Kusura bakmayın, birilerine içimi dökünce rahatlıyorum

Neden dualarını kabul etmiyor öylemi?
Eğer gerçekten öyleyse bunun sebebi sence isyan etmen ve rabbimizi sorguluyor olman olabilir mi?
Hangimiz dört dörtlük hayat yaşıyor ki?
Hangimiz bu dönemlerden geçmediki?
Hangimizi çok mutlu?
Hepimizin hayatından karamsarlıklar mutsuzuluklar geçti...
Ayrıca şunuda belirtmek istiyorum çizilen bir kader var evet bunu rabbimiz çiziyor...Ve bunun yanında 2 yol veriyor ikiside senin kaderin ve senin seçimine göre yaşıyorsun bu kaderi.aklın ve mantığın ile...

:1hug:hayatim oncelikle henuz cok gencsin.isde bulucaksin, kismette .daha yasin kac ki bu kadar endiseleniyosun.cevrendekiler seni yureklendirip guc vereceklerine negatif enerjileri ile seni umutsuzluga suruklemisler.oysa onunde o kadar uzun zaman varki.is bulman icinde evlenmek icinde daha cok vaktin var. hic uzulme .cevrendekilerin negatif elekriklerini pozitife cevirmek icin kendine bir ametist tasindan kolye yada bileklik falan al.ben devamli kullaniyorum.faydasi oldugunada inaniyorum.opuyorum seni.sansin da bahtinda hep acik olsun...

yasakkelime::1no2:sevgili kardeşim düşüncelerin yanlış bir kere insan birazda kendi kaderini kendisi yönlendirir madem inançlı bir insansın duanı etmeye devam edeceksin isyan etmeyeceksin her şeyin hayırlısını isteyeceksin sabredeceksin unutma imtihan dünyasındayız herşey bizim için iyilikte kötülükte daha çok gençsin geleceği ANCAK ALLAH BİLİR kimbilir sen inancını yitirme benim sana tavsiyem sabırla duanı etmeye devam et kardeşim sana mutluluklar diliyorum sevgiyle kal.

canım birçoğumuz bazen yapmamamız gereksede bunaldığımız zaman isyan ediyoruz ediyoruzda elimize ne geçiyor daha çok günaha giriyoruz........ ha şu dualarım kabul olmuyor olayına gelelim hep deriz rabbimden bir şeyi çok isteriz kabul olmuyor deriz dualarımız kabul olmuyormuş gibi gelir ama işin aslı öyle değilmiş bende yeni öğrendim aslında bizim dualarımız boşa gitmiyor başımıza gelecek bizim bilmediğimiz bir belayı defediyor o yüzden her şerde bir hayır her hayırdada bir şer vardır bizim görmediğimiz bilmediğimiz sakın isyan etme allaha sığın.....herşeyin bir vakti zamanı vardır....... sen hem niye bakıyorsunki milletin laflarına oooo bende çok ağladım çok üzüldüm ama ben allaha sığındım bana kısırsınmı demediler yok efendim senin bir daha çocuğun olmaz dediler dediler de dediler..... yani elaleme ne yapsan yaranamazsın bir işe girsen iyi bir iş değil derler, efendim kendine damat adayı bulsan, yok ya çirkin derler yok efendim yakıştıramazlar milletin derdi bizmet tatlım birde sana birşey söyleyimmi insanlar senin bir konuda moralinin bozulduğunu hissettiklerinde o konuda senin üstüne daha çok gelmeye daha çok konuşmaya başlıyorlar........ boşver sanırım daha yaşında genç gül geç ya inan bu günlerini ararsın sonra haaa bak ileride daha çok uğraşacak önemli şeylerin olacak kimse için kendini üzmeye hırpalamaya değmez..... kimseye birşey olmaz kendine yaparsın......

insan neye inanırsa onu yaşar
bana da hep olumsuzluklar yaşıcaksın gibi geldi çünkü sen öyle yaşıcana inanıyosun hayatının şanssızlıklarla geçiceğini düşünüyosun..
ayrıca bi de şükretmen gerekirken isyan ediyosun
nası durumda olan insanlar var yine de isyan etmiyolar senin yaptığın ne şimdi

hepiniz haklısınız şimdi biraz daha iyiyim hepinize teşekür ediyoum ALLAH razı olsun hepinizden

sen bunalıma girmişsin.iş yüzünden.bak evlenmek için daha çok gençsin.hastalığın yok çok büyük bir sorunun yok.ailen yanında.nefes alabiliyorsun.yemek yiyebiliyorsun.gözlerinle görebiliyorsun......

bence kendi kendini üzmüşsün.insanların dediklerini kafaya bu kadar takarsan ömür boyu bunalımdan çıkamazsın...

biraz rahat ol.kendine güven gelmesi için hobilerle uğraş.arkadaşlar ne güzel şeyler demişler...al eline kuranı oku bak nasıl rahatlama hissedeceksin...

Tatlım, Allah hiçbir duamı kabul etmiyor demişsin ya.

Deme öyle... çünkü bunu sen bilemezsin.

Belki de ettiğin o dua, dilediğin şey senin için hayırsız bir şey ve o yüzden olmuyor. Böyle düşün.

Hayırlısını dile sen, emin ol o sana hayırlısını veriyordur, her ne kadar sana dileklerin kabul olmuyormuş gibi gelse de.

X