laparoskopi olan var mı ? Ameliyat nasıl geçti ? Nerde oldunuz ? Benim olacağım yer devlet hastanesi.. Bu ameliyat sonrası gebe kalan oldu mu ?

Tüperindeki tikanıklik tamamen açıldımı? İkiside mi tıkanıktı
Radyoloji uzmanı hsg ye başlar başlamaz ilacın geri geldiğini tüplerin tıkalı olduğunu söyledi dayanırsan açarım dedi işte yoksa ameliyat ile açılır demişti bende dayandım 4-5 kez içeri verdi ilacı ben artık dayanamıyordum bi kez daha yapamazdım tamam dedi doktor baksın olmazsa yine gelirsin demişti . Sonra kadın doğum doktoruna çıktığımda öyle birşey olamaz tüplerin açık dedi . Şimdi yeni muayene olduğum doktor da yeteri kadar açık olmadığını Laparoskopi ile daha sağlıklı ilerleyeceğimizi söyledi . Aşağıya bırakıyorum görüntüleri

Eklentiler

• B751D000-233D-47C7-B0DC-7E9CF1AF854C.jpeg
    89,6 KB · Görüntüleme: 254
  • 2704CF29-18E0-466B-BB99-7A5D800AB9CF.jpeg
    87,9 KB · Görüntüleme: 269
Tüperindeki tikanıklik tamamen açıldımı? İkiside mi tıkanık

Tüperindeki tikanıklik tamamen açıldımı? İkiside mi tıkanıktı

Laporoskopi kapalı bir ameliyat bende 3 delik ile içeriye kamera fln sökülüp öyle yapılmıştı ameliyatım başka doktora gosterdinmi bu görüntüleri en son ne zaman çekindin başka doktora göstersen bilir görüntüden acikmi degilmi ama bildiğim kadarıyla o beyaz goruntu ilaç

Ameliyat olmaktan korkma sağlıgın herşeyden önemli ilaçla açılmıyor demekki tüplerin

Arkadaşım doktoruna sordu yazdığı mesaj ;

Filmin raporunda zaten rahim içinde yapışıklık olabilir diye not düşmüşler laparoskopi yapılırsa iyi olur yapışıklık olup olmadığı herhangi bir gebelikle ilgili problem çıkarıp çıkarmayacak o zaman anlaşılır

Korkmuyorum kuzum asıl anne olamamaktan korkuyorum daha doğrusu
Allahım büyüktür senin için hayırlısı ameliyattır belkide bende 4 ay önce dış gebelik yaşadım sağ tüpüme yerleşmisti hem ameliyat hemde kürtaj oldum 2veya 3 ay sonra bakalım tekrar muyane olup gebelik düşüncem kalbini ferah tut hiç korkma canım allahım ne mucizelere kadir

Tüplerin güzel bir şekilde açılır sonrasında gebelik düşünürsün tıkalı kalması sorun olur şahsen bende bilmiyorum benimki tıkalımı yapişiklik varmı bilmiyorum

Evet kuzum vardır bunda da bir hayır diyorum çok istiyorum anne olmayı . Evlendiğim ilk günden beri tek hayalimdi . Eşimle evlendiğimizde aynı anda halasının oğlu evlendi çocukları 2 yaşına girdi hala bekliyorum eşim son 8-9 aydır istiyor öncesinde zaten erken diyordu . 24 yaşındayız 7 senedir beraberiz . Oda şimdi üzülüyor çünkü karşımıza gelen herkes çocuk soruyor . Ben ilk zamanlar istediğimde bana kızmıştı elaleme mi özeniyorsun onlar yaptı bizde mi yapalım yarış içinde mi olalım diye beni yanlış anlamıştı ben çok kırılmıştım şimdi de olmuyor işte

Tüplerin güzel bir şekilde açılır sonrasında gebelik düşünürsün tıkalı kalması sorun olur şahsen bende bilmiyorum benimki tıkalımı yapişiklik varmı bilmiyorum
İnşallah bitanem bütün değerlerim güzel
Doktor bana sen çok geç menopoza girersin dedi
Pco yada pcos yok
Adetlerim de düzenli 28 günde bir 5 gün sürer
Yumurtlama da oluyor ama hamilelik olmuyor

Eklentiler

• AA2F75B7-F827-4B05-8971-3801BCD34AAA.jpeg
    92,4 KB · Görüntüleme: 293
Pco yada pcos yok
Tüp bebeği hiç dusundunmu peki yumurtalama oluyorsa çok iyi labaratuvar ortamında spermle birleştirip 5.gunde rahime enjekte ediyorlar

Bende evlendigim ilk ay dan istemiştim aynı eşimde erken fln demişti şuan da eşim istiyor

Bende evlendigim ilk ay dan istemiştim aynı eşimde erken fln demişti şuan da eşim istiyor
Pco yada pcos yok
Tüplerin açıldıktan sonra allahın izniyle hicbirsey olmaz korkma tek tüplerin tıkalı olmasın

Bide şu herkesin çocuğunuz varmı sorusu olsa söylenir demi piskolojik baskı yemin ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…