KV & Bebeğim (İsim)

O zaman insan ilişkilerindeki en temel sırrı vereyim. Yaranmak isteyen, göze girmek isteyen, sevilmek için kendinden ödün veren olursan kullanılırsın üstelik değerin de bilinmez.
Ayrıca kayınvalide seni sevse ne sevmese ne? Eşinin de seni sevmesi için herhalde annesinin seni çok sevmesini istiyorsun ama o da yanlış.
Seni annesi için sevecekse sevmesin.
Çok ödün veriyorsun her ilişkide
Kayınpederine ilgili bir konunda var mesela.
Sevilmek için her şeyi yapabilirsin ama bu çok yanlış.
Sevmezlerse sevmesinler ama sevilmek için harcanan hep veren taraf olunca sevginin de anlamı yok. Tek taraflı fedakarlıklar yuruyen her sevgi sana zarar hala anlamadın mı?
O evde kendini yirtiyorsun sevilmek için ama sana deger veren var mı? Senin yaptığın fedakarliklarin ond biri sana gösteriliyor mu?
Kazık kadar iki kayinbiraderin hizmetçisi kayinvalide ve kayınpederine sevilmek için agzina bakan biri olmak sence de saçma değil mi?
Valla kayinvalidem kayınpederim beni sever mi bilmem umurumda da değil. Hatta sevmiyor da olabilirler. Ama bana kalk su getir diyemezler çekinirler bu önemli bnce. Cat kapı evime gelemezler benden talepleri olamaz. Çünkü sevmeleri zerre umurumda degil saygı olsun yeter diyorim ben.
Tüm konularında genel bir yaranma ve bunun için kendini adama hakim ama hata ediyorsun. Böyle yaparak daha çok sevilmezsin kullanırlar seni. Kendine dege vermem onceligi kendin ve çocuğum yapman lazım artık.

Öyle valla, doğru konuşuyorsunuz, ne diyebilirim ki??? Aynı evde durunca sanki mecburmuşum gibi geliyor hep :KK43:

Hey Allahım daha neler görecek acaba bu gözler. Herkes eşim annesinin ismini koymak istiyor ben istemiyorum diye dertlenir sizin eşiniz istemiyor ama siz kv isminde ısrar ediyorsunuz vallahi şaka gibi :işsiz:
Nedir bu kv ye yaranmaya çalışma merakı? Oğluna baskı yapıyor araları bozuluyormuş vs vs size ne bundan yahu? Bırakın bunu oğlu düşünsün. Tek derdiniz bu mu yani? Sizin gibi insanlar yaşadıklarını hakediyor gerçekten. Sağlıkla yavrumu dünyaya getireyim beğendiğim güzel bir ismi annesi olarak ben koyayım diye düşüneceğinize size bir sürü sıkıntı yaşatan kv yi düşünüyorsunuz. Sizi doğuran annenizi bu kadar düşünmezsiniz ama dimi? Onun ismini vermek aklınızın köşesinden geçmez. Hoş bana göre dede, anneanne, babaanne falan filan kimsenin ismi verilmemeli. Herkesin ismi kendine özgü olmalı. Gerçekten anlamıyorum bu zihniyeti. Kv ismine meraklı birinide sayenizde ilk defa görmüş oldum. Allah akıl fikir versin ne diyeyim :işsiz:

Ben kendi annemi düşünmem, doğru!! Çünkü kendisi beni bırakmış ve gitmiş bir kadın olarak gözümde hiç bir zaman bi değeri olmayacak :KK43: diğer söylediğiniz herşeyde haklısınız, eşim ne isterse onu koyabilir, ben artık o konuda ısrar etmeyi bırakacağım, zaten çocuğumun başkasının ismiyle hayatını devam ettirmesi benim gözümde yanlış bişey olmaya başladı... Yeni bir hayat, ama ne yazık ki başkasının ismi ''

O zaman yaranma çabasından vazgeçin.
Sizi sevmesini beklemeyin. Sevmesinler.
Aynı evdesiniz diye can ciğer olmayın, güler yüzlü olun kavga etmeyin ama sevilmek için de kendinizi paralamayin.
Aynı evdr olmak demek çok sevilmek çok samimi olmak demek değil.

Yaniiii :KK43:

Doğru söylüyorsunuz, kadın kendi oğlunu atmaz ya :)
Atmaz, en fazla bir süre bozuk gezer sonra düzelir.
Bizde de vefat edenlerin isimlerini koyma var. Çok sevdiğim kuzenimin ismini yeğenine koydular, küçük kızın bahsi geçtikçe, onu gördükçe aklıma hep kuzenim geliyor ve anlamsız bir hüzün hissediyorum.
Bir de annenin adıyla çocuğuna seslenmek de garip bir duygu olsa gerek:)

Aynen "SALAK" olduğum burdan belli :KK43: ama aynı evde oturuyoruz, bu durumda KV'yi nasıl "SEVMEME" lüksüm olabilir ki ???
Herkesi sevmek zorunda değiliz saygı gösterdiğimiz müddetçe
Diğer konunu hatırlıyorum yani hamile halinle ev temizleten kvyi mi seveceksin sen allah aşkına

Atmaz, en fazla bir süre bozuk gezer sonra düzelir.
Bizde de vefat edenlerin isimlerini koyma var. Çok sevdiğim kuzenimin ismini yeğenine koydular, küçük kızın bahsi geçtikçe, onu gördükçe aklıma hep kuzenim geliyor ve anlamsız bir hüzün hissediyorum.
Bir de annenin adıyla çocuğuna seslenmek de garip bir duygu olsa gerek:)

Bilmiyorum gerçekten, allah yaşatmasın hiç kimseye :)

Kızlar doğumuma az kaldı, ama hala bebeğimin ismi yok!

Hani bilirsiniz ya bazı Gelinler KV'nin ismini koymak istemez de oğlu ısrarla "Annem'in ismi olacak" der ya...!

Bizde durum tam tersi...

Ben "KV'nin ismi olsun" derken, oğlu ısrarla "Hayır, ben annemin ismini beğenmiyorum" diyenlerden!!!

Bana kalsa fark etmez aslında "Ayşe, Fatma v.s" razıyım, KV'de "Gücenmem ben, istediğinizi koyun" diyor, fakat KV'leri bilirsiniz işte... Bana fark ettirmiyor ama arada oğluna "....... kadar olamadın, o bile anasının ismini koyuyor!" diye başkalarını örnek vererek, oğluna baskı yapan bi insan?
Hani bu durumda nasıl gücenmeyecekmiş ben ona anlam veremedim zaten..

Ben mi çok salağım bilmiyorum ama ben KV ve Oğlu'nun arası açılmasın diye uğraşırken (hele bu konuda) oğlu ısrarla "Ben annemin ismini koymam!" diyor, KV'de fark ettirmiyor, belli etmiyor ama eşim böyle dedikçe de KV'nin yüzü düşüyor, morali bozuluyor, böyle bi triplere giriyor!!

KV'yi severim, ismi de güzel!!!

Şimdi bana "Çok mu heveslisin KV'nin adını koymaya?" mı diyeceksiniz, ama inanın ben oğlu ile arası açılmasın diye çabalıyorum, eşim bu kadar ANA KUZUSU olduğu halde, neden bu konuda bu kadar ısrarla "Hayır!!!" dediğini anlamıyorum.

Hele bu kadar az bi günüm kalmışken hala "düşünürüz, düşünürüz" diye geçiştiriyor.
Yani "Benim çocuğum olacak, bi hazırlık yapalım" düşüncesinde değil, herşeyi 'KP yapsın' diye bekliyor!! Yani "CİMRİ"... !!!!

Bi yandan da diyorum ki "Neden bu kadar ısrar ediyorum?" sonuçta ilerde KV "Oğlum istememişti benim adımı koymayı da, Gelin sayesinde benim ismimi koydular" demeyecek, ben her zaman ki gibi hor görülen ve aşağılanan bi GELİN olacağım.

Önceki konularımdan bilen vardır belki, ne yaparsam yapayım, KV'nin gözüne giremiyorum.

Yani anlayacağınız isim konusunda ben kararsız kaldım!!! Ve yardımınıza, düşüncelerinize ihtiyacım var...

Eşime "KV'nin ismi olsun" diye ısrar etmeye devam etmeli miyim?

Yoksa eşimi kendi haline bırakıp, başka bi isim koyma isteğine izin vermeli miyim??

Ne yapmam gerekiyor?
Şimdiden herkesten özür dilerim??
Uzun oldu biliyorum, fakat zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim !!
Yazindan anladigim tek sey sen kendi iateklerini onemsemiyorsun. Sen kendini onemsemiyorsan kimden ne deger bekliyorsun?
Kv adini oglu ile arasi acilmasin diye koymak istiyorum demissiniz ya kendinizi kandirmayin sirf kv adini koyayimda beni sevsin saysin diye istiyorsunuz. Her cumlede bu belli.

Birakin ya siz 9 ay tasiyip dunyaya getirecksiniz ne olursa olsun ismi fark etmez mi diyeceksiniz? Isim koymak annenin babanin en buyuk sorumlulugudur. Basit gormeyin bu gorevinizi. Baskalarini mutlu etmeyi birakin kv yi

Yazindan anladigim tek sey sen kendi iateklerini onemsemiyorsun. Sen kendini onemsemiyorsan kimden ne deger bekliyorsun?
Kv adini oglu ile arasi acilmasin diye koymak istiyorum demissiniz ya kendinizi kandirmayin sirf kv adini koyayimda beni sevsin saysin diye istiyorsunuz. Her cumlede bu belli.

Birakin ya siz 9 ay tasiyip dunyaya getirecksiniz ne olursa olsun ismi fark etmez mi diyeceksiniz? Isim koymak annenin babanin en buyuk sorumlulugudur. Basit gormeyin bu gorevinizi. Baskalarini mutlu etmeyi birakin kv yi

Öyle valla :KK43: doğru söze ne denir ki :KK43: haklısınız..
Diyecek bişeyim yok :KK43:

Bosuna zorluyosunuz esinizi, ben anlam veremedim. Hadi diyelim ismi begendiginiz icin, o zaman cift isim koyun.
Benim bir tanidik görümcesinin ismini koydu kizina (görümce birde kendi abisinin eside oluyor) her tartismada degistircem kizin ismini diyor.

Bence direkt ayni ismi koymayin ama onun tinisina sahip benzer isimler koyabilirsiniz. Hem kayinvalideniz ortalarda benim adimdan esinlenerek koydular aynisi olmasin diye ben istedim diye modern kaynana rolu yapar. Hem de gelecek tartismalarda(ayni evde yasadiginiz icin soyluyorum, yoksa sakin koymayin derdim) basiniz agrimaz. Guzelmis kayinvalidenizin ismi gercekten. Seren, serena, serenay, gulse, gulce vs boyle bir seyler koyabilirsiniz bence

X