Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

Dropda Sultanpapaganin eline geliyormu? Biraz anlatsana karekterini? Bu konuda uzmanim zira bende besledim senin gibi Sultan papaganini ve benimki benimle dus eder, beraber yemek yer, bardagimda suyunu icerdi. Yani ayrilmaz ikiliydik. Bana cok güzel seneler hediye etti. Nur icinde yatsin, simdi melek oldu...ama hala aklimdadir ...bire benimkide sariydi..

Arkadaşlar benim mubisim sürekli ballı yem yiyor. Bitirse bile cubuguyla oynuyor sürekli, çok seviyor sanırım. Bir zararı dokunmaz değil mi ? Yani nasıl tarif etsem sizlere, 3 günde bir ballı yemi bitiriyor. Bu arada cinsi muhabbet kuşu. Teşekkürler cevap verenlere

Arkadaşlar benim mubisim sürekli ballı yem yiyor. Bitirse bile cubuguyla oynuyor sürekli, çok seviyor sanırım. Bir zararı dokunmaz değil mi ? Yani nasıl tarif etsem sizlere, 3 günde bir ballı yemi bitiriyor. Bu arada cinsi muhabbet kuşu. Teşekkürler cevap verenlere
Canim balli yemlerin icindeki maddeler zararliymis vermemek gerekiyormus..
İstersen evde kendin dogalini yapabilirsin..
Zaten boyle seyleri her gun degil aralikli vermen gerek..Daha cok meyve sebze yemesi gerekir cunku muhabbetler papagan turu kuslar...
Faydali mamalar da yapabilirsin..
Bu sekilde daha saglikli ve omru de uzun olur insallah..
Bu verdigim siteyi incelersen cok faydali bilgiler bulabilirsin canim:
http://papaganokulu.org/dersler.html

Canim balli yemlerin icindeki maddeler zararliymis vermemek gerekiyormus..
İstersen evde kendin dogalini yapabilirsin..
Zaten boyle seyleri her gun degil aralikli vermen gerek..Daha cok meyve sebze yemesi gerekir cunku muhabbetler papagan turu kuslar...
Faydali mamalar da yapabilirsin..
Bu sekilde daha saglikli ve omru de uzun olur insallah..
Bu verdigim siteyi incelersen cok faydali bilgiler bulabilirsin canim:
http://papaganokulu.org/dersler.html
İnanamiyorum tamamen zararlı olduğunu hiç düşünmemiştim bile. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Sizi rahatsız etmiyorsam eğer bir soru daha sormak isterim. Sevgili mubisimi her akşam en az 1 saat uçması için kafesten çıkarıyorum. Belki de daha fazla, tam bilemiyorum. Arada çok tüyleri dökülüyor, çok sık uçmak zararlı değil dimi muhabbet kuslarina?

İnanamiyorum tamamen zararlı olduğunu hiç düşünmemiştim bile. Çok teşekkür ederim cevabınız için. Sizi rahatsız etmiyorsam eğer bir soru daha sormak isterim. Sevgili mubisimi her akşam en az 1 saat uçması için kafesten çıkarıyorum. Belki de daha fazla, tam bilemiyorum. Arada çok tüyleri dökülüyor, çok sık uçmak zararlı değil dimi muhabbet kuslarina?
Yok hiç rahatsiz olmam her zaman sorabilirsin canim :)
Kusuu ucurman guzel hatta fazla ucurman daha iyi olur...
Yag dokusunun cogalmamasi icin ucmalari gerekir adi ustunde kus bu :)
Tuyleri zaman zaman yenilenir o yuzden dokuluyor su an tam da dokulme mevsimi mesela :)
Benim kuslarim sabahtan aksama disarda kafesleri hep aciktir..Ucarken o kadar mutlular ki cigliklar atiyorlar avaz avaz :KK70:
Kapi pencere kapaliysa ve odada tehlike yoksa sureklu ucmasi daha faydali...Verdigim linkteki tum egitimleri okumani tavsiye ederim cok degerli bilgiler var :)

Merhaba , bunca yazi icinde sorunuma yakin sorunlari bulmaya calistim ancak bi sure sonra yoruldum :) yardimci olmanizi rica ediyorum cunku hicbir bilgim yok. 1 adet sultan papaganim var henuz bize alismadi onu edineli 4 ay oldu 8 aylik falan olmasi lazim saniyorum ki o bir ergen... bende hamileyim dogumuma 1.5 ay kadar kaldi ilgim kafesini temizlemek yemini vermekten ileri gidemiyor ne yazik ki... neyse gelelim sorunuma yine uzattim lafi. Bizim ergen gerisi kafesindeki sopayla ciflesiyo ki bunu gun icersinde bicok kez yapiyo.. dogal bi ihtiyac ama cikardigi sesler bni deli etcek gibi oluyo bazen aciyorum da garibime... ne yapilir ne edilir bu boyle devam mi eder psikolojisi bozulan muhabbet kusu gormustum (baska birinde) sonunda olmustu essizlikten. Anlayacaginiz bu ergen yavrumun sonu oyle olsun istemiyorum. Bi de bu donem evde kokusu daha cok oldu artik cenabetliginden mi bilmem :) saka bir yana bu konuda bilgisiz arkadasinizi aydinlatmanizi cani gonulden temenni ediyorum ve simdiden tesekkur ediyorum...

Merhaba , bunca yazi icinde sorunuma yakin sorunlari bulmaya calistim ancak bi sure sonra yoruldum :) yardimci olmanizi rica ediyorum cunku hicbir bilgim yok. 1 adet sultan papaganim var henuz bize alismadi onu edineli 4 ay oldu 8 aylik falan olmasi lazim saniyorum ki o bir ergen... bende hamileyim dogumuma 1.5 ay kadar kaldi ilgim kafesini temizlemek yemini vermekten ileri gidemiyor ne yazik ki... neyse gelelim sorunuma yine uzattim lafi. Bizim ergen gerisi kafesindeki sopayla ciflesiyo ki bunu gun icersinde bicok kez yapiyo.. dogal bi ihtiyac ama cikardigi sesler bni deli etcek gibi oluyo bazen aciyorum da garibime... ne yapilir ne edilir bu boyle devam mi eder psikolojisi bozulan muhabbet kusu gormustum (baska birinde) sonunda olmustu essizlikten. Anlayacaginiz bu ergen yavrumun sonu oyle olsun istemiyorum. Bi de bu donem evde kokusu daha cok oldu artik cenabetliginden mi bilmem :) saka bir yana bu konuda bilgisiz arkadasinizi aydinlatmanizi cani gonulden temenni ediyorum ve simdiden tesekkur ediyorum...
bizim muhabbet kuşumuzda yapıyodu bunu eş aldık kurtulduk

bizim muhabbet kuşumuzda yapıyodu bunu eş aldık kurtulduk
Acikcasi henuz evcillesmedi. Evcillesen kuslarin yanina bi es aldiginda bile huyu degisirkn bunu hic alistiramayiz kndimize saniyorum. Ikinci bi kus icin cok erken. Yani bu boyle devam edicek mi diyosunuz. Bu kuslarin şap'ı falan yok mudur kisa sureli az biraz bebek dogum ayi dolana kadaaan sabretse mesela. Hayvandan da bunu rica edemezsin ki.. sonu kotu olmasa barii

Kızlar okuldan gelince muhabbet kuşumun kanadında bir sorun olduğunu farkettim.
Sağ kanadı biraz bedeninden ayrık duruyor.
Kanadını kaldırıp altına baktım ama bir sorun göremedim.
Uçmasında da sorun yok odada uçtu.
Sizce ne olmuş olabilir? Önden ve arkadan çekilmiş fotoğraf ekliyorum.

20141209_182124.jpg 20141209_184309.jpg

Kızlar okuldan gelince muhabbet kuşumun kanadında bir sorun olduğunu farkettim.
Sağ kanadı biraz bedeninden ayrık duruyor.
Kanadını kaldırıp altına baktım ama bir sorun göremedim.
Uçmasında da sorun yok odada uçtu.
Sizce ne olmuş olabilir? Önden ve arkadan çekilmiş fotoğraf ekliyorum.

Eki Görüntüle 1330407 Eki Görüntüle 1330408
acaba uçarken kanadını çarpmış olabilir mi? başka bişey gelmedi aklıma

Kızlar sultan papaganı besleyen var mı aranızda.? Erkek olan kuşum yuvaya giriyor,dişi girmiyor. Erkek olan yuvanın başında garip garip hareketler yapıyor acayip sesler çıkarıyor, bişeyler anlatıyor resmen.ama bunlar hiç ciftlesmedi. Kuşlar hakkında bilgisi olan var mi

Arkadaslar muhabbet kusu almak istiyorum ama gordugum kadari ile kafesten cikinca koltuga masayi pileyebiliyorlar Bu pislikler kolay temizlenir mi ve insane bir zarari var midir

Kızlar sultan papaganı besleyen var mı aranızda.? Erkek olan kuşum yuvaya giriyor,dişi girmiyor. Erkek olan yuvanın başında garip garip hareketler yapıyor acayip sesler çıkarıyor, bişeyler anlatıyor resmen.ama bunlar hiç ciftlesmedi. Kuşlar hakkında bilgisi olan var mi
Henüz yuvayı benimseme aşamasındalar önce erkek girip bir kolaçan ediyor, güvenli bulursa dişi de giriyor:)

X