Kv ile tatile çıkmak? Annesini Tatile Çağıran Eş?

Passionatewoman

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2017
1.900
884
Merhaba ;

Burada çok yankı bulan konularımın ardından daha sade bir konu açmak istedim, çünkü gün geçmiyor ki eşimle yeni yeni sorunlarımız türemiyor..

Ben bir hafta yıllık izne çıkıcam, bunun 3 gününde de Bodrum'a gidicez, ama eşim annesini de çağırmak istediğini söyledi, neymiş annesi Bodrum'u çok görmek istiyormuş..

Bende tamam dedim sonra kv'ye söyledik hemen de atladı tabi, yok oğlum benim ne işim var siz eşinizle başbaşa gidin filan yok hemen atladı geliyorum diye tabi tüm masraflar vs. bizden.. Senede bir sefer birkaç gün bir yere gidicez onda da sağolsun kv hiç bizi yalnız bırakmıyor, birey olmayı başaramamış eşim de hemen plana onu da dahil ediyor..

Sizce bu tatil planını iptal mi etsem?

Merhaba ;

Burada çok yankı bulan konularımın ardından daha sade bir konu açmak istedim, çünkü gün geçmiyor ki eşimle yeni yeni sorunlarımız türemiyor..

Ben bir hafta yıllık izne çıkıcam, bunun 3 gününde de Bodrum'a gidicez, ama eşim annesini de çağırmak istediğini söyledi, neymiş annesi Bodrum'u çok görmek istiyormuş..

Bende tamam dedim sonra kv'ye söyledik hemen de atladı tabi, yok oğlum benim ne işim var siz eşinizle başbaşa gidin filan yok hemen atladı geliyorum diye tabi tüm masraflar vs. bizden.. Senede bir sefer birkaç gün bir yere gidicez onda da sağolsun kv hiç bizi yalnız bırakmıyor, birey olmayı başaramamış eşim de hemen plana onu da dahil ediyor..

Kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama bana pek mantıklı gelmedi. Duruma göre kalabalıksanız dahil edebilirsiniz ama baş başa tatile gitmek varken kv nin gelmesi hiç hoş değil.

Merhaba ;

tamam diyorsun sonra şikayet ediyorsun. bu saatten sonra planı iptal etsen direk sen haksızsın. hem planı yapıyorsunuz ama gönüllü ama gönülsüz sonra kadını da dahil ediyorsunuz akabinde iptal edelim.
ilk başta güzel bir dille reddedecektiniz bu saatten sonra o 3 gün kv de gelir siz de sesinizi çıkarmamalısınız.

bunu birkaç defa yaptım, her defasında pişman oldum, artık yapmıyorum, öncesinde hatırlatma yapıyorum mesela, başbaşa sunu yapalım falan die, ama tatılde onun veya benım annemle olma fıkrı bana gore değilmiş, tecrübeyle sabittir, 3-4 yıldır sadece çekirdek ailemle tatil yapıyorum....
bahane bulun ve gitmeyin ama eşiniz esas sebebi bilsin, onlar gitsin ana oğul...sanırım boyle yapardım yerınızde olsam..

Maalesef ki annemin gelemeyeceğini biliyorlar :KK43:

İptal etmek istediginde, sen gelme ben annemle gideyim derse?

Bence okadar demez
4 yıllık evliyiz eşim her plana kendi ailesini de dahil etmeden rahat edemez.. ana kuzusu :63:

Benim esimde oyleydi aslinda. Bebegimin dogumdan sonra iyice abartmisti. Hep annesigile gidelim ve anneside durmadan msj atiyordu gelin diye.
Bende iste acik acik soyledim bu boyle olmaz diye. Esimde sonra anlayis gosterdi birdahada oyle yapmadi dikkat etti.

Bence ne dusundugunuzu acik acik soyleyin esinize..

Valla biz o kadar ozgur takilan bir cift olmamiza ragmen her sene benim annemi de yanimiza aliyoruz tatile cikarken. Kvnizin tipi ve davranislarina bagli tatilde rahat edip etmemeniz. Sahsen esim benim annemden hic rahatsiz olmadi bugune kadar.

X