Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Benim oğluşumun ne edepsizlik yaptığını bir önceki sayfada yazmıştım.Bizimki hala tam gaz devam ederken herkesin içinde,babam demez mi:Bunun popişi kaşınıyor,zeytinyağı sürelim . :roflol: Ah Bıdık ,Ah!...Okumuş adamı da kandırdın ya oğlum,ben sana ne diyeyim!..Dua et ki ,popişine yoğun ısrarım sonucu zeytinyağı sürülmedi.:roflol:

yok ya görmezlikten geliyorlar. ben de babama diyom çok seviyo o. bak kızına koca alalım gerek yok benim çocuğumun günahını almayın diyor kızıyo bana :roflol:traş fırçasına sürtünürken afedersiniz hayvan kendinden geçiyo artık en son utana sıkıla onu da söyledim ona da benim çocuğum öyle şey yapmaz diyo sırnaşık şeysırnaşık şeyyaf benden daha çok güveniyo hayvana :uhm::roflol:

benim de erkek bi muhabbet kuşum var ..ne yalan söyleyim tek azgın benim muhabbet kuşum zannederdim .:roflol:meğer hepsinde varmış bu durum .
ben buna bebekken aldığımda canı sıkılmasın arada oynasın die kafesinin üstüne küçük bi oyuncak ayı taktım .. zamanla onunla oyun oynamaya başladı sonrada zevcesi yaptı ..valla şimdi bütün gün tepesinde yıkamak için almak istesem bile bana çok kızıyor..Kötü Kazenaşkım aşkııııım die bağırıyo .. ya bunlar ne velet ya gerçekten anlıyomu ne..naniknanik
ama onu çoook seviyoz ya bitanem benim..
işte bizim durumda böle yani bu yönden pek bi sıkıntımız olmadı valla .. kendi kendine çözdü sorununu ..erkek kuşları olanlara tavsiye ederim ..

december canım valla senin yapacan pek bişi yok gibi güzelim ya.. bence onu kuşcuya götür 1 -2 hafta misafir olsun orda ,belki bu dönemi geçicidır..
geçmediğini fırçadan anlarsınız zaten .. o zaman bi erkek almanızdan başka çare görünmüo gibi...

Son düzenleme:
kıç sallamayı bıraktı ama evin içinde hayvan deli danalar gibi oldu.
bağırıp çağırıyor durduk yere ciyak ciyak. ötmek değil ama catcatcat diye ayy hele de başkası konuşuyo olsun kaynana gibi oldu dakikalarca susmadan catcatcatcatcatcatcat yapıyo ordan oraya uçuyo. sürekli böyle şikayet eder gibi yırtınıp duruyo. diyom bizimkilere bakın bu "canıma tak etti evden kaçacam" demek diyom annamıyolar. sinir yaptı hayvancağız ( babama sırnaşıyo gene hala :S

Kızlar ağustos ayında bir haftalık şehir dışına çıkmayı düşünüyoruz.
muhabbet kuşumuza iyi bakabileceğini düşündüğümüz kişiler var,onların da kuşu var.
fakat biz kuşu biraz bebek gibi yetiştirdik.
mesela topları var, toplarını halıya çıkarırız akşama kadar oynar, ya da geceleri benim yatağımın dibine kafesini koyarım, öyle uyuruz.
endişeleniyorum başka birinde bir hafta problemsiz kalabilir mi?
onu götürmem zor çünkü 1 hafta için yollara,sıcağa,ortam değişikliğine dayanması zor olur.

Merhaba, elbet ki kimse sizin bakabildiğiniz gibi bakamayacak.

Çok seven biride olsa istesede sizin gibi bakamayacak. Çünkü kuş yabancı bir ortam görecek tanımadığı insanlar olacak. Biraz afallayacak yani.

Siz hayvanları çok seven birine bırakın zaten alışma süreci bitene kadar siz dönmüş olacaksınız.

bende dün yavru ingiliz jumbo aldım öyle güzelki daha önce kaçırmıştım iki tane dün aldım bu gün elimde duruyo beni dinliyo tabi ben bir yıldır sürekli muhabbet kuşu cinslerini ve bakımını araştırıyorum harika kuşlar eminim kuşum on güne kalmaz iyice alışır kaynaşır bize:) kuşum erkek ilk başlarda oyuncak koymucakmışsın aynada dahil sonra alışınca koyabirmişsin eğitim için bebek olması şart bebişimin rengi mavi gri

cok korkuyorum acıkcası basına bisi gelir, biz olmadan duramaz diye.
geçen sene sırf bu yüzden tatile gitmedik. artık bu sene çıkalım diyoruz ama inşallah bir sorun yaşamayız.

valla böyle muhabbet kuşu duymamıştım yazık kuşa benimde dişi gökkuşağı papağanım vardı eşi yoktu kuş yumurtlamaya başladı hergün bir yumurta vterinere sorduk çiftleşmek istiyomuş yumurtalarda döl yokmuş o zamanlar papağan ların fiyatı yüksekti alamadık yazık kuş çiftleşemeden yumurtlayarak öldü çok üzüldüm

Arkadaşlar benimde biri diş diğeri erkek olmak üzere 2 tane muhabbet kuşum war.erkek olan 4 dişide 5.5 aylikti sanirim..walla ilk aldiğimizda kafeslerine salincak yerleştirdik.birak o salincağa çikmayi çitlari bile çikmiyordu.şimdi felaket derecede bicir bicir ötüyorlar.televizyonun yanina koydum.erkek olan sese aşiri duyarli deli gibi ötüyor.en güzelide dişi ondan büyük olduğu için onu besliyor .ağzina kusuyor yediği yemleri .hi salincak demiştim şimdi salincaği tepesinden inmiyorlar onun üstünde uyuyorlar bazen .çok şekerler ya ele aliştirmaya başladik dişi çok hirçin ama erkek uysallaşiyor zamanla.bide dişi olan çok pis isiriyor.elimize alamiyoruz parmak falanda çözüm olmadi walla napcaz bilmiyorummm.

yaa konu açmaya çalışıyorum açamıyorum burdan devam edim bari.bende 3 gün oldu muhabbet jkuşu alalaı ama pek ötmüyo arada bir işte:)acaba alışma evresimi ki ortama bizlere falan.sizlerdede böle oldumu sinirim bozuluyo bişler yazın kızlar

Kızlar 2 ay önce yavru olarak aldığım muhabbbet kuşum yaklaşık 1 haftadır çatur çutur şiddetle kaşınıyordu.Bugün bir veterinere tlfn açtım ve bana avidust diye bir toz önerdi.Kuşa yalasa bile bir zararı olmayacağını kanatlarının altına kafese ve sırt bölgesine dökmemi söyledi.Azönce kafesi güzelce kaynar sularla dezenfekte ettim ve o tozdan kafesin kuşumun ulaşamayacağı bölümlerine az az döktüm.Kuşumunda kanat altlarına ve sırtına serpiştirdim bu tozdan garibim nasıl koktu elime alıp kanatlarını açmaya çalışınca senağlama neyse şimdi aynasıyla oyun oynuyor umarım bişey olmaz Başınıza böyle bişey geldimi kızlar mubişinize böcek ilacı dökmek zorunda kaldınızmı zehirlenmez dimi yaa ...

yok canım kalmaz.
benim kuşumunda başına geldi.biz de dökmüştük o tozdan.
yalnız ne kadar korkarsa korksun sen düzenli ilaçla onu.
birde vitamin al suyuna kat..

Geçmiş olsun canım,mantar tarzı bişey olmasın sakın?Ben 12 yıl muhabbet kuşu besledim ama hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım...

KIzlar teşekkür ederim yaa hemen gördünüz imdadımı a.s.Bİde saruböceq başınıza gelmiş bize gelmemiştir dimi bu bitlerden yaaa (( Yani ben çocuklarımda ve kendimde bir kaşıntı farketmedim henüz yani acaba bunlar hayvan bitimidir nedir:Allahım nerden geldi bu kaşıntı minnoşuma yaaa
Yani diyosunki birkaç gün bu tozu serp kuşa öylemi ?? Kaç günde geçer acaba ay nasıl panik oldum beee üf..

canım şimdi ne kadar süreyle kuşa dökülüyordu inan hatırlamıyorum.
ama kuşcu ne dediyse doğru o ölçekle sen dök ona.
biz yapmıştık geçmişti.
damlacım bu arada kuşlarda mantar sadece ayaklarında oluyor.vucutlarında değil.
ama dediğim gibi vitamin de al sen ona sıvı vitaminlerden var.
suyuna katıyorsun.
kaşınmakdan harap oluyor yavrum o vitaminle ayakta duruyor

Teşekkür ederim cevaplarınız için arkadaşlar kaydirigubbakcemile5 Umarım biran önce iyi olur boncuğum bende size fotolarını yollarım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…