Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

muhabbet kuşum 2 gündür biraz durgunlaştı sesi çıkmıyo hiç sabit bi yerde öyle duruyo balkon kapısının yanında duruyodu üşüyo herlade diye yerini değiştirdim. evlendiğimiz hafta aldık onu yavruydu 1 yıldır bizimle
asıl sorun eşim hep buna eş almamız lazım diyo istemiyorum tekte büyüyo bunlar diyorum konu kapanıyo bi kaç gün sonra yine açılıyo dün akşamda açıldı eşi yok diye böyle yapıyo psikolojisi bozuluyo üşüse hasta olsa dışkısında problem olur dışkısında bişey yok ya eş alcam ya satıcam ona göre kararını ver diyo ben haydarımdan vazgeçmem eşte istemiyorum yerini değiştirdim 1-2 gün deneyelim bakalım yine aynımı olcak dedim
sen insan olarak her gün aynı keyiftemisin onunda keyfi kaçmıştır diyorum 1 yıldır her gün cıvıl cıvıl olan kuşun 2 gündürmü keyfi kaçtı eş istediği için böyle yapıyo diyo
bi komşumuzun kuşu vardı 15 sene tek yaşadı en son yaşlılıktan öldü onu söylürum her kuş birmi diyo her konunun sonunu eşe getiriyo
bugün biraz daha hareketli konuşuyo seslenince tepki veriyo bence üşüdüğü için öyle yaptı
merdiven dairesinin kapısı açıldımı biri geldiğini anlıyo ciyak ciyak ötüyo 2 gündür onu yapmıyodu bugün babam geldi öttü yine :)
sizce eş illa şartmı

Bence şart değil ya.
Benimde 7 aylık bi kızım var ve eş almayı düşünmüyorum açıkçası.
Uyum problemide büyük bi sorun.

Üşüdüğü için öyle davranmıştır büyük ihtimalle.
Bu havalarda sıcak yerde tutmaya özen gösterin.

eşimi nasıl ikna etcem acaba eş almama konusunda :44:

eşimi nasıl ikna etcem acaba eş almama konusunda :44:

" yanlızlık Allah'a mahsus, her canlı bir eş arar
Taşın kalbi yoktur derler ama onu da yosun sarar " :)

Bence almalısınız eş. Benim muhabbet kuşum da 1 buçuk yaşına kadar yanlızdı.üstelik bize çok alışmıştı ve çok güzel konuşuyordu. 6 ay kadar önce bir dişi aldım yanına, herkesin itirazlarına rağmen. 4 ay kadar mesafeli durdu dişi olan, bizimki ise çok heyecanlı ve mutluyudu, 4 ay sonra öpüşmeye, birbirlerini kaşımaya başladılar. Yuva taktım kafese, 6 yumurtamız oldu :) 3 yavru çıkmış bile.2 hafta önce hepsini anneme bırakıp yurt dışına geldiğim için bebekleri henüz göremedim. Annemin anlattığına göre hem anne hem baba çok iyi bakıyormuş yavrulara. Yavruları olmasaydı bile, iki eşin birbirlerine sokulup uyuduklarını görmek bile güzel. Oğlum şimdi çok daha mutlu. Bence kişisel zevklerimiz için, zaten onları evde kafeste yaşamaya zorluyoruz, en azından eş seçme ve çiftleşme özgürlüklerini ellerinden almayalım. Becerebilirsem fotolarını ekleyeyim

aldık oğlumuza bi eş petshopta öpüşmüşler eşim öyle diyo ama evde dişi yanaşmaya çalışıyo bizimki kaçıyo hep tedirgin huzursuz istemiyo onu 1 haftadır beraberler açıkçası benimde işime geliyo istememesi

Çok güzel anlatmişsin arkadaşim gerçekten
Ben de kuşlari yalnizliga mahkum etmeye karşiyim
Yalnizlik Allaha mahsus , neden kuşun da bi arkadaşi eşi olmasin
Yazik ,biz gidiyoruz dişari ama o hep bizim gelmemizi, eve dönmemizi, ilgilenmemizi bekliyor; eşi olsa sikilmaz güzel vakit geçirirler ne güzel bi görüntü olur
Sahibi olarak onun mutlu olmasi sizi mutlu etmez mi
Bence böyle sosyal bi evcil hayvani yanlnizliga mahkum etmek en büyük bencilliktir
Benim kuşum da artik 1 yaşinda , bize de çok alişti ve ben hemen en yakin zamanda almak istiyorum bi arkadaş
Kuşum mutlu olsun istiyorum

Bence eşin çok hakli
Kuşlar arkadaşlariyla öyle güzel oynuyor öyle mutlu oluyorlar ki izlerken bile egleniyor insan

Muhabbet kuşları çok seçicidir eş konusunda ama dişiler daha seçici. Eğer aynı kafeste , aynı tünek üzerinde birbirlerine zarar vermeden durabiliyorlarsa, onlara biraz zaman verin . Bizimkilerin anlaşması tam 4 ayın sonunda oldu. Bizim de erkek yanaşıyordu, dişi bi kere gaga atıp bizimkine hemen uzağa kaçıyordu, düşün bu halden , ne hale geldiler, yavru büyütüyorlar şuanda :) yaşlarının birbirine yakın olması da çok önemli, sizin kuşunuzdan daha yaşlı veya genç bir dişi olmaması gerekiyor. Kafeste ayna varsa çıkarın, kuş sürekli aynada kendini gördüğü için, onu arkadaş edinir ve farklı renkte bir kuşu yadırgayabilir. Çan-zil tarzı oyuncak varsa o kalsın, ileride dişiyi etkilemek için kullanacak onları :)

Bir de eşi olan kuşun sahibine ilgisi azalır, konuşmayı bırakır derler, İnan yok öyle birşey. Sadece bir süreliğine ilgisi eşine kayıyor yeni olduğu için. Bizim ki hala geliyor elimize, verdiğimiz yiyecekleri elimizden yiyor, konuşmaya devam ediyor. Hele dişinin yanına gidip " çok tatlısın sen, çok güzelsin sen " deyişini görmeniz lazım :) inşallah sizinkiler de yakında anlaşırlar, bence eş alarak en doğrusunu yaptınız :)

İnşallah yüklemeyi başarabilmişimdir :) mavi olan erkek, zayçik. Diğeri ise hanım :) bizim torunlar ve kuluçkaya yatan anneyi görüyoruz diğer fotolarda :)

4 ay çok uzun değilmi oğlumuz hp tedirgin huzursuz duruyo dişi gelip ona bişey yapcak diye

Son düzenleme:
Çooook güzel bi duygu ama malesef yavruları ancak skype üzerinden görebiliyorum. Bıraktığımda yumurtlaydılar, şimdi baya kuş olmuşlar diye gururlanıyorum gördükçe :)

Benim oğlum ingiliz cinsi diye ayrılan muhabbet kuşlarından. Tek başına yaşamasını istemiyorduk ama babam kendi aklına göre gidip dişi bir muhabbet kuşu almış fakat kuş çekoslavak yani oğlumuzdan daha uzun ince bir yapısı var. Yuva da almış ikisine. Yaşları birbirine yakın ve aynı tünek üzerinde kavga etmeden durabiliyorlar. Erkek dişiye yaklaşırsam ötmeye, dişi erkeğe yaklaşırsam beni ısırmaya çalışıyor ki kendini sevdiren elimden yem yiyen bir kuş. Dişi yuvaya girip çıkıyormuş ama yuva boş. Bebekleri olabilir mi diye merak ediyorum.

Erkek kuşun yalnızken aynalı oyuncağı var mıydı ? Aynaya sürekli bakan bir kuş başka bir kuş zanneder bu nedenle aynı cins ve renkten eş ister.
Ayrıca kuşların kızışmış olması lazım. Gagasının üstünde kahverengilik varsa kızışma vardır. Kafesinden çok salmayın kuşlarınızı. Birbirlerine zamanla anlaşırlar. Kavga etmediklerine göre eş tutmuş diye düşünüyorum. Bi de yuvanın içine talaş koyulduğunu biliyorum. :)

Cevabınız için teşekkür ederim :)
Ayna zararlı diye hiç almadım. Dişi ilk geldiğinde kahverengilik yoktu ama yaklaşık bir haftadır kahverengi. Yuvada da her şey hazır sanırım kuşlarımız da hazır sadece beklemek kaldı :) İnşallah yaza bebeklerimiz olur. :)

kuşlarınıza yem dışında neler veriyorsunuz?

ben haşlanmış yumurtanın sarısını veriyorum

portakal, kısaca mevsim meyvelerinden falan...
:26:

kuşlarınıza yem dışında neler veriyorsunuz?

ben haşlanmış yumurtanın sarısını veriyorum

portakal, kısaca mevsim meyvelerinden falan...
:26:

Muhabbet kuşu mu, sizinki ? benim mubiş yumurta hariç her şeyi yiyor, su içerken bile görmediğim kuş bir kez annemin kaşığından çay içmişti, saldığımızda abur cuburlarımıza bile ortak oluyor ama çok zararlı olduğu için fırsat vermiyorum meyve sebze veriyorum ek olarak.

evt muhabbet kuşu cips yiycekmiş beyfendi :) ama uzak tutmaya çalışıyoruz biz de

teşekkür ederim cvbın için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…