Kuyumcudan bileziğimi alamadım.

Bende bileğime göre bilezik yaptırıyorum ama ürün gelmeden asla para istemiyorlar ha isteseler de ben vermem. Hatta geçen ben ihmal ettim almaya geç gittim benim sipariş bilezik satılmış 2 gün sonraya tekrar yaptırıp aradılar hemen beni. Bu dediğim de 3 hafta önce falan oldu. Garip geldi bana durum bence şikayetçi olun.

Altinin secimden sonra yukselecegi muhabbeti oldugu icin bu durumlarda ceyrek falan satmak istemiyolar altin alamama durumu dogru olabikir pazartesiyi bekleyin bilezik yada para gelmezse sikayetci olursunuz

Adam dolandırıcı değil ama uyanık. Sizden 20 gram altın parası aldı. O para ile altın alıp zulaya attı. Seçimden sonra döviz ve altın fiyatının artması bekleniyor. Siz para iadesi aldığınızda o gün verdiğiniz fiyata artık 20 gr bilezik alamazsınız.

Siz ürünün parasını ödediniz. Ödediğiniz 20 gr altın için. Size parayı o günkü para ile değil geri ödeme yapacağı günkü altın kuruna göre hesaplayıp göndermesi gerek. Veya bilezikleri hazırlayıp size vermesi gerek.Aksini kabul etmeyin.

Merhaba arkadaslar çok huzursuzum.
Pazartesi günü iki tane ajda bilezik yaptırmak için kuyumcuya uğradım. Ölçümü verdim oarayı hesaplarına attım onlarda bana kaşeli kağıt verdi 20 gram iki tane bilezik alacağı vardır diye. Perşembe günü gelecek arayacağız dediler. Perşembe yani dün gittim dükkan kapalı yan dükkandaki adam beni görünce onlar istanbula altın almaya gitti aksam gelir dediler ben de neyse yarın alırım dedim. Bugun sabah aradım. Adam bana sıraladı bahaneleri, seçim dolayısıyla çok fazla sipariş var yetiştiremiyoruz, mal alamıyoruz suan vermiyorlar haftaya çarşamba olur dediler. Konuyu eşime açtım adamı aradı eşime de aynı şeyleri söyledi. tamam o zaman esimin size verdiği parayı iade edin biz baska yerden alırız dedi. Tamam dediler. Gittik dükkana benim ibanımı yazdılar. Sonra "bugün hiç para yok bugün gönderemem, pazartesiye kalır." Dediler. Baska bir kadın içeriye girdi çeyrek istiyor. "elimizde 1 tane bile çeyrek yok şuan mal alamıyoruz" dediler. Şok oldum. Eşime döndü dedi, eğer bugun para gelirse bugun gonderırız, sizin para imalatcıda gibi bişeyler zırvaladı ama pazartesiye kalır yüksek ihtimal dedi. Tamam bugun gonderın dedi esim cıktık gittik. İçeride fazla öyle bilezikdi altındı kesinlikle yoktu. Cok kotu hissediyorum kendimi. Oturdugum semt iyi bir yer semte güvenerek aldım keske çarşıdaki bilindik kuyumculara gitseydim. Böyle bişey yaşayan var mı sizce ben dolandırıldım mı ya??
Kac para vermistiniz

Dolandırıcılar böyle olmaz daha da tanımadık kuyumcuya gitmeyin, müddet verin olmadı mı şikayette bulunun

Ama yani sizde almadan neden verdiniz?

Bende kuyumcuma kolye yaptırdım adam yaptırınca gidip aldım.

Almadan vermeyin bundan sonra hiç bir şeyi T tommyandgrace

Son düzenleme:
Ben anlamadım almadigınız ürüne nasıl para yolladinız? En azindan kaparo yatırırdınız ne bileyim kalanıni teslimde öderdiniz.
Birde nasıl kuyumcuymuş o çeyrek bile yok elinde.
Belli ki sakliyor satmak istemiyor fiyat artacak diye.
Size de altına zam geldi üzerine şu kadar vermeniz gerek dese şaşırmam.
Paranızı almaya bakın ve gidip görerek alip cıkacabileceğiniz bir kuyumcudan alın çıkın. Bu sekilde alışveris olmaz.

Var ama azdı vitrinde kolyeler setler bileklikler vardı ama bilezik, çeyrek meyrek yoktu ham altın
Kuzum vitrindeb seninkiyle aynı agirlikta bilezik almaliydin
Böyle alışveriş olmaz
Ekmek alsak önce elimize alıp sonra parasini ödüyoruz kasaya
Siz elinize bilezik almadan parasını nasıl verdiniz
Bence gidin parayı verdiğiniz kurdan gramı hesaplayıp vitrinden bir bilezik alın seçimden sonra o paraya o gramı alamayacaksiniz adamı kazanç sahibi edeceksiniz durduk yere

Altin almadan parayi niye verdiniz ya? Mali almadan verilir mi para...hele de tanimadiginiz kuyumcu. Insallah alirsiniz paranizi ya da altini. Yalniz altini alirsaniz gercekliginden emin olun. Sahte altin vermesinler bir de.

Merhaba arkadaslar çok huzursuzum.
Pazartesi günü iki tane ajda bilezik yaptırmak için kuyumcuya uğradım. Ölçümü verdim oarayı hesaplarına attım onlarda bana kaşeli kağıt verdi 20 gram iki tane bilezik alacağı vardır diye. Perşembe günü gelecek arayacağız dediler. Perşembe yani dün gittim dükkan kapalı yan dükkandaki adam beni görünce onlar istanbula altın almaya gitti aksam gelir dediler ben de neyse yarın alırım dedim. Bugun sabah aradım. Adam bana sıraladı bahaneleri, seçim dolayısıyla çok fazla sipariş var yetiştiremiyoruz, mal alamıyoruz suan vermiyorlar haftaya çarşamba olur dediler. Konuyu eşime açtım adamı aradı eşime de aynı şeyleri söyledi. tamam o zaman esimin size verdiği parayı iade edin biz baska yerden alırız dedi. Tamam dediler. Gittik dükkana benim ibanımı yazdılar. Sonra "bugün hiç para yok bugün gönderemem, pazartesiye kalır." Dediler. Baska bir kadın içeriye girdi çeyrek istiyor. "elimizde 1 tane bile çeyrek yok şuan mal alamıyoruz" dediler. Şok oldum. Eşime döndü dedi, eğer bugun para gelirse bugun gonderırız, sizin para imalatcıda gibi bişeyler zırvaladı ama pazartesiye kalır yüksek ihtimal dedi. Tamam bugun gonderın dedi esim cıktık gittik. İçeride fazla öyle bilezikdi altındı kesinlikle yoktu. Cok kotu hissediyorum kendimi. Oturdugum semt iyi bir yer semte güvenerek aldım keske çarşıdaki bilindik kuyumculara gitseydim. Böyle bişey yaşayan var mı sizce ben dolandırıldım mı ya??
Merhaba benim eşim kuyumcu ben kendim de Ajda bilezik yaptırdım geçen ay 2 gün sonra getirdi ama önce altını verirler atölyeden sonra parayı ben yollarım önce hizmet sonra para
Sadece bazı siparişlerde kapora verilir tamamı verilmez bildiğim kadarıyla 😵‍💫 yine de eşim gelsin sorayım mümkün mü diye ?
Ama çeyrek olayı mantıksız değil çünkü bazen arkadailarım da eşine söyle çeyrek getirsin bize der eşime sorarım bazen var bazen yok kalmadı der..
Tabii yine önce çeyrek gelir sonra onlar parayı verir

Ajda ve Kibrit model sık sik yaptiriyorum. Ozel olcu oldugu icin 1 haftaya anca geliyor, hep tanidik kuyumcularla is yapiyorum ama hic bilmediginiz bir yerse sikinti :/

X