Kuyumcudan bileziğimi alamadım.

tommyandgrace

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2023
168
66
27
Merhaba arkadaslar çok huzursuzum.
Pazartesi günü iki tane ajda bilezik yaptırmak için kuyumcuya uğradım. Ölçümü verdim oarayı hesaplarına attım onlarda bana kaşeli kağıt verdi 20 gram iki tane bilezik alacağı vardır diye. Perşembe günü gelecek arayacağız dediler. Perşembe yani dün gittim dükkan kapalı yan dükkandaki adam beni görünce onlar istanbula altın almaya gitti aksam gelir dediler ben de neyse yarın alırım dedim. Bugun sabah aradım. Adam bana sıraladı bahaneleri, seçim dolayısıyla çok fazla sipariş var yetiştiremiyoruz, mal alamıyoruz suan vermiyorlar haftaya çarşamba olur dediler. Konuyu eşime açtım adamı aradı eşime de aynı şeyleri söyledi. tamam o zaman esimin size verdiği parayı iade edin biz baska yerden alırız dedi. Tamam dediler. Gittik dükkana benim ibanımı yazdılar. Sonra "bugün hiç para yok bugün gönderemem, pazartesiye kalır." Dediler. Baska bir kadın içeriye girdi çeyrek istiyor. "elimizde 1 tane bile çeyrek yok şuan mal alamıyoruz" dediler. Şok oldum. Eşime döndü dedi, eğer bugun para gelirse bugun gonderırız, sizin para imalatcıda gibi bişeyler zırvaladı ama pazartesiye kalır yüksek ihtimal dedi. Tamam bugun gonderın dedi esim cıktık gittik. İçeride fazla öyle bilezikdi altındı kesinlikle yoktu. Cok kotu hissediyorum kendimi. Oturdugum semt iyi bir yer semte güvenerek aldım keske çarşıdaki bilindik kuyumculara gitseydim. Böyle bişey yaşayan var mı sizce ben dolandırıldım mı ya??

Geçmiş olsun zor alırsınız paranız ya da bileğinizi. Para verdiğiniz de ispat
edemezsiniz

siz banka yoluyla para göndermişsiniz neticede eninde sonunda paranızı alacaksınız ama böyle yumuşak yüzlü davranmayın net olun atıyorum pazartesi hesabıma yattı yattı yatmadı ben sizi şikayet edeceğim elimdeki belgelerle diyin açık kapı bırakmayın bahane vs kesinlikle dinlemeyin.

Bir de yalan söylemişler size,ben bugün gayet de döviz aldım kuyumcudan,adamın vitrini de dükkanı da normal şekilde doluydu.

ilk başta asla güvenip böyle birşey yapmam ben olsam

2. Olaydan bu aralar seçimden dolayı cidden piyasa biraz karışık. Altın alımları satımlar dolar euroda buna dahil. Kimse alıp vermiyor. Belki kuyumcu bile madur olmuş olabilir..
Ben nedense bir sorun olacağını düşünmedim

Geçmiş olsun yanlış yapmışsınız .
Ödediğiniz miktarda bilek ölçünüze olmayan bir bilezik alsaydınız keşke sizinki yapıldığında onlarınkini iade edip kendinizinkini alsaydınız . Ben hep böyle yaparım . Kimseye güvenilmiyor.

İnşallah alabilirsiniz .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…