Kv nin vatsap a attığı fotoğraf:)

kızlar aile grubumuz var taaaa düğün zamanımızdan haberleşmek için. Aile grubu da şöyle sadece eşimin annesi ablası babası ve ben. Geçen gece durup dururken kv gruba eşimin ablasiyla olan bi fotoğrafını atıp canlarım yazmış. E ben?? Oldum tabi:) yani canı olmayı beklemiyorum kv sonuçta ama hiç bir sorunumuz yok ayda yılda bir görüşüyoruz zaten, seviyeli iyi bir ilişkimiz var. Ama durdukca ne alaka ya oldum. Hani 3 ümüzün olduğu bir sürü fotoğraf var. Sevgi gösterisi yapmak istiyorsa benim annem olsa gelini dışlamaz ince düşünür onlardan birini yollardı..Siz böyle bisey e gıcık olur muydunuz? Not:bu arada eşimin ablasıyla arasi soğuktur yani genel olarak yapısı öyle arayip sormaz kimseyi .. Hani diorum aralari iyice soğumasın diye mi yapti hatırlatma gibi.. Ama beni soğuttu kendinden:)
Yani gerçekten abartiyosunuz kadın doğurduğu cocuklarinin fotografini paylasmis ne var bunda kocanizla evlendiniz diye ille her fotoğrafta yaninda olmak zorunda mısınız

kızlar aile grubumuz var taaaa düğün zamanımızdan haberleşmek için. Aile grubu da şöyle sadece eşimin annesi ablası babası ve ben. Geçen gece durup dururken kv gruba eşimin ablasiyla olan bi fotoğrafını atıp canlarım yazmış. E ben?? Oldum tabi:) yani canı olmayı beklemiyorum kv sonuçta ama hiç bir sorunumuz yok ayda yılda bir görüşüyoruz zaten, seviyeli iyi bir ilişkimiz var. Ama durdukca ne alaka ya oldum. Hani 3 ümüzün olduğu bir sürü fotoğraf var. Sevgi gösterisi yapmak istiyorsa benim annem olsa gelini dışlamaz ince düşünür onlardan birini yollardı..Siz böyle bisey e gıcık olur muydunuz? Not:bu arada eşimin ablasıyla arasi soğuktur yani genel olarak yapısı öyle arayip sormaz kimseyi .. Hani diorum aralari iyice soğumasın diye mi yapti hatırlatma gibi.. Ama beni soğuttu kendinden:)
Eski fotolar bakarken bulmuştur
O iki evladı cok güzeldir fotoda paylaşmıştı. Siz de gelinisiniz ama iki kardesin CAN olup da sizin olmadığınız anlar olabilir cok normal

Iste bak senınkı dert bıke degıl bunda takılacak bısey yok ne kaynanalar var kuzum, ne dertler var okuyunca goruyorsun az once okudum 9 aylık karnı burnunda gelıne butun evın ısını yıkmıslar nefes nefese ıs yaptryrlar bıde annesıne gndermıyrlar bırde sana gununu gsterırdık de dua et hamılesın dıyrlar dusunebılıyr musun? ne kaynanalar var bsver sen takılma bunlara
Ya tabi ki ama şöyle bisey de var herkesin derdi kendi statüsüne ait olduğu sosyo kültürel çevreye göre değişiyor. Benim öyle bir derdim olması söz konusu bile değil. Benim kv üniversite mezunu ben de keza öyleyim birbirimize karşı son derece saygiliyiz durum böyleyken böyle bisey yapmasına şaşırdım ben.

Eski fotolar bakarken bulmuştur
O iki evladı cok güzeldir fotoda paylaşmıştı. Siz de gelinisiniz ama iki kardesin CAN olup da sizin olmadığınız anlar olabilir cok normal[/Q Can olmadığım anlar değil ben zaten can olmadığımı biliyorum ki normali bu. Ama bunu bana söylemesi.. Gözüme sokması gerekli mi?

Ay hiç alınmayın tabi ki. Eşimin annesi buranın meşhur en felaket kaynanalarından.

Evlerimiz dipdibe. Oğlunu nerdeyse hergün görüyo haliyle ve ona rağmen facede" git söyle oğluma rüzgar onu ne kadar sevdiğimi üzgünse söyle ona yüreğim hep onunla" gibi gereksiz ötesi mesajlar atıyo üstelik de uluorta duvarına :KK70: ben artık overdoz :)) olduğum için bunlar bana koymuyo da millet gülüyo haline komik duruma düşürüyo kendini.

Seninki art niyetli yapmamış olabilir eğer artniyetli olduğuna eminsen ister soğu ister mesafeli ol önemli olan sana yaklaşımı davranışları. Eğer tatlı bi kadınsa yaptığın gerçekten gereksiz bi alınganlık.

Ahahahahahahahah yaaa Allah'ım sabırlar versin size :KK70:

Ya tabi ki ama şöyle bisey de var herkesin derdi kendi statüsüne ait olduğu sosyo kültürel çevreye göre değişiyor. Benim öyle bir derdim olması söz konusu bile değil. Benim kv üniversite mezunu ben de keza öyleyim birbirimize karşı son derece saygiliyiz durum böyleyken böyle bisey yapmasına şaşırdım ben.
Herkesin derdi statüsüne göre mi. :hamarat:
Hayatımda bu kadar düşük ıq lu tespit görmedim.
Seni ultra sofistike derdinle başbaşa bırakalım o zaman
Biz gibi cuhela sana merhem olabilir mi:kusmuk:

Niye üniversite mevzunu olmayanlarmi yaşar yani her konusmaniz bı polemik yaratiyo soylenecek lafmi şimdi üniversite mevzunuymuslar valla cnm biz ne üniversite mevzunu gördük karısını dovenmi ararsin cahilligin önde gideni olanimi ararsin o iş okul okumaya bakmiyo hayata bakış aciniz bı garip dogrusu

ay gukdurdun benı :KK70: eee ne yanı unı mezunu kadın dıye cocuklarını sevemez mı? Kadın bısey yapmamıs YAPMAMIS :) sen cok alıngansın alınacak bıseyde yok ortada herneyse cok sıg dusunuyosun unı mezunu katıller var, ınsanın ıyı kotu olmasını unı mezunu olup olmaması belırlemez, ılkokul mezunu kayınvalıdem cok ıncedır cok dusuncelıdır, ben aılemden uzaktayım dıye kendı evladıyla knusacaksa bıle once benı arar halımı hatrımı sorar snra telefna oglunu ıster.

Sonucta onlar onun cani yani insan cocuklarinin resmiyle ilgili canim yazamiycaksa vay halimize.
Esini ailesinden kiskanan kafa tipi kiskancligi birak sana bisey katmaz.

Kayınvalidenizi kendi anneniz gibi sevemezsiniz, o da sizi kendi evladı gibi sevemez. İşte bütün sebep bu.
Bebeğim 20 günlüktü, lohusaydım, kayınvalidem kapıdan çıkarken çok şiddetli deprem oldu, elim ayağım boşaldı, anne çok fena oldum dedim. Bişey olmaz bişey olmaz dedi, arkadaşına kahve içmeye gitti. Sonra da beni arayıp "iyi ki gelmişim kız çok korkmuş benzi atmış" diyor.
Kendi annem olsaydı bunu yapmazdı biliyorum. O nedenle hiç takmadım da alınmadım da. Fotoğraf ne ki.

ay gukdurdun benı :KK70: eee ne yanı unı mezunu kadın dıye cocuklarını sevemez mı? Kadın bısey yapmamıs YAPMAMIS :) sen cok alıngansın alınacak bıseyde yok ortada herneyse cok sıg dusunuyosun unı mezunu katıller var, ınsanın ıyı kotu olmasını unı mezunu olup olmaması belırlemez, ılkokul mezunu kayınvalıdem cok ıncedır cok dusuncelıdır, ben aılemden uzaktayım dıye kendı evladıyla knusacaksa bıle once benı arar halımı hatrımı sorar snra telefna oglunu ıster.
Anlıyorum yorumu uzatmamak adına unv mezunu diip az biraz durumu izah etmek istedim. Kadin gidip ona börek açmamı temizlik yapmamı vs isteyecek biri değil demek istedim. Kendisi bile yapmiyor yani herkesin yaşantısında dertleri farklı seviyede. Hala anlatamadiysam kifayetsizim :/

Kayınvalidenizi kendi anneniz gibi sevemezsiniz, o da sizi kendi evladı gibi sevemez. İşte bütün sebep bu.
Bebeğim 20 günlüktü, lohusaydım, kayınvalidem kapıdan çıkarken çok şiddetli deprem oldu, elim ayağım boşaldı, anne çok fena oldum dedim. Bişey olmaz bişey olmaz dedi, arkadaşına kahve içmeye gitti. Sonra da beni arayıp "iyi ki gelmişim kız çok korkmuş benzi atmış" diyor.
Kendi annem olsaydı bunu yapmazdı biliyorum. O nedenle hiç takmadım da alınmadım da. Fotoğraf ne ki.
İnsanlara derdimi cidden anlatamıyorum çok garip. Ben kv beni kızı gibi sevsin demiyorum zaten kaldı ki istemem de çünkü ben de onu annem gibi sevemem doğal olarak. Ama ben annemle babamin fotoğrafını onun olduğu gruba atıp canlarım yazmam. Ayıp olmasın diye. Nezaket ve saygıdan.

İnsanlara derdimi cidden anlatamıyorum çok garip. Ben kv beni kızı gibi sevsin demiyorum zaten kaldı ki istemem de çünkü ben de onu annem gibi sevemem doğal olarak. Ama ben annemle babamin fotoğrafını onun olduğu gruba atıp canlarım yazmam. Ayıp olmasın diye. Nezaket ve saygıdan.

Aynı düşünceyi beklemeyin, nezaket beklentisi içinde olmayın ki kalbiniz kırılmaz. Muhtemelen düşünememiştir çünkü candan kayınvalide çok az çevremde gördüğüm kadarıyla. Ben sizin yerinizde olsam kafama takmazdım ama görünce ıyyyy derdim yine de :KK70:
Siz de canım babam diye kp'in fotosunu atın :KK70:

Ben seni çok iyi anladım ama onlar ince düşünmezler işte mesela benim bi tane görümcm var bi konuda ona sen benim bi tanecik görümsn seni mi kiracam dedim aa ben nasıl görümce demisim bi tanecik ablam dieckmsm o benim bi tanecik ablam değil ki ablalarma hakaret sayrm o kadarnda ve bi konuda da kendisi bana gelin hanim die hitap etti kendisine görümce denilmsne verdiği tepkiye bak banada ne dio işte sen yaparsan kötü olursun gelinsn ya ? El kızı der gecilirsin o yüzden bebeğim takılma tatlı canını sıkma salla gitsin ama sende anneni babanı Paylaş canlarm yaz anlsnlr o duygu yu bu arada yorumlarn birçoğunda kimse kimseyi kızı gibi sevEmez dio ne alaka ya ?artık ömür billah yanlarnda olcgn kişiler tabiki kızı gibi benmsyck benim çevremde ne arkdslrm var kayinvalideleri kızım kızım die sever pamugum çiçeğim der arkdslr annemzdn duymayz der karakter meselesi .... :KK70:

Ne fark eder :) kv bi alem sen ayri alemsin :) kv ile whatsapp grubuna ne gerek varki :)

Kaynanandan boşan :işsiz:

Ben seni çok iyi anladım ama onlar ince düşünmezler işte mesela benim bi tane görümcm var bi konuda ona sen benim bi tanecik görümsn seni mi kiracam dedim aa ben nasıl görümce demisim bi tanecik ablam dieckmsm o benim bi tanecik ablam değil ki ablalarma hakaret sayrm o kadarnda ve bi konuda da kendisi bana gelin hanim die hitap etti kendisine görümce denilmsne verdiği tepkiye bak banada ne dio işte sen yaparsan kötü olursun gelinsn ya ? El kızı der gecilirsin o yüzden bebeğim takılma tatlı canını sıkma salla gitsin ama sende anneni babanı Paylaş canlarm yaz anlsnlr o duygu yu bu arada yorumlarn birçoğunda kimse kimseyi kızı gibi sevEmez dio ne alaka ya ?artık ömür billah yanlarnda olcgn kişiler tabiki kızı gibi benmsyck benim çevremde ne arkdslrm var kayinvalideleri kızım kızım die sever pamugum çiçeğim der arkdslr annemzdn duymayz der karakter meselesi .... :KK70:
Benim bi arkasimin kv si kendi oğlu ve kızın adını dövme yaptirirken gelinini de yazdırdı koluna:KK70: hayır o da fazla da beni ayırıp gözüme sokması:) yani evet gelinim biliyorum ama laf başı gelince yaşlanınca şöyle bakarsınız böyle gelirsiniz diyorlar. E ben de bana ne diim o zaman ben de bir evlat vekili bile değilsem:)

Kadıncağızın hoşuna gitmistir fotoğraf, hemen paylaşmak istemiştir. Bir fotoğraf paylaşmak için ayrı bir grup açması beklenemezdi. Kaldi ki bu daha nahoş bir hareket olurdu. Sizin bu kadar anlam yükleyeceğinizi de düşünmemiştir eminim. Ben de hassas bir ailede büyüdüm ve nezaket kurallarını önemserim. Ama burada bir sorun göremedim.

Ayrıca "statü" konulu yorumunuzu, bahsedilen sorunları yaşayan insanlar tarafından yanlış anlaşılabilir buldum. Nezaket kurallarını önemsediğiniz için vurguluyorum bunu.

X