Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Arkadaşlar dün size kuşların bana güvenmeye başladığını söylemiştim ya, meğer yanılmışım bugün yine kaçıyorlar, demek ki dün gece hem uykulari geldiğinden hem de acıktiklarindan direnmeden parmagima gelmişler, demek ki daha çok zaman var

Güven duygusu zamanla oluşur.Çok avuçlamayın sürekli konuşun ki alışsınlar..Ellerimiz kuşlara çok tuhaf gelir çünkü onlarda el yok.Bu yüzden de ele alıştırma konusu çok hassas bir konudur..Size bi link vereyim oradan doğru bilgiler edinebilirsiniZ çünkü her kuş sitesi doğru yönlendirmiyor malesef...Kuşlarınıza uzun ömürler dilerim..Site burda :
http://www.papaganokulu.org

Merhaba arkadaşlar, daha önce normal konulara da yazdım. Muhabbet kuşumun göz altındaki tüyler döküldü. Sağ gözünde var şu an sadece. Ama ilerlemesinden korkuyorum. Kendi haline bırak geçer diyenler oldu çevremden. İnternetten araştırdım bir krem önerdi arkadaşlar. Bir de vazelin önerdiler. Vazelin sürdüm ama sonrasında kaşıntı oldu baya. Kanamasından korkuyorum. Bu geçici bi hastalık mı bu kremlerle geçer mi tamamen ? Veterinere götürmedim. Pek de güvenemiyorum. Kuşlarla ilgili fazla bilgileri olmuyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Böyle birşey başına gelen var mı? Ne önerirsiniz?

veterinere götürde yazık kuşa daha fazla eziyet çektirme, burda her konuya yazmaktan daha kolaydır veterinere götürmek. kuşçularada götürebilirsin. vetereinere güvenmiyosunda, internette dolanan karışık bilgilere nasıl güvendin. yazık üzüldüm kuşa

Arkadaşım Bilgin yoksa buraya yazma, insan gibi soru sordum yargılayacağına Bilgin varsa paylaş yoksa boşa işgal etme. Neden veterinere götürmedim kendimce sebeplerim var bilip bilmeden yargılama haddini kimse vermiyo sana burda. Sen kendine üzül bence...

Kızlar dün evimizin minik üyesi sultan papağanımızı aldık ama ben yem yediğini veya su içtiğini hiç görmedim üzülüyorum bişey yemedi daha nasıl yemesini sağlayabiliriz

Böyle durum yaşamadım çok şükür.Ama siz profesyonellerden yardım alın her bilgiye güvenmeyin.Bu hayvanlara her ilaç kullanılmaz daha da kötü yaparsınız..Kuşçuların bişey bildiği de yok bence..Satıcı sonuçta.Siz en iyisi papağanokulu internet sitesine faceden yazın.Kuş konusunda en bilgili kişiler onlardır..Yardımcı oluyorlar sağolsunlar.Benim kuşumun biri sayelerinde ölümden döndü...Binlerce şükür ki iyileşti..İnş sizinki de iyi olur.

Teşekkür ederim, veterinere götürdüm bi krem verdi bir de suyuna damla verdi. Alerji olmuş Dedi. Bakalım ilaçları kullanıyorum. Umarım iyileşir Sağolasın

Kızlar dün evimizin minik üyesi sultan papağanımızı aldık ama ben yem yediğini veya su içtiğini hiç görmedim üzülüyorum bişey yemedi daha nasıl yemesini sağlayabiliriz

benimdi muhabbet kuşum öyleydi hatta iki gün su içtiğini görmemiştim çok korkmuştum. yani hasta değilse endişelinecek bir şey yok farklı bi ortam kuşları ürkütür kendilerini aç bırakmaz onlar

kuş ilk alındığında hemen salmamalısınız etrafın yabancılığı ve yaşadığı korku ile ordan oraya çarpar ve bu sizinle yaşadığı ilk güven sorunu olur . Gün içinde sık sık yumuşak bir sesle konuşmalısınız, sizi can kulağıyla dinlediğini fark ediceksiniz :) mesela ben her gün aynı şarkıyı söylerdim yavaşça. kafesin içindeyken sesinize alışması daha iyi olur ve bi kaç gün sonra açtığınızda sesinizi duyunca direk yanınıza gelir. birde elinizi ısırdığı zaman kaçırmayın elinizi , elinizden yem vermekte çok önemli daha doğrusu genel olarak kuşunuza güven vermelisiniz. şuan 8 aydır bir paşam var ve bana çok alışkın yavaş yavaşta konuşmaya başladı.

muhabbet kuşumu konuşturmak istiyorum olmuyo daha bır kelime öğretemedim millet , youtube dan bır adam video atmış aşkım diye aynı frekanslarda söylüyorum diyo onu dinletiyorum dinlerken uyuyo konuşmaz mı acaba 1 buçuk yasında erkek kuşum.

ne zamandır öğretmeye çalışıyosun, 1,5 yasında ve yeni aldıysan pek öğreneceğini sanmıyorum. bebekken öğreniyolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…