KV & Bebeğim (İsim)

ayse fatma olsun farketmez lafına gerçekten çok üzüldüm
bir kız annesi olarak boyle düşünmen çok itici ,
o cocugun ömür boyu o isimle yaşacak ın ve sen fark etmez diyorsun ,
kızın sağlıkla dogsun ve çok begendıgın bir isim koy evin içinde salınsın gezsin ,

bu arada senden ricam doguma girerken çocugu olmayanlara dua et ,

Ya yanlış anlamışsınız, eşimin rızası olsun da "Ayşe, Fatma fark etmez" dedim. Sonuçta eşim ve benim çocuğum!! Kızına seslenirken, mutsuz olsun istemiyorum...

Fark etmez derken, hepiniz yanlış anlıyorsunuz, eşimin rızası olsun da Ayşe, Fatma fark etmez dedim, sonuçta onun da hakkı var kızında ben şu isim olsun desem kaç yazar?? Eşim istemedikten sonra, zorla koyup da eşimi mutsuzluğa mı mahkum edeyim ???

ozaman anasının ismi için ısrar etmeyeksın , ne güzel isimler var onlardan birini koysun adam ,

birde sana zorla koydursa varsa adını söylemek istemezsin o çocugun , empati yapmaya çalış canım

Ayşe, Fatma farkeder. sizin kızınız o. tamam babasının da rızası olsun ama kimse kusura bakmasın da bebeğin isminde annenin bir gıdım fazla hakkı olsun yani. hakkı olduğu için de biraz hevesli olsun anne. ben üzüldüm yavrunuza. bu kadar hevessiz olunur mu ya?

Niye teklif ediyorsunki sende,nerde görülmüş duyuılmuş kadının bebeğine k.validesinin ismini vermek ..
Başka güzel isimler var onlardan bul işte napacan onun ismini..

Öyle ya ? Haklısınız hepiniz? Enayilik bende işte sanki beni çok seviyorlar o zaman

Siz benim heveslerimi bi bilseydiniz, neler neler?? Ben bebekliğimi, çocukluğumu annesiz geçirdim, bu yüzden babam da bana yatak almayı hiç akıl etmemiş, karton kutuların içine döşek kesip yatırmış, ben şimdi çocuğumun bi odası olsun, pembe pembe eşyaları olsun, mutlu olsun, ona her baktığımda mutluluk gözyaşlarım olsun, ona en güzel şeyleri öğretmek, hiç bir zaman annesiz, babasız bırakmamak v.s v.s neler neler heves ediyorum, babasıyla okula götürmek, hastalandığında beraber derman bulmak, daha neler neler neler... KV benim bu heveslerimi o kadar içime tıkadı ki, sanki şimdi bişey söylesem, kızıverecekler gibi geliyor bana? Ben istemez miyim çocuğumun adı gönlümce olsun, ama başta eşim beğenmedi zaten, ondan sonra da KV ve KP "O da neymiş?" dedi!!! Benim aklımda ki isim "NEHİR"!!! Kızımın isminin "NEHİR" olmasını çok isterdim ama onu da beğenmedi eşim, şimdi aklımda "ELİF" var, bu konuyu yarın eşime tekrar açacağım ve artık belirlenmesini isteyeceğim, 3 hafta kaldı hala belli değil, bu nedir yaaa ??

Doğru, ama KV çok baskı yapıyor bu konuda ??? Bana değil, ama oğluna!! Ve açıkcası bu beni de rahatsız ediyor

Gücenmem diyormuş zaten. Baskı falan göremedim, suratı asılırsa asılsın, çocuk ikinizin kayınvalidenizin değil. Eşiniz ve sizden başka çocuğunuza isim hakkı koymaya kimse sahip değil.

Tamam iste elif nehir koyun cok guzel bir isim oldu bence:) benim kizim da ins. 2 isim li olacak ilk ismi ayse (babasi) 2. ismi meva(annesi) koyuyoruz ayşe meva olacak ins. sizde öyle yapın ben cok begendim elif nehir ismini:) saglikli olsun ins.

ahh. bilemedim tabi yaşadıklarınızı. ne zor annesizlik tahmin edebiliyorum. o zaman annesizliği bilen bir kadın olduğunuz için daha güçlü durun. nehir se nehir. diretin. hevesleriniz içinizde kalmasın. kimseye kendinizi beğendirmek zorunda değilsiniz. kız çocuğunuz ile ilgili tüm hayallerinizi sonuna kadar yaşamak için çabalayın. allah yardımcınız olsun, hayırlı doğumlar.

Ben anlamıyorum seni arkadaşım anlayamiyorum bu isim konusu resmen benim yaramdir. Ne bu kadar kaynananın adını koymaya calisiyorsun dünyada isim mi kalmadı. Kocanda istemiyor madem niye zorluyorsun ki.. benim kızımin adı kayinvalidemin adı o kadar dedim eşime yalvardım yakardim ikinci isim daha koyalım benimde gönlüm olsun diye beni kırma dedim inatlasti benimle illede tek olacak illede tek olacak dedi annesinin adını koydu. Şimdi ne oluyor biliyor musun kızım huysuz ve çok uğraştıran çok yalanciktan ağlayan bir çocuk "adımı nerden koydurdum ben bu kadar ahlaksız miyim ben böyle miyim ben bunun gibi hayasız miyim adımı koydurdum binpismanim" diyor. Anlayabiliyor musun? Koyma kaynananın adını ne kaynanana yaranabilirsin ne eşine yaranabilirsin... Kesinlikle başka işim koy.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…