KV & Bebeğim (İsim)

ya ben bunu hic anlamıyorum. Kvdenizin ismini koyunca ne gibi eşinle arası acılmıcakmış ne alaka yani? okadar sacma ki onun bunun adını koymak kadar yuhaf birşey yok. kendi zevkinşz yok mu allah aşkına

Arkadasimin hem babasinin hem kayinbanasinin ismi ayniydi,bebişin kimliğe ikinci isim olarak o ismi yazdirdi
Ama kimse kizi sallamamiş:))
Yani babalarin yuzlerinde ne bi sevinc gormüş,ne bi mutluluk. Aşiri derecede normal karşilanmiş,konusu acilmamiş bile
Boyle yazinca güzel olmadi ama cidden komikti o anlatirken ...
Bence sizinki de öyle olur, kimse umursamaz bile , durdukyere kaynananin adini koyduğunuzla kalirsiniz
Hem ya huyu da çekerse?
Ne gerek var ya...
Kiz isimleri resmen uçsuz bucaksiz bir derya,açin netten sözlüğü hosunuza gidenler listesi oluşturun. Hem evde zaman geçer

ay çok ilginçsiniz valla
ne bu ısrar eşiniz istemiyor işte
ortak başka beğendiğiniz isim koyun
sırf bu konu yüzünden anne oğul arası da açılıyorsa açılsın, bu kadar mı pamuk ipliğine bağlı ilişkileri

Cocugunuzu kayinvalidenin gozune girmek icin bir amac olarak kullanmayin. Onun dunyaya gelmesinin daha onemli sebepleri vardir degil mi?

Tabiiii kiiii deee, bunun söz konusu bile olamaz :KK43: benim çocuğum herşeyden ve herkesten kıymetli..

Bosuna zorluyosunuz esinizi, ben anlam veremedim. Hadi diyelim ismi begendiginiz icin, o zaman cift isim koyun.
Benim bir tanidik görümcesinin ismini koydu kizina (görümce birde kendi abisinin eside oluyor) her tartismada degistircem kizin ismini diyor.

Sonradan pişmanlıklar da oluyor işte, yazık :KK43:

Bence direkt ayni ismi koymayin ama onun tinisina sahip benzer isimler koyabilirsiniz. Hem kayinvalideniz ortalarda benim adimdan esinlenerek koydular aynisi olmasin diye ben istedim diye modern kaynana rolu yapar. Hem de gelecek tartismalarda(ayni evde yasadiginiz icin soyluyorum, yoksa sakin koymayin derdim) basiniz agrimaz. Guzelmis kayinvalidenizin ismi gercekten. Seren, serena, serenay, gulse, gulce vs boyle bir seyler koyabilirsiniz bence

Eşim annesinin ismine benzer hiç bişey koymak da istemiyor :) "SEREN olsun" dedim. "Seren de olmayacak, Suren de olmayacak, ben ne istersem o olur, annemin ismine benzer hiç bişey olmayacak, ben beğenmiyorum, sevmiyorum, istemiyorum" diyor

Kızlar doğumuma az kaldı, ama hala bebeğimin ismi yok!

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?
Hani bu durumda nasıl gücenmeyecekmiş ben ona anlam veremedim zaten..

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

KV'yi severim, ismi de güzel!!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Eşime "KV'nin ismi olsun" diye ısrar etmeye devam etmeli miyim?

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden herkesten özür dilerim??
Uzun oldu biliyorum, fakat zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim !!
Sen bunları neden bu kadar düşünüyorsun ki? Bırak koyulmazsa koyulmasın kv ismi. Kendini böyle bir konuda parçalaman çok saçma. Arası açılırsa açılsın niye bu kadar içlerine giriyorsun ki? Allah dert vermesin ne diyeyim. Sana da hayırlı doğumlar şimdiden.

Karnınızdaki bebişe çok üzüldüm ama ben size çok güldüm ya.

Asla dalga geçmek değil amacım ama sinirimi bozdunuz resmen.

Eski konularınıza da baktım. Koca dediğiniz şahıs daha birey olamamış, siz zaten aile olamamışsınız, adını bebeğinize koymak uğruna kocanızla kavga ettiğiniz kv sizi kusura bakmayın ama damızlık getirtmiş Türkiyeden.

"Oğluşum yanımdan ayrılmasın, ama torun da istiyor canım, eh ev işlerini yaptırıp diğer oğlanların pisliğini temizleyecek biri lazım" demiş, sizi getirmişler işte. Yani sizin vazifeniz evde hizmetçilik yapıp torun doğurmak. Haddinizi ve yerinizi bilirseniz sıkıntı çıkmaz.

Siz sanıyor musunuz ki o bebeği size bırakırlar? Her şeyine karışacaklar, aynı evin içinde bebeğinize hasret kalacaksınız. Ama size müstehak yani.

20 sene sonra da konu açarsınız "kızıma iyi bir anne olamadım" diye.

Bir de konunuz var hayıt tohumu mu ne varmış, hamile kalamıyormuşsunuz onu kullanıp şifa bulmuşsunuz.

Keşke rahminiz yerine aklınıza yarayacak şeyler kullansaymışsınız.

İlk okulu Almanya'da okumuşsunuz, diliniz var, düzgünce araştırın haklarınızı, bebeğiniz orada doğacak, belki oturum da alırsınız, çıkın gidin Allah aşkına bu nedir hakikaten asabım bozuldu.

Siz de ki bu ısrar ne onu anlayamadim. Hayır yani niye kayinvalide ismi olsun ki. Gözüne görmek için mi yapıyorsunuz? ? Bırakın allah aşkına. Ne güzel bak oğlum koydurmuyor diyor. Bunu biliyor. Daha fazla baskı yapmayın ne munasebet kendiniz farklı bir isim koyun. Bu saçma ısrarada son verin.

Hakkaten kaşınıyorsunuz ama.
Bireyler çocuk yapmadan önce olgunluk, düşünme yetisi ve yeterliliği testinden geçseler keşke.
En azından mantıklı düşünen bireyler çocuk sahibi olur.
Koyacağınız isim bir vazoya değil bir çocuğa verilecek hanfendi onun bunun gönlü olsun diye mi doğuruyorsunuz.

esin istemiyosa neden diretiyorsun anlamadim.gozune girmek icin mi kaynananin?
o cocuk esininde cocugu onunda soz soyleme hakki var adam begenmiyosa koyma.ha sen ustune duseni yapmisin zaten kaynananda gormustur oglunun istemedigni.gerisi ikisinin arasinda.kuser barisir ana ogul.seni baglamaz.bence ortak bi isim bulun
.

Tam dayakliksiniz biliyormusunuz :sopa:.. Niye gozunu girmeye calisiyorsun kardesim.. Durduk yerde bu hamile halinle hem kendine hem bebisimi uzuyorsun.. Aile icine farkli isimler sokun, niye hep ayni isimler.. Boyle bir konu daha acilmisti.. Oda koymak istemiyorum diye dertliydi.. Bak Hümeyra guzel bir isim onu koy :KK66:.. Gozune giremiyorum diyen kisinin ismini ne yapacan..

X